kedy rozosielat CVcka?

O pracovných pohovoroch pre získanie práce v Anglicku.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
ot0
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Sob Apr 05, 2008 1:02 am
CONTACTCOLON

kedy rozosielat CVcka?

Poslať od ot0 » Ned Apr 06, 2008 2:43 pm

ahojte,
snazil som sa najst odpoved vyhladavanim, ale nemal som stastie - ak to tu uz bolo rozoberane, dajte mi prosim link.

uz niekolko rokov pracujem na slovensku ako programator. teraz v juni koncim bakalarske studium. povedal som si, ze skusim dalsi rok stravit v londyne (jazyk, skusenosti, zmena prostredia, peniaze, atd.). stahovat by som sa chcel niekedy koncom septembra (po odlive letnych brigadnikov). este zo slovenska by som chcel rozposlat CVcka. ako by ste mi poradili si to cele naplanovat?

1. kedy rozposlat CVcka?
2. kedy mozem ocakavat pozvanie na pohovory? (zrejme telefonicky)
3. ako rychlo sa da dozvediet pozitivny aj negativny vysledok pohovoru?
4. a ako to zvykne byt s nastupom do prace - ako dlho po uspesnom pohovore?
5. na pohovory mam cakat este tu na slovensku (a teda letiet tam len na otocku)?
6. alebo sa par tyzdnov po rozoslani CVciek prestahovat a cakat na pohovory uz v londyne?
7. uviest do CVcka/motivacneho listu datum mozneho nastupu? (napr. 20/09/2008)

na slovensku som nikdy neabsolvoval pohovory, nejakym stastim som sa vzdy dostal k praci aj bez toho :) preto som z toho trochu zmateny, a ako som si to tu tak preklikaval, mnohi z vas maju vela cennych skusenosti... dakujem vsetkym za kazdu radu.

agill
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
RegistrovanýCOLON Uto Apr 01, 2008 7:32 am
BydliskoCOLON Karviná
CONTACTCOLON

Re: kedy rozosielat CVcka?

Poslať od agill » Ned Apr 06, 2008 4:01 pm

Přesně jsi naformuloval otázku kterou nosím v hlavě už týdny :-)

Já odlítám 4.8., o letní brigádníky se nebojím, ale trochu mám strach z toho že zrovna bude mít stejný nápad půl evropy absolventů, no co, jednou jsem se rozhodl a koupil takhle letenky, do půlky července mám práci, pak si dám dovolenou a vrhnu se na věc.

Spíš to ale vidím na nějakého admina než programátora, ikdyž i s tím mám jisté zkušenosti.

Já plánuju rozeslat CV 2.-3.8., předem si koupit britskou simku abych tam napsal už britské číslo, 4. mám na cestu a pátého bych mohl jít na nějaký ten první pohovor (ikdyž pravda od toho prvního toho moc nečekám).

Kdybys změnil názor a rozhodl se letět dřív, hodil by se někdo ve zhruba stejném věku a s podobnýma IT názorama na svět, už třeba kvůli bydlení.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Ned Apr 06, 2008 5:05 pm

ot0 píšeCOLONuz niekolko rokov pracujem na slovensku ako programator. teraz v juni koncim bakalarske studium. povedal som si, ze skusim dalsi rok stravit v londyne (jazyk, skusenosti, zmena prostredia, peniaze, atd.). stahovat by som sa chcel niekedy koncom septembra (po odlive letnych brigadnikov). este zo slovenska by som chcel rozposlat CVcka. ako by ste mi poradili si to cele naplanovat?
Presne toto som riesil pred troma rokmi.
ot0 píšeCOLON1. kedy rozposlat CVcka?
Ak mas dobru anglinu a trufas si na telefonicky pohovor tak to kludne skus aj pred odchodom z UK. Ale vidim to dost bledo - je lepsie byt tu.

Navyse poslanie zivotopisu, resp. reagovanie na ponuku v nejakom job search servri je nic. Treba volat a pytat sa priamo.
ot0 píšeCOLON2. kedy mozem ocakavat pozvanie na pohovory? (zrejme telefonicky)
Na 99% sa ti ozve nejaka agentura - nikdy nie priamo zamestnavatel. To moze trvat niekolko tyzdnov - mesiacov.

Mne este stale chodia ponuky tak 2x do mesiaca z nejakych agentur co som sa registroval ale vacsina je OT.
ot0 píšeCOLON3. ako rychlo sa da dozvediet pozitivny aj negativny vysledok pohovoru?
No tak to je asi dost individualne.
ot0 píšeCOLON4. a ako to zvykne byt s nastupom do prace - ako dlho po uspesnom pohovore?
vid. bod 3.
ot0 píšeCOLON5. na pohovory mam cakat este tu na slovensku (a teda letiet tam len na otocku)?

6. alebo sa par tyzdnov po rozoslani CVciek prestahovat a cakat na pohovory uz v londyne?
To mi pride dost o hubu cestovat na pohovory z SK do UK. Ak sa to neda telefonicky, tak sa proste zbal a skus to aspon na 3 mesiace. Ak ti je luto prachov, tak si najdi podradny parttime job aspon na ciastocne vykrytie nakladov ale aby si mal dost priestoru na pohovory.

Ale na pohovor necakaj - treba zdvihnut telefon a ozvat sa. Napr. ze si reagoval na tu a tu ponuku a ze chces vediet ako to vyzera...
ot0 píšeCOLON7. uviest do CVcka/motivacneho listu datum mozneho nastupu? (napr. 20/09/2008)
Nemyslim, ze je to nutne. Toto sa ta urcite spytaju ak budu mat zaujem. V CV je dolezite sa predat...

ot0
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
CONTACTCOLON

Poslať od ot0 » Ned Apr 06, 2008 5:48 pm

ubeno píšeCOLONNavyse poslanie zivotopisu, resp. reagovanie na ponuku v nejakom job search servri je nic. Treba volat a pytat sa priamo.
cize mam vyhladavat priamo firmy, a na ich strankach hladat pracovne prilezitosti? alebo odosielat cvcka aj bez toho? ;)
ubeno píšeCOLONTo mi pride dost o hubu cestovat na pohovory z SK do UK. Ak sa to neda telefonicky, tak sa proste zbal a skus to aspon na 3 mesiace. Ak ti je luto prachov, tak si najdi podradny parttime job aspon na ciastocne vykrytie nakladov ale aby si mal dost priestoru na pohovory.
na nejake tie dva-tri mesiace by som mal mat nasporene, takze asi radsej budem intenzivne obiehavat firmy... a ked to bude kriticke, tak si skusim nieco "podradne" najst.
ubeno píšeCOLONAle na pohovor necakaj - treba zdvihnut telefon a ozvat sa. Napr. ze si reagoval na tu a tu ponuku a ze chces vediet ako to vyzera...
agill píšeCOLONJá plánuju rozeslat CV 2.-3.8., předem si koupit britskou simku abych tam napsal už britské číslo, 4. mám na cestu a pátého bych mohl jít na nějaký ten první pohovor (ikdyž pravda od toho prvního toho moc nečekám).
no uz len toto mi vysvetlilte :) sorry, som fakt mimo; ako som pisal, ani na slovensku som neriesil tieto veci, praca si ma nejakou zahadou nasla :)

teda: rozoslat priamo do firiem cv-cka a dalsi den obvolavat alebo dokonca obiehat firmy?! :) aj ked sa mi neozvu? vdaka za kazdy hint.

agill: co sa tyka toho spolocneho vycestovania - preco nie... stale existuje dalsich stotisic barakov, kam sa bude dat v pripade nudze odstahovat ;) ja ale v prvom rade musim spravit statnice, takze ak sa to nepodari na prvykrat, vycestujem az po druhom - snad uspesnom - pokuse v auguste ci septembri... prve su koncom juna, takze 1.7. mozno budem kupovat letenku (ak ich teda spravim). dalo by sa potom dohodnut, ak nenajdes nikoho ineho, alebo ak by ste chceli ist viaceri...

agill
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
BydliskoCOLON Karviná
CONTACTCOLON

Poslať od agill » Ned Apr 06, 2008 5:58 pm

No s tím odesíláním CV na poslední chvíli před odjezdem - tři týdny předtím se budu toulat někde po Balkáně, tak nevím jestli bych chtěl aby mi volali někam do Tirany :-|. Přijedu, rozpošlu a budu obíhat :-)

Víceméně nikoho nehledám, jenom vidím že máš podobný záměr a radši bych bydlel s někým, koho si předem proklepnu, než s někým koho mi přidělí osud na místě.

Taky teď budu státnicovat, ale předpokládám, že to vyjde na první pokus :-), nedělám to poprvé (nemyslím tím že opakuju, spíš to teď bude mgr.).

Ubytko zatím vidím že bude nejlepší přes Bohemia World, hlavně kvůli proof of address, jenom ubytko, programy mě nezajímají.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Ned Apr 06, 2008 6:35 pm

ot0 píšeCOLON
ubeno píšeCOLONAle na pohovor necakaj - treba zdvihnut telefon a ozvat sa. Napr. ze si reagoval na tu a tu ponuku a ze chces vediet ako to vyzera...
agill píšeCOLONJá plánuju rozeslat CV 2.-3.8., předem si koupit britskou simku abych tam napsal už britské číslo, 4. mám na cestu a pátého bych mohl jít na nějaký ten první pohovor (ikdyž pravda od toho prvního toho moc nečekám).
no uz len toto mi vysvetlilte :) sorry, som fakt mimo; ako som pisal, ani na slovensku som neriesil tieto veci, praca si ma nejakou zahadou nasla :)

teda: rozoslat priamo do firiem cv-cka a dalsi den obvolavat alebo dokonca obiehat firmy?! :) aj ked sa mi neozvu? vdaka za kazdy hint.
Ja som to myslel tak, ze drviva vacsina IT pracovnych ponuk ktore najdes na webe bude inzerovana nie priamo zamestnavatelom ale agenturou. To znamena, ze budes mat kontakt na agenturu, tej posles svoje CV a ta sa rozhodne ci ta forwardne na pohovor zamestnavatelovi alebo nie. Moja rada znela aby si volal (ak to bude mozne) do agentury, ci maju tvoje CV, ci s tebou pocitaju, kedy mozes ocakavat odpoved a pod. Proste "put your foot into the door..."

Netvrdim, ze sa neda najst praca priamo kontaktovanim zamestnavatela. Osobne si myslim ze je to menej pravdepodobne.

To ci to rozbehnes uz z SK alebo az ked prides do UK je uz druha vec. Ja by som asi zacal lovit este pred odchodom (2 tyzdne - mesiac). Svoje CV mozes zaregistrovat aj z SK, reagovant na ponuky tiez a rovnako aj dvihnut telefon a zavolat do UK. Tym mozes ziskat nejaky cas.

Na druhu stranu pocitaj s tym ze ked prides do UK, budes mat starosti kde zlozis hlavu a kde si kupis jogurty na ranajky. Rovnako aj pristup na net moze byt obmedzeny. O veciach ako kulturny sok, nove prostredie, resp jazykova bariera ani nehovorim. Necakaj ze hned na druhy den po prichode ta bude cakat maraton pohovorov. Treba sa na to pozriet realne - vsetko chce svoj cas.

mcc
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Pon Júl 31, 2006 10:23 am
BydliskoCOLON SE1

Poslať od mcc » Ned Apr 06, 2008 7:49 pm

nazdar,

ja osobne by som zacal zo slovenska, mesiac-dva dopredu, je to totiz podstatne lacnejsie.

Vsetky ponuky su na webe, a email a telefon mas aj doma. Ani si nemyslim ze je potrebne mat uk telefon a adresu, treba zdoraznit ze sr je clenom eu a ze si pripraveny prist na pohovor na otocku a prestahovat sa v kratkom case ak ta vezmu.

Rozposlanie CV/cas a forma interview/cas odozvy/nastup do prace je velmi individualny, zalezi ci je to firma s 10 ludmi alebo nejaka velka korporacia.

Necakaj ze si pracu najdes do tyzdna, je to mozne,to sa vsak hlavne tyka velmi dobrych ludi s praxou, mne osobne to trvalo 2 mesiace (rozposlanych 100+ cv) a bolo mi povedane ze to je normalny cas. Je pravda ze som do agentur nevolal iba som cakal, a mozno by to pomohlo.

V uk to funguje podobne ako na slovensku profesia.sk, jednak mozes zaregistrovat svoje cv a cakat ci sa ozvu, alebo aktivne odpovedat na ponuky na web portaloch. Skus londonjobs.co.uk, monster.co.uk, reed.co.uk,jobserve.co.uk etc... V oboch pripadoch na 99% su to ale agentury a nie priamo zamestnavatel.

A to je podla mna problem ktory je vsade v IT HR - ludia v agenturach nie su programatori tj sa rozhoduju sa hlavne na prekryti pracovnej ponuky s cv od slova do slova, tj ak snaz sa uviest v cv co najviac resp ak odpovedas na kontretnu ponuku preformuluj svoje cv aby sedelo ..

vela stastia a skus sa podelit o skusenosti ked to budes mat za sebou

ot0
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
CONTACTCOLON

Poslať od ot0 » Ned Apr 06, 2008 9:14 pm

agill píšeCOLONUbytko zatím vidím že bude nejlepší přes Bohemia World, hlavně kvůli proof of address, jenom ubytko, programy mě nezajímají.
Sudiac podla:
http://www.echomagazin.com/content.php?id=1365
proof of address uz kvoli bankovym uctom netreba. Pozrel som si tieto dva bankove produkty:
http://www.hsbc.co.uk/1/2/personal/curr ... port-apply
http://www.lloydstsb.com/current_accoun ... counts.asp
a zda sa, ze je to pravda (na lloyds si dole pohladaj odkaz "proof of identity", vyhodi ti to popup s informaciou, ze obcanom eu staci novy vodicak).

Je este iny dovod, preco treba proof of address? Inak som voci agenturam trochu skepticky, u Bohemie sa neda zabezpecit jednotka izba, a formulacia "internet je takmer vo vacsine domov" (tj. nanajvys v polovici) sa mi nepozdavala... :(

Ked uz mas ucet a pride ti prvy vypis, mas tym padom aj proof of address, ak by to bolo este niekde treba (zamestnavatelovi?).

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Ned Apr 06, 2008 9:49 pm

ot0, vyhladavaj priamo na strankach firiem. CV sa da vsak poslat ako priloha listu firme, aj ked tato volne pozicie na stranke neuvadza. Kdesi som nedavno citala, ze cca 75% pozicii sa nikdy nezjavi v inzeratoch.

agill
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
BydliskoCOLON Karviná
CONTACTCOLON

Poslať od agill » Pon Apr 07, 2008 6:11 am

No s tím ubytkem, díval jsem se na gumtree, a nabídek na ubytko za těch 50-60 za týden je tam docela dost, ale chce to nějakého parťáka, většinou. Uvažoval jsem takhle, na ty čtyři týdny zajistit ubytko u BW, s podmínkou internetu, a pak najít něco na webu a jít si to prohlídnout, a třeba i ukončit s BW smlouvu dřív (což se dá).

K těm bankám, o HSBC se píše i tady na webu, ale stojí to myslím 60 liber na rok, u Lloyds to vypadá dobře.

Kdybych věděl adresu předem, tak myslím nebude takový problém získat výpis z českého účtu s tou adresou.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pon Apr 07, 2008 12:34 pm

agill, niektore pobocky bank, pripadne ich pracovnici (asi podla toho, ako sa vyspia) vyzaduju stale fakturu na proof of address (nedavna skusenost mojej priatelky), nedaj sa vsak odradit a skusaj inde. Mne nechceli uznat pred cca 3 rokmi vypis zo SK banky s adresou v UK, ale odvtedy sa vela zmenilo.

ot0
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
CONTACTCOLON

Poslať od ot0 » Pon Apr 07, 2008 1:00 pm

vsimol som si, ze na gumtree.com sa nachadzaju aj pracovne ponuky - pozeral som napriklad it + php, a kazdy den tam pribuda zopar inzeratov priamo od firiem. vacsinou aj pisu, aby sa im neozyvali agentury, ale len priamo zamestnanci. takze mozno to by bola schodna cesta... aj ked uznavam, ze 5 inzeratov denne je menej ako tie stovky na monsteri, no myslim, ze toto by mohlo byt ucinnejsie... kazdopadne vyskusat by to slo uz z domu. a zacat v malej firme s 10-20timi zamestnancami by nemuselo byt zle (takto pracujem na slovensku). co si o tom myslite?

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Pon Apr 07, 2008 3:34 pm

Ja by som ti poradil rozposlat tvoje CVcko na rozne inzeraty uz teraz, cim si otestujes nakolko dobre ho mas urobene. Ak bude odozva nulova tak ho zjavne treba prerobit. Nemusis sa trapit tym ze do nejakej agentury posles 2 rozne
CVcka po case, oni si to aj tak nebudu pamatat.

speedy2222
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37
RegistrovanýCOLON Štv Mar 13, 2008 5:48 pm

Poslať od speedy2222 » Pon Apr 07, 2008 3:47 pm

Prispejem do mlyna trosku aj ja svojimi skusenostami.
Takze najlepsie a aj najistejsie je porozposielat svoje CV do HR agentur a samozrejme aj aktivne vyhladavat volne miesta na weboch firiem. Odozvy od agentur su rozne a to aj co sa tyka sposobu aj casu. Ja som mal svoje CV rozposlane asi v 10-15 agenturach a nechal som si posielat aj newslettre z jobservrov. Celkovy problem agentur je v mechanizme ako hladaju vhodnych kandidatov. Po tom co dostanu od zamestnavatelov poziadavku na konkretne pozicie aj s poziadavkami tieto zadaju do svojich databaz a podla vyhladanych parametrov nasledne oslovuju vhodnych kandidatov. Z tohto pohladu je potrebne aby si mal CV dostatocne rozsiahle a podrobne. Mna oslovovali priebezne aj v ohladom na specializaciu (J2ME) ktoru som mal. Nakoniec som presiel pohovormi u irskej HR agentury, ktora ma dohodila UK firme na permanent job aj ked povodne sme jednali o kontrakte na 6 mesiacov v Irsku skoncil som v Anglicku. Cela procedura zacala na konci januara 08 a od 1.marca som tu. Takze mozem povedat, ze pokial su tvoje schopnosti pre firmu dostatocne zaujimave ide vsetko rychlo. Nemusi to vsak byt pravidlom.
Este tu padla otazka ohladne otvarania uctu. Vela ludi ma s tym problem ale ja osobne som nemal ziadny. Po tom co som sa ubytoval, landlord mi dal rental contract a s tym, pasom a pracovnou zmluvou som siel do Lloyds kde po mi asi polhodinke otvorili ucet, uplne bez problemov. Podla mna vsetky problemy s uctami maju povacsine ludia, ktori este pracu nemaju a rovnako nemaju v rukach ziadne najomne zmluvy. Pokial vsak nejaky problem je asi by som doporucil sa spytat zamestnavatela v ktorej banke ma vedeny ucet (a pobocke) a vybral by som sa tam. Povacsine zamestnavatelia maju uz nejaky kredit a kontakty v banke vytvorene a potom je lahsie otvorit u nich ucet.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Pon Apr 07, 2008 4:42 pm

speedy2222 píšeCOLON Este tu padla otazka ohladne otvarania uctu. Vela ludi ma s tym problem ale ja osobne som nemal ziadny. Po tom co som sa ubytoval, landlord mi dal rental contract a s tym, pasom a pracovnou zmluvou som siel do Lloyds kde po mi asi polhodinke otvorili ucet, uplne bez problemov. Podla mna vsetky problemy s uctami maju povacsine ludia, ktori este pracu nemaju a rovnako nemaju v rukach ziadne najomne zmluvy. Pokial vsak nejaky problem je asi by som doporucil sa spytat zamestnavatela v ktorej banke ma vedeny ucet (a pobocke) a vybral by som sa tam. Povacsine zamestnavatelia maju uz nejaky kredit a kontakty v banke vytvorene a potom je lahsie otvorit u nich ucet.
Ja som problem s proof of address vyriesil tak ze som si hned ako som sa nastahoval do sharehousu objednal internet cez NTL a s 1. bill som siel do banky
otvorit ucet. Inac dost zalezi od toho na koho v banke narazis. Jeden den
tam muoze byt blbec ktory ti ucet neotvori ani nahodov a druhy den clovek
u ktoreho to bude bez problemov. Potom ked ti to v jednej banke nepojde
skus inu. Uz ked mas jeden ucet tak nie je problem otovrit dalsi. A vascina
zakladnych (basic) uctov je v UK (na rozdiel od SVK) zadarmo. Osobne
mam 5 uctov, 4 debit karty, online banking a okrem prevodov penazi
do SVK som zatial za ucty nic neplatil :).

ot0
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
CONTACTCOLON

Poslať od ot0 » Pon Apr 07, 2008 5:33 pm

dakujem za tipy a skusenosti. uz som kludnejsi :)

este by ma zaujimalo, ci sa vam podarilo dostat taky plat, ako uvadzali pri ponuke (otazka hlavne na ITckarov), alebo nastupny je zlomok z toho? odvadza sa z toho nieco agenture? mam pocit, ze agentura si to ma vyriesit so zamestnavatelom...

snazim sa porovnat si celu tuto londynsku zalezitost s mojou aktualnou platovou situaciou na slovensku - ci sa mi to vobec oplati pri sucasnom kurze, cenach ubytovania v londyne, atd.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Pon Apr 07, 2008 5:53 pm

ot0 píšeCOLONdakujem za tipy a skusenosti. uz som kludnejsi :)

este by ma zaujimalo, ci sa vam podarilo dostat taky plat, ako uvadzali pri ponuke (otazka hlavne na ITckarov), alebo nastupny je zlomok z toho? odvadza sa z toho nieco agenture? mam pocit, ze agentura si to ma vyriesit so zamestnavatelom...

snazim sa porovnat si celu tuto londynsku zalezitost s mojou aktualnou platovou situaciou na slovensku - ci sa mi to vobec oplati pri sucasnom kurze, cenach ubytovania v londyne, atd.
Ja som dostal presne taky nastupny ako uvadzali - nebol to interval. Agentura ta chargovat nebude za nic. Ona dostane proviziu (zvycajne mesacny plat) od tvojho zamestnavatela ku ktoremu ta forwardne. Teba sa to vobec nedotkne.

Po tom ako som nastupil do firmy kde pracujem sa mi nahodou dostali do ruk materialy o mne co poslala agentura mojej firme. Bol tam copy-paste moj zivitopis + plus taka dlha esej o tom aky som skvely - ako keby ma poznali uz roky :-)

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pon Apr 07, 2008 6:04 pm

Myslim, ze ak nieco vies tak uz sa tu zacinat neoplati len kvoli peniazom. Pokial si kontraktor, este je tu znacny rozdiel, ale to bude trvat asi len do konca tohto roka (odhadujem). Ak je ina motivacia tak ok. Ja som prisiel pred 2.5 rokom a uz to bolo neskoro.

Pokial je niekto len priemerny, resp. uplny zelenac, tak asi sa to asi este oplati, ale ako dlho...
ot0 píšeCOLONdakujem za tipy a skusenosti. uz som kludnejsi :)

agill
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
BydliskoCOLON Karviná
CONTACTCOLON

Poslať od agill » Pon Apr 07, 2008 6:33 pm

No mě třeba motivuje už jenom samotný Londýn, město jako takové, místo kde bych chtěl žít, měl možnosti cestovat (město s nejlepším a zároveň nejlevnějším dopravním spojením v Evropě, aspoň mi to tak vždycky připadalo), mít dobrý kontakt s domovem a moct občas jezdit třeba na prodloužené víkendy snadno domů, ale zároveň nebydlet úplně ve vedlejší (globální) vesnici (Brně, Ostravě, Praze). To mě motivuje ze začátku víc než peníze, na druhou stranu bych chtěl dělat opravdu práci v oboru, který jsem studoval a kterému jsem obětoval 5 let života, a pokud bych zjistil, že na Londýn prostě nemám odborně nebo jazykově, tak bych se radši vrátil domů.

speedy2222
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37
RegistrovanýCOLON Štv Mar 13, 2008 5:48 pm

Poslať od speedy2222 » Pon Apr 07, 2008 6:55 pm

Pokial ide o financie tak musim viac menej suhlasit s xaxa-om...o tie moc nejde...plat, ktory som dostal tak som si vedel vyjednat aj v cechach aj na slovensku. Moja motivacia bola uplne niekde inde. Roky som trpel "programatorskym syndromom" bez problemov som precital akykolvek manual ale vetu po anglicky som zo seba nevyrazil ani pri najlepsej voli. Rozne firemne kurzy angliny povacsine skoncili tym, ze som v cechach naucil dvoch amikov rozpravat po slovensky a na slovensku zasa novozelendana po zahoracky ale moja anglina neutrpela ziadne zlepsenie. Tu je to ine....asimilacia domaceho obyvatelstva sa mi nepodarila, takze som musel anglicky zacat hovorit aj ja....a spachal som na nej vyrazne pokroky.
Inak co sa tyka dokladania vzdelania...toto som nemusel ale referencie si telefonicky overovali. A k platu...ten co bol uvedeny na zaciatku som aj dostal. Navyse som snad len ziskal moznost lietania jedenkrat mesacne na tyzden do thajska kvoli implementaciam a ciastocne preplatene letenky na slovensko kam chodim kazde dva tyzdne.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Uto Apr 08, 2008 2:33 pm

S platem neni problem ze by clovek nedeostal to co si domluvi, to se ti tady nestane.
S tim kolik se vydela samozrejme zalezi co clovek umi a jak je schopny. Treba nejaky normalni PHP tvorici (sorry vsem ale programatory je nenazyvam) to tady maji tezky a moc si nevydelaji.
Kdyz mas jakoukoliv mensinovou specializaci, tak po chvili kdy se rozkoukas a oni uvidi co normalni lidi umeji, tak te tak preplati ze se nebudes stacit divit.
Sice bych velmi dobre penize ziskal asi i v cechach (v Praze), ale tech moznosti ze kterych se da vybirat tady je naprosto nemeritelne vice.
A jak rikam i hlavne ta zkusenost je k nezaplaceni.
Ja bych teda spise doporucil zasilat CV az kdyz jiz budes v UK, protoze vetsina zamestnancu kdyz vidi ze tam jeste nejsi tak odlozi tvoje CV na spodek hromadky zadosti, nebo ho vyradi okamzite.
To same s telefonem, do zahranici ti proste volat nebudou, to by jsi musel byt jiz tak dokonaly odbornik z praxi ze by meli eminentni zajem.

Jinak do CV VZDY napis ze mas nejakou praxi i kdyby to z tveho pohledu nestalo za nic, tady je praxe daleko dulezitejsi nez vzdelani, to ze mas vystudovanou vysokou skolu s informatikou vetsinou vubec nikoho nezajima.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Uto Apr 08, 2008 10:45 pm

ot0, ja by som to podla mojich skusenosti urobila tak, ze by som poziadala nejakeho znameho, ci mozem v CV uvadzat jeho UK adresu, lebo ak uvedies slovensku adresu, tak prijdes o 95% pracovnych ponuk. Aj tak tu adresu nikto na nic nepouzije, iba snad kvoli predstave, ze v ktorej oblasti asi budes chciet pracovat. V idealnom pripade by som si zohnala aj UK SIM kartu. Niekto tu nedavno na fore uvadzal stranku operatora, u ktoreho sa neplati za prijmanie hovorov v zahranici.
Tvoje CV treba zaregistrovat na roznych job strankach ako napr. jobsite.com, jobserve.com, jobsearch.co.uk, cwjobs.co.uk atd. Na tychto strankach je zaregistrovanych desiatky(mozno stovky) agentur, ktorym je tvoje CV odoslane. Ich software porovna tvoje CV s ich poziciami. Preto treba v CV uviest aj oblasti, v ktorych si len zaciatocnik. To, ze si zaciatocnik, to ten software nezaujima, hlavne, ze nasiel klucove slovo. Takto som si tu nasla prvu robotu. Zavolali ma na pohovor a dali mi robit aj tak nieco ine.
CV rozosli este pred odchodom, aby si usetril cas. Casto Ti najskor zavola agentura a mas telefonicky pohovor, v ktorom musis prerazit cez vacsinou IT neznaleho pracovneho agenta a az potom Ta posunu firme. Niekedy som isla na osobny pohovor a niekedy stacil telefonicky.
Ked uspejes v rozhovore s pracovnym agentom, tak budes mat interview priamo s firmou. Moze to byt nazaciatok niekto z HR oddelenia. Pomohlo by najst si na internete nieco o standardnych otazkach na pracovnych pohovoroch. Tuto fazu pohovorov nemam rada, lebo davaju blbe otazky typu Preco chcete pracovat prave pre nas? Kde sa vidite o 10 rokov? Aky bol Vas najvacsi pracovny uspech? a pod. Oni maju nastudovane, ze ake odpovede su spravne a ze idealny kandidat musi posobit priebojne, sebaisto, uspesne, ako stabilny perspektivny zamestnanec a ja neviem ako. Brrrr
Potom byvaju pohovory odborne. Tam je to uz OK, lebo sa bavis s technicky znalym clovekom o tom, co vies a co nie a o tom koho potrebuju. Tam sa nejak velmi pripravovat ani neda, proste prirodzene odpovedas co vies a co nevies a nemusis sa na nic tvarit.

Pracovnych agentur je tu ako maku a je to tu velky business. Pracovnym agentom netreba verit. Im ide len o ich provizie. Tak pozor na nich, ja ich nemam rada. Ale bez nich sa praca hlada velmi tazko. Zacnu sa nad tebou zlietat ako supi, budu slubovat pozicie, ale poriadnu pracu Ti najde len maloktori.
Pracovne skusenosti, ktore si ziskal popri skole tu neberu moc vazne. Takze velmi nedoraznuj, ze si pracoval len popri skole. Zo zivotopisu to bude sice jasne, ale mozno nebudu porovnavat datumy.
Ked som si hladala poziciu ako PHP programatorka, tak mi bolo povedane, ze PHP programarotov z vychodnej Europy je v UK vela, ale skor je zaujem o znalosti Microsoft technologii. Mozno to bolo tym, ze som byvala v meste, kde ma Microsoft europske headquarters.
Vysledok pohovoru sa vacsinou dozvies v priebehu par dni. Kludne sa spytaj nazaver pohovoru, ze kedy sa ozvu. Vacsinou, ked si neuspel, tak ani nedaju vediet. Reciam, ze Ti zavolaju, ked nieco bude, never. Radsej volaj Ty im.
Vacsinou chcu firmy, aby clovek nastupil co najskor, preto je lepsie, ak uz budes v UK. Inac sa Ti moze stat, ze Ta odpisu s tym, ze sa s tebou zacnu zaoberat az ked prijdes do UK.
Ak prijst nechces, tak podla mna nic nepokazis, ak do CV dopises, ze mozes nastupit napr. s "2 weeks notice", cize do dvoch tyzdnov po tom, co Ti daju vediet.
Agentury si referencie takmer nikdy neoveruju, ale takmer vzdy ich vyzaduju. Takze poziadaj Tvojich dvoch byvalych zamestnavatelov, ze ci mozes davat ich tel. cisla a meno sefa. Staci aj cislo na HR department. V idealnom pripade by Ti mohli dat pisomne odporucanie.
Plat Ti spravidla dostanes taky ako ponukali v inzerate. Niekedy mozu chciet aj od Teba vediet, ze aky plat chces. Nepodcenuj sa.
Zamestnavatelia radi vidia, ze mas pracovne skusenosti z anglicky hovoriacej krajiny, preto najst si prvu pracu moze byt tazke, ale potom by to uz malo byt lepsie.
Ked uz som sa tak rozpisala, tak poradim, ze casto Ti budu volat agentury s otazkami, ze kto Ti uz ponukal pracu a kde, aby mohli tu firmu skontaktovat a ponuknut im svoje sluzby. Z toho isteho dovodu ich budu zaujimat mena Tvojich byvalych zamestnavatelov a vyhovoria sa, ze si chcu overit Tvoje referencie. Casto som vacsinu pohovoru stravila vysvetlovanim ake ponuky a od koho som uz mala a kto bol mojim managerom v predoslych pracach. K tomu, co ponukaju oni mne sme sa ani nedostali. Staci im povedat, ze si v UK este nerobil a zatial si sa rozpraval len s agenturami, ktore Ti mena firiem nepovedali a bude od nich pokoj.

No poriadnu slohovu ulohu som tu napisala. Pisala som podla mojich skusenosti s hladanim prace. Urcite ich ma kazdy ine, takze ber to ako moj subjektivny pohlad na vec.

ot0
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
CONTACTCOLON

Poslať od ot0 » Str Apr 09, 2008 9:18 am

dakujem vsetkym za vycerpavajuce odpovede. bajka, tvoja slohova praca je super :)
bajka píšeCOLON ot0, ja by som to podla mojich skusenosti urobila tak, ze by som poziadala nejakeho znameho, ci mozem v CV uvadzat jeho UK adresu, lebo ak uvedies slovensku adresu, tak prijdes o 95% pracovnych ponuk. Aj tak tu adresu nikto na nic nepouzije, iba snad kvoli predstave, ze v ktorej oblasti asi budes chciet pracovat.
tak to uz mozem hadam rovno uviest adresu nejakeho hostela, nie? :) tu si najdem na nete... ale, samozrejme, mozem sa opytat aj znamych.

ak sa CVcka porovnavaju softverovo, tak to svoje zrejme prehustim klucovymi slovami... nech im tam vypise zhodu s ponukou 99% :) dotycny zamestnanec agentury asi aj tak nebude nicomu z toho rozumiet...

inak - o com su tie pohovory s agentom pracovnej agentury? na tie dalsie sa uz snad budem vediet pripravit, zrejme si nacvicim dopredu vety, aby zneli dostatocne suverenne a korektne... len o tych prvych pohovoroch v agenture neviem nic, a potom tych telefonatov sa dost obavam - asi hlavne kvoli jazyku. ale to chce zrejme len cvik.

co sa tyka prace popri skole - ja som mal skor skolu popri praci, takze samozrejme, nebudem to uvadzat explicitne ako parttime job.
bajka píšeCOLONVysledok pohovoru sa vacsinou dozvies v priebehu par dni. Kludne sa spytaj nazaver pohovoru, ze kedy sa ozvu. Vacsinou, ked si neuspel, tak ani nedaju vediet. Reciam, ze Ti zavolaju, ked nieco bude, never. Radsej volaj Ty im.
myslis pohovor u agentury, alebo aj ten uz priamo vo firme? do agentury samozrejme budem volat, to tu uz odporucali viaceri...
bajka píšeCOLONAgentury si referencie takmer nikdy neoveruju, ale takmer vzdy ich vyzaduju. Takze poziadaj Tvojich dvoch byvalych zamestnavatelov, ze ci mozes davat ich tel. cisla a meno sefa. Staci aj cislo na HR department. V idealnom pripade by Ti mohli dat pisomne odporucanie.
staci dvoch? hm, a pisomne referencie pripojit k cvcku a motivacnemu listu? a tie kontakty im poskytnut na vyziadanie, alebo pripisat priamo do cv? (niekto vravi tak, iny opacne... zavisi od typu prace?).

este posledna otazka: robil som isty cas (par rokov dozadu) ako freelancer pre viacere firmy. pre niektore som toho spravil celkom dost - dalo by sa povedat, ze som bol ako externy zamestnanec. dali by ste si ako referenciu aj takuto firmu? samozrejme, dal by som vediet do tej firmy, o co sa jedna, ci by boli ochotni to potvrdit... kedze je to SK referencia, asi to ani nebudu overovat, ani vahu to zrejme velku nebude mat... alebo by som tam mal radsej nechat len referencie od zamestnavatelov, kde som bol skutocny zamestnanec, a hento uviest len ako freelance?

dakujem.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Str Apr 09, 2008 9:26 am

bajka píšeCOLON Niekto tu nedavno na fore uvadzal stranku operatora, u ktoreho sa neplati za prijmanie hovorov v zahranici.
Ten niekto som bol ja a ten virtualny mobile operator bol
https://www.united-mobile.com/?. Uz som dlho nebol na ich strankach
takze neviem ci sa tam nieco nezmenilo, ale pred pol rokom to bolo tak
ze si si u nich objednal simkartu, na vyber ti dali 2 predvolby s ktorych
jedna bola +44, cize UK predvolba, takze to vyzeralo ako by si mal
UK cislo. Potom svet mali rozdeleny na cca 6 zon, EU bola v zone 1.
To podstatne je ze za prijem hovorov sa neplatilo. Potom poplatky
za volanie medzi krajinami boli lepsie ako poplatky SVK mob operatorov
(ako je to teraz neviem, treba pozriet do cenniku). Tu si treba dat pozor
lebo UM mal 2 poplatky jeden za spojenie (vytvorenie hovoru) a druhy
za kazdu minuty (aktualny stav znovu treba pozriet stranku)

Takze 2 vyhody - UK cislo a neplatis za prijate hovory

bajka píšeCOLON Moze to byt nazaciatok niekto z HR oddelenia. Pomohlo by najst si na internete nieco o standardnych otazkach na pracovnych pohovoroch. Tuto fazu pohovorov nemam rada, lebo davaju blbe otazky typu Preco chcete pracovat prave pre nas? Kde sa vidite o 10 rokov? Aky bol Vas najvacsi pracovny uspech? a pod. Oni maju nastudovane, ze ake odpovede su spravne a ze idealny kandidat musi posobit priebojne, sebaisto, uspesne, ako stabilny perspektivny zamestnanec a ja neviem ako. Brrrr
Odhadujem ze mat pohovor s niekym s HR, tak to musi byt vascia firma ktora
to HR aj ma. Odhadujem ze malych firiem s par zamestnancami je tu asi
podstatne viac ako velkych firiem, takze vascinou pohovor robi bud hlavny
sef, alebo tvoj buduci liniovy manager.
bajka píšeCOLONKed som si hladala poziciu ako PHP programatorka, tak mi bolo povedane, ze PHP programarotov z vychodnej Europy je v UK vela, ale skor je zaujem o znalosti Microsoft technologii. Mozno to bolo tym, ze som byvala v meste, kde ma Microsoft europske headquarters.
Tiez som si vsimol ze inzeratov na .net (resp vseobecne MS technologie) je tu
podstatne viac ako na open source tenchologie (AJAX). Odhadujem ze
je to tym ze pre firmi nie je az taky problem si kupit dane licencie a nemusia
stlacat naklady na minimim a pouzivat free technologie.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345

Poslať od bajka » Str Apr 09, 2008 10:16 am

ot0 píšeCOLONtak to uz mozem hadam rovno uviest adresu nejakeho hostela, nie? :) tu si najdem na nete... ale, samozrejme, mozem sa opytat aj znamych.
lepsia bude adresa znamych, keby Ti predsa len chceli nieco poslat. Obcas sa stane, ze mas pohovor s agenturou len telefonicky a zmluvu posle postou.
ot0 píšeCOLONinak - o com su tie pohovory s agentom pracovnej agentury?
Pracovna agentura chce zistit, ci im spadas do poziadaviek na poziciu. Spytaju sa co chces robit, kde chces robit, ci mas referencie, ci by Ti vyhovovala dana volna pozicia, kedy mozes nastupit(cim skor tym lepsie), ci mas povolenie pracovat v UK(povedz, ze si z EU), atd.
S jazykom to moze byt problem, kym este nemas anglictinu "v uchu". Skus pocuvat anglicke radia alebo pozerat BBC. Je to vzdy tazsie, ked sa cloveku nemozes pozerat na usta. Mne buchli telefonom len raz, lebo som nerozumela. Bolo to cestou na iny pohovor, kde my vychvalili moju anglictinu a aj ma zamestnali :-)
Kazdy neuspesny pohovor ber ako uzitocny trening anglictiny a krok k tomu uspesnemu pohovoru.

ot0 píšeCOLONmyslis pohovor u agentury, alebo aj ten uz priamo vo firme? do agentury samozrejme budem volat, to tu uz odporucali viaceri...
Agentura bude casto volat len kvoli zmapovaniu Tvojej situacie a slubia, ze sa ozvu, ak budu nieco mat. Obcas zavolaju s konkretnou ponukou a ak uspejes, tak sa to dozvies velmi rychlo. Aj u pohovorov s firmami sa to mozes dozvediet v ten isty den, alebo do par dni. Niekedy pohovor s firmou skonci tym, ze sa Ti agentura ozve s vysledkom a pripadne s tebou dojedna podmienky. Agentury si davaju pzor, aby si sa s firmou nedohodol priamo a tym ich neobisiel.
ot0 píšeCOLONstaci dvoch? hm, a pisomne referencie pripojit k cvcku a motivacnemu listu? a tie kontakty im poskytnut na vyziadanie, alebo pripisat priamo do cv? (niekto vravi tak, iny opacne... zavisi od typu prace?).
odo mna pytavaju dve referencie. Ale mat viac referencii nezaskodi. Najlepsie bude, ked si na koniec CV dopises "References available upon request". Je to bezny zvyk. Nie je dobre sirit kontaktne udaje tvojich zamestnavatelov, aby ich kadekto neotravoval s ponukou svojich sluzieb.
Moje referencie si raz overovali a volali na SK. Ale to bola len velmi podstiva recruiterka zaciatocnicka, ktora chcela mat vyplnene vsetky kolonky v mojich udajoch a uz so pre nich aj tak pracovala.
ot0 píšeCOLONeste posledna otazka: robil som isty cas (par rokov dozadu) ako freelancer pre viacere firmy. pre niektore som toho spravil celkom dost - dalo by sa povedat, ze som bol ako externy zamestnanec. dali by ste si ako referenciu aj takuto firmu? samozrejme, dal by som vediet do tej firmy, o co sa jedna, ci by boli ochotni to potvrdit... kedze je to SK referencia, asi to ani nebudu overovat, ani vahu to zrejme velku nebude mat... alebo by som tam mal radsej nechat len referencie od zamestnavatelov, kde som bol skutocny zamestnanec, a hento uviest len ako freelance?
Uved aj tie freelance zamestnania. Ved si tam ziskal pracovne skusenosti. Tu je bezne robit ako kontraktor na roznych projektoch v roznych firmach. Na Slovensku je mozno nevyhodou, ked mas v CV vela firiem, lebo vyzeras ako fluktuant. Ale agentura v UK bude len rada, ze si ten typ, ktoreho asi lahko nahovoria na novy job a bude provizia.

Este jedna vec. Neviem kolko vies o tom ako to tu chodi s agenturami. Niekedy ta dohodia firme, zoberu jednorazovu proviziu od firmy a mas od nich pokoj. Ale ja som tu stastie nemala. Vzdy som pracovala pre agenturu, ktoru platila firma podla mojich odpracovanych hodin a agentura platila mna. Kolko si brala agentura som casto ani nevedela, lebo mne povedali vzdy moj koncovy hruby plat. Co je aj dobre. Len som mala nezriedka problemy s agenturou, ktora sa isla potrhat, aby som nastupila, ale ked prislo na platenie, tak taki rychli neboli. Neslo ani o ich neferovost ako podla mna skor blbost a lenivost. Nemali naporiadku moje timesheety a ich faktury, vyhovarali sa na pomale financne oddelenie a obcas aj zamerne pozdrziavali platby napriek kazdomesacnym slubom. Nastastie som nakoniec vzdy vyplatu dostala.
Proste, ak sa da agetrura obijst, tak ju obid. Ako sa to robi neviem, mne sa to este nepodarilo.

ot0
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
CONTACTCOLON

Poslať od ot0 » Str Apr 09, 2008 10:59 am

bajka píšeCOLONUved aj tie freelance zamestnania. Ved si tam ziskal pracovne skusenosti. Tu je bezne robit ako kontraktor na roznych projektoch v roznych firmach. Na Slovensku je mozno nevyhodou, ked mas v CV vela firiem, lebo vyzeras ako fluktuant. Ale agentura v UK bude len rada, ze si ten typ, ktoreho asi lahko nahovoria na novy job a bude provizia.
uviest ich ako freelance, a ze konkretnych klientov uvediem upon request? pri freelance praci tiez uviest responsibilities, achievements, atd.? asi cim viac klucovych slov, vsak?

a este: ako je to s vypovedami, ked sa pracuje cez agenturu? prvy job bude zrejme nie celkom idealny, teda pravdepodobne bude sluzit ako kurz anglictiny + prva uk referencia... existuje nieco ako minimalna viazanost? :)

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345

Poslať od bajka » Str Apr 09, 2008 11:34 am

ot0 píšeCOLONuviest ich ako freelance, a ze konkretnych klientov uvediem upon request? pri freelance praci tiez uviest responsibilities, achievements, atd.? asi cim viac klucovych slov, vsak?
neviem presne poradit. Konkretnych klientov uviest mozes, ale bez mien ludi a tel.cisiel.
ot0 píšeCOLONa este: ako je to s vypovedami, ked sa pracuje cez agenturu? prvy job bude zrejme nie celkom idealny, teda pravdepodobne bude sluzit ako kurz anglictiny + prva uk referencia... existuje nieco ako minimalna viazanost? :)
Agentura vacsinou suhlasi s tym, o com sa dohodnes s firmou. Vypovedna lehota bude uvedena v zmluve(notice period) a byva rozna(tyzden, dva, mesiac). Moze byt aj tak, ze firma moze dat vypoved hned a ty dva tyzdne vopred. Firmy sa tu chovaju celkom ferovo a da sa dohodnut.
S minimalnou viazanostou som sa tu ja osobne este nestretla.

mcc
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Pon Júl 31, 2006 10:23 am
BydliskoCOLON SE1

Poslať od mcc » Str Apr 09, 2008 11:37 am

uved ich ako contract job, popis prace/referencie je rovnaky ako full time job

Neviem co tym myslis 'pracovat cez agenturu', praca agentury konci ked ta posle do firmy na interview, ak ta firma prijme tak vyinkasuje od nej peniaze a to je vsetko.

Z agentury sa ta vacsinou iba pytaju na to co uz mas v cv plus aky chces plat, kedy mozes nastupit apod.

Zrejme teda pojdes na full time job na dobu neurcitu (prvy job v uk asi nebudes kontraktor), so skusobnou dobou, presne ako na slovensku. Ak sa s tym rozhodnes seknut, proste das vypoved firme, vypovedna lehota (notice period) byva individualna, 2 tyzdne az mesiac.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Str Apr 09, 2008 11:50 am

v tvem pripade bude agentura fungovat jen jako zprostredkovatel,jeste jsem neslysel ze by agentura primo zamestnavala lidi a nekomu prodavala jejich praci jak je to bezne treba v hotelech.
Takze proste agentura komunikuje s budoucim zamestnavatelem, dohodn ti plat, zaridi pohovor,... proste jen naraznik mezi tebou a praci. Za to dostanou od zamestnavatele nejakou provizi (vetsinou 1-3 nasobek tveho dohodnuteho mesicniho platu, tudiz je v zajmu agentury aby ti dohodli dobry plat). Je dobry treba agenturu trochu popostrcit aby se zeptala i na nejake jine mozne benefity, me napriklad firma platila pul roku anglicky jazykovy kurz, protoze si to mohla dat do nakladu.
Vypoved je v pohode, vetsinou mas taky nejakou zkusebni dobu (1-3 mesice) kde vetsinou muzes odejit temer ze dne na den, nebo s minimalni vypovedni dobou (tyden). Potom vetsinou ve smlouve jsou uvedeny primo postupy jak ukoncit praci, obvykla je mesicni vypovedni doba, ja treba pracuju u firmy jiz 3 roky a tudiz se mi vypovedni doba zvedla na 3 mesice (ochrana abych neutekl od rozdelane prace), ale vzdy kdyz nekdo odchazi tak se bez problemu dohodne na libovolnem datumu odchodu.

Reference se vetsinou davaji jen na posledni ci predposledni misto kde jsi pracoval a u ostatnich se napise upon request.

Vzdelani napis jen par radkama, praxi naopak rozepis, je dobre napsat na kterych konkretnich projektech jsi delal a za co jsi byl odpovedny. Vypis vsechny technologie ktere jste pouzili (klicova slova) a v kratkosti popis o co se jednalo.
Nikdy v CV neuvadej nejake svoje nedostatky, ani nepis ze neco umis malo. Tady je ve zvyku ze i kdyz jsi neco videl z rychliku tak to stejne umis. To same z anglictinou, neuvadej ze ji mas jen pasivni, casem to zjisti sami a to uz jim to treba nebude vadit, ale mohlo by to vadit pri prvnim vyberu.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345

Poslať od bajka » Str Apr 09, 2008 1:35 pm

krtek píšeCOLONjeste jsem neslysel ze by agentura primo zamestnavala lidi a nekomu prodavala jejich praci jak je to bezne treba v hotelech.
Ja som na tento sposob pracovala uz pre 4 agentury. Dostavali zaplatene podla mojich odrobenych hodin. Takze to moze byt rozne.

josef5
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Pia Aug 17, 2012 10:54 am

Re:

Poslať od josef5 » Pon Aug 20, 2012 1:37 pm

mcc píšeCOLONnazdar,

ja osobne by som zacal zo slovenska, mesiac-dva dopredu, je to totiz podstatne lacnejsie.

Vsetky ponuky su na webe, a email a telefon mas aj doma. Ani si nemyslim ze je potrebne mat uk telefon a adresu, treba zdoraznit ze sr je clenom eu a ze si pripraveny prist na pohovor na otocku a prestahovat sa v kratkom case ak ta vezmu.

Rozposlanie CV/cas a forma interview/cas odozvy/nastup do prace je velmi individualny, zalezi ci je to firma s 10 ludmi alebo nejaka velka korporacia.

Necakaj ze si pracu najdes do tyzdna, je to mozne,to sa vsak hlavne tyka velmi dobrych ludi s praxou, mne osobne to trvalo 2 mesiace (rozposlanych 100+ cv) a bolo mi povedane ze to je normalny cas. Je pravda ze som do agentur nevolal iba som cakal, a mozno by to pomohlo.

V uk to funguje podobne ako na slovensku profesia.sk, jednak mozes zaregistrovat svoje cv a cakat ci sa ozvu, alebo aktivne odpovedat na ponuky na web portaloch. Skus londonjobs.co.uk, monster.co.uk, reed.co.uk,jobserve.co.uk etc... V oboch pripadoch na 99% su to ale agentury a nie priamo zamestnavatel.

A to je podla mna problem ktory je vsade v IT HR - ludia v agenturach nie su programatori tj sa rozhoduju sa hlavne na prekryti pracovnej ponuky s cv od slova do slova, tj ak snaz sa uviest v cv co najviac resp ak odpovedas na kontretnu ponuku preformuluj svoje cv aby sedelo ..

vela stastia a skus sa podelit o skusenosti ked to budes mat za sebou
Díky za tipy na webové stránky. Dost přemýšlím o tom že bych také vycestoval.
Chtěl bych se zeptat uvádění plat je většinou ročně pokud se nemýlím?
Díky za odpověď.

BUTTON_POST_REPLY