Jak chodí vývojáři (programátoři) na pohovory oblečení?

O pracovných pohovoroch pre získanie práce v Anglicku.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Rely
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 9:11 am

Jak chodí vývojáři (programátoři) na pohovory oblečení?

Poslať od Rely » Sob Sep 11, 2004 11:42 am

Zajímalo by mě, jak je zvykem chodit oblečený na pohovory v oblasti IT? Vím, že tu ten dotaz již jednou padl, ale doposud na něj nikdo neodpověděl. Jde o to, že nevím, jak se k této záležitosti lidé (zaměstnavatelé) v UK staví (jiný kraj, jiný mrav), a nerad bych touto neznalostí ztratil body při pohovoru.

Konkrétněji:
Je zvykem dostavit se na pohovor v saku atd., či je lepší přijít "v civilu"? Jak to lidé v UK chápou?

Díky za odpovědi.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Sob Sep 11, 2004 1:35 pm

Ja som absolvoval skoro vsetky pohovory "v civile". Len na jeden pohovor v trochu posh agenture som mal v pozvanke poziadavku prist v obleku - v tej agenture boli aj konzultanti v oblekoch. Vsade inde boli aj oni (resp. zamestnanci IT firiem) "v civile".

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Sob Sep 11, 2004 1:39 pm

Ja som ked siel na interview, tak som sa pytal aky maju "dress code", povedali ze nic zvlastne - casual.
Ale aj tak som tam nabehol v ciernych nohaviciach, biela kosela a kravata. Nikto v office okrem najvyssieho sefa ani bielu koselu nemal, takze som tam bol asi najslusnejsie obleceny :)
Nikdy nie je na skodu sa lepsie ohaknut, ved je to tvoj potencialny job. No sako by som netahal z Ciech. (stacia nohavice, kosela, kravata). Tuto kombinaciu som vyuzil neskor iba raz, a to na Christmas party. Po cely rok rifle a tricko.
Samozrejme pokial nejdes robit niekde do banky, poistovni a inych institucii, kde si v priamom kontakte so zakaznikmi....
Tak ako doma na Slovensku/Cechach :)

Rely
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 81

Re: Jak chodí vývojáři (programátoři) na pohovory oblečení?

Poslať od Rely » Sob Sep 11, 2004 2:58 pm

Chlapi, díky za odpovědi!

Určitě si ještě rád poslechnu i další názory, ale pravděpodobně tedy dám přednost civilu (pokud nebudou nějaké speciální požadavky). Chodím tak rovněž celý rok a dále se nebudu ucházet o žádný "client-face" job, takže by to mělo být v pohodě.

Prostě mě zajímalo, jaké zvyky jsou v UK. Vidím, že asi plus mínus stejné jako tady, takže "civil" to jistí :-).

Díky!

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Sep 11, 2004 6:11 pm

Zajímalo by mě, jak je zvykem chodit oblečený na pohovory v oblasti IT?
Na pohovor, v akejkolvek oblasti kvalifikovanej prace jednoznacne v obleku / kostyme! Nemusi to byt ten najformalnejsi. Pohovor je o predani sa a dobrom dojme. Oblekom urcite nic nepokazis!
O tom aky je dress code pocas pracovnych dni mozes zistit aj na interview, resp. si vsimnut co maju oblecene ti druhi.

Rely
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 81

Poslať od Rely » Sob Sep 11, 2004 7:57 pm

Gina,

předně díky za odpověď!

Abych byl upřímný, čekal jsem, že tu takový názor padne. Mně to totiž přijde docela logické. Ale chtěl jsem si to ověřit, protože mravy v UK fakt moc neznám.

Měním svoje rozhodnutí a s sebou si povezu něco formálnějšího než jen rifle a triko :-).

Díky a hezký večer!

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Sob Sep 11, 2004 9:06 pm

Gina píšeCOLONNa pohovor, v akejkolvek oblasti kvalifikovanej prace jednoznacne v obleku / kostyme!
Pripadal by som si blbo v obleku s kravatou na pohovore, kde interviewers maju tricka a rifle, co je vacsina IT firiem.

Rely
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 81

Poslať od Rely » Ned Sep 12, 2004 9:06 am

Jaro,

tak to budeme asi dva. Já si v obleku připadám tak trochu nesvůj vlastně pořád (ještě jsem si na něj totiž moc nezvykl), takže na pohovoru neočekávám jinou situaci. Ale přesto jsem rozhodnut přijít pro jistotu v něm - jak píše Gina - nic tím neztratím (doufám :-)). Už jenom proto, že co kdyby zrovna ta "moje" IT firma nepatřila do té "většiny", že? :-)

Ale díky za odpověď!

Rely
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 81

Re: Dress code

Poslať od Rely » Ned Sep 12, 2004 6:56 pm

Bomo,

i Tobě díky za příspěvek!

To mě jen utvrzuje v tom, že se pro sychr budu snažit absolvovat pohovory formálněji, než je moje každodenní "image" :-).

Průšvih totiž je, že ne vždy se dá dopředu zjistit, jaké představy budoucí zaměstnavatel má v této oblasti. Proto dávám na Ginu, snad tím nic nezkazím :-).

radgid
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Ned Mar 13, 2005 8:59 pm
BydliskoCOLON SE26 5QH
CONTACTCOLON

Re: Dress code

Poslať od radgid » Ned Mar 13, 2005 9:05 pm

bomo píšeCOLON
DUGi píšeCOLONInac do Accenture by som v zivote nesiel robit (kamos tam chvilu bol a vravel, ze to je nico strasne co sa tyka oblecenia a prac. podmienok)
Accenture má prísny dress code, t.z. do práce sa chodí v oblekoch, v piatok je povolený "casual wear", čo znamená, že môžeš prísť bez kravaty. Pracovné podmienky sú veľmi dobré - samozrejmosťou je notebook, vysoké cestovné náhrady, tel. náhrady, diéty, platené nadčasy. Neviem čo si myslel pod strašnými prac. podmienkami - to, že sa síce narobíš, často cestuješ ale dostaneš za to aj zaplatené? Ale je to na tebe :)
Pracujem pre Accenture v divizii ATS, precital som si instrukcie tykajuce sa dress code, chodim do prace v civile, pretoze si nemyslim, ze by programator-analytik musel drepiet navleceny do obleku, hlavne ak neprichadza do styku so zakaznikom. :)
radgid

BUTTON_POST_REPLY