Nedajte sa dopáliť pri hľadaní ubytovania

Ubytovanie v Londýne - kým si nájdem prácu. Hostely v Londýne. Dobré štvrte vs zlé štvrte.

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Dadka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 143
RegistrovanýCOLON Str Okt 06, 2004 5:15 pm

Nedajte sa dopáliť pri hľadaní ubytovania

Poslať od Dadka » Pia Mar 11, 2005 5:56 pm

Predstavte si aka kuriozitka sa mi stala dnes. Uz asi 4 den si hladame nove ubytko lebo kontrakt mi konci na konci mesiaca a pretoze mam psa tak som sa rozhodla ze si najdeme dom. No nemusim o tom ani hovorit ze hladanie noveho 2 izboveho domu za normalnu cenu, zo zahradou a off street parking + este k tomu pekne zariadeny a blizko metra je vecou zakernou a som si viac nez ista ze vsetci agenty v okoli a aj v Essexe poznaju moje telefonne cislo aj naspamet. Dva dni tomu nazad som videla perfektny dom ( no skoro perfekt) ale vedela by som si predstavit nas v nom zit a tak ze ho beriem. Cez ktoru agenturu to bolo to nepoviem ale mala som tu cest jednat s nejakym nemenovanym British Paki(sorry nie som rasista ale tento ma rozosmial). Okrem toho ze pocas viewingu mi tam hral velkeho frajera a vravel co vsetko mi tam moze pomenit a ako vsetko zalezi len od neho. "No dobre" - myslim si nech ma chlapec radost a nechala som ho trepat tie jeho kecy. Vcera som mu pozvonila ze chcem dat holding deposit na ten dom. A on mi na to, ze ho nemoze zobrat lebo ma hodne zaujemcov o tento dom a bude najlepsie ak zaplnim tenancy application form a oni na mna zrobia credit check a on mi pomoze a take zvasty. Dnes mu zvonim a on - ze sme traja ktory chcu dom a kto bude platit vecsiu rentu dostane dom. A este k tomu, vraj mu uz jeden par ponukol i peniaze pre neho aby ich uprednostnil. Ja som sa zacala smiat a pytam sa ho ci je to vtip - ja mu nic viacej platit nebudem a odo mna nedostane ani penny. On mi odpovedal vraj nech si to este premyslim. Dal mi cas do vecera. Ako uz vsetci viete pracujem pre recruitment agency a kedze sa nam asi tak 2 mesiace nazad podarilo uspesne umiestnit jedneho anglika presne do tej istej agentury ale do main branch ako branch manager tak som mu v tej minute i pozvonila a poinformovala ho o situaci. No a ako to skoncilo - dom mam ponuknuty i za bez holding depositu ( ale uz nie som si taka ista ci vlastne chcem mat landlorda ktory ma uz asi teraz nenavidi, lebo sa nenecham vyuzivat; a ci este niekedy v zivote budem a chcem jednat s tou estate agency), ten chlapik ma officialne pokarhanie a pripad maju presetrovat a ja omluvu. Hladam ale dalej, riadim sa toho ze kto hlada ten najde. ( A prave preto mam dalsie 3 viewingy tonight a 8 zajtra). Zivot je zabava sama o sebe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nemyslite?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Mar 12, 2005 10:26 am

ze sme traja ktory chcu dom a kto bude platit vecsiu rentu dostane dom. A este k tomu, vraj mu uz jeden par ponukol i peniaze pre neho aby ich uprednostnil.
Tak toto by ma riadne rozosmialo a asi by som mu hned aj telefon zlozila. Co si o sebe mysli?! Taku desperaciu na vyssiu rentu som teda este nezazila! :-). Skoro ako na Slovensku!
Zivot je zabava sama o sebe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nemyslite?
To teda hej! Aj vcera vecer bola zabava! Mala si sa ukazat v Agende! Vsetko, aj problem s hladanim vhodneho ubytka by bol po par poharikoch vyrieseny. :-)).

Good luck with house hunting!!!
Naposledy upravil 1 dňa Gina, celkovo upravené 0

otik
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 44
RegistrovanýCOLON Ned Máj 02, 2004 9:19 pm
BydliskoCOLON Kings Cross
CONTACTCOLON

Poslať od otik » Sob Mar 12, 2005 11:49 am

Dadka vesele ;o) a preco vlastne nemozeme vediet aka to je agentura?

Oksey
Member
Member
PríspevkyCOLON 66
RegistrovanýCOLON Uto Sep 28, 2004 4:41 pm
BydliskoCOLON London <--> Madrid
CONTACTCOLON

Poslať od Oksey » Ned Mar 13, 2005 12:01 pm

Jaááj,
tak to som sa pobavila.
Smutne je, ze vzdy sa najdu ludia, co naletia takymto 'chytrakom'.

:-)
Oksey :-)

Dadka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 143

Poslať od Dadka » Pon Apr 11, 2005 1:21 pm

Update hore uvedenej situacie je asi takyto:
Dom mame a este k tomu nam znizili najomne o 60£ na mesiac. No so bad! Plus za tie dva tyzdne co tam byvame som uz stihla vymenit cez agenturu sporak a chladnicku za nove. No so bad at all. A este k tomu mi dnes moj stary landlord po 2 tyzdnoch hadok(uplne lutujem tu zensku z agentury ktora bola in the middle)vratil uplne cely deposit t.j.£800. A to by som mala podoknut ze som cakala len tak £500, lebo moj milovany psik rozhryzol koberec v obyvacke, nozky od stola a stoliciek + pohryzol steny v kazdej izbe.(V zime mu totizto strasne chybal vapnik a tak si to doplnal omietkou zo steny). Takze chcem tymto iba povedat ze clovek nezalezi na tom ci je cudzinec by sa nikdy nemal dat obrat o svoje prava.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Apr 11, 2005 1:47 pm

Dom mame a este k tomu nam znizili najomne o 60£ na mesiac. No so bad! Plus za tie dva tyzdne co tam byvame som uz stihla vymenit cez agenturu sporak a chladnicku za nove. No so bad at all. A este k tomu mi dnes moj stary landlord po 2 tyzdnoch hadok(uplne lutujem tu zensku z agentury ktora bola in the middle)vratil uplne cely deposit t.j.£800. A to by som mala podoknut ze som cakala len tak £500, lebo moj milovany psik rozhryzol koberec v obyvacke, nozky od stola a stoliciek + pohryzol steny v kazdej izbe.(V zime mu totizto strasne chybal vapnik a tak si to doplnal omietkou zo steny). Takze chcem tymto iba povedat ze clovek nezalezi na tom ci je cudzinec by sa nikdy nemal dat obrat o svoje prava.
Som na vas neskutocne hrda! A btw, kedy robite v tej velkej zahrade party??? :-).

Dadka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 143

Poslať od Dadka » Pon Apr 11, 2005 3:24 pm

Ginuska, party bude na zaciatku maja. Samozrejme ze si pozvana. A do not worry, mame plenty of space takze to mozeme roztocit. btw Vsak my sa Ti este ozveme.

BUTTON_POST_REPLY