Je možné prespávať v Londýne v parkoch?

Ubytovanie v Londýne - kým si nájdem prácu. Hostely v Londýne. Dobré štvrte vs zlé štvrte.

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Halaszova Maria
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Štv Máj 06, 2004 7:23 am

Je možné prespávať v Londýne v parkoch?

Poslať od Halaszova Maria » Str Jún 16, 2004 11:17 am

Ahojte, tak zase tu mam nejaku otazocku. Moj krsny sa chysta so svojim 14- rocnym synom do Londyna v juli a uvazuje, ze by si nasli nejake lacne ubytovanie, pripadne prespavanie v parku, je to vobec mozne by the way?, a chceli by nejaku brigadu. Krsny velmi po anglicky nevie a jeho syn tak celkom uspokojujuco ale podla mna zasa nema vek na to aby mohol robit aspon v stanku so zmrzlinou. No nic, keby ste mi vedeli niekto k tomu nieco povedat a pripadne hodit nejaky typ a tak, prosim napiste mi sem. Vrela vdaka. REA

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Jún 16, 2004 11:33 am

Ako sa zaregistruje na Home Office? Aku adresu uvedie?

West Street Park
2nd Bench from the Paddling Pool
W15 XXX London

???
:)

Podla mna je to hlupost. Ak nevie po anglicky, pracu si asi tak lahko a skoro nezozenie. Chlapec je mlady, neviem ci je legalne zamestnat ho. A ak by sa im nejaku pracu podarilo zohnat, tak za kolko? Za 3 libry na hodinu? Oplati sa to??? Ja som silne skepticky v tomto pripade. Sorry.

Depeshak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Pon Jún 14, 2004 12:01 pm
BydliskoCOLON Kosice/London

Poslať od Depeshak » Str Jún 16, 2004 3:44 pm

prespat v parku-silna povaha....
Depeshak

shifter
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Uto Jún 22, 2004 1:50 pm
BydliskoCOLON BA

Re: Brigády v Anglicku - na leto

Poslať od shifter » Uto Jún 22, 2004 2:50 pm

Halaszova Maria píšeCOLON pripadne prespavanie v parku, je to vobec mozne by the way?
Ha?!? :shock: Tak to by som neskusal, ani keby ma na SK nahanala mafia a jedina moznost ako im uniknut by bolo vycestovanie do UK :-))) :lol:
A mimochodom, v Londyne vraj casto prsi.. ;-))))

Sukino
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
RegistrovanýCOLON Pon Jún 07, 2004 12:21 pm

Poslať od Sukino » Str Jún 23, 2004 2:58 pm

toto ak nieje vtip ...

Halaszova Maria
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Štv Máj 06, 2004 7:23 am

Poslať od Halaszova Maria » Pia Jún 25, 2004 7:06 am

Vdaka za vase odpovede, aj ja som si myslela, ze je to sialenstvo tak ale co povies vlastnej rodine ked chcu aby si pomohla a nieco zistila...
Toto byva obcas problem, ludia si myslia, ze pridu do UK a hned to bude o 100 percent lahsie ako na Slovensku. Asi to je pre nich potom sok zistit, ze ani tam pecene holuby do ust nikomu nepadaju. Dik decka :-D

julob
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Sob Máj 22, 2004 1:33 pm
CONTACTCOLON

v parku??

Poslať od julob » Štv Júl 22, 2004 3:40 pm

v parku sa da v pohode prespat - sam som si to vyskusal 4 dni, len si musis najst vhodny park - nie tie najznamejsie...

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

Re: Je možné prespávať v Londýne v parkoch?

Poslať od motor » Pon Júl 26, 2004 4:01 pm

pokial viem podla platneho britskeho prava mozu pracovat legalne ludia od 16 rokov. ale to s povoleniami kadejakymi. rodina, skola, doktori. co ja viem co...

v parku sa da legalne prespavat. pytal som sa na to jedneho policajta.
ale je to vyslovene vychodisko z nudze na par dni. najlepsie je nejaky mensi, alebo stredne velky park kde je v strede porast stromov. len tak si hodit karimatku uprostred luky je koledovanie si o problem.
ja mam vybavu na kempovanie, ale tiez by som to nepreferoval.
hlavne ked ma clovek so sebou cennosti ako elektronika a peniaze, doklady..

a zena /akehokolvek veku a vzhladu!/ co prespava v parku, tak to je.....
hm...

adka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Str Jún 01, 2005 5:34 pm
BydliskoCOLON notting hill

Poslať od adka » Uto Jún 21, 2005 3:13 pm

V parkoch sa prespat da, v Kensigtom Gardens som videla 'campovat' nasich ciganov. Aj minule leto sa stalo, ze prisiel parik do centra a mali miesto len pre dievca, tak chlapec isiel spat do parku. a tak sa mu tam zapacilo, ze ked sa miesto uvolnilo, odmietol sa prestahovat a radsej zostal v parku. ale je pravda s tou batozinou, tu nechal u priatelky. a kde si chcu varit, a umyvat sa? i ked napr v Hyde Parku a Kensingtomn Gardens su velke a relativne ciste verejne zachody.
co sa tyka prace, tri mesiace som hladala pracu pre 17 rocneho synovca. hoci zadarmo, ako dobrovolnik, nik ho nechcel. dokonca aj dobrovolnicke agentury, ktore ponukaju prace pre 16 rocnych mi povedali, ze pod 18 je problem ho umiestnit, koli poisteniu. predpokladam, ze je to tu ako s poistenim pre vodicov. Vodici pod 25 platia ovela viac na poistenie.
Nakoniec som mu pracu nasla, ma ubytovanie a stravu, a dokonca aj male vreckove. Ale. Musela som ja najst dospelu osobu, ktora by si ho zobrala na zodpovednost, takze vlastne nie organizacia je zodpovedna, ak sa mu nieco stane, ale kamarat, ktory bol ochotny mi pomoct. 14 je naozaj malo.
adriana

Jerry CZ
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Str Nov 17, 2004 6:17 pm
BydliskoCOLON Notting Hill, London

Poslať od Jerry CZ » Štv Jún 23, 2005 6:26 pm

Dalsi moznost lacineho ubytovani je squat. V UK maji squateri dokonce svoje prava - nelze vystehovat nelegalniho najemnika bez soudniho procesu! Jeden muj znamy to posledni dobou praktikuje - bydli jen 150 metru od parlamentu a ma jenom pro sebe mistnost velkou jako pul telocvicny! Je pravda, ze je pekne spinavy a zacina lehce zapachat. Ale lze najit i squat, kde squateri plati ucty za vodu a elektriku a ziji vcelku normalne.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Jún 24, 2005 1:19 pm

Dalsi moznost lacineho ubytovani je squat. V UK maji squateri dokonce svoje prava - nelze vystehovat nelegalniho najemnika bez soudniho procesu! Jeden muj znamy to posledni dobou praktikuje - bydli jen 150 metru od parlamentu a ma jenom pro sebe mistnost velkou jako pul telocvicny! Je pravda, ze je pekne spinavy a zacina lehce zapachat. Ale lze najit i squat, kde squateri plati ucty za vodu a elektriku a ziji vcelku normalne.
Squaters rights a tiez ich "sposob" zivota je velmi zaujimavy a ano, niekedy takto ludia ziju na jednom mieste aj dlhe roky, bez toho aby ich niekto mohol legalne dostat von. Po urcitej dobe dokonca squater prichadza k pravam vlastnictva tej ktorej nehnutelnosti pod equity law!
Nemyslim si ze je to ale velmi moralne - preto nemyslim ze by sme mali o tomto na fore debatovat.
:-(((. Kto chce, najde si "navod" inde.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Jún 24, 2005 2:57 pm

V parku pri nasom dome sa teraz usadilo niekolko rodin v karavanoch - britski Romovia. Usadia sa na pozemku, majitel ich chce vyhnat, oni odmietnu, zacnu sa sudit, po mesiaci sud rozhodne ze musia odist a tak sa zdvihnu a idu dalej... vyhliadnu si iny pekny pozemok a usadia sa tam. Im to vyhovuje, squatterom. :)

BUTTON_POST_REPLY