Council tax: prihlásiť len seba alebo aj priateľku?

Ubytovanie v Londýne - kým si nájdem prácu. Hostely v Londýne. Dobré štvrte vs zlé štvrte.

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Ebi
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36
RegistrovanýCOLON Štv Nov 03, 2005 1:46 pm

Council tax: prihlásiť len seba alebo aj priateľku?

Poslať od Ebi » Štv Nov 03, 2005 2:10 pm

Ahoj vsetci!

Rad by som sa s vami skusenejsimi poradil o probleme,ktory ma momentalne trapi.

Prisli sme (teda ja a moja babenka) skusit stastie do UK a na cas sme sa ubytovali u mojej znamej... Vsetko je s byvanim o.k. az na to ze situacia sa vyvynula tak,ze moja znama by sa rada odstahovala (co planovala uz dlhsi cas) a my ze preberieme ten byt po nej. Landlord s tym suhlasi aze co sa tyka council tax,plynu,elektriny atd. si prehlasenie mame vybavit sami. A to sa dostavam k jadru veci. Znama bola v tom byte sama a tvrdi mi,ze pri prehlasovani uzivatela sa mame nahlasit iba ako jedna osoba,teda napr. ja alebo moja babenka,lebo,ze je to potom lacnejsie a jednoduchsie neskor pri odhlaseni,no ja by som nas chcel nahlasit oboch,aby nas niekto potom nenatrel,ze neplatime co mame a potom platil pokuty.

Ak zaregistrujem oboch bude council tax moc vysoka alebo je to len par libier mesacne navyse?

Viem ze mozno tento problem vyznieva malicherne no momentalne nie som na tom tak jazykovo dobre aby som si to mohol vyriesit priamo cez Borough council alebo ich vebovu stranku.

Vsetkym vdaka za pochopenie

stanobear
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Pia Jún 10, 2005 8:56 pm

Poslať od stanobear » Štv Nov 03, 2005 2:26 pm

Ak sa prihlasis na Council tax sam tak dostanes 25% zlavu.
Co sa tyka tvojej babenky, nemal by ta nikto natriet, ak nemas nejaky nepriatelov, ktori o tom vedia, ale pozor, system je tu celkom dobre poprepajany a ak si necha tvoja babenka poslat postu z nejakej institucie ako napr. banky, tak jej samozrejme mozu na to prist. Ale to ti nezarucujem, nepocul som este o tom.
Taaapaj dalej...

MartinaP
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Máj 21, 2004 3:35 pm
BydliskoCOLON Kingston-upon-Thames
CONTACTCOLON

Poslať od MartinaP » Štv Nov 03, 2005 2:50 pm

No to dost pochybujem, ze ten ich system je dobre poprepajany, ale viem ze Council robi osobne kontroly, podobne ako Tv licencing a ked ti v kupelni budu vysiet damske nohavicky mozes sice tvrdit ze su tvoje, pripadne ak sa budu pytat kto je ta dama, co pozera televizor, mozes tvrdit ze to je tvoja osobna maserka, co prichadza raz za mesiac, ale velmi by som sa nespoliehala, ze ti to uveria. :)

Zaregistrovat sa zvycajne da aj online, Council ti posle potom postou vsetky informacie aj invoice/seky na cely rok.
Naposledy upravil 1 dňa MartinaP, celkovo upravené 0

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Nov 03, 2005 2:51 pm

Pozri sa na web stranke svojho councilu ake su sadzby pre jednotlive "bands". Urcite je tam vysvetlena aj schema zliav.

V kazdom pripade ti vsak odporucam prihlasit na adresu oboch, nie len jednu osobu. Ked pre nic ine, tak len preto, lebo je to tak spravne a moralne.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Štv Nov 03, 2005 2:59 pm

jaro píšeCOLONV kazdom pripade ti vsak odporucam prihlasit na adresu oboch, nie len jednu osobu. Ked pre nic ine, tak len preto, lebo je to tak spravne a moralne.
Okrem toho, ze je to spravne a moralne, je to aj vyhodne pre vas oboch z hladiska ziskania velmi dobreho "proof of address". Ak to niekde pytaju, tak "Council tax bill" je vzdy na zozname.

BUTTON_POST_REPLY