Mám si prenajať byt s elektrickým alebo plynovým kúrením?

Ubytovanie v Londýne - kým si nájdem prácu. Hostely v Londýne. Dobré štvrte vs zlé štvrte.

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mate6
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Ned Apr 10, 2005 10:55 pm

Mám si prenajať byt s elektrickým alebo plynovým kúrením?

Poslať od mate6 » Str Jan 11, 2006 2:28 pm

cafte Takze chcem prenajat byt a neviem sa rozhodnut pretoze mam 2 rovnake ponuky cena, velkost bytu je absolutne rovnaka akurat jeden ma elektricke kurenie a druhy byt ma plynove ......preto vas chcem poprosit ze co si myslite ktore vykurovanie je lacnejsie popripade vyhodnejsi dakujem za nazor cafte

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Jan 11, 2006 2:39 pm

preto vas chcem poprosit ze co si myslite ktore vykurovanie je lacnejsie popripade vyhodnejsi dakujem za nazor cafte
Nikdy som nemala plynove kurenie, tak neviem, ci moj nazor bude objektivny, ale pri debatach so znamymi co maju plynove kurenie sme prisli na to, ze elektricke sa vyplati viac. Pouzili sme porovnavanie rocnej spotreby v librach :-)).

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
RegistrovanýCOLON Pia Sep 24, 2004 10:35 am
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

Poslať od hawaiicanka » Str Jan 11, 2006 3:30 pm

Ja si tiez osobne myslim,ze elektricke je lacnejsie. My mame plyn a tie seky ,co chodia...nam nerobia radost.
:-)

Dadka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 143
RegistrovanýCOLON Str Okt 06, 2004 5:15 pm

Poslať od Dadka » Str Jan 11, 2006 5:53 pm

Ja Ti definitivne odporucan plynove - zila som v dome s elektr. ako aj plynovym a elektricke Ta vyjdu o dost drahsie. Vermi - "ja si teraz trham vlasy - electricity bill". ;-)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Jan 11, 2006 8:26 pm

Nas byvaly byt mal elektricke kurenie (samostatne vypnutelne radiatory v kazdej izbe, jeden termostat pre cely byt) a terajsi dom ma plynove, takze mozem porovnat.

Ucty mame o nieco vyssie teraz, ale zas dom je o dost vacsi ako byt.

Neviem ci je to crta vsetkych elektrickych vykurovacich systemov, ale ten nas nemal casovac. Plynove kurenie v tomto dome (a i v jednom starsom byte predtym) si mozeme pekne nacasovat raz ci 2-krat denne a tak prist napriklad po praci do prijemne vykureneho domova. :)

Vyhoda elektrickeho kurenia je ta, ze si mozes zapinat a vypinat radiatory v kazdej izbe zvlast, a tak napriklad pocas vecera kurit len v obyvacke a potom pred spanim zapnut kurenie v kupelni a spalni. To mozes samozrejme aj pri plynovom, ale nic neusetris tym, kedze bojler zohrieva vodu tak ci tak.

Osobne si myslim, ze rozdiel niekolkych libier mesacne by nemal byt dolezitym faktorom pri vybere byvania. Ak su vsak oba byty skutocne totozne, maju rovnaky typ landlorda, rovnake poplatky agenture, v rovnakej lokalite, s rovnakymi susedmi, rovnako vzdialene od obchodov, sluzieb, verejnej dopravy a zamestnania... tak by som asi bral byt s elektrickym kurenim.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Str Jan 11, 2006 8:47 pm

jaro píšeCOLONNeviem ci je to crta vsetkych elektrickych vykurovacich systemov, ale ten nas nemal casovac.
Ja mozem len potvrdit, ze novsie elektricke radiatory maju uz casovace, je to naozaj prakticke.

Osobne si ale myslim, ze dolezitejsia je tepelna izolacia toho bytu/domu, kde sa chystas ist byvat. Napr. take okna spravia velmi vela...

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Jan 11, 2006 9:15 pm

sidzej píšeCOLONNapr. take okna spravia velmi vela...
Svata pravda. Mal som tu "cest" byvat v byte so single glazed windows. Byt sme si vykurili, vypli kurenie a do 10 minut sme mali zimu ako v marnici. :(

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Re: Mám si prenajať byt s elektrickým alebo plynovým kúrením

Poslať od monika » Štv Jan 12, 2006 1:28 pm

Keď sme už pri tej elektrike, menšia anketa:
Od akej spoločnosti odoberáte elektriku a ak ste menili, tak prečo?

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Štv Jan 12, 2006 3:07 pm

monika píšeCOLONKeď sme už pri tej elektrike, menšia anketa:
Od akej spoločnosti odoberáte elektriku a ak ste menili, tak prečo?
Scottish Power, este som nemenil.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Sob Jan 14, 2006 7:35 pm

monika píšeCOLONOd akej spoločnosti odoberáte elektriku a ak ste menili, tak prečo?
Southern Electric

BUTTON_POST_REPLY