Slaby tlak teplej vody v sprche...

Ubytovanie v Londýne - kým si nájdem prácu. Hostely v Londýne. Dobré štvrte vs zlé štvrte.

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Slaby tlak teplej vody v sprche...

Poslať od ubeno » Str Mar 08, 2006 6:52 pm

Ahojte. Nedavno som sa prestahoval a mam v kupelni klasicky britsky problem s teplou vodou. Nastastie mam vo vani normalnu sprchu ale tlak teplej vody je uplne slaby - dokonca taky slaby, ze sa tepla voda nevie vytlacit cez hadicu do vyssej urovne ako je okraj vane.

Premyslal som nad nejakou pumpou, alebo prietokovym ohrievacom (studena voda ma tlak v pohode). Vie mi niekto poradit?

Zbezne som prezrel toto forum, ale odpoved som nenasiel. Skusal som trochu googlit, ale neviem presne co potrebujem a v akej cenovej relacii sa to pohybuje, pripadne na co si dat pozor.

Vopred vdaka za rady.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Re: Slaby tlak teplej vody v sprche...

Poslať od sidzej » Str Mar 08, 2006 7:51 pm

ubeno píšeCOLONPremyslal som nad nejakou pumpou, alebo prietokovym ohrievacom (studena voda ma tlak v pohode). Vie mi niekto poradit?
Skus vygooglovat: POWER SHOWER
Tak sa tu v UK volaju specialne sprchy, ktore maju vyssi prietok. Dufam, ze ti to pomoze.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Str Mar 08, 2006 9:26 pm

Tak na to si zvykaj lebo aj vacsina tzv Power Shower je slabucka (okrem luxusnych vyrobkov). Power- su v tom, ze voda je pohanana cerpadlom, toto je vsak slabe aby to stihalo aj ohrievat a usetril si za vodu a elektrinu. O takom tlaku aky je vo vodovode v nenavidenych slovenskych panelakoch sa moze anglicanom iba snivat :) Leda tak v Buckinghamskom palaci.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Mar 08, 2006 10:52 pm

xaxa píšeCOLONO takom tlaku aky je vo vodovode v nenavidenych slovenskych panelakoch sa moze anglicanom iba snivat :) Leda tak v Buckinghamskom palaci.
Hmm, tak ja potom byvam v Buckinghamskom palaci! :)

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Štv Mar 09, 2006 1:42 am

bomo píšeCOLON
ubeno píšeCOLONNastastie mam vo vani normalnu sprchu ale tlak teplej vody je uplne slaby
Ja som mal v byte ten istý problém; pomohlo rozobratie sprchy (najmä ružice, resp. jej trysiek) a vyčistenie od vodného kameňa.
hej, u nas tiez zabral servis uz existujuceho zariadenia. domaca objednala plumbera, za asi 40 minut zchrabol 70 libier, suciastku sme si museli kupit vopred, prisiel vymenil a ide to ok. ale nebola to ruzica. bolo to nieco ine.

bomo, myslim, ze tlak teplej vody sa riesi inde, nez v sprchovej ruzici (ak ruzicou nazyvame rovnaku cast sprchy) :)

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Štv Mar 09, 2006 11:04 am

dagda píšeCOLON
bomo píšeCOLON
ubeno píšeCOLONNastastie mam vo vani normalnu sprchu ale tlak teplej vody je uplne slaby
Ja som mal v byte ten istý problém; pomohlo rozobratie sprchy (najmä ružice, resp. jej trysiek) a vyčistenie od vodného kameňa.
hej, u nas tiez zabral servis uz existujuceho zariadenia. domaca objednala plumbera, za asi 40 minut zchrabol 70 libier, suciastku sme si museli kupit vopred, prisiel vymenil a ide to ok. ale nebola to ruzica. bolo to nieco ine.

bomo, myslim, ze tlak teplej vody sa riesi inde, nez v sprchovej ruzici (ak ruzicou nazyvame rovnaku cast sprchy) :)
To je napad! :)

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Štv Mar 09, 2006 4:09 pm

bomo píšeCOLONJa som mal v byte ten istý problém; pomohlo rozobratie sprchy (najmä ružice, resp. jej trysiek) a vyčistenie od vodného kameňa.
Myslim, ze vycistenie ruzice nepomoze, kedze studena tadial frci v pohode a prietok teplej sa meni od nadmorskej vysky ruzice :-). Ak to bude vodny kamen, tak urcite niekde blizsie ku zdroju. Anyway, vdaka za reakcie, skusim nieco vykoumat s landlordom.

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Štv Mar 09, 2006 8:45 pm

jaro píšeCOLON Hmm, tak ja potom byvam v Buckinghamskom palaci! :)
Tak by si to mohol konecne otvorit aj mimo leta, lebo turisti sa stazuju ze sa k Tebe nemozu dostat...

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Mar 09, 2006 9:34 pm

Marlowe píšeCOLONTak by si to mohol konecne otvorit aj mimo leta, lebo turisti sa stazuju ze sa k Tebe nemozu dostat...
OK, hodim rec s Betkou a Filipom. ;)

toxi
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Pia Okt 22, 2004 6:32 pm
BydliskoCOLON Redbridge

Slaby tlak teplej vody

Poslať od toxi » Uto Apr 04, 2006 12:00 pm

Najbanalnejsia prícina može byt ako uvádza bomo zanesena ruzica alebo vaznejsia zanesena rura teplej vody to sa neda jednoznacne uviest treba vidiet.

BUTTON_POST_REPLY