Aky typ ubytovania je najlepsi pre par?

Ubytovanie v Londýne - kým si nájdem prácu. Hostely v Londýne. Dobré štvrte vs zlé štvrte.

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
danooo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Str Jan 26, 2005 6:27 pm
BydliskoCOLON Bratislava

Aky typ ubytovania je najlepsi pre par?

Poslať od danooo » Str Jún 27, 2007 6:23 am

Hladam si s priatelkou ubytovanie a pozeram sa pre nas po nejakej double bedroom.
Ale zistujem, ze vacsina double bedrooms je len pre jedneho cloveka, teda ti co ponukaju tam nechcu ubytovat dvoch ludi. Ako sa to teda mysli?

Po akom type izby sa mam teda spravne pozerat?

Myslite ze mam naliehat alebo sa pytat ci by neprijali aj dvojicu ked maju napisane ze hladaju len jedneho podnajomnika?

Dakujem za rady.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Re: Aky typ ubytovania je najlepsi pre par?

Poslať od qth » Str Jún 27, 2007 10:21 am

Ahoj,

Double bedroom by mala stacit, hoci asi by bolo lepsie
aby bola vascia (well double bed strcis aj do miestnosti
2*3). Je dost mozne ze nie kazdy bude suhlasit s dvojicou
v jednej izbe ale da sa aj tak. Ja osobne som byval
v Bhame s mojou SVK ex v double bedroom a bolo to v
pohode. Inac zvyknem si hladat ubytko cez
http://www.professionalaccommodation.com ale odhadujem
ze aj tu v diskusiach bude tych linkov na ubytka celkom
dost.

danooo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
BydliskoCOLON Bratislava

Poslať od danooo » Str Jún 27, 2007 11:07 am

Dakujem za odpoved.

Hlavne ma matie to ze do double bedroom nechcu dvojicu, aj ked by sa im to mozno financne viac oplatilo, mohli by si za jednu izby vypytat viac.
Ked som bol v UK pred dvomi rokmi, tak bol nas landlord ochotny nacvakat do jednej izby spolu aj tri baby, a ryzoval na nas celkom dost nechutne.

Zrejme budem musiet reagovat na co najviac inzeratov a pytat sa na moznost ubytovania mna a mojej priatelky do spolocnej izby.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Str Jún 27, 2007 2:01 pm

danooo píšeCOLONDakujem za odpoved.

Hlavne ma matie to ze do double bedroom nechcu dvojicu, aj ked by sa im to mozno financne viac oplatilo, mohli by si za jednu izby vypytat viac.
Ked som bol v UK pred dvomi rokmi, tak bol nas landlord ochotny nacvakat do jednej izby spolu aj tri baby, a ryzoval na nas celkom dost nechutne.

Zrejme budem musiet reagovat na co najviac inzeratov a pytat sa na moznost ubytovania mna a mojej priatelky do spolocnej izby.
Trosku si prestuduj temu o byvani na tejto stranke. Totiz kapacita domu nie je dana len poctom lozok. Napriklad aj pocet ludi na kupelnu/kuchynu je podstatny. Niekto moze mat aj moralne zabrany ubytovavat pary.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Re: Aky typ ubytovania je najlepsi pre par?

Poslať od ubeno » Str Jún 27, 2007 2:58 pm

danooo píšeCOLONHladam si s priatelkou ubytovanie a pozeram sa pre nas po nejakej double bedroom.
Ale zistujem, ze vacsina double bedrooms je len pre jedneho cloveka, teda ti co ponukaju tam nechcu ubytovat dvoch ludi. Ako sa to teda mysli?
A co tak maly studio flat? Dvaja by ste to utiahli nie?

danooo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
BydliskoCOLON Bratislava

Poslať od danooo » Str Jún 27, 2007 8:47 pm

Prave to ma tiez napadlo, nejaky schopny a financne nenarocny bytik by tiez pripadal do uvahy. To je dobra moznost.

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

Poslať od motor » Sob Jún 30, 2007 2:35 am

taka drobna poznamka co som uz urcite dakedy dakomu parkrat spominal.

v Londyne hlavne a myslim aj v Dubline, v ponukach byvania pisu ludia dost casto double room a myslia twin room, tj pre dvoch ludi.

double bedroom je resp by mala byt spalna s double bed aka queen size ci king size a vacsou plochou ako je 'standard' single. Co je relativne.

Neviem ako v Anglicku mimo Londyne, ale ludia kvoli pohodliu a HMO licencii obsadzuju jednu osobu na izbu na flatshare. To ak daju dve, zalezi od toho kolko chcu zarobit, co je to za byvanie, izbu atd.

Londyn je kapitola sama osve ako kazdy troska informovany clovek vie. tam tlacia ludi ako sardinky do predrazenych bytov. Holt, c'est Londres..

Cize pouzivanie double bedroom ci double room namiesto twin a 'suitable for couple' si treba uvedomit. A pokial nepisu ci pre jedneho iba, treba sa radsej hned spytat aby sa clovek zbytocne neunuval na viewing.

Dalo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Sob Jan 14, 2006 4:40 pm
BydliskoCOLON Cheltenham

Poslať od Dalo » Uto Júl 03, 2007 12:46 pm

Ja mozem dat skusenost z mimo Londyna. Hladal som pred par mesiacmi ubytko pre mna a priatelku, [a zase ma to asi caka], uvazovali sme aj o nejakej double room v share house. Ale hadam vsetky co sme volali chceli len "sigle occupancy". Dvoch ubytuju len zriedka. Tiez ked pozeram na www.spareroom.co.uk, takmer nikto nechce couples.
Nakoniec sme skoncili v studio flate, co tiez nebolo lahke najst taky, kde by akceptovali par.
Mam pocit ze izba pre par sa hlada najlepsie po znamosti, nie cez noviny alebo internet.

balu26
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Júl 03, 2007 4:46 pm

Poslať od balu26 » Uto Júl 03, 2007 4:57 pm

ahoj
otvor si www.gumtreee.com a tam je vela moznosti si vybrat izbu pre par.
vela stastia

BUTTON_POST_REPLY