hypoteka v anglicku.....

Ubytovanie v Londýne - kým si nájdem prácu. Hostely v Londýne. Dobré štvrte vs zlé štvrte.

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
miboxxx1
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 33
RegistrovanýCOLON Štv Sep 22, 2005 6:25 pm
BydliskoCOLON basingstoke

hypoteka v anglicku.....

Poslať od miboxxx1 » Pon Nov 19, 2007 8:34 pm

ahojte,zaujimalo by ma ake podmienky musim splnat aby mi bolo umoznene zobratie mortgage,co s tym vsetkym nalezi,kolko treba zaplatit na zaciatok,vyhody,nevyhody,ci nebudu v bankach robit problemy s tym ze sme cudzinci,ake su vase skusenosti???
-odpracovane v uk mam 2 roky,chcem poziadat o UK resident permit,bude sa mi to hodit?
dakujem

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Re: hypoteka v anglicku.....

Poslať od qth » Uto Nov 20, 2007 1:37 pm

miboxxx1 píšeCOLONahojte,zaujimalo by ma ake podmienky musim splnat aby mi bolo umoznene zobratie mortgage,co s tym vsetkym nalezi,kolko treba zaplatit na zaciatok,vyhody,nevyhody,ci nebudu v bankach robit problemy s tym ze sme cudzinci,ake su vase skusenosti???
-odpracovane v uk mam 2 roky,chcem poziadat o UK resident permit,bude sa mi to hodit?
dakujem
Najhlavnejsie je mat dobry credit check, ten sa da skontrolovat mam ten pocit ze len u 2 spolocnosti (nespominam si ktore ale malo by sa to dat najst tu v diskusiach).
Potom zalezi na vyske tvojej rocnej mzdy/zisku, banky zvyknu davat mortgage do vysky 3 nasobku rocnej mzdy a nebankove spolocnosti az do 5 nasobku.
S tym ze si cudzinec by si nemal mat problemy ak splnas obe predchodze podmienky (dobry credit check a dostatocny plat). Moja ex z Bulharska dostala mortgage (dokonca pred tym ako Bulharsko sa dostalo do EU) nejakych 60k s tym ze ona zlozila dokoncal len okolo 3-4k na dom!
Takze pokial mas vyhliadnuty nejaky lacny dom, dobre pracovne miesto, si bez inych puoziciek tak potom zisk hypoteky by nemal byt velky problem.

Este jedna vec, mam ten pocit ze tieto veci sa zvyknu robit cez sprostredkovatelou.

Viac si muozes pozriet na specializovanych weboch,
napr na http://www.moneysupermarket.com/mortgages/

milan156
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Sob Jún 18, 2005 12:59 am

hypoteka

Poslať od milan156 » Uto Nov 20, 2007 5:32 pm

Ja som si zobral minuly rok mortgage .V mojom pripade som bral z banky kde mam ucet aj s manzelkou. Vyska hypoteky zavisi od prijmu ,ale tiez od splatky . V mojom pripade to bolo do 5% je to cca 4.5 nasobok priem rocneho platu .Pri 6 az10% mi ponukli zhruba 5 nasobok spolocneho rocneho platu >pokial chces sam tak to mas asi 4 nasobok >Ale tiez sa berie tvoja historia .Ake mas vydavky atd.Moje skusenosti so spolocnostami su asi take ,ze na taku pozicku chceli min.10%.Ale zase maju vyhodu ze vybavia mortgage aj bez dostatocneho prijmu a su aj trosku drazsie .Tiez si pripocitaj ccz 8000 na pravnika,dan a poplatky .Pokial mas dostatocny prijem ,tak Ti v kazdom pripade odporucam si to vybavit.

brightonak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 91
RegistrovanýCOLON Sob Júl 14, 2007 5:48 pm
CONTACTCOLON

Re: hypoteka

Poslať od brightonak » Uto Nov 20, 2007 10:37 pm

milan156 píšeCOLONJa som si zobral minuly rok mortgage .V mojom pripade som bral z banky kde mam ucet aj s manzelkou. Vyska hypoteky zavisi od prijmu ,ale tiez od splatky . V mojom pripade to bolo do 5% je to cca 4.5 nasobok priem rocneho platu .Pri 6 az10% mi ponukli zhruba 5 nasobok spolocneho rocneho platu >pokial chces sam tak to mas asi 4 nasobok >Ale tiez sa berie tvoja historia .Ake mas vydavky atd.Moje skusenosti so spolocnostami su asi take ,ze na taku pozicku chceli min.10%.Ale zase maju vyhodu ze vybavia mortgage aj bez dostatocneho prijmu a su aj trosku drazsie .Tiez si pripocitaj ccz 8000 na pravnika,dan a poplatky .Pokial mas dostatocny prijem ,tak Ti v kazdom pripade odporucam si to vybavit.
8k na pravnika, dan a poplatky? Nieje to trosku vela? Som prave v stadiu, kedy mi priznali hypoteku, nasiel som byt a cakam na ohodnotenie a zatial som sa dopatral k poplatkom okolo 3500.
Mudrejsi budem az tak po vianociach.

http://csbrighton.net

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Str Nov 21, 2007 11:51 am

[quote="brightonak"]8k na pravnika, dan a poplatky? Nieje to trosku vela? Som prave v stadiu, kedy mi priznali hypoteku, nasiel som byt a cakam na ohodnotenie a zatial som sa dopatral k poplatkom okolo 3500.
[/quote]
Ja taky neco zjistoval a mam tyto informace
1. Stamp duty tax - zavisi od ceny nemovitosti
- 0% do 150k = £0
- 1% do 250k = £1,500 - £2,500
- 3% do 500k = £7,500 - £15,000

2. Solicitor costs
- typicky £500

3. Valuation fee
- typicky £0 - £350

4. Arrangement fee
- £350

Takze to v pohode tech 8000 muze byt. Kdyz cena nemovitosti bude rekneme 275.000 tak jenom na dani clovek zaplati 8.250 + dalsi poplatky a clovek je hned na cene za poplatky cca 9.000

brightonak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 91
CONTACTCOLON

Poslať od brightonak » Str Nov 21, 2007 2:27 pm

krtek píšeCOLON Ja taky neco zjistoval a mam tyto informace
- 0% do 150k = £0

2. Solicitor costs
- typicky £500

3. Valuation fee
- typicky £0 - £350

4. Arrangement fee
- £350

Takze to v pohode tech 8000 muze byt. Kdyz cena nemovitosti bude rekneme 275.000 tak jenom na dani clovek zaplati 8.250 + dalsi poplatky a clovek je hned na cene za poplatky cca 9.000
Ano ale na nehnutelnost v hodnote 275,000 potrebujes mat prijem zhruba 60,000 rocne.(pocitam pri nasobku 4,75) Ten ja nemam a tak s bytom do 125k a tam je stamp duty 0.
Mimochodom, nulova stam duty je len do 125,000 nie 150,000.
Solicitor ma podla zmluvy bude stat nieco okolo 2,000. Neviem teda co bude robit, snad ten byt aj nanovo vymaluje, teda za tie prachy :)))
Odhad hodnoty bytu ma byt tiez malinko drazsi, nieco do 500 libier.

Samozrejme toho vsetko (okrem stamp duty) zavisi od vela veci, trebars akeho poradcu si vyberies, od ktorej banky si budes poziciavat atd.

brightonak

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Nov 21, 2007 4:24 pm

To, ze si cudzinec, nehra rolu. Ja som dostal 2 mortgage agreements in principle, no na teraz sme vycuvali z planov kupit dom.

Otazka je, ci sa oplati v sucasnej ekonomickej klime investovat do nehntelnosti. Vyhladaj si nieco o "negative equity" v Google a tiez o situacii na trhu s nehnutelnostami v obdobi 1989-1994.
http://www.allagents.co.uk/house-prices-adjusted/

Nationwide, RICS a ini predpokladaju, ze v priebehu roka 2008 nominalne ceny nehnutelnosti prestanu rast, co znamena ze realne ceny klesnu. Ak mas vsak istotu, ze byt/dom ktory si kupis ti bude vyhovovat aj o 10 rokov, tak do toho kludne chod. Opakujem, je tu realna hrozba negative equity.

Ak ti niekto povie nieco o tom, ze najom su vyhodene peniaze, pozri si tento kalkulator:
http://www.allagents.co.uk/calculator/mortgage-rent/

Vo valnej vacsine je splatka uroku z hypoteky vyssia ako prenajom nehnutelnosti. V kombinacii s kreditnou krizou a dianim na svetovych financnych trhoch je to obzvlast nebezpecne.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Str Nov 21, 2007 4:38 pm

No ja nevim nejsem zadnej financni expert, ale myslim ze investovat do nemovitosti se vyplati asi skoro vzdy.
Je pravda ze ceny jsou vysoke, ale ze by realne ceny klesali to neni ani trochu pravdepodobny (lokalne ano, ale globalne v cele anglii, nebo zvlaste v Londyne urcite ne).
Ja to beru tak ze za splatky hypoteky budu davat stejny penize jako ted kdyz ziju v pronajmu, tudiz se pro me vydaje nic nemeni. Rozdil je v tom ze to bude moje a tudiz si muzu na baraku delat opravy, tim zvedat cenu nemovitosti.
Kdyz mam pronajem tak mam pocit ze ty penize jen vyhazuju oknem, kdezto kdyz si koupim barak, tak sice cast penez taky vyhazuju (uroky bance), ale velka cast tech penez mi zaroven zustava v hodnote te nemovitosti.
Takze i kdyby cena nemovitosti zustala na uplne stejne hodnote jako je ted, tak v tom jsou alespon dobre ulozene penize.
To je jen muj laicky nazor.

brightonak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 91
CONTACTCOLON

Poslať od brightonak » Str Nov 21, 2007 6:44 pm

jaro píšeCOLONTo, ze si cudzinec, nehra rolu. Ja som dostal 2 mortgage agreements in principle, no na teraz sme vycuvali z planov kupit dom.

Otazka je, ci sa oplati v sucasnej ekonomickej klime investovat do nehntelnosti. Vyhladaj si nieco o "negative equity" v Google a tiez o situacii na trhu s nehnutelnostami v obdobi 1989-1994.
http://www.allagents.co.uk/house-prices-adjusted/

Nationwide, RICS a ini predpokladaju, ze v priebehu roka 2008 nominalne ceny nehnutelnosti prestanu rast, co znamena ze realne ceny klesnu. Ak mas vsak istotu, ze byt/dom ktory si kupis ti bude vyhovovat aj o 10 rokov, tak do toho kludne chod. Opakujem, je tu realna hrozba negative equity.

Ak ti niekto povie nieco o tom, ze najom su vyhodene peniaze, pozri si tento kalkulator:
http://www.allagents.co.uk/calculator/mortgage-rent/

Vo valnej vacsine je splatka uroku z hypoteky vyssia ako prenajom nehnutelnosti. V kombinacii s kreditnou krizou a dianim na svetovych financnych trhoch je to obzvlast nebezpecne.
Jaro, viem presne na co narazas, prestudoval som celu krizu, zhodnotil to s vela ludmi a musim ti oponovat, rovnako ako Krtek.
Predpovedaci novodobej krizy si neuvedomuju jeden fakt. A to ten ze do UK dorazilo viac ako milion (mozno dva ale 1.1 miliona sa registrovalo) tzv. Novoeuropanov. A zabudaju na to, ze tak jedna stvrtina z nich ma nadpriemerne zarobky a planuje tu pobudnut dlhsie ako par mesiacov. A premyslaju ako rozumne investovat svoje usetrene chcechtaky. Mozu ich investovat v rodnej krajine, kde (vacsinou) nehnutelnosti naberaju na cene rychlejsie. Ale to obnasa vela starosti a poplatkov statu, v ktorom sa nezdrziavaju. To taktiez nijak neriesi ich bytovu situaciu tu. Takze sa rozhodnu tieto peniaze preinvestovat prave v UK s tym ze priamo usetria na tom, ze nemusia platit najom. Ktorym smerom sa bude cena nehnutelnosti v takychto oblastiach hybat?

Samozrejme som si vedomy aj druhej casti tvojho prispevku. A to ze splacat hypoteku nieje vsetko ale treba platit rozne dalsie poplatky, pripadne hradit velke udrzby na dome. Stale sa ti to ale rentuje a ako spravne poznamenal Krtek, ked investujes do vlastneho, zvysujes hodnotu.
Pekny den!

brightonak

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Str Nov 21, 2007 7:18 pm

brightonak píšeCOLONSamozrejme som si vedomy aj druhej casti tvojho prispevku. A to ze splacat hypoteku nieje vsetko ale treba platit rozne dalsie poplatky, pripadne hradit velke udrzby na dome. Stale sa ti to ale rentuje a ako spravne poznamenal Krtek, ked investujes do vlastneho, zvysujes hodnotu.
Pekny den!
:) Zaujimava debata. Toto je klasicka tema, pri ktorej sa skor ci neskor skonci pri kazdom "pive" ci veceri. Ja k tomu len napisem tolko, ze nie kazdy z tej 1/4 pristahovalcov s nadpriemernym platom (tiez by som inac trosku spochybnil tu 1/4nu?!) chce byt "property developerom". Ja osobne nemam chut vrazat dodatocne prachy do bytu/domu len preto aby som sa nedostal do negative equity (inymi slovami - preto, aby som kludne spaval, ze som dobre zainvestoval). Taktiez je mozne predpokladat, ze ta 1/4 co zaraba viac, aj viac cita, resp. sleduje ekonomiku a trh s nehnutelnostami. Tym padom sa mozu tiez velmi lahko rozhodnut - proste pockat a neinvestovat teraz. Najma ak ide o "prefikanych" financnikov zo City, ktori svoje prasule vedia zainvestovat lepsie a nevadi im, ze byvaju v prenajatom byte v LND.

My inac tiez uvazujeme o kupe nehnutelnosti, ale momentalne sa priklaname na Jarovu stranu a budeme cakat. Niet sa velmi kam ponahlat a este netuzime tak strasne po svojom dome :)

miboxxx1
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 33
RegistrovanýCOLON Štv Sep 22, 2005 6:25 pm
BydliskoCOLON basingstoke

hypoteka v anglicku

Poslať od miboxxx1 » Štv Nov 22, 2007 12:24 pm

dakujem vam za info,no zaujimalo by ma ako to presne v uk funguje,co sa tyka papierov,urcite je to zlozity proces,a ak clovek v tom nema presne jasno.....na svk sa to da pomocou realitnej kanc. ,ktora vam so vsetkym pomoze.tiez ak by ste mohli objasnit terminy ako
- 2. Solicitor costs
- 3. Valuation fee
- 4. Arrangement fee
atd. tiez celkovy postup po ziadosti o mortgage v banke,co treba najskor urobit a atd. ,predsa len je lepsie ak clovek vie do coho ide,......
dakujem

baracudaztiger
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pia Máj 26, 2006 10:32 am
BydliskoCOLON UK

Poslať od baracudaztiger » Štv Nov 22, 2007 3:57 pm

miboxxx1,

Ak ti mozem poradit, chod do svojej banky a tam ti povedia celkom slusnu kopku informacii.... a mozno z myslienky o "vlasnom" byvani tu v UK celkom vytriezvies :-)

Podmienky na hypo teraz banky dost menia aj hlavne koli finnacnej krize. Celkom dobry prehlad o tom co sa deje mas na http://www.housepricecrash.co.uk/

milan156
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od milan156 » Štv Nov 22, 2007 4:52 pm

krtek píšeCOLON
brightonak píšeCOLON8k na pravnika, dan a poplatky? Nieje to trosku vela? Som prave v stadiu, kedy mi priznali hypoteku, nasiel som byt a cakam na ohodnotenie a zatial som sa dopatral k poplatkom okolo 3500.
Ja taky neco zjistoval a mam tyto informace
- 0% do 150k = £0

2. Solicitor costs
- typicky £500

3. Valuation fee
- typicky £0 - £350

4. Arrangement fee
- £350

Ja som mal poplatok banke
higher lending charge £ 2 500

milan156
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Re: hypoteka v anglicku

Poslať od milan156 » Štv Nov 22, 2007 5:24 pm

miboxxx1 píšeCOLONdakujem vam za info,no zaujimalo by ma ako to presne v uk funguje,co sa tyka papierov,urcite je to zlozity proces,a ak clovek v tom nema presne jasno.....na svk sa to da pomocou realitnej kanc. ,ktora vam so vsetkym pomoze.tiez ak by ste mohli objasnit terminy ako
- 2. Solicitor costs
- 3. Valuation fee
- 4. Arrangement fee
atd. tiez celkovy postup po ziadosti o mortgage v banke,co treba najskor urobit a atd. ,predsa len je lepsie ak clovek vie do coho ide,......
dakujem
Solicitors costs poplatok za pravnika
Valuation fee ohodnotenie
Arrangement fee poplatok za zapis do katastra

Tu je kupa jednoducha .Ked si najdes v realitke vhodne byvanie a dohodnes sa s majitelmi na cene /vacsinou sa da stiahnut nejakych 5%/das si to ako under offer .Realitka ti to da cca na dva tyzdne .Vypitas si podklady o dome .S tym zajdes do banky a ked mas prislub na mortgage nie je problem .Do tyzdna Ti dojdu papiere na mortgage .Najdes si pravnika .Odporucam sa opytat realitky na ich pravnika .Skrati to dobu na vybavenie. Po nejakej dobe v mojom pripade 9tyzdnov podpises zmluvu a dostanes kluce .Vsetko co potrebujes vediet sa mozes opytat v realitke ,alebo svojho pravnika co je v cene. Pravnik aj realitka Ta priebezne informuju ako sa veci maju.
Takze sa nemusis bat je to velmi jednoduche ,len podpisujes papiere .Vsetko robi za teba pravnik.
Este pred podpisom zmluvy musis previest depozit a poplatky pravnikovi ,dan na ucet pravnika,/ cca 2dni/

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Štv Nov 22, 2007 5:25 pm

Tak nejake vysvetleni faktu

Stamp Duty = dan z prodeje nemovitosti, jde o poplatek statu, cena je podle hodnoty nemovitosti
0- £125K = 0
£125,001 - £250K - 1%
£250K - £500K - 3%
£500K+ - 4%.

Valuation fee - odhad nemovitosti, provadi se proto aby si byli jisty ze nemovitost ma skutecne deklarovanou hodnotu protoze vlastne tou nemovitosti rucite za hypoteku.

Solicitor costs (nekdy take jako Legal Costs) poplatek za pravni sluzby

Arrangement fee - poplatek za zprostredkovani hypoteky (to je vlastne plat zprostredkovatele)

High Lending Charge - pojisteni toho kdo vam pujcuje penize kterou platite vy, vetsinou je nutna kdyz hodnota nemovitosti je jen o malo vyssi nez kolik jste si pujcili

Insurance - nekdy muze byt podminkou poskytnuti pujcky aby jste uzavrely na nemovitost pojisteni (ohen,zivelne pohromy,...)

Postup je nasledujici, zajdes do banky nebo za jinym poskytovatelem s tim ze chces "mortgage offer" v nejake vysce.
Prineses si sebou posledni 3 vyplatni pasky, posledni P60, vypisy s uctu na ktery ti jde vyplata, nejaky utility bill, osobni doklady. Jestlize mas jakoukoliv pujcku tak doklady o ni a jejim splaceni. Oni te ohodnoti, vyzadaji si tvuj "credit score" a budou se snazit o tobe dohledat co nejvice informaci.
Priblizne za tyden ti reknou jestli ti vubec pujci a kolik a jake budes mit splatky.
No a pak jiz budes vesele hledat nemovitost na trhu.
Lepsi podminky ti vzdy poskytnou kdyz mas na hromade jiz nejake penize (budes kupovat nemovitost a potrebujes pujcit jen 75% jeji hodnoty)
Je vyhodou kdyz ma clovek dobrou a dlouhou creditni historii (proto je dobre pouzivat kreditni kartu, pujcovat si male castky,...)
Je plno ruznych hypotek.
zakladni typy jsou
Interest only - splacis jenom uroky z hypoteky a dluh mas porad stejny
Repayment - splacis nejen uroky, ale skutecne i dluh. Vetsinou nemuze clovek splacet vice i kdyz nekde splasi penize, je tam poplatek za "early repayment"

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Nov 27, 2007 11:46 am

Ak uz si sa rozhodol risknut to a poziadat o hypoteku, tak nechod do banky! Vysvetlim:

Kazda banka na to, aby ti dala agreement in principle, musi spravit credit check. To sa zapisuje do credit history. Vyssi pocet credit checkov (povedzme viac ako 2-3 rocne) negativne ovplyvnuje tvoje credit score. Tym si vlastne skodis.

Ak sa opytas banky na hypoteku, tak ti ponuknu jeden zo svojich produktov. Alternativa je porozpravat sa s nezavislym financnym poradcom, teda Independent Mortgage Broker. Dolezite je rozpravat sa s takym, ktory pokryva cely trh, teda "whole of market mortgage broker". Mortgage broker ma prehlad o trhu a ponukne ti ten produkt, ktory je pre teba najvhodnejsi. Ak ho nema jedna banka, bude o mat ina. Toto ti v tvojej banke nepovedia.

Oplati sa ist za velkym brokerom, alebo takym, ktory je v narodnej franchisingovej sieti, kedze ti maju s bankami dobre zmluvy, lacnejsie hypoteky.

Konzultacia u mortgage brokera je zadarmo, on dostane proviziu za predaj produktu od banky.

Pozri MSE - tam je kopec dolezitych informacii v Mortgage Guide.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Nov 27, 2007 12:25 pm

krtek píšeCOLONVetsinou nemuze clovek splacet vice i kdyz nekde splasi penize, je tam poplatek za "early repayment"
Early repayment (resp. Redemption) penalty znamena, ze ak chces vyplatit CELU hypoteku naraz (napriklad predas dom a nechces kupit novy, alebo chces zmenit lendera kvoli lepsej ponuke, atd.), musis zaplatit ten poplatok. Take poplatky su vasinou pri hypotekach so specialnou urokovou sadzbou na zaciatok (napriklad prve 3 roky), alebo pri fixed mortgages (fixovana vyska splatky na iste obdobie).

Ty si zrejme myslel na Overpayments - teda ak mas viac penazi a chces znizit svoje zadlzenie voci banke, tak tie peniaze pouzijes na vyplatenie casti hypoteky. Tym sa znizi kapitalova cast hypoteky a tym je cela pozicka lacnejsia - mozes ju dokonca aj skor vyplatit. Overpayments nie su samozrejmostou, ale su pomerne casto ponukane - treba sa na to pozriet pri kazdej ponuky hypoteky.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Nov 27, 2007 12:32 pm

krtek píšeCOLONJa to beru tak ze za splatky hypoteky budu davat stejny penize jako ted kdyz ziju v pronajmu, tudiz se pro me vydaje nic nemeni.
Tak niet co riesit, pokial ide aj o rovnaku kvalitu byvania. Jedine co mozem povedat, ze si doteraz zrejme byval v riadne predrazenom najme. ;)

Moja situacia: dom ktory sa mi paci sa da kupit za £270k - urok z hypoteky je vo vyske cca £1500 (to je len urok, teda poplatok banke za sluzbu, inymi slovami prenajom domu od banky, alebo tiez vyhodene peniaze), no ja si presne tento dom viem prenajat za necelu tisicku. Tiez niet co riesit. ;)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Nov 27, 2007 12:35 pm

sidzej píšeCOLONTaktiez je mozne predpokladat, ze ta 1/4 co zaraba viac, aj viac cita, resp. sleduje ekonomiku a trh s nehnutelnostami. Tym padom sa mozu tiez velmi lahko rozhodnut - proste pockat a neinvestovat teraz.
Presne tak. Situaciu na trhu s nehnutelnostami sledujem uz niekolko rokov a jedna hlavna (podstatna) zmena je zmena sentimentu. Kym doteraz sa hovorilo "kup, lebo zmeskas vlak", zacalo sa hovorit "pockaj, nemas co stratit".

bambus.branko
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Nov 27, 2007 8:29 pm

prosim o radu!

Poslať od bambus.branko » Uto Nov 27, 2007 8:37 pm

S priatelom uz mame vybaveny uverovi prislub, mame vybraty dom, ale v banke nam povedali ze k uplnemu odsuhlaseniu uveru potrebujeme residence permit. Hladam formular EEC1 ale nejak sa mi ho nedari najst su tu odkazy na nho,ale z roku 2005 a mam pocit, že su stare. A nevie niekto ako dlho bude trvat kym ho dostaneme? Dakujem za pomoc...

philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
RegistrovanýCOLON Sob Okt 06, 2007 11:20 am
BydliskoCOLON York

Re: hypoteka v anglicku.....

Poslať od philcan » Uto Mar 06, 2012 8:47 pm

jaro píšeCOLON
krtek píšeCOLONJa to beru tak ze za splatky hypoteky budu davat stejny penize jako ted kdyz ziju v pronajmu, tudiz se pro me vydaje nic nemeni.
Tak niet co riesit, pokial ide aj o rovnaku kvalitu byvania. Jedine co mozem povedat, ze si doteraz zrejme byval v riadne predrazenom najme. ;)

Moja situacia: dom ktory sa mi paci sa da kupit za £270k - urok z hypoteky je vo vyske cca £1500 (to je len urok, teda poplatok banke za sluzbu, inymi slovami prenajom domu od banky, alebo tiez vyhodene peniaze), no ja si presne tento dom viem prenajat za necelu tisicku. Tiez niet co riesit. ;)
Sice stara tema, vela veci sa asi zmenilo, ale prispejem...

Mozno ty ratas predrazenu hypoteku. Ja ked som si skusal vyratat hypoteku, tak mi vyslo, ze za jednoduchy 3-bedroom house, ktory sa da kupit pod 170 000, by som platil 850 mesacne. Ked si prenajmes v tom dome izbu, platis 300. A ak by som kupil 2-bedroom flat za 120 000, tak platim okolo 600, cize zase hodnotu dvoch 300-librovych izieb. Takze v principe to je za rovnake peniaze. Ved preco by inak ludia kupovali Buy to Let?

Ale mam inu otazku. Hra rolu pri vybavovani hypoteky, ako dlho som v krajine? Som totiz v UK iba od leta a stabilnu pracu mam iba 3 mesiace s vyhliadkou asi na 3 roky. Ak by som nieco kupil, tak by som mal takmer rovnake vydavky v pripade, ze by som zbytocne izby prenajal. Uz teraz dokazem odlozit polovicu vyplaty. Myslite, ze je lepsie par rokov odkladat a potom mat napr 30 000 v hotovosti, ked sa rozhodnem mat rodinu, alebo sa zauverovat uz teraz?

BUTTON_POST_REPLY