Home Move (Stahovanie sa v ramci UK)

Ubytovanie v Londýne - kým si nájdem prácu. Hostely v Londýne. Dobré štvrte vs zlé štvrte.

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Home Move (Stahovanie sa v ramci UK)

Poslať od Gina » Uto Feb 22, 2005 3:02 pm

Prave prechadzam peklom akym home move naozaj je a rada sa s vami podelim s novymi skusenostami:
Po nejakych siedmych rokoch na jednej adrese sme sa rozhodli ze je cas to move on. Nie, neinvestujeme do padajuceho property market-u. Nasa landlady bola priliz greedy a kedze trhova ekonomika je tak super vec, nasli sme vhodnejsie ubytovanie za rovnaku sumicku. Staca iba nasa stara landlady (lost rent etc...). No a my sme bohatsi o par zaujimavych zazitkov:

1. Ak investujete do materialnych statkov tak ako my (vid. moje topanky a neskutocne mnozstvo knih a draheho kuchynske zariadenie ktore by mu aj Godon Ramsey zavidel), potrebujete ich prepravit z jedneho miesta na druhe. Family car je na takyto ucel absolutne nevhodne a tak mate 2 moznosti: Bud si prenajmete VAN cez jednu s mnohych van hire companies alebo ak mate vela cennych veci a urcite stahovanie nezvladnete sami, skontaktujete hned REMOVAL COMPANY. Removal Comapies sa specializuju tym ze vam vsetko pobalia, nalozia do autaku, odvezu na miesto, vylozia, rozbalia a ulozia na miesto. Stoji to balik (od par stovak az po tisic libier) ale ak nemate cas a mate prostretky, je to super sluzba. Nemusite sa obavat ze pridete o nieco (strata, kradez, rozbytie) lebo firmy maju na tuto sluzbu aj specialne poistenie.
My sme sa rozhodli pre lacnejsi ale aj pracnejsi sposob a to VAN HIRE. V podstate je to jednoduche: skontaktujete tu svoju firmu, predlozite doklady, zaplatite a sedite v stahovaciom auticku. Starneme a ucime sa. Presla som cez aspon 20 firiem a vo vseobecnosti ak nemate cez 30 rokov a nedrzite UK driving licence na van hire zabudnite. Kedze ani jeden z nas nesplna ziadne s tychto podmienok, zufalo sme si vzdychli. V jednej firme sa nam ale podarilo na poslednu chvilu dohodnut deal, ak auto berieme hned ... daju nam van aj ked nemame 30 a nemame UK licencie ale ... nemali sme so sebou proof of address! Bolo uz neskoro vecer a cez zapchu ktora v tom case na ceste bola by sme to jednoducho domov a spat nestihli. Deal was off. :-(.
Solution? Neostavalo nam nic ine len poprosit znameho s UK licencou ktory mal nad 30 rokov zahrat sa pre nas na sofera. Total cost: GBP 39.60 for van hire and GBP 10.00 for diesel.

2. Organizacia stahovania. Toto je velmi dolezite. Som osoba znama super organizacnymi schopnostami, ale podcenila som to. Jednoducho som nebola pripravena na to kolko veci na stahovanie mam. Nekonecne mnozstvo krabic (nie priliz velkych a ani priliz malych - aby sa pohodlne nosili), menoviek, spagatu a lepacej pasky su velmi dolezite.
Taktiez je dolezite urobit si ten nekonecne dlhy list firiem a organizacii ktorym musite dat vediet o zmene adresy. Od banky cez DVLA a zamestnavatela az po TV licence, Council (ak je zaujem, moj zoznam zverejnim).... A garantujem ze ak na ten zoznam pozriete o par hodin, nieco ine vam znova napadne. Prelozenie BT linky na novu adresu nie je problem (bez poplatku), kym na novej adrese telefona linka v minulosti uz bola - trva to pat dni a funguje to tak ze sa dohodnete na datum a cas kedy vas na starom mieste odpoja a na novom napoja. Pekne od BT bolo aj to ze mi potom ako ma na novom mieste napojili, poslali sms na mobilny telefon.
Vacsi problem je ak mate broadband. Hm... aj ked to asi zalezi od providera. O tomto ale v inom fore.

3. Zvykanie si na novy domov. Toto je dost tazka zalezitost, hlavne ak ste na jednom mieste byvali tak dlho ako ja. Pomaly sa zabyvavame ale este stale to nie je ono. Casom....
Este stale som vsetko nevybalila a vsetkemu nenasla novy domov, predpokladam ze mi to bude trvat este par tyzdnov....

Hm... Ak ma este nieco napadne, napisem.

Good luck with your home move!

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Feb 22, 2005 3:30 pm

Prisne poziadavky pri prenajimani vanu v Londyne ma prekvapili. U nas na vidieku, v Royal County of Berkshire :), s tym nerobia problem. Van mi pozicali na slovensky vodicak hned v prvej autopozicovni, i ked mam pod 30 rokov a nemal som pri sebe ani proof of address - staci mat kreditnu kartu a van je vas.

My sme sa stahovali na konci minuleho roka. Moja mensia skusenost s nahlasovanim zmeny adresy: TV licence sa da zmenit online, ale asi im to nefunguje. Zmenili mi adresu az ked som im poslal email. Klubova karta Nectar nam po zmene adresy poslala peknu mapku oblasti so zaznacenymi miestami, kde sa da zbierat body (a minat peniaze). V DVLA nam opat skomolili adresu a breakdown cover provider (Greenflag) mi okrem adresy skomolil meno, priezvisko a povolanie, kedze zmeny nie je mozne robit online, len telefonicky, a im robi problem vyspelovat "Jaroslav" :).

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Re: Home Move (Stahovanie sa v ramci UK)

Poslať od monika » Uto Feb 22, 2005 5:00 pm

Gina píšeCOLON:
Removal Comapies sa specializuju tym ze vam vsetko pobalia, nalozia do autaku, odvezu na miesto, vylozia, rozbalia a ulozia na miesto. Stoji to balik (od par stovak az po tisic libier) ale ak nemate cas a mate prostretky, je to super sluzba.
Toto znie super-pobalia,naložia...
Ja som mala to "šťastie", že som sa sťahovala už 7-krát (tam a naspäť a znova, tam a naspäť...)a po mnohých skúsenostiach viem len jedno. Ak si myslím, že už je to len zopár maličkostí a sme pobalení, musím rátať s tým, že je toho na pár veľkých krabíc. Občas som už začala podozrievať škriatkov, že mi veci v krabiciach nafukujú, alebo rozmnožujú :)
Este stale som vsetko nevybalila a vsetkemu nenasla novy domov, predpokladam ze mi to bude trvat este par tyzdnov....
Veľa šťastia v novom byte.

MartinaP
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Máj 21, 2004 3:35 pm
BydliskoCOLON Kingston-upon-Thames
CONTACTCOLON

Poslať od MartinaP » Uto Feb 22, 2005 11:54 pm

Spolocnost Sixt (lokalna branch na Heatrowe) nemala ziaden minimalny vekovy limit pri poziciavani vanu, zabookovali sme si Ford Transit, ale v den ked sme ho prisli vyzdvihnut nam povedali ze sa im nejake nevratili a ze pre nas nic nemaju, bolo to dost neseriozne(uz by sme od nich rozhodne nepoziciavali), kedze sme mali zabookovanu ferry do Irska. Zdvovodnili to tym, ze je(bude) predlzeny vikend a vela ludi (ako aj my) planuje stahovanie a prevazanie. Skoda len, ze to nebol nas problem. Teda bol. Obvolali sme vsetky pozicovne, ale nikto nic nemal, hence ten dlhy vikend. Nakoniec nam Sixt ponukol maly Ford Escord, hoci skoro zadara, ale aspon trikrat mensi objem a tak si to nakoniec "odnieslo" kopec veci ktore museli ostat v Belfaste, medzi inym aj moje obrovske s laskou pestovane planty ;(

Celkom dobra vec je presmerovanie posty (myslim ale, ze sa to da len v ramci UK), stoji to sice nejakych 6 libier na mesiac, ale postu vam budu posielat automaticky (hoci o den neskor) na novu, vami urcenu adresu, pritom zistite co a koho vsetko ste zabudli informovat o novej adrese. Vybavuje sa to na poste, treba k tomu proof of address a pas/ID. Oplati sa to urcite aspon na prvy mesiac.
Okrem toho celkom dobra a malo komu znama informacia je, ze ak pride posta do schranky a jej prijemca tam nebyva, pokial obalka nebola otvorena, mozete ju hodit spat do schranky s novou prepisanou adresou, co ma vyhodu ak chcete usetrit na post office redirection service a ostava po vas v dome kamarat(alebo dobry landloard), ktory bude ochotny prepisovat obalky a hladat schranky. My takto posielame spat vsetok junk mail (nas, ale hlavne predchadzajuceho tenanta) a na obalku napiseme ze tam uz prijemca nebyva. Zarucene vam/jemu uz druhy krat nic neposlu. Samozrejme je to mozne len ak odosielatel uvedie spiatocnu adresu, co je ale bezne.
Este ma napada dobra pomsta, ako som sa docitala v londynskom Metre, ze ak vam pride junk mail s freepost obalkou(aby ste poslali spat cokolvek ziadaju, sek, prihlasku etc) tak im to poslite vsetko spat, tak ako to prislo, v tej ich obalke, oni pridu o znamku, ktoru musia zaplatit a je sanca ze nabuduce si rozmyslia ci vam nieco poslu, ked uvidia ze ste taky nasty ;)

pekny den
m.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Feb 23, 2005 2:25 pm

Van mi pozicali na slovensky vodicak hned v prvej autopozicovni, i ked mam pod 30 rokov a nemal som pri sebe ani proof of address - staci mat kreditnu kartu a van je vas.
Spolocnost Sixt (lokalna branch na Heatrowe) nemala ziaden minimalny vekovy limit pri poziciavani vanu, zabookovali sme si Ford Transit,
Tak toto neviem vysvetlit. Jednoducho vzdy bol nieco problem. Bud jedno alebo druhe... Jednoducho sme but nemali stastie alebo sa proti nam spojili vsetky hire companies. :-).
Veľa šťastia v novom byte.
Dakujem! :-)).

andrea a.
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 87
RegistrovanýCOLON Sob Aug 21, 2004 6:12 pm
BydliskoCOLON Essex, innit?

Stahovanie v UK

Poslať od andrea a. » Str Feb 23, 2005 9:46 pm

Stahovanie je naozaj jedna z najstresujucejsich veci v zivote, a odvtedy, co som tu , som to zazila uz asi 10 krat.

Ale asi po 7. raze sa ku mne nastahoval moj priatel, a teraz je stahovanie uplna hracka. Ja idem rano do prace, on nas cez den prestahuje, a vecer pridem z prace, ale uz na novu adresu.

Velmi odporucam !!! ;o)

BUTTON_POST_REPLY