Otázky ohľadom registrácie WRS

Všetko o programe britskej vlády Registrácia pracovníkov - Worker(s) Registration Scheme - WRS.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
23.23
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Ned Jan 30, 2005 9:16 pm

Otázky ohľadom registrácie WRS

Poslať od 23.23 » Pia Apr 15, 2005 2:00 am

Ahojte !

Prosim napiste mi odpoved na par otazok, lebo darmo citam tie info., o WRS vela veci mi stale este neni jasne.
Presne odkedy sa mi pocita tych 12 mesiacov ? Ked dostanem naspet tu registracnu kartu ? alebo od datumu nastupu do prace ?
Teraz ma zamestnava jedna agentura. Oni ma platia tyzdenne.Mam normalnu vyplatnu pasku,a platim dane atd.../ale ucet s tym este stale neviem otvorit, to je co ???? niekedy robim cely tyzden niekedy len
2 dni.
Potvrdenie od zamestnavatela /agentury/ mam, takze som v podstate zamestnany u nich, ale kazdy den nemaju pre mna pracu.
Ako je to v tom pripade z WRS ? Ked takto budem pokracovat napr. pol roka,ze nemam na kazdy den pracu, ale vyplatu dostanem kazdy tyzden, tak vo WRS budem mat pol roka akoze odpracovane /zaratane do tych 12mes./?
A este prosim jedna otazka. Ked nechcem tie vyhody co sa tyka tych 12mes., musim sa zaregistrovat ?
Ved teraz robim, dostavam vyplatu,platim dane a na dalsi mesiac mozno zmenim zamestnavatela, a tak isto budem s tym pokracovat. Pokutu len zamestnavatel moze dostat , nie ?
Dopredu vam dakujem za info.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Dalsie dolezite informacie o WRS

Poslať od jaro » Pia Apr 15, 2005 9:08 am

23.23 píšeCOLONPresne odkedy sa mi pocita tych 12 mesiacov ?
Od doby, ked nastupis do zamestnania, v ktorom si zaregistrovany vo WRS. Nie je tu dolezite kedy ti postar donesie registracny certifikat.
23.23 píšeCOLONAko je to v tom pripade z WRS ?
Kedze vo WRS musis byt zaregistrovany aj v pripade ze mas part-time job (a nerobis teda plnych 40 hodin tyzdenne), myslim si, ze toto je obdobdy pripad. Registracia ti plati pre tvojho zamestnavatela - agenturu.
23.23 píšeCOLONKed takto budem pokracovat napr. pol roka,ze nemam na kazdy den pracu, ale vyplatu dostanem kazdy tyzden, tak vo WRS budem mat pol roka akoze odpracovane /zaratane do tych 12mes./?
Myslim si, ze ano.
23.23 píšeCOLONKed nechcem tie vyhody co sa tyka tych 12mes., musim sa zaregistrovat ?
Ano, zakon ti to uklada.
23.23 píšeCOLONVed teraz robim, dostavam vyplatu,platim dane a na dalsi mesiac mozno zmenim zamestnavatela, a tak isto budem s tym pokracovat.
Potom sa preregistrujes pod novym zamestnavatelom, poplatok £50 uz nebudes platit.
23.23 píšeCOLONPokutu len zamestnavatel moze dostat , nie ?
Presne tak. To vsak neznamena, ze nedodrzis zakon. Predsa zakony dodrzujeme preto, aby bol poriadok a nie len preto, aby sme nedostali pokutu, nie?

23.23
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

WRS

Poslať od 23.23 » Uto Aug 09, 2005 7:15 pm

Ahojte !

Diky za predosle odpovede. Teraz by som mal dalsie otazky.
Robym teraz ako ,,Leaflet distribution ,,
Dostanem priblizne 40£ za tyzden, a potvrdenie ze som si prevzal peniaze. Mesacne to je len 160£.
Z tohto oni neodvadzaju dan to asi budem musiet ja.Ako to je v tom pripade, ked sa zaregistrujem do WRS ? Ked cely rok budem robit pre nich distributora tak mi tuto pracu uznaju po 12 mesiacoch vo WRS ?
Lebo volaco si musim legalizovat, tie na cierno zarobene peniaze sa nedaju predsa. Takze da sa pod takouto firmou si zaregistrovat, ked dostanes len potvrdenie prevzati financii ? a bez odvadzani dani to bude platne, alebo ako to je presne v tomto pripade ?
Diky

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Aug 10, 2005 9:13 am

Asi od teba ocakavaju, ze si self employed (zivnostnik). V tom pripade sa nemusis registrovat vo WRS, ale musis sa nahlasit na Inland Revenue. Rataj s tym, ze si budes musiet podat danove priznanie na konci fiskalneho roka.

23.23
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

WRS

Poslať od 23.23 » Str Aug 10, 2005 5:18 pm

Diky

To je zle,tak potom za tiie male prachy sa neoplati tilko behat. Za 1000 ,,Household,, dostanem 30£, to je priblizne 7 hodin roboty. To je hrozne!!!
A ked to nenahlasim na Inland revenue,tak co bude pridu nato.Budu sa s tym zaoberat, ved su to pre nich male prachy ?

BUTTON_POST_REPLY