nahradny cestovny doklad (zmena temy) dole v prispevkoch

Všetko o programe britskej vlády Registrácia pracovníkov - Worker(s) Registration Scheme - WRS.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mitoBB
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Štv Aug 05, 2010 6:20 pm

nahradny cestovny doklad (zmena temy) dole v prispevkoch

Poslať od mitoBB » Štv Aug 05, 2010 6:38 pm

caute. mam taky problem.. ide to, ze pracujem v UK. potreboval som HO, lenze som sa stale stahoval, tak som sa s manazerkou dohodol, ze tam dame jej adresu a ona mi to donnesie. doniesla mi to minuly stvrtok, lenze miesto ID tam bol cerveny papierik : Sorry, you were out. " to je jasne, ze som tam nebol ked tam nebyvam a oni potrebuju PODPIS , ze som si ID prevzal. lenze tam je nieco s jednym tyzdnom a presne 7 dni od vtedy je dnes. a ja som si to nestihol riesit, kedze som robil stale.... co mam teraz robit ??? Je tam adresa posty, nejaky text, ze 24 pred tym treba dat viedet. skusal som tam volat, lenze tam je zaznamik iba.

ked si dam internetovy formular, a vyplnim vsetky udaje z toho papierika, tak mi napise, ze :

Please enter a valid date from the card. We can only keep Recorded Signed For™ items for up to 1 week after we first tried to deliver them.

a ked si vymyslim, a nedam datum 29.7, ale dam 2.8, tak to ide v pohode a tam si uz mmozem aj vybrat ze ci to chcem poslat na inu adresu a tak.. co teraz ??? poradte mi prosim... kde si ho mozem vyzdvihnut akde ho maju, resp. kde sa mozem informovat ??? Prosim :(
Naposledy upravil 1 dňa mitoBB, celkovo upravené 0

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: ako dostat moje ID ???????

Poslať od carfaxcat » Štv Aug 05, 2010 7:28 pm

If there's nobody available to sign for the item and the item is not collected or redelivery rearranged within seven calendar days, we return your mail free, with a note saying why we can't deliver it.

Myslim si, ze Royal Mail ma presne informacie (datum), kedy sa snazili dorucit tu zasielku a zo sorting office to poslali nazad na HO. Mal si si nechat tuto zasielku dorucit na nejaku adresu (napr. kamarata), ktory by bol doma, od stvrtka si urcite mal na to dost casu (napr. vecer). Da sa to dorucit napr. aj na miestnu postu, odkial sa zasielka da vybrat.

V pripade, ked nie som doma (mam viac ID), moj manzel vezme karticku, moje ID a ide na postu sam.
Ako ID beru tieto dokumenty:
Full Driving Licence
Paid Utility Bill or (Not older than 6 months)
Building Society /National Saving Book
Cheque Guarantee/Credit/Debit Card
Cheque Book
Credit Card Statement (Not older than 6 months)
Council Tax Payment book
Birth/Marriage Certificate
Passport
Military ID
Trade Union Card
Foreign National identity card

V tomto pripade ti pomoze asi iba opatovne skontaktovanie HO.
Naposledy upravil 1 dňa carfaxcat, celkovo upravené 0
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

mitoBB
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14

Poslať od mitoBB » Štv Aug 05, 2010 7:37 pm

no viem ze by sa to malo dat, lenze ako to mam teraz spravit aby mi to dorucili inde, ked po zadani datumu ma nepusti dalej ??? :/ no a hej hej, mal som to hned dalsi den sppravit.. potom posledne 4 dni som chodil domov 22:30 od 11:00 tak to som na to nemyslel :/ dpce. takze by to malo byt na urade hej ? hlavnom.. komu mam napisat, ze aby mi to poslali niekde ??, alebo tam treba ist osobne ?

inak dakujem...

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Štv Aug 05, 2010 7:42 pm

Sorting office je otvoreny vacsinou od siedmej rano.
Mozes ist na sorting office osobne a dufat, ze ti tu zasielku neposlali nazad na HO.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

mitoBB
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14

Poslať od mitoBB » Štv Aug 05, 2010 7:56 pm

co je sorting office ?

inak tu na tej mojej karticke ze som bol prec je napisana adresa posty :
royal mail, battersea delivery office london sw11 1AA ... no a pod tym: Collected the item. please leave 24 hours before collecting. you will need to bring this card and evidence od your identity such as a passport or bank card. if someones collecting on your behalf they will need to provide proof of your identity...

tak skusim na tuto postu ist zajtra nie ? .. :/ no a ak to poslali naspat do HO, tak to je velmi zle ?? Nevies ?

omg ja som z toho uplne vytrety kokos... inak dik za pomoc

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Štv Aug 05, 2010 8:12 pm

sorting office - posta, na ktorej triedia zasielky na dorucenie podla postovych kodov, odkial ich postari rozvazaju na urcene miesta
u nas funguje sorting office aj ako delivery office - tzn, da sa tam vyzdvihnut zasielka, ktora ta doma nezastihla.

Na tvojom mieste by som to skusila cim skor vyzdvihnut z Battersea Delivery Office, otvaraju rano o deviatej. Ak to tam uz nebude, tak si budes musiet vybavit dalsie dorucenie z HO.

mitoBB
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14

Poslať od mitoBB » Štv Aug 05, 2010 8:26 pm

jj idem tam hned rano. uvidime co sa da robit.. a s mojou anglictinou. dik zatial... ach jaj. len dufam, ze do 24 sa to stihne... ahoj

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Štv Aug 05, 2010 8:32 pm

Nemaj strach - vybavis aj so svojou anglictinou, nech je akakolvek. Drzim palec, nech ti to vyjde.

mitoBB
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14

Poslať od mitoBB » Pia Aug 06, 2010 10:41 pm

ahoj . vies co sa stalo. poslali to naspat do home office do ich kancelarie , ktora je v shieffilde, 200 mil od londyna. a ja neviem co mam robit. 24: 8 letim a najskor to nestiham. proste ja netusim ci mam cakat alebo co. volat sa tam neda, lebo je tam milion cisel . zajtra ešte pojdem na tu postu a spytam sa ho , lebo dnes mi to nenapadlo, ze ci je sanca ze ci to pride do 24 a ze ci nema cislo :( ach ja som blbeeeeeeeeeeeeeec

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Sob Aug 07, 2010 11:07 am

Ak to poslali nazad, tak posta s tym uz nic nema. Iba postupovali podla svojich predpisov. Opatovne poslanie z HO si budes musiet vybavit ty - posli im napriklad list, alebo zavolaj na jedno z cisel pre WRS (tazko povedat, ktore z nich je urcene pre podobne situacie). Dorucenie do 24.8. zavisi iba od toho, ako rychlo HO bude reagovat, teoreticky by to mohli stihnut.
Kvoli takymto situaciam je dobre mat v UK kombinaciu OP/pas alebo dva pasy, jeden doklad posielat na vybavovanie, druhy iba na cestovanie. Drzim palce.

mitoBB
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14

Poslať od mitoBB » Sob Aug 07, 2010 11:16 am

cisel je tam miliarda, takze volat sa tam neda. neviem ani netusim na ktore. . . v pondelok idem na ambasadu, snad tam nieco vyriesim :(

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Sob Aug 07, 2010 11:47 am

Ambasada ti moze vybavit nahradny cestovny doklad - ci to funguje aj v takomto pripade, to neviem, ale pri strate ano. Ambasada s vybavovanim WRS nema nic spolocne.
Na tvojom mieste by som si vybrala jedno z cisiel (hociktore), snazila sa dovolat a zistit, co sa da v tomto pripade urobit. Ak to v pondelok nevybavis, posli im list a vysvetli im podrobne, co sa stalo - prilozila by som do toho listu aj obalku s predplatenym postovnym.

mitoBB
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14

Poslať od mitoBB » Sob Aug 07, 2010 11:54 am

tiez si myslim, ze mi ambasada nepomoze, no na tej stranke www.ukba.homeoffice.gov.uk ked dam kontakt, tak ani len netusim, ktore z tych cisel potrebujem. :/ resp. ktore oddelenie. ja po anglicky neviem velmi vies. ::: ja som sem isiel z inych dovodov...:/
adresu mam, list napisem, poslal by som aj dnes, ty by si asi nemohla mi prelozit par viet ? :)) toto je uz tutove otravovanie, ale ak nie v pohode, popozeram na FB ci nemam nejakoho zdatneho anglictinara Online..

inak potom by som poslal list s textom, moje identifikacne cislo by som im tam napisal a vo vnutry v obalke ešte dalsiu obalku so znamkou a mojou adresou ? ze oni tam len vlozia list a poslu ? tak si to myslela ,

mitoBB
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14

Poslať od mitoBB » Sob Aug 07, 2010 12:12 pm

dal som na royal mail som napisal ze nasjst item, dal som svoje 13 miestne cislo a napisalo mi toto :

Your item with reference AG769676055GB is being returned to sender.

This is either because the item wasn’t picked up by the recipient, or because we couldn't deliver it. Sorry for any inconvenience. Please allow for at least two days before tracking the return of your item.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Sob Aug 07, 2010 12:34 pm

mitoBB píšeCOLONtiez si myslim, ze mi ambasada nepomoze, no na tej stranke http://www.ukba.homeoffice.gov.uk ked dam kontakt, tak ani len netusim, ktore z tych cisel potrebujem. :/ resp. ktore oddelenie. ja po anglicky neviem velmi vies. ::: ja som sem isiel z inych dovodov...:/
adresu mam, list napisem, poslal by som aj dnes, ty by si asi nemohla mi prelozit par viet ? :)) toto je uz tutove otravovanie, ale ak nie v pohode, popozeram na FB ci nemam nejakoho zdatneho anglictinara Online..

inak potom by som poslal list s textom, moje identifikacne cislo by som im tam napisal a vo vnutry v obalke ešte dalsiu obalku so znamkou a mojou adresou ? ze oni tam len vlozia list a poslu ? tak si to myslela ,
Presne tak som to myslela - obalku s predplatenym postovnym do obalky so sprievodnym listom.
Ten sprievodny list by nebol problem, prelozim ti ho.

mitoBB
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14

Poslať od mitoBB » Sob Aug 07, 2010 12:35 pm

o dakujem. mail mas ?alebo tu sa daju spravy posielat, poslem ti to tu ? no a ta posledna veta inak v anglictine, to mi vies prelozit presne ? :/ sender, to je ta centrala home office vsak ?

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Sob Aug 07, 2010 12:45 pm

Sender je odosielatel, takze ta centrala.
Bude lepsie, ak znenie listu napises sem - bez mien a bez vlastnej adresy.

Please allow for at least two days before tracking the return of your item. To znamena, ze informacie o navrate tejto zasielky odosielatelovi dostanes po uplynuti doby 2 dni. Ak ju v piatok vratili, informacie by mohli mat v utorok.

mitoBB
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14

Poslať od mitoBB » Sob Aug 07, 2010 12:53 pm

ti znamena, ze mi pride list ? ci na royalmail ked si natukam to cislo, tak mi tam napise nieco ine zase

a ten lsit neviem ako ale tak nieco taketo:

Dobry den

Pisem vam ohladom mojho ID. registroval som sa do worker registration scheme, resp. Home office (neviem co je lepsie) . po mesiaci mi prisli dokumenty a papier ze si mam vyzdvihnut moje ID na poste. ja som to do 7 dni nestihol, kedze som bol zaneprazdneny . Chcel by som vás poprosiť , ci je mozne zaslat moje ID co najskor naspat mne domov. z Anglicka mam rezervovany let na 24.8.2010 . Idem na dovolenku no a kedze nemam PAS, tak bez ID sa nemam ako domov dostat. kedze letim 24.8, je mozne, ze mi moje ID pride do 22.8 ? dakujem vam velmi pekne za pomoc.

moja adresa... item number... meno...

mitoBB
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14

Re: nahradny cestovny doklad (zmena temy) dole v prispevkoch

Poslať od mitoBB » Sob Aug 07, 2010 11:39 pm

pocuj a toto som si teraz nasiel :::

KódCOLON Vybrať všetko

http://dev.dracon.biz/embassy/preukaz.php

staci mi VOdicak a do 7 dni spravia ten doklad..

lenze kto vie aky tam je poplatok a ešte že či to budu akceptovat, no nie je tam napisane, ze len ked povodny strati platnost, alebo je odsudzeny.. je tam, ze vydaju obcanovy, ktory nema iny doklad na navrat.. tak aj to skusim... vyzera to nadejne... do 7 dni . treba termin dohodnut, ale mam na to od pondelku presne 14 dni, tak to hadam vyda.. fakt som zvedavy :x

ja tu mam kamarata, ktory by mi prevzal moj obciansky ked pride a poslal ho domov... takze to by sa dalo .

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Ned Aug 08, 2010 12:11 am

Snad ho vydavaju aj v pripade, ked nenastala kradez alebo strata ostatnych dokladov. Neviem o ziadnom takom pripade, mozno ti niekto poradi, ale v kazdom pripade napis, ako si dopadol.
Postovne si pri okienku pytaj ako Recorded Signed For alebo Special Delivery Next Day, priamo ti to nalepia na obalku, ktoru pridas k sprievodnemu listu. Ziadnu inu znamku tam lepit nemusis, akurat pri okienku im povedz, ze je to pre ID card (prva trieda by ta inak stala 41p).

mitoBB
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14

Poslať od mitoBB » Ned Aug 08, 2010 8:47 am

vdaka. a tuto karticku co som dostal na poste aby som si to vyzdvihol tam mam tiez prilozit ? ci to si necham ako doklad, ze som si ho ešte nevyzdvihol ?

toto je ona :

http://i34.tinypic.com/kd98iw.jpg

z prednej strany su udaje a aj 13 mieste identifikacne cislo

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Ned Aug 08, 2010 9:56 am

Nie, ale mozes do listu pripisat to 13-miestne cislo.

mitoBB
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14

Poslať od mitoBB » Pon Aug 09, 2010 10:39 am

no ahoj.. bol som tam rano... cakal som kancelariu a ze vysvetlim co sa stalo, no zrazu som tam stal a boli tam dve okienka ako na poste, ktore boli z tmaveho skla, takze som ani nevidel s kym sa rozpravam a dole bolo take male okienko, takze som toho chlapa aj dost zle pocul .

povedal som mu, ze si chcem vybavit NCP ale ze svoj som nestratil a tak velmi strucne som mu povedal svoj pribeh, tak ze to jedine zaplatim pokutu a nahlasime stratu, tak mi dal papiere a isiel som do zadu a sbskar mi ukazoval co mam napisat kde no a ze sem napis stratu mi povedal , tak aj jemu som tak rychlo povedal, ze som ho nestratil, tak sa toho chlapa spytal, ze som ho nestratil, ze co mam napisat a on sa spytal toho hlavneho pri okne, a ten povedal, ze v Home office maju svoj postuop a ze tam sa da zavolat aby mi ho urychlene poslali a tak.. a ja ze som nemohol cislo najst, ze na nete ich je tisic ze mam len adresu a to sa spoliehat na postu nechcem.. a on nic proste.. som cakal trosku, ze mi viac s tymto skusi pomoct zohnat moj stary.. ale ked som to videl.. tak to je jedno... doma nahlasim stratuu, zaplatim 15 eur za novy.. teraz 6 libier za NCP a mam to 100% ...

dakujem velmi za pomoc !!! :)

BUTTON_POST_REPLY