Odchod z prace a P60

Všetko o programe britskej vlády Registrácia pracovníkov - Worker(s) Registration Scheme - WRS.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mate6
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Ned Apr 10, 2005 10:55 pm

Odchod z prace a P60

Poslať od mate6 » Uto Nov 01, 2005 2:50 pm

Caf ....mam otazocku na ktoru si neviem sam odpovedat a hladanie vo fore mi ties nedalo odpoved....takze pracujem u jedneho zamestnavatela 1 a 1/2 roka a planujem zmenu zamestnania bez toho aby som o tom komunikoval s terajsim zamestnavatelom proste chcem odist zo dna na den dovod:(osobne problemi s bossom).....takze cela moja dilemma je kedze chcem po odpracovani 4 rokov poziadat o permanent UK residence permit....a viem ze budem k tomu potrebovat 4x Form P60 .....zatial mam 1 ...viem ze to kazdorocne chodi v april.....takze otazka znie ak odidem zodna na den bez toho ze mi terajsi zamestnavatel napise nejaky papier ze som ukoncil pracovny pomer budem alebo nebudem mat problem pri podavani si ziadosi o residence permit, problem to dokladovat ze kedy som ukoncil pracu u vtedajsieho zamestnavatela ???a takties ak sa hned po odchode s terajsieho zamestnania, zamestnam u noveho zamestnavatela kto mi v aprili vyda P60????
Ak by mal niekto chut poradit budem rad DAKUJEM

Jerry CZ
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Str Nov 17, 2004 6:17 pm
BydliskoCOLON Notting Hill, London

Re: Odchod z prace a P60

Poslať od Jerry CZ » Uto Nov 01, 2005 3:02 pm

Pri ukonceni prace je zamestnavatel povinen vydat P45, kterym potom predas novemu zamestnavateli, nebo s nim jdes do Job Centre a zadas o Jobseeker's Allowance. Zkus hledat v diskusnim foru:

http://www.londyn.sk/vyhladavanie.php?q=P45

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Nov 01, 2005 7:58 pm

takties ak sa hned po odchode s terajsieho zamestnania, zamestnam u noveho zamestnavatela kto mi v aprili vyda P60????
Novy zamestnavatel.
).....takze cela moja dilemma je kedze chcem po odpracovani 4 rokov poziadat o permanent UK residence permit....a viem ze budem k tomu potrebovat 4x Form P60 .....
Nemusis mat styri krat P60. Jednoducho ti stacia aj vyplatne pasky. Napriklad ja osobne nemam P60 z posledneho danoveho roku a nikdy ho uz nedostanem (lebo som v tej dobe menila zamestnavatela a stary mi vydal iba P45). Vyplatne pasky aj P60 obsahuju rovnaku informaciu a ziaden pracovnik na Home Office s tym nemoze nesuhlasit.
takze pracujem u jedneho zamestnavatela 1 a 1/2 roka a planujem zmenu zamestnania bez toho aby som o tom komunikoval s terajsim zamestnavatelom proste chcem odist zo dna na den dovod:(osobne problemi s bossom)....
Aby si si tymto neposkodil viac ako vykonas svoju pomstu. Po prve: stary zamestnavatel sa s tebou moze sudit za breach of contract (ziadat financne straty ktore svojim odchodom z firmy sposobis - a tie mozu byt vysoke) a po druhe: nedostanes referencie do novej prace. Hadam by si to mal vyriesit ako dospely clovek, dat im notice of termination of employement, usmiat sa a odist s dignitou. Tiez, ked mam osobne problemy s bossom, idem za bossovym bossom, nie vzdy utekam ako zbabelec.

BUTTON_POST_REPLY