WRS

Všetko o programe britskej vlády Registrácia pracovníkov - Worker(s) Registration Scheme - WRS.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
MACO
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Pia Apr 07, 2006 7:22 pm
BydliskoCOLON weybridge

WRS

Poslať od MACO » Uto Aug 15, 2006 2:54 pm

Pred rokom som pracoval v anglicku 6mesiacov, kde som bol aj zaregistrova v WRS.V decembri 2005 som sa vratil do anglicka na nove miesto a hned som sa zaregistroval do WRS.Ale asi po necelom mesiaci som zmenil zamestnanie.V 14.01.2006 som nastupil do hotela ako kuchar.Na novom mieste som sa nezaregistroval.Mozem sa zeregistrovat doWRS s datumom 14.01.2006.Budu mi akceptovat 7mesiacov dozadu.
Dakujem za odpoved

lukipuk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
RegistrovanýCOLON Sob Feb 19, 2005 1:30 pm
BydliskoCOLON Edinburgh
CONTACTCOLON

WRS

Poslať od lukipuk » Uto Aug 15, 2006 3:45 pm

NE, musis mit 12 mesicu nepretrzity registrace (pouze 30 dni muzes byt bez prace/neregistrovany v prubehu toho roku) a registrovat se musis do mesice od nastupu v nove praci, jinak hrozi zamestnavateli pokuta (ale jeste jsem neslysel ze by ji nekomu dali...)

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: WRS

Poslať od kazisvet » Uto Aug 15, 2006 11:22 pm

lukipuk píšeCOLONNE, musis mit 12 mesicu nepretrzity registrace (pouze 30 dni muzes byt bez prace/neregistrovany v prubehu toho roku)
od decembra 2005 do konca februara 2006 som bol zamestnany u jednej skotskej firmy, pricom z toho som 6 tyzdnov sedel doma na neplatenom volne, pretoze vo firme bola "celozavodna dovolenka (povodne to mali byt iba 3 tyzdne)". Zaujimalo by ma teda, ci sa mi budu pocitat tie 3 mesace v skotsku, alebo tym, ze som mal 6 tyzdnov neplatene volno, zacinam od marca 2006, kedy som zmenil zamestnavatela, v podstate odznova?
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Str Aug 16, 2006 9:04 am

kazisvet píšeCOLONZaujimalo by ma teda, ci sa mi budu pocitat tie 3 mesace v skotsku, alebo tym, ze som mal 6 tyzdnov neplatene volno, zacinam od marca 2006, kedy som zmenil zamestnavatela, v podstate odznova?
Imho ide o to, ako budes preukazovat, ze si tie 3 mesiace pracoval (ukazes kopiu kontraktu, pripadne s vyplatnymi paskami). A ked si ale mal cely cas kontrakt, znamena to, ze si bol zamestnany. Tym to asi hasne, kedze pokial viem nikde nie je podmienka, ze musis mat full time job...

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Str Aug 16, 2006 9:11 am

pankac píšeCOLON
kazisvet píšeCOLONZaujimalo by ma teda, ci sa mi budu pocitat tie 3 mesace v skotsku, alebo tym, ze som mal 6 tyzdnov neplatene volno, zacinam od marca 2006, kedy som zmenil zamestnavatela, v podstate odznova?
Imho ide o to, ako budes preukazovat, ze si tie 3 mesiace pracoval (ukazes kopiu kontraktu, pripadne s vyplatnymi paskami). A ked si ale mal cely cas kontrakt, znamena to, ze si bol zamestnany. Tym to asi hasne, kedze pokial viem nikde nie je podmienka, ze musis mat full time job...
u toho skotskeho zamestnavatela kontrakt mam, ale vyplatne pasky len na polovicu doby, zato u dalsieho som kontrakt nemal, ale tam zas mam vsetky vyplatne pasky. sak uvidime.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

lukipuk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
RegistrovanýCOLON Sob Feb 19, 2005 1:30 pm
BydliskoCOLON Edinburgh
CONTACTCOLON

Poslať od lukipuk » Str Aug 16, 2006 10:51 am

Home Office bude chtit dopis od zamestnavatele potvrzujici dobu zamestnani a vyplatni pasky po celou dobu. mas jen 30 dni za celej rok, ktery nemusis dokazat (napr. byt nezamestnany ...)

BUTTON_POST_REPLY