je to problem or nie?

Všetko o programe britskej vlády Registrácia pracovníkov - Worker(s) Registration Scheme - WRS.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Dachna
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Sob Jan 07, 2006 8:10 pm

je to problem or nie?

Poslať od Dachna » Uto Sep 12, 2006 3:54 pm

Som v Anglicku dva mesiace,za dva tyzdne mam appointment na Home Office. Predtym som uz bola v Anglicku tri mesiace aj som pracovala ale nebola som zaregistrovana.
Neviete mi poradit, ci mi budu robit nejake problemy?a davat mi nejake stupidne otazky, ze preco som sa nezaregistrovala predtym?

dakujem

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Re: je to problem or nie?

Poslať od sidzej » Uto Sep 12, 2006 4:31 pm

Dachna píšeCOLONSom v Anglicku dva mesiace,za dva tyzdne mam appointment na Home Office.
Si si ista, ze mas appointment na Home Office?
Dachna píšeCOLONNeviete mi poradit, ci mi budu robit nejake problemy?a davat mi nejake stupidne otazky, ze preco som sa nezaregistrovala predtym?
Ja ti mozem dat "stupidnu" otazku uz hned teraz. Vies, co si vlastne vybavujes?

WRS sa vybavuje postou, cize na Home Office netreba chodit. National insurance number sa vybavuje cez Job centre, kde potrebujes mat dohodnute interview.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Uto Sep 12, 2006 5:43 pm

sidzej píšeCOLONJa ti mozem dat "stupidnu" otazku uz hned teraz. Vies, co si vlastne vybavujes?

WRS sa vybavuje postou, cize na Home Office netreba chodit. National insurance number sa vybavuje cez Job centre, kde potrebujes mat dohodnute interview.
Sidzej, nebud na tych novych taky zly :)) sak aj ty si tak zacinal, ze si nevedel de je sever. Ale ty si ten uceny z neba pandnuty? :)
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

mato.X
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 35
RegistrovanýCOLON Pia Aug 05, 2005 3:35 pm
BydliskoCOLON BOGNOR REGIS (west sussex)
CONTACTCOLON

re:

Poslať od mato.X » Uto Sep 12, 2006 6:51 pm

ja este by som doplnil, ze ohladom NIN sa uz len telefonicky dohodne interview, uz sa neposiela to take tlacivko, ktore som uz x-krat dostal a stale ostalo nehodene do skranky :D... ale uz v piatok som si bol vytelefonovat app :)

good luck... :)
--------
nic nie je tak zle ako sa zda a naopak...
po vojne je kazdy general...
--------

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Uto Sep 12, 2006 6:54 pm

kazisvet píšeCOLONSidzej, nebud na tych novych taky zly :)) sak aj ty si tak zacinal, ze si nevedel de je sever. Ale ty si ten uceny z neba pandnuty? :)
Kazisvet, nie som na nich zly. Keby som bol, tak ten prispevok odignorujem a neodpoviem vobec. Snazim sa jej/jemu pomoct, kedze mam podozrenie, ze nie celkom vie, co vlastne vybavuje. Je tu velke mnozstvo clankov a prispevkov, ako o WRS tak o NINO. Z neba nikto uceny nespadol, ale ludia by mohli aspon pozorne citat :)

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Uto Sep 12, 2006 10:24 pm

sidzej píšeCOLON
kazisvet píšeCOLONSidzej, nebud na tych novych taky zly :)) sak aj ty si tak zacinal, ze si nevedel de je sever. Ale ty si ten uceny z neba pandnuty? :)
Kazisvet, nie som na nich zly. Keby som bol, tak ten prispevok odignorujem a neodpoviem vobec. Snazim sa jej/jemu pomoct, kedze mam podozrenie, ze nie celkom vie, co vlastne vybavuje. Je tu velke mnozstvo clankov a prispevkov, ako o WRS tak o NINO. Z neba nikto uceny nespadol, ale ludia by mohli aspon pozorne citat :)
Sidzej, sak to bolo s :) je evidentne, ze nema sajn, co sa vybavuje na HM a co v job centre, aky je rozdiel medzi WRS a NINo, ale to vies. JE jednoduchsie (a niekedy jedine) riesenie sa opytat ako sa preluskat stovkami prispevkov. Nie kazdy moze a viem ovladat strukturu www.londyn.sk Pamatam si, svoje zaciatky v UK, tiez som mal "blbe" otazky, ale moj internetovy cas bol velmi limitovany. A taketo otazky sa budu opakovat do nekonecky, v podstate kazdy novy sa pyta to iste, s tym asi nic nenarobi, jedine vymysliet nejaku lepsiu navigaciu, ale to pri bomovom zaneprazdneni asi nie je realne.
Aj mne uz obcas lezu na nervy tie iste otazky, ale je dobre, ze sa ludia aspon zaujimaju a pytaju sa. Ved od toho sme tu vsetci,a by sme si pomahali.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

Dachna
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Sob Jan 07, 2006 8:10 pm

Poslať od Dachna » Štv Okt 19, 2006 2:03 pm

no NINo aj permission mam uz vybavene a mam v tom uz jasno:)))

vdaka

P.S. niet casu na vysedavanie v library:)

BUTTON_POST_REPLY