part time a registracia na HO

Všetko o programe britskej vlády Registrácia pracovníkov - Worker(s) Registration Scheme - WRS.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
evisko
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Štv Júl 28, 2005 11:18 pm

part time a registracia na HO

Poslať od evisko » Str Nov 15, 2006 1:25 pm

... priatel zacal pracovat part time, vie niekto poradit, ci aj pri part time vznika povinnost registrovat sa na HO ... a taktiez, plati mu zamestnavatel zdravotne poistenie, moze sa registovat u lekara?

dakujem.

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
RegistrovanýCOLON Pon Mar 28, 2005 4:34 pm
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Str Nov 15, 2006 9:21 pm

Aj ked ma part time job, aj tak si musi vybavit registraciu na WRS (HO).
Zamestnavatel za neho neodvadza ziadne zdravotne poistenie, lebo v UK je zdravotna starostlivost bezplatna (statne zdravotnictvo). Z toho vyplyva, ze priatel sa moze zaregistrovat u lekara aj ked ma part time job, ale aj ked nema ziaden job. Registracia u lekara nema s jeho jobom nic spolocne.

pumpa19
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Máj 16, 2005 8:28 am

Re: part time a registracia na HO

Poslať od pumpa19 » Štv Nov 16, 2006 2:57 pm

Vzdy sa musis registrovat na HO. Ak je part time job tvojho priatela jeho main job zamestnavatel odvadza z jeho mzdy national insurance-zdravotne poistenie automaticky, ak je to jeho druha alebo dalsia praca NI sa neodvadza. registrovat sa u lekara moze ale musi mat vybavene National Insurance Number. U statneho lekara je osetrenie zadarmo ale doplacas za niektore lieky.

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
RegistrovanýCOLON Pon Mar 28, 2005 4:34 pm
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Štv Nov 16, 2006 5:17 pm

pumpa, nechcem ti protirecit, ale na zaregistrovanie sa u GP naozaj nepotrebuje mat vybavene NINO. Ja sama som sa takto zaregistrovala okamzite este po prichode do UK a to som este nemala NINO vobec vybavene.

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Pia Nov 17, 2006 1:57 pm

Presne ako vravi Sandie - NINO Ti pri registracii u GP netreba. Na pohotovosti odo mna nepytali vobec nic a pri registracii u GP pytali proof of address.

martinM
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Str Jún 17, 2009 5:01 pm

Poslať od martinM » Str Jún 17, 2009 5:10 pm

pracujem ako bank staff v sklade.posledny mesiac som 1 tyzden nepracoval,bol som na neplatenej dovolenke.stratil som tym padom 7 dni z 30 moznych pocas wrs registracie?alebo sa to vztahuje iba na obdobie medzi 2 rozdielnymi jobmi?dakujem za radu

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Str Jún 17, 2009 5:21 pm

jelikoz jsi byl na neplacene dovolene tak jsi byl porad zamestnany. Ta 30ti denni lhuta je jen pro obdobi kdy jsi nebyl nekde zamestnany.

martinM
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Str Jún 17, 2009 5:01 pm

Poslať od martinM » Str Jún 17, 2009 5:31 pm

dakujem za rychlu odpoved.velmi ma potesila.prajem prijemny den

BUTTON_POST_REPLY