Resident Permit - Vyhody, typy, skusenosti..... (realita)

Všetko o programe britskej vlády Registrácia pracovníkov - Worker(s) Registration Scheme - WRS.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
JohnS
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Sob Okt 07, 2006 4:08 pm
BydliskoCOLON Manchester

Resident Permit - Vyhody, typy, skusenosti..... (realita)

Poslať od JohnS » Sob Jún 16, 2007 8:51 pm

Zdravim Vas...

Uplynul uz vyse rok co som uz v UK a dopocul som sa, ze po roku si mozem poziadat o statut rezidenta...

Chcel by som poprosit niekoho, kto tym presiel, alebo sa v tom vyzna, aby mi jednoducho ''po lopate'' vysvetlil co to vobec je, ake to ma vyhody / nevyhody a ako a v com to ovplyvni dalsie posobenie v UK a cim to ovplyvni pripadny odchod v buducnosti domov na SK (natrvalo).

Prosim nepiste mi tu odkazy na stranky a citacie z oficialnych tlaciv a priruciek na webe - ide mi o vase vlastne skusenosti a podanie ako kamarat kamaratovi...

Dufam ze chapete ako to myslim, proste oficialne postupy a rady sa casto lisia od reality a vacsinou vam nikto nepovie o skrytych hacikoch, pripadne vyhodach ktore by sa dali vyuzit vo svoj prospech.

este uvadzam ze som riadne registrovany na WRS (tiez vyse roka) a mam aj NINO, FullTime Job....

Dik za kazdu vasu informaciu, skusenost a pomoc....

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: Resident Permit - Vyhody, typy, skusenosti..... (realita

Poslať od kazisvet » Uto Jún 19, 2007 2:46 pm

JohnS píšeCOLONZdravim Vas...

Uplynul uz vyse rok co som uz v UK a dopocul som sa, ze po roku si mozem poziadat o statut rezidenta...

Dik za kazdu vasu informaciu, skusenost a pomoc....
JohnS, skus si pohladat na tomto fore, bola o tom dost siroka diskusia, kde sa to premielalo dost detailne.
Pokial ja viem, v principe je ti to na nic, len dalsi papier do zbierky. Kedysi to tusim hralo rolu pri ziskavani obcianstva, ale teraz je jediny prakticky vyznam toho papiera, ze preukazuje, ze zijes a pracujes v UK viac ako rok, t.j. pri ziadani roznych socialnych benefitov, ktore ti vsak patria aj bez toho papiera.
Pozeral som pred casom na formular, ktory je potrebne vyplnit na ziskanie permit-u a je to dost vyplnovania a preukazovanie, kde a u koho si pracoval (teda ak nepracujes v kuse viac ako rok u toho isteho zamestnavatela).
Podla mojho osobneho nazoru je ti ten papier realne nanic a nestoji to za to vybavovanie. Ale ak si ho vybavis, nic tym nestratis, mozes len ziskat :)
anglani su velmi na papiere, referncie, potvrdeniaa tak :)
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

BUTTON_POST_REPLY