Zmenila som zamestnavatela, musim sa znova registrovat?

Všetko o programe britskej vlády Registrácia pracovníkov - Worker(s) Registration Scheme - WRS.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mutulka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pia Sep 14, 2007 4:41 pm
BydliskoCOLON pribinova 144, zvolen

Zmenila som zamestnavatela, musim sa znova registrovat?

Poslať od mutulka » Pia Sep 14, 2007 4:53 pm

poradite mi, uz som sa raz registrovala na wrs a mam cislo, ale zmenila som zamestnavatela a aj adresu..potrebujem sa registrovat odznova,alebo len vypnit nejaky formular zo zmenou udajou a poslat to na adresu wr.. a kde mozem najst formular online..dakujeeeem

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pia Sep 14, 2007 6:34 pm

V prípade, ak si nepracovala v UK sústavne celý rok (a max. 30 dní si bola bez práce), stiahni si registračný formulár (link) vyplň ho a zašli. V dokumente máš bližšie údaje, kam a za akých podmienok sa formulár posiela. Samozrejme, uveď svoju novú adresu a svoje referenčné číslo A8.

mutulka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pia Sep 14, 2007 4:41 pm
BydliskoCOLON pribinova 144, zvolen

Poslať od mutulka » Sob Sep 15, 2007 1:15 am

carfaxcat píšeCOLONV prípade, ak si nepracovala v UK sústavne celý rok (a max. 30 dní si bola bez práce), stiahni si registračný formulár, vyplň ho a zašli. V dokumente máš bližšie údaje, kam a za akých podmienok sa formulár posiela. Samozrejme, uveď svoju novú adresu a svoje referenčné číslo A8.

a ked som zrusila prac pomer koncom maja a do uk som prisla az 30augusta..to je viac ako 30 dni..tak postaci vyplnit tento formular??

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Sob Sep 15, 2007 5:41 pm

Citujem z informačného letáka:

You will not be subject to the Worker Registration Scheme and therefore do not need to register if one or more of the following applies:
you are self-employed (and not undertaking any paid employment);
you were working legally in the UK on 30 April 2004 for 12 months without interruption;
you have been working legally in the UK for a period of 12 months without interruption, falling partly or wholly after 30 April 2004;
on 30 April 2004 you had leave to enter or remain in the UK not subject to any condition restricting your employment;
you are the family member (spouse or child under the age of 21 or dependent) of a Swiss or EEA national (other than one of the A8 Member States) who is working in the UK;
you are the family member (spouse or dependent child) of a Swiss or EEA national who is living in the UK as a student, a retired, self sufficient or self-employed person.

What counts as 12 months’ work without interruption?
You will be treated as having worked in the UK without interruption for a period of 12 months if you were legally working in the UK at the beginning and end of that period and any intervening periods in which you were not legally working in the UK do not, in total, exceed 30 days. You will need your registration certificates and other evidence of employment to show 12 months’ uninterrupted
employment.

Ak spadáš do týchto kategórií, nemusíš sa registrovať.

brightonak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 91
RegistrovanýCOLON Sob Júl 14, 2007 5:48 pm
CONTACTCOLON

Poslať od brightonak » Sob Sep 15, 2007 10:32 pm

mutulka píšeCOLONa ked som zrusila prac pomer koncom maja a do uk som prisla az 30augusta..to je viac ako 30 dni..tak postaci vyplnit tento formular??
Ako dlho si pracovala pred tym ako si zrusila pracovny pomer koncom maja? to je dolezite. Ak si predtym pracovala v jednom kuse 12 mesiacov (s prestavkami maximalne 30 dni pocas jednoho roka), musis opat vyplnit a poslat wrs. vpises tam ale cislo, ktore ti pridelili a neplatis ten poplatok, ktory si uz platila.
brightonak

mijak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 92
RegistrovanýCOLON Štv Apr 26, 2007 11:28 pm
CONTACTCOLON

Poslať od mijak » Štv Máj 01, 2008 7:32 am

Lidi, omlouvam se ze otravuju ale nejsem si uplne jist jak se pocita tech 12 mesicu. Ja se chystam na zmenu prace a u toho stareho zamestnavatele jsem pracoval od 21.5.07 do 23.5.08. Je to 12 mesicu? Jde mi o to, jestli to nemusi byt nejak cele ukoncene mesice.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Štv Máj 01, 2008 8:07 am

Je to 12 mesiacov kalendarnych, to je jedno, ze si zacal pracovat v polovici mesiaca. Musis iba vediet dokazat, ze to bolo uninterrupted 12 months podla predpisov. O zaciatku alebo konci mesiaca tam nie je ani slovo.

mijak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 92
RegistrovanýCOLON Štv Apr 26, 2007 11:28 pm
CONTACTCOLON

Poslať od mijak » Štv Máj 01, 2008 4:57 pm

Diky za odpoved. A da mi WRS nejak na vedomi ze ten rok uplynul a ja se uz pripadne nemusim znova registrovat?

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Sob Máj 03, 2008 9:11 am

Nie, automaticky neda, ale mozes poziadat Home Office o registracny certifikat http://www.bia.homeoffice.gov.uk/euciti ... ionscheme/, v menu napravo pod EEA1.pdf.

BUTTON_POST_REPLY