Sia a criminal records

Pracovné ponuky v Anglicku a inde vo Veľkej Británi.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
silver
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37
RegistrovanýCOLON Pia Mar 10, 2006 4:33 pm

Sia a criminal records

Poslať od silver » Pon Dec 14, 2009 2:06 pm

Ludia neviete prosim niekto ze ak si donesiem vypis z registra trestov zo SK tak mi to normalne uznaju v UK ked budem ziadat o licenciu SIA? Alebo ju musim dat prelozit do Angliny? Alebo je lepsie si o ten criminal records poziadat az v UK na Slov Abasy?

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Re: Sia a criminal records

Poslať od grief » Pon Dec 14, 2009 7:41 pm

Uz to tu riesila nejaka dievcina a ked kuknes starsie diskusie, najdes tam navod ako na to.

Ale byt tebou tak sa na to vykaslem, tipujem ze si v UK minimalne 3 ci 4 roky. Oni chcu vypis z registra trestov z inej krajiny ak tu nie si aspon 5 rokov alebo ak opustis UK na viac ako 6 mesiacov. Nikto nebude zistovat kedy a ako si do UK prisiel takze ak do aplikacky napises 5 rokov, urobia ti CRB check iba oni tu. Ja ked som vyplnal aplikacku bol som v UK asi 4 roky aj 8 mesiacov a ked som sa pytal instruktora co nas mal na kurze ci je to problem iba mavol rukou... Do aplikacky som dal daco cez 5 rokov...

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pon Dec 14, 2009 11:29 pm

Silver, odo mna zamestnavatel nechcel nic zo Slovenska - v mojom povolani nesmie byt nikto registrovany, kto ma na krku criminal record. Urobili CRB iba tu, bola som tu v tom case menej ako pat rokov a neuviedla som dlhsi cas pobytu v UK ako v skutocnosti.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Uto Dec 15, 2009 12:52 am

carfaxcat píšeCOLONSilver, odo mna zamestnavatel nechcel nic zo Slovenska - v mojom povolani nesmie byt nikto registrovany, kto ma na krku criminal record. Urobili CRB iba tu, bola som tu v tom case menej ako pat rokov a neuviedla som dlhsi cas pobytu v UK ako v skutocnosti.

SIA nie je zamestnavatel, je to nieco ako kontrolny urad ktory vydava rozne druhy licencii pre ludi ktori chcu robit v security industry a ma na to svoje rules. Cize CRB check napriklad, ktory MUSIS mat aj zo svojej krajiny (alebo inej, ak si opustila UK na viac ako 6 mesiacov) ak tu nie si dlhsie ako 5 rokov. Je to velmi prisne a ak aj splnis vsetky podmienky (trva to cca 2 mesiace kym prejdes ich zdlhavym procesom) stale mozu povedat nie a licenciu ti nevydat, prepadne ti poplatok a s nimi aj vydavky na kurz. Az potom ked ti vydaju licenciu mozes sa zamestnat a tam je uz fakt jedno ako si dlho v UK, ale stale je to prisnejsie ako inde, robi sa screening/vetting zase za poslednych 5 rokov, tam je uz jedno kde si kedy bol, len musis zase dat vsetky adresy kde si sa zdrzoval a joby vsetky ktorymi si presiel a toto sa uz kontroluje dost prisne, moj osobny sreening/vetting neboli schopni ukoncit (jeden zo zamestnavatelov ktoreho som uviedol uz neexistoval a nebol som schopny na neho zohnat kontakt) a musel som si najst osobu ktora bola ochotna podpisat papier ze v tej a tej dobe som urcite robil pre toho a toho typka...

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Uto Dec 15, 2009 10:29 am

Mna kontroluje Hearing Aid Council, co je regulacna organizacia pre dispenzarov v UK. Hovorim o zamestnavatelovi, lebo od neho to priamo vyzaduje HAC. Bez tohto checku by som nemohla robit vobec nic.

silver
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37

Poslať od silver » Uto Dec 15, 2009 12:48 pm

To ste ma moc nepotesili. Ani neviem kolko som uz vlastne v UK, prvy krat som tam isiel mozno mpred piatimi rokmi ale striedavo som sa vracal na sk, a raz aj dlhsie ako tych 6 mes koli skole... Navyse som tam bol casto krat bez zamestnania aj vyse mesiaca a kontakty na VSETKYCH svojich byvalych zamestnancov urcite nemam. A navyse moj posledny zamestnavatel mi nechce dat P45,60 proste nic. Osiera ze mi to uz poslal a ked som mu povedal ze to potrebujem a nech to posle este raz tak to vraj nejde povedal. Asi tam nemaju danovo vsetko v poriadku tak pochybujem ze by priznal ze som pre neho vobec pracoval...
Takze to vyzera ze na licenciu asi mozem zabudnut :(

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Uto Dec 15, 2009 8:39 pm

dostala som echo od laira, ze tu niekto hlada pomoc. :)

takze: ten vypis z registra trestov MUSI byt v anglictine. ja som si to dala prelozit doma. akceptovali mi to.

takisto som mala problem s dokazovanim byvalych adries, potrebovala som na to dve extra stranky toho formulara, ale aj tak mi to dvakrat vratili, ze som nedokladovala vsetky adresy (asi 8) za 5 rokov dozadu. uz som bola s nervami v koncoch, natiahlo sa to aj na 10 mesiacov cakania. chyba bola v oboch dvoch pripadoch na ich strane. darmo som na spodok kazdeho toho listu napisala, ze zaznam pokracuje na dalsom liste. darmo som to zopla staplesom. sice sa mi to vratilo rozdrobene (evidentne sa na to divali, stranky boli od seba odtrhnute), ale zase mi napisali, ze som nedolozila vsetky adresy dozadu.
poslednykrat som im na ich vlastny sprievodny list, kde bolo takmer pol strany cisteho papiera, cervenym perom napisala, aby si vsimli - a dvakrat podciarkla - aj zvysne dva listy formulara, ze na nich vsetko je.
konecne mi to akceptovali. stale tam bola rovnaka historia adries, nic som nepridavala ani neuberala. bolo ich vela, lebo som v byvalych rokoch pendlovala medzi roznymi miestami.
este mi urobili taku fintu, ze ked som im to posielala tretikrat (alebo to uz bol stvrty? stracam prehlad), tak kym im to dorazilo, tak mi stihli vratit oba seky, co som im poslala. takze zase mi takmer zamietli formular. nakoniec som to zaplatila cez telefon.

haleluja!

takze ano, prelozit do anglictiny a uviest vsetky adresy a smerove cisla byvalych adries, kde si sa pocas tych 5 rokov zdrziaval. telefonne cisla byt nemusia, len adresy, kde si byval.
zamestnavatelov si bude ziadat zase zamestnavatel.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Uto Dec 15, 2009 8:44 pm

este pre zvyraznenie:

je nutne mat pre prihlasku na licenciu tie formulare od zamestnavatela?
maju tam mrte moznych dokumentov, ktore mozu posluzit, tusim kategorie A alebo B.

ja som im to tusim tiez poslala, ale myslim, ze aj ine by stacili.

pre sia nie su zamestnavatelia podstatni. oni potrebuju vediet tvoj pohyb a ci nemas v danych miestach nejaky nelichotivy zaznam.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Str Dec 16, 2009 10:14 pm

carfaxcat píšeCOLONMna kontroluje Hearing Aid Council, co je regulacna organizacia pre dispenzarov v UK. Hovorim o zamestnavatelovi, lebo od neho to priamo vyzaduje HAC. Bez tohto checku by som nemohla robit vobec nic.
No vidis, miesas jablka s hruskami ;] Pri SIA musis dokazat 5 rocnu bezuhonnost, zo vsetkych krajin kde si za posl. 5 rokov bol(a) na dobu dlhsiu ako 6 mesiacov ak si nebol(a) v UK. Ak niekto rok cestuje okolo sveta, neviem co potom ;]
silver píšeCOLONTo ste ma moc nepotesili. Ani neviem kolko som uz vlastne v UK, prvy krat som tam isiel mozno mpred piatimi rokmi ale striedavo som sa vracal na sk, a raz aj dlhsie ako tych 6 mes koli skole... Navyse som tam bol casto krat bez zamestnania aj vyse mesiaca a kontakty na VSETKYCH svojich byvalych zamestnancov urcite nemam. A navyse moj posledny zamestnavatel mi nechce dat P45,60 proste nic. Osiera ze mi to uz poslal a ked som mu povedal ze to potrebujem a nech to posle este raz tak to vraj nejde povedal. Asi tam nemaju danovo vsetko v poriadku tak pochybujem ze by priznal ze som pre neho vobec pracoval...
Takze to vyzera ze na licenciu asi mozem zabudnut :(
Nevzdavaj to, dolezita je karticka a tam dokazovat nic nepotrebujes co sa zamestnavatelov tyka. Vypln pekne formular, daj im predosle adresy kde si byval, bud si zozen vypis z registra trestov na slovensku alebo tam slahni ze si 5 rokov v UK a adresy daj tak aby si nemal polrocne schody medzi slovenskymi a anglickymi adresami, posli im to a netrap sa. Potom budes riesit zbytok, najprv musis dostat karticku a najst pracu a az potom ti bude zamestnavatel robit vetting a tam vpis pravdu o zamestnavateloch, ty nebudes nikoho kontaktovat, oni budu a tvoji byvali zamestnavatelia by si mali dva krat rozmysliet ci budu klamat a tvrdit ze si tam nerobil... Potom je tu stale este moznost ze niekto pisomne potvrdi ze si robil a byval tam a tam pocas doby takej a takej... (a kedze tam das slovenske adresy, zamesntnavatelov alebo skoly ak si studoval, asi budu chciet tak ci tak niekomu poslat list lebo samy si toto asi neoveria). Len si to daj dokopy a niekde odloz, ja som sa tiez za tych 5 rokov v UK vela stahoval a ked som to zosmolil pre SIA, mal som opat problem to dat dokopy pre mojho zamestnavatela ;]

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Str Dec 16, 2009 11:15 pm

Nemyslim, ze miesam nejake ovocie dokopy. Iba tvrdim, ze si z toho nejaku velku hlavu nikto nerobil.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Štv Dec 17, 2009 12:41 am

Silver uz si spominam, nie je to tak davno co si sa tu pytal aky je rozdiel medzi tymi licenciami a po ktorej mas ist ;] Tak gratulujem ze si sa na to dal a zrobil si kurz, pre mna osobne je to najlepsia praca na svete ;] Este okrem bytia na benefitoch ;]

Prezeral som si aj starsie prispveky ohladom CRB a su tu aj tvrdenia ze ludia to neprekladali a posielali take ake to dostali od slovakov - ale neslo o SIA. Tak tiez by som to radsej dal prelozit.

Ked to budes mat kompletne, posli to doporucene a kazdy den na stranke SIA si mozes sledovat svoj progres tu: http://sia.homeoffice.gov.uk/home/licen ... _intro.htm

uz im to dokonca podporuje aj ine prehliadace ako len IE, parada....

silver
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37

Poslať od silver » Sob Mar 20, 2010 3:58 pm

Este sa chcem spytat ze ked chcu odomna to kde vsade som byval za poslednych 5 rokov, musim im dat aj datumy ze odkedy dokekedy tam a tam? Ci stacia len tie adresy kde som oficialne byval (kde som mal nahlasenu adresu v banke alebo u doktora)

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Sob Mar 20, 2010 10:19 pm

kludne daj odhadom, to nebudu overovat

silver
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37

Poslať od silver » Pon Mar 29, 2010 8:52 pm

grief - tak na ten kurz som sa dal az teraz nakolko som bol zase na sk :) Dneska som tam bol prvy krat, este zajtra a dalsi den uz skusky :( Inak je to dost narocne na jazyk... Pocuj a ked chcem vybavit ten criminal records cez slov ambasy, musim tam ist osobne s dokladmi ci stacilo by tam zavolat?

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pon Mar 29, 2010 9:36 pm

Vypis z registra sa vybavuje osobne - pozri sa na stranku velvyslanectva.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Uto Mar 30, 2010 7:22 pm

ja netusim ako sa vybavuje slovensky vypis z registra trestov, ja som potreboval len anglicky a ten ti robi SIA automaticky v ramci poplatku... na kurz ti staci zakladna znalost jazyka, resp. sme robili dva rozdielne kurzy ;]

silver
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37

Poslať od silver » Štv Apr 08, 2010 12:27 am

Tak kurz som spravil :) uz som bol aj na ambasade ale budem tam musiet ist este 2x. 1-vyzdvihnut si criminal rec. a 2- zaniest to tam prelozene aby to potvrdili, no hruza a to este nehovorim o vypisovani aplikacky pre sia. Dneska som si na vyzsie uvedenej stranke poziadal aby mi to poslali. Ze za tyzden to pride, akurat ze som mal problem so stiahnutim toho navodu na to ako sa to ma vyplnat. Nechcelo mi to stiahnut az nakonec ma to vratilo spatky... Mozte mi niekto prosim napisat presny odkaz na ten navod? Nemozem to uz jaksi najst..

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Štv Apr 08, 2010 10:20 am

ziaden navod ti stahovat netreba, s aplikackou ti pride aj brozurka, ak ti nebude nieco jasne, najdes to tam vysvetlene... v podstate jedine na co potrebujes brozurku je nastudovat si ake dokumenty z ktorej skupiny si povinny poslat... v aplikacke je vsetko jasne... (mozno nie kazdemu, kamosovi ju vratili tri krat ;])... este sa len nacakas ked to vyplnis a posles, ja som posielal ak sa dobre pamatam 8. decembra a licencia mi prisla niekedy vo februari - boli sice sviatky ale aj normalne sa dlho caka... strasne vela ludi si to robi, uz ma skoro kazdy licenciu a roboty uz niet ;] ja som akurat pred chvilou otvoril list co mi firma poslala a okrem ineho sa vyhrazaju ze mame robit robotu poriadne ze im denne vola 10 ludi o robotu bez inzerovania ;]

silver
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37

Poslať od silver » Štv Apr 08, 2010 1:20 pm

No tak to si ma nepotesil. Ja som si to spravil preto aby som si lahko nasiel pracu (a dobru pracu) a situacia je dnes takato...
A kdeze to ty robis ak sa smiem spytat ked tam mate tolky zaujem? Niekde v pube alebo v obchode... ?
Mne osobne by stacilo v nejakom shope, supermarkete alebo tak...

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Ned Apr 11, 2010 9:39 pm

Co si, ja by som nevydrzal stat niekde, by som asi odpadol po prvej polhodine. Ja pracujem pre council depot, sedim v takej malej kancli, mal by som sledovat CCTV a chodit raz za hodinu na obchodzku. Hladaj nieco take, ziaden stres, ziadni ludia (s ludmi je najtazsie robit), prevazne robim nocne, takze som tu sam, cas ide rychlo hlavne ak mas nejake zaluby alebo daku robotu, mnohi studuju popri tom a nosia si knihy, ini TV, ja si nosim laptop, aj teraz som v praci vlastne. Horsie je to uz ked ma clovek rodinu a deti co u teba nepredpokladam. V obchode dokonca chcu pomahat vykladat tovar a podobne, ludia budu za tebou chodit kde najdu vajcia (lepsi pripad), sadnut za cely den si nebudes moct, ked uvidis dakoho kradnut dostanes sa iba do problemov ak zakrocis. Mna ked prijimali som si dal hned podmienku ze vikendy volne a ze hladam nieco static a ze preferujem nocne pred dennymi. S hodinami vacsinou vzdy vyjdu v ustreti, uz len najst job ktory sa ti bude pozdavat, su chlapi co cestuju kazdy den trebars z Birminghamu do Manchesteru (mas na vyber kilometre platene alebo hotel a chodis na tyzdnovky, resp. zalezi na firme) a su spokojni lebo nahanaju peniaze na odjazdenych milach, mas chlapov co strazia jednu jamu a v nej medeny kabel a celu noc nemusia vystrcit z budky v poli ani len nos, uz ked ti pride licencia tak byt tebou oslovim co najviac firiem ktore si vygooglis trebars a napises im rovno co hladas, static guarding? alebo trebars tie obchody ak sa ti to paci robit... priprav sa na mnohostranove aplikacky ktorymi ta kazda firma odbije ked budes hladat job ;] dobre je spravit si kopiu prvej ktoru vypises aby si potom do kazdej pisal to iste ale hlavne si ulahcil job, kde si kedy byval 5 rokov dozadu, pre koho vsetkeho si za tych 5 rokov robil, ich adressy a telefony, ak si studoval tak na akych skolach a kde, ak si bol nezamestnany tak kde si bol evidovany na urade prace atd atd... good luck...

silver
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37

Poslať od silver » Uto Máj 18, 2010 9:49 am

Tak az teraz to idem posielat, uz som konecne dostal criminal records z ambasady, cakal som na to asi 1,5 mesiaca (radsej som to nepocital) teraz uz len pockam kym mi to pride prelozene, dam to potvrdit a konecne mozem poslat aplikacku. Chcel by som sa este spytat, co vsetko treba poslat spolu s tou aplikackou, len pre istotu. Pas? Prip fotky?okrem tej co tam treba nalepit samozrejme...
A dalsia vec, ako sa moze stat ze by mi odmietli dat licenciu? Co o tom rozhoduje a da sa tomu nejak predist?

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Uto Máj 18, 2010 10:09 pm

k aplikacke ktora ti prisla postou prisla aj brozurka kde pisu ake IDs a dokumenty si povinny poslat, delia sa na skupinu A a B, podla toho co mas na 'sklade'. Ja napr. nemam pas uz dlhe roky tak som musel poslat sk obciansky + vodicak anglicky + este asi daky jeden ci dva bills? si to nepamatam presne, tam to mas rozpisane, co zo skupiny A treba poslat a ake su alternativy ak nemas dve veci zo skupiny A tak co z B to nahradza... na licenciu budes cakat tiez aspon jeden a pol mesiaca.. fotka len ta co sa naliepa, sak setko je v brozurke, presny postup, chod podla toho, pozor na chyby lebo ked ti to budu vracat kvoli niecomu tak sa ten cas este viac natiahne a ak si uz presiel nejakymi ukonmi tak padnes zase na spodok a zacne sa aplikacka spracovavat od znova... znamemu vratili asi dva krat, viem ze prvy krat nedal k vodicaku aj papierovu cast (counterpart)... SIA rozhoduje o tom ci licenciu vyda alebo nie, ich rozhodnutie je konecne, poplatok si vyuctuju aj za neuspesnu ziadost, ak mas vsetko v poriadku nie je dovod sa bat, online na stranke si postupne budes sledovat ako tvoja aplikacka postupuje cez jednotlive ukony...

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Str Máj 19, 2010 9:05 am

Ma niekto skusenosti s vybavovanim veci na slovenskej ambasade v Londyne pocas Bank holiday? Volal som tam a vraveli mi, ze ambasada je otvorena (31. maja). Teda ambasada je zavreta pocas slovenskych sviatkov a mala by byt otvorena pocas anglickych. Jedna moja znama vsak bola vlani v auguste v den anglickeho Bank holiday ( 31.8, teda ani nahodou nebol na Sk sviatok) a napriek tomu bola ambasada zavreta...

silver
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37

Poslať od silver » Pon Máj 31, 2010 8:27 pm

K tej aplikacke co sa posiela na SIA nemaju sa k nej nahodou pridat aj tie certifikaty co som dostal za uspesne dokoncenie kurzu??

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Pon Máj 31, 2010 9:45 pm

Mozem si sam odpovedat na moju otazku. Ano, slovenske velvyslanectvo v Londyne bolo dnes,teda pocas bank holiday otvorene a ani ludi nebolo az tak vela (asi 15)

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Uto Jún 01, 2010 8:59 pm

silver... keby si to mal poslat mas to napisane v navode, sak postupuj podla brozurky... do aplikacky vyplnas predsa aky kurz si kedy spravil, oni si to uz overia, papier nikoho nezaujima, moj certifikat je uz davno v kosi, neskor ked ti pride licencia, iba ta bude zaujimat zamestnavatelov... (vraj su aj taki co su ochotni ta zamestnat este len ked cakas na licenciu, na zaklade diplomu, ja som takych nestretol este)

silver
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37

Poslať od silver » Uto Jún 01, 2010 10:16 pm

grief - ja som to uz poslal akurat ze ma napadlo ci som tam nemal prilozit aj tie certifikaty... samozrejme ze som si tu brozurku precital, vzdy je ale lepsie sa spytat ludi skusenych s danou vecou.
Dakujem aj tebe aj vsetkym ostatnym co mi odpovedali na moje doterajsie otazky ohladom kurzu a licencie. Teraz uz len dufam ze tu licenciu aj dostanem :D

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Str Jún 02, 2010 2:07 am

ok ja som rad pomohol, uz ti neostava nic ine len kazdy den klikat tu a dufat ze sa rychlo pretlacis tym rebrickom: http://www.sia.homeoffice.gov.uk/Pages/ ... ecker.aspx

silver
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37

Poslať od silver » Pia Jún 04, 2010 10:15 pm

Pocuj a to aplication ID odkial zoberem? Bo ja som ho tusim ani do aplikacky nenapisal.
A druha vec, po akom case odo dna poslania si zvyknu zobrat ten poplatok?

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Ned Jún 06, 2010 9:09 pm

appl. number nemas podla mna odkial vediet, staci ked tam vyplnis meno a datum narodenia a vypluje ti potom vsetky udaje ktore su zatial dostupne vratane appl. number AK SI UZ V SYSTEME co im tiez moze trvat daky ten tyzden od prijatia, tak sa nestresuj zbytocne a cakaj, ak ti to furt nepojde tak je este moznost ze ti aplikacku poslali naspat kvoli niecomu (to bude vysvetlene v liste sprievodnom) alebo posledna moznost co sa stala mne ze sa mi nic nevratilo ani ma nikdy nenaslo podla mena - chyba v systeme - som im poslal mail po dvoch tyzdnoch asi, ze ma to nevie stale najst podla mena, sa mi ospravedlnili a poslali mi vraj nove appl. number podla ktoreho som sa mal najst (dovtedy som nemal ziadne, lebo fakt to nemas odkial vediet), ale potom mi to uz islo aj podla mena, aj podla toho cisla co mi poslali najst... jeden moj znamy co si to dal robit o pol roka, jemu to slo v pohode podla mena vyhladat a nepotreboval cislo... aby si mal ideu ako dlho co trva to je moja tabulka:

Door Supervision Licence Granted 10/02/2009

Door Supervision Frontline 10/02/2012 Active

Action Status

1 - 10 of 10+

Description

Status

Status as of date

Validate Done 24/12/2008
Correspondence - Outbound Done 19/12/2008
Payment Done 24/12/2008
Correspondence - Outbound Done 24/12/2008
Passport Check - CS Done 24/12/2008
Criminality Check Done 16/01/2009
Correspondence - Outbound Done 29/12/2008
Right To Work Done 06/01/2009
Qualification Check Done 24/12/2008
ID Check Done 24/12/2008

Ked som kontroloval RoyalMail stranku tak som zistil ze im to dorucili 7. ci 8. decembra... tych ukonov tam bolo viac, dnes uz vypluje len toto, ked to zhrnieme tak teba asi zaujima toto:

prichod aplikacky 8. december
spracovanie seku/kreditky 24. decembra
vydanie licencie 10. februar

mikes333
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Uto Júl 23, 2013 8:18 pm

Poslať od mikes333 » Uto Júl 23, 2013 8:54 pm

zdravim Vas, niaky cas sa zaujimam o SIA a teda pracu v security.. mohli by ste mi prosim Vas povedat aktualne ako prebieha tento kurz a aku uroven anglictiny potrebujem? a ako dlho trva tento kurz pripadne cas na vydanie licencie ? momentalne som na slovensku v anglicku (londyne) uz som ale niaky cas bol a v septembri sa chcem vratit. dakujem za odpoved

BUTTON_POST_REPLY