Skusobna lehota

Výpovedná lehota, skúšobná lehota, benefity, pracovný čas, dovolenka, materská, zákonník práce...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
ellienn
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Str Okt 28, 2009 6:47 pm

Skusobna lehota

Poslať od ellienn » Str Okt 28, 2009 7:26 pm

V statement of main terms of employment nieje uvedena dlzka skusobnej doby. aky je max limit. Po 4 mesiacoch ma vyhodili bez udania dvovodu tak bi ma zaujmalo ci mali pravo alebo nie.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Re: Skusobna lehota

Poslať od grief » Štv Okt 29, 2009 2:31 am

mala si dostat tyzdenny notice, ak si dostala je vsetko v poriadku, ak nie musia ty zaplatit notice money za 1 tyzden... a nepis by s makkym i prosim ta

ellienn
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Str Okt 28, 2009 6:47 pm

Poslať od ellienn » Štv Okt 29, 2009 8:24 am

no oni mi dali tyzden este pracovat. Takze je to asi v poriadku.No nedozvedel som sa nic o tej skusonej lehote. Ide o to ze mi ju ustne predlzili po troch mesiacoch este o mesiac. Vpripade ze ma firma v stanovach v handbooku napisane 3 mesiace moze predlzit o mesiac len ustnou formou? V zlume je dodatok ze aky kolvek dodatok musi byt potvdeny mnou v pisomnej forme. Co sa netalo.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Pia Okt 30, 2009 12:57 pm

Podla mna s tym nic nespravis, vacsinou to funguje tak ze zmluva je na dobu neurcitu so skusobnou lehotou tri mesiaca, po tychto troch mesiacoch nic nepodpisujes nove, mas stale kontrakt ktory si podpisal pri zacati pracovneho pomeru s tym ze obaja (zamestnanec aj zamestnavatel) mate moznost dat tyzdennu vypovednu lehotu. Kasli na nich ked ta prepustili a venuj vsetko usielie hladaniu novej prace, nezabudni sa registrovat v jobcentre mozno mas narok na daku podporu alebo socialne davky...

BUTTON_POST_REPLY