CHILD BENEFIT

Výpovedná lehota, skúšobná lehota, benefity, pracovný čas, dovolenka, materská, zákonník práce...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
slavka2101
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
RegistrovanýCOLON Uto Mar 23, 2010 6:54 pm

CHILD BENEFIT

Poslať od slavka2101 » Uto Mar 23, 2010 7:07 pm

Pracujem v UK dva roky a moje dieťa študuje na Slovensku.Mám nárok poberať child benefit ?

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Re: CHILD BENEFIT

Poslať od lair » Uto Mar 23, 2010 8:01 pm

Ano, ale iba ak nie je starsie ako 19 rokov. To znamena, ze na vysokoskolaka nedostanes v UK ziadne detske pridavky, ale na SK myslim, ze ano.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Uto Mar 23, 2010 8:59 pm

Teda aby som to upresnil, detske pridavky sa tu platia aj ked ma student viac ako 19 rokov a studuje na vysokej skole ale len urciteho zamerania. Nasa dcera studuje umenie,teda graficky dizajn na univerzite a nemame narok na pridavky.

slavka2101
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
RegistrovanýCOLON Uto Mar 23, 2010 6:54 pm

Poslať od slavka2101 » Uto Mar 23, 2010 9:14 pm

Pokiaľ mi schvália Child benefit je možné si ziadať aj spätne za celu dobu ,pokial pri prvej žiadosti mi boli zamietnuté z dôvodu že môj syn nežije v UK aj napriek tomu že študuje na Slovensku a pri druhej mojej žiadosti mi dali odpoveď že to bude zdlhavé, lebo posielali na Slovensko tlačivo E401 na potvrdenie.

Wakefield73
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Str Okt 13, 2010 8:03 pm

Poslať od Wakefield73 » Str Okt 13, 2010 9:34 pm

Ahojte vsetci. Pisen tu preto lebo uz nemam silu vybavovat akykolvek benefit. Preco? tak to tu pekne a podrobne napisem cele ako to prebiehalo.Do Ang. som pricestoval 17 aprila 2006 prvy sok som dostal ked ma v noci previezli na izbu v ktorej bolo kopec hnoja po predchadzjucich najomcov tak som to zacal upratovat trvalo to asi 3 hodiny brutus ale aby som neodbiehal , zacal som pracovat ako zvarac v malej firme bez znalosti jazyka bolo to hrozne nic som nevedel a ani nerozumel v auguste toho roku [2006] som ziskal formu Tax kredit ktoru som samozrejme vypisal bez znalosti ang. jazyka cez slovnik a poslal na adresu HMR& costumer service { myslim ze to bolo vsetko zle} . V praci som dostaval 170-180 lib. tyzdenne od mojho zamestnavatela lebo som pracoval cez agenturu Jark Recrui. po case som obdrzal dalsie podklady tykajuce sa benefitov ktore mi poslali z uvedeneho offisu , taktiez som ich vyplnil a poslal , ale stale nic , takto to trvalo cele 2 roky a nedostaval som nic . V 2008 roku som to vzdal a myslel som si ze nemam narok a povedal som si ze sa zacnem ucit po Ang. za 3 mesiace som zvladol rozumiet po Ang.ale stale som nevedel rozpravat az po 2.3/4- roku som sa zacal zdokonalovat i v reci a tak v roku 2008 presne 23.04 som zacal vseto odzaciatku hroza co ziadali a ziadaju i do dnesneho dna od omna, cize poslal som moje doklady a rodne listy vsetkych clenov mojej rodiny . Asi o 3 mesiace mi to vratili ale na nemile prekvapenie to neboli moje doklady ale doklady Polskych obcanov { mam i doklad o tom co mi poslali a ospravedlnenie }. Okamzite som tam volal samozrejme sa ospravedlnovali a BLA BLA BLA oklolo toho . Dalej si tieto doklady vyziadal aj Child office z kade mi ho poslali z dierou na mojom rodnom cisle , dakujem im za to , stazoval som sa bez uspecu totalna Ignoracia . OK v po case sa to dalo akosi do poriadku ale detske prispevky nikde ziadal som len doplatok [ zo zakona mame na to narok vsetci } az po mojich nespocetnych volani jul 2009 mi poslali okolo 970 lib.{ to bolo na dieta doplatok aj to mi ta pani povedala ze som to dostal len vylucne } a nic viac . Mam od toho rozhodnutie ze mi budu kazdy tyzden posielat 20lib no do dnesneho dna nemam nic na ucte { samozrejme ze som tam volal okamzite} , po dalsiom telefonate som sa dozvedel ze niekto si tam zmenil moje rozhodnutie ktore je vlastnorucne podpisane a budu mi to posielat 1x polrocne { odovodnenie : moje dieta nezije v Ang. } ok ale stale mi nic neposielaju od toho dna. Na prekvapenie mi zacali posielat Tax kredit od 25.8.2009po 32.22 tyzdenne a doplatok vo vyske 700lib. Dalej z Child care to iste po 1 roku som sa dozvedel ze z mojej ziadosti mi vyskrtali moje dieta a vobec mi o tom nedali vediet po prvom telefonate som musel znova posielat vsetky moje doklady ale ziadna odpove do dnesneho dna aj po mojich nespocetnych telefonatoch ktore su asi od : 50-70 lib. mesacne. Pise sa den 12.10.2010 moje doklady su na tax kredite cakam na ne dalej od nich som obdrzal rozhodnutie ze mam vratit 620lib { po telefonate som zistil ze nemam uplne udaje v poriadku } a volal som na Child care office ta pani mi to drbla telefonom asi som velmi otravoval otazkou "Ci mi moze pomoct" urcite to je nahrate a {neklamem}. Cize uz viete preco som taky zli na cele Ang. a potreboval som sa postazovat no cele to este nekonci prave som sa dozvedel adresu kde sa urcite budem stazovat [pisomne] ak si niekto mysli ze tie peniaze pouzijem na seba tak to nie , nie som ako Anlicania ze to predroguju a prepiju . Kupujem za to mojej malickej krasne vecicky na oblecenie plno hraciek , manzelka mi je svedkom. Takze kto bude mat problem tu je adresa :HMRandC , Child benefit Offis , Washington , Newcastle NE88 1AA ----- a dalsia je Complain Manager , Contakt Center Direkt , 5 Flor West Wing , Trinity Bridge Hause , 2 Diamond Place Sal Ford , M3 5DN ----- pre informaciu Vam sem napisem vsetky cisla ktore potrebujete na vybavenie Child office 0845 302 1444 , Tax Kredit + Child Care su spolu len klapka je ina 0845 300 3900 Familly Alowance 0845 301 3222 Ak su tu chyby prepacte som uz dost unaveny. Budem vas dalej informovat neskorsie ako som dopadol praje prijemnu noc a nerusene sny. Wakefield73.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Štv Okt 14, 2010 4:05 pm

Britska klasika, vsak to pozname... Bud rad ze mas narok aspon na nieco, samozrejme keby to boli schopni spracovat. Ja som zaplatil na daniach za 3 roky asi 100,000 a dostal som za to ako sluzby od statu jedno velke NIC, akurat sa mi ten rozkysnuty Brown rehotal do xichtu.
Takze kto bude mat problem tu je adresa :HMRandC , Child benefit Offis , Washington , Newcastle NE88 1AA ----- a dalsia je Complain Manager , Contakt Center Direkt , 5 Flor West Wing , Trinity Bridge Hause , 2 Diamond Place Sal Ford , M3 5DN
No radsej si tie adresy a hlavne spelling prekontroluj, lebo sa to zase strati...

Wakefield73
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

Poslať od Wakefield73 » Štv Okt 14, 2010 7:15 pm

Ano uz to vidim je tam dost chyb a preto este raz tam zavolam a tentokrat pouzijem tlmocnika aby to bolo spravne a napisem vam to este raz dakujem za upozornenie .

Wakefield73
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

Poslať od Wakefield73 » Ned Okt 17, 2010 10:30 am

Ahojte citatelia . Tak som tu zase a budem Vas informovat ako to je z Child Care. Zistil som nove informacie ohladne tohto prispevku ale nie su overene na 100% bol by som velmi rad ak by ste sa pripojili vsetci ktori mate nejake skusenosti. Ja som po 37 min volania na Tax Credit zistil ze ak mate dieta zijuce na Sk spolu z manzelkou je mala pravdepodobnost dostat tento prispevok ale je tu stale nadej ak vase dieta chodi do skolky musite poslat formu v ktorej je potvrdene navstevovanie tejto skolky spolu z pasom a rod.listom dietata + vase udaje.Dalej zalezi na Office ci vam to dieta pripisu do vasej ziadosti , ak sa tak stane je uz nadej ze nieco dostanete , ale je tu este problem ktory zalezi od Offisu a kto tam sedi . Ja to stastie nemam. Je tu este dolezita informacia ze ak mate dieta starsie ako 16 rokov mate na to narok a je to omnoho jednoduksie prispievat na vzdelanie , tiez musi vase dieta navstevovat skolu ktora je zahrnuta ako predmetom vzdelania UK a Skotskych zakonov inak nebudete dostavat plnu sumu , aj to len do 20-ych rokov potom uz nie.Ja si myslim ze je to o stasti ako v loterii ci nieco dostanete alebo nie. Od augusta tohto roku sa vsetky prispevky kontroluju znovu cize budete musiet posielat viac udajov. Komu bol zastaveny Tax kredit okamzite volajte na tax a zistite preco , moze to byt velky problem { asi ste nieco nenahlasili }. Tak to by asi bolo zatial vsetko v dalsiom prispevku vas budem informovat o Tax Famili Alowance tiez dalsi prispevok na rodinu . Drzim vam palce a prajem pekny den.

BUTTON_POST_REPLY