Musí dobrovoľne nezamestnaná v UK niekde hlásiť?

Výpovedná lehota, skúšobná lehota, benefity, pracovný čas, dovolenka, materská, zákonník práce...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
malyglip79
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Str Júl 06, 2005 2:43 pm

Musí dobrovoľne nezamestnaná v UK niekde hlásiť?

Poslať od malyglip79 » Str Júl 06, 2005 2:58 pm

• Pracujem v Londyne uz niekolko rokov, no prednedavnom som dala vypoved. Uz mam splnene podmienky WRS aj som im uz vsetky formulare odoslala. Chcela by som ale vediet, co treba robit v pripade nezamestnanosti, ci sa musim zahlasit na urade prace ako tu, kedze nkto mi neplati poistenie. Mam iba NI-national insurance number, no neviem ake su tam podmienky v pripade nezamestnanosti. Ci je tam nejaky termin dokedy sa musim niekde nahlasit.

Tereza
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pia Feb 25, 2005 9:57 pm
BydliskoCOLON E15

Re: dobrovolna nezamestanost v UK-treba sa niekde zahlasit?

Poslať od Tereza » Str Júl 06, 2005 5:48 pm

Jak tento prispevek muzete nazyvat dobrovolna nezamestnanost pokud se chcete hlasit na Jobcentre? Dobrovlna nezamestnanost se nazyva dobrovolnou uz proto, ze se nehlasite na zadnych uradech!
A jak muzete pracovat legalne bez toho, aby Vam zamestnavatel platil National Insurance?
Pak muzu zodpovedet vice, pokud na toto budu znat odpoved.

malyglip79
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od malyglip79 » Str Júl 06, 2005 7:23 pm

Dakujem Vam za odpoved. Takze ide o to, ze som dala uz pred par tyzdnami vypoved no este do tohto tyzdna som bola na platenej dovolenke. A teraz uz nikde nepracujem ani nikde nie som zahlasena.Momentalne som na Slovensku, no planujem sa o niekolko tyzdnov vratit do Anglicka a hladat si novu pracu.Na slovenskych uradoch som zaregistrovana ako dobrovolne nezamestnana. Preto by som rada vediet, co treba v takomto pripade robit v Anglicku, ako ten ich system funguje. Treba sa niekde nahlasit alebo odhlasit kvoli poisteniu? Dakujem

malyglip79
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od malyglip79 » Štv Júl 07, 2005 12:26 pm

Ahoj, ja viem ze pokial som v podmienkach WRS tak je to bezpredmetove, ale ja uz som odoslala formu EEC1, s tym ze uz som si tych 12 mesiacov odpracovala bez prerusenia. Len by som rada vediet co teraz.Stale ale cakam na definitivnu odpoved z home officu.Mam narok na podporu? Alebo sa podla zakona len musim prihlasit na job centre, ze som momentalne bez prace? Alebo sa mam zahlasit niekde az ked mi pride definitivna odpoved ze mam rezidenciu a splnam podmienky?Pytam sa najma kvoli tomu, co by sa stalo v pripade ak by som vazne ochorela, pokial som nezamestnana. National insurance number mam uz davno a uz 5 rokov v Uk odvadzam dane. Musim si samostatne nieco platit? iNa sk sa treba zahlasit na urade prace a ti Ti v nezamestananosti platia poistenie, inak su za to pokuty. Ako je to v UK?

BUTTON_POST_REPLY