Disciplinary hear

Výpovedná lehota, skúšobná lehota, benefity, pracovný čas, dovolenka, materská, zákonník práce...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Parom
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Štv Sep 20, 2012 1:38 pm

Disciplinary hear

Poslať od Parom » Pia Mar 22, 2013 1:46 am

Neustale pocitujem krivdu, kedze zo mna urobili hlupaka. Dostal som ju koli tomu, ze som sa 26.12.2012 cize pocas Boxing day nedostavil do prace, lebo som tam nemal ako prist, autobus nepremaval. Za ten den so mnou spisali absenciu, + manazerka kecala, ze nebudem mat za ten den zaplatene, ani si nemozem zobrat nahradne volno za boxing day... Potom zrazu mi za ten den normalne zaplatili aj ked som v praci nebol... opytal som sa preco nemam absenciu ani za 25.a 1. tak zacala omielat ze to je v pohode , lebo pravne mi nalezia tri bank holidays. Kedze moja manazerka je Slovacka a perfektne mi rozumie, (co zial ja po anglicky perfektne nerozumiem ,, moja chyba ) tak som zacal rypat ,ze preco a ako je to mozne,, tak zacala so mnou rozpravat po anglicky a snazila sa ma dezorientovat. Od tej doby mi zacala plynut 6 mesacna lehota.... Kedze som clovek, kory si nerad nechava skakat po hlave, dnes som mal dalsi incident. Nazvyme to psychickym kolabsom, totiz na mojej smene vykonavam pracu, ktoru na druhej vykonavaju traja ludia. A k tym pracam sa mi pridali dalsie , ktore by tam z bezbecnostnych dovodov nemali byt. Veduce osoby o nich vedia ale neriesia ich... Tak mi jednoducho ruplo v gebuly, vyhadal som sa s manazerkou a nasledne som odisiel z prace s tym, ze mi bolo povedane, aby som sa uz nevracal...
Tak veru zajtra sa tesim co bude, ci si pridem po obalku s vypovedou alebo co ...

Vedel by mi niekto pomoct, prosim? Odvadzam peniaze aj do odborovych zvazkov, zial ked mali prist na dohodnute stretnutie tak ho odignorovali..
Neviete nahodou kolko by ma stal pravnik??
A ci firma konala spravne alebo nie ? Kedze nas tam pracuje vela Slovakov a Poliakov tak si s nami robia co chcu nariaduju nam prist do prace o takej hodine, ktoru nemame v kontrakte, ale ludia sa boja otvorit hubu..

OSPRAVEDLNUJEM SA ZA GRAMATICKE CHYBY, NO JA UZ RADSEJ ANI NEROZMYSLAM NAD NICIM ...

bestfriend
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 109
RegistrovanýCOLON Ned Aug 08, 2004 6:35 pm
BydliskoCOLON London, Chingford Mount

Re: Disciplinary hear

Poslať od bestfriend » Pia Mar 22, 2013 4:15 pm

1) okamzite si zacni zapisovat s kym jednas, kdy a o cem. Zadej o pisemna potvrzeni z veskerych jednani (pocitej s tim ze se tomu budou vyhybat). Pozdeji to budes potrebovat dolozit.

2) tu praci dobrovolne neopoustej, jinak te joncentre odmitne. Ale jakmile te vyhodi, jdi okamzite na Jobcentre pro jobseekers allowance a na radnici pro housing benefit (abys prezil financne).

3) pravni pomoc budes mit zdarma od statu - najdi si stranky community legal service. Bohuzel toto bude na dlouhe lokty. Na citizens advice bureau v podstate ani chodit nemusis, s nimi by to bylo na jeste delsi lokty a nakonec by te stejne poslali na community legal service.

4) jine uz to nebude. jestli nechces aby s tebou ostatni vycuravali tak si vystuduj pravo. muzes se prihlasit na birkbeck college (http://www.bbk.ac.uk) a stat ti na studium pujci (az 27000 liber). zbytek bude jen na tobe.

Drz se a hodne stesti!

Parom
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od Parom » Sob Mar 23, 2013 12:16 am

Prisiel som tu hned po maturite a som tu uz tri a pol roka. Poslednym rokom sa mi nejako zacali otvarat oci (mozno narodenim dcerky ). Najviac ma serie ten strach co ludia siria okolo seba vdaka perfektne vyskolenym manipulatorom na riadiacich poziciach ( ale to je logicke). Uz dlhsiu dobu rozmyslam o studiu prava a vyhladavam si veci ohladom pracovneho prava, podnikovej psychologie, sociologie atd... Fest dostavam po hube, ale este neprisla ta poriadna facka , ktora by ma k tomu nakopla a vytiahla z letargie okolo mna.

Bestfriend dakujem za pomoc, podporu.

bestfriend
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 109
RegistrovanýCOLON Ned Aug 08, 2004 6:35 pm
BydliskoCOLON London, Chingford Mount

Poslať od bestfriend » Sob Mar 23, 2013 1:00 pm

Vyborny navod jak se branit verbalnim manipulacim je popsan v knize Davida Grubera "Vychutnejte si zuriciho sefa aneb recnicke triky" . Doporucuji - nebudes litovat.

Parom
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od Parom » Sob Mar 23, 2013 1:30 pm

Zatial mam rozcitanu knihu od Isabelle Nazare - Aga Nenechte sebou manipulovat. Je to velmi dobra kniha s prikladmi a navodmi, ako sa branit. Kazdopadne vasu odborucanu literaturu si precitam tiez.

m4rv1n
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Str Apr 10, 2013 5:42 pm

Poslať od m4rv1n » Str Apr 10, 2013 5:59 pm

Fakt, ze si 26. neprisiel do prace je z pohladu zamestnavatela iba tvoj osobny problem. Bolo to sice z objektivnych dovodov, ale i tak si jednoducho neprisiel. Neviem, aka bola situacia predtym; ako dlho si vedel, ze mas prist v ten den do prace, ci si sa snazil vybavit si na ten den volno. Ale ak si sa na to jednoducho vyprdol, tak potom smola. Spisanim absencie si de facto suhlasil so svojou vinou, aj ked nechapem postup firmy zo zaplatenim tohto dna. Snad by sa to dalo pochopit ako gesto dobrej vole zo strany zamestnavatela. Postup tvojej manazerky sa mi vsak v tomto zda absolutne nekorektny a neprofesionalny, o to viac, ze je to, ako pises Slovenka.

Co sa tyka druhej stranky tvojho problemu, s tym ze si odisiel z prace v jeden den a nakrical si na manazerku, neviem, ci tam este pracujes ak ak nie, tak mozes skusit "unfair dismissal on the grounds of stress", pricom stress sa podla noveho zakona da povazovat za disability, s tym ze ta nutili robit robotu za troch atd, ale je to na dlhe lakte. Toto by trebalo konzultovat s niekym kto sa vyzna v pracovnom prave. Pravna pomoc byva zadarmo. Staznost na tribunal ale musis podat do troch mesiacov od skoncenia pracovneho pomeru.
Navstiv stranky:
https://www.gov.uk/employment-tribunals ... t-tribunal
acas.org

Snad ti to pomoze.

Parom
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od Parom » Pia Apr 12, 2013 12:20 am

ten 26.december mi odvovodnila, ze 25.12. 26.12. a 01.01. mame v zmluve ako bank holydays, tak ze oni mi ho museli zaplatit, ta absencia mi prichadza nelogicka.

Prave som po Investigation meeting samozrejme som nedostal ziadne kopije, ktore spisali. Teraz mam cakat na vyjadrenie vyssieho veduceho.
Zohnal som si prekladatela a zavolam do odborov, kedze si ich este stale platim. Vraj som vybusnej povahy ci som neuvazoval o pomoci odborneho lekara psychologa... V skratke chcu so mna urobit blbca... A to zato, ze po cele tie roky som si plnil pracovne povinnosti perfektne, a stve ma, ze na ukor inych robot, nemozem vykonavat tie svoje, ktore ked nevykonam automaticky ostavaju zamestnancovi na inej smene, som perfekcionista.)
(a tie roboty, ktore sa mi pridali, tie zase mali vyriesit zamestnanci ineho oddelenia, ci uz z bezpecnostneho dovodu , alebo toho od coho tam su, oni ich aj vyriesili , zial po incidente.) Zabudol som predtym spomenut, ze ono to vlastne vyvrcholilo tym, ze som ju poprosil o pomoc, ci mi nemoze pridelit nejaku osobu, ktora by mi pri krizovej situacii pomohla. Odpovedala nie a otocila sa mi chrbtom, ked som jej povedal, ze jej ukazem o co sa jedna, tiez bola odmerana, priom niekolko mesiacov dozadu mi povedala, ze ked budem potrebovat pomoc tak mam zajst za vyrobnym manazerom a on mi niekoho prideli..

A to s mojou veducou som uz pochopil, pokial sa mi nenarodilo dieta, chodil som do prace a vypomahal aj pred pracovnou dobou, ked mala prist kontrola, alebo zamestnanec na rovnakej pozicii mal dovolenku, vsetko bolo perfektne. Ako nahle som prestal chodievat a odmietat ju, kedze si chcem uzit aj rodinky, zmenila sa a zacala byt sarkasticka a odmerana.

m4rv1n
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Str Apr 10, 2013 5:42 pm

Poslať od m4rv1n » Pon Apr 15, 2013 4:17 pm

Ak si platis odbory, tak ich jednoznacne kontaktuj, ved presne na toto ich platis. Zo zakona mas pravo na kopie vsetkych dokumentov z disciplinarneho aj "investigativneho" stretnutia. Rovnako mas pravo, aby bol na takomto stretnuti pritomny aj zastupca odborov, alebo kolega. Tiez som zazil, ze kym je clovek ochotny makat ako otrok, tak je vsetko v poriadku, ale akonahle sa dozaduje nejakych prav, tak si z neho manazment urobi vhodnu obet. Dnes, aby mal clovek pomaly pravnicke vzdelanie aby mohol pracovat.

Ako vravim, postup tej manazerky je skutocne neprofesionalny a ak sa ti da, tak by som mozno uvazoval nad zmenou zamestnania.

BUTTON_POST_REPLY