P45-potrebujem radu surne

Výpovedná lehota, skúšobná lehota, benefity, pracovný čas, dovolenka, materská, zákonník práce...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
michal.pavlis
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Str Sep 13, 2006 10:41 am

P45-potrebujem radu surne

Poslať od michal.pavlis » Str Sep 13, 2006 11:01 am

Ahoj potreboval by som poradit ohladom formularu P45.Mam taky problem ze teraz pracujem cez agenturu ale nasiel som si pracu od oktobra.Byvam v dome cez pracovnu agenturu pre ktoru pracujem takze sa musim vystahovat.manazerovi pre ktoreho pracujem chcem povedat ze koncim co najneskor pretoze keby mu to poviem teraz tak ma vyhodi a 2 tyzdne bez prace a bez ubytka niesu bohvie co.chcem sa spytat ako dlho trava vybavenie toho formulara P45 a ci proste staci ze mu napr vo stvrtok poviem ze koncim a v piatok mi ho da pretoze v papieroch ktore mi prisli z novej roboty je napisane ze si mam ten formular doniest tak teraz neviem co sa stane ak ho nahodou nebudem mat pretoze si myslim ze ten hajzlik pre ktoreho robim mi ho asi neda.dakujem za odpovede

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Re: P45-potrebujem radu surne

Poslať od pankac » Str Sep 13, 2006 11:15 am

P45 je povinny ti dat predchadzajuci zamestnavatel, t.j. agentura. To ale neznamena, ze kym ho nemas, nemozes zacat robit inde. V podstate pokial neodides aj od noveho zamestnavatela k dalsiemu alebo medzitym nepride koniec danoveho roku, tak sa nic hrozneho nedeje, ak ten P45 tvoj novy zamestnavatel zatial nema v rukach (si myslim).

michal.pavlis
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

re

Poslať od michal.pavlis » Str Sep 13, 2006 11:31 am

dik.takze v krajnom pripade mozem prist prvy den do novej prace s tym ze ten P45 nemam a ze sa na tom pracuje?mne ide iba oto ze ci mi nemozu povedat ze ked nemas p45 tak ta nemozeme zobrat.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: re

Poslať od kazisvet » Str Sep 13, 2006 3:14 pm

michal.pavlis píšeCOLONdik.takze v krajnom pripade mozem prist prvy den do novej prace s tym ze ten P45 nemam a ze sa na tom pracuje?mne ide iba oto ze ci mi nemozu povedat ze ked nemas p45 tak ta nemozeme zobrat.
Michal, v novej robote ti daju vyplnit P46 a tym je to vybavene. to je easy, problem budes mat akurat ked budes chciet tax refund, tam sa bez toho nepohnes, ako ja :))
Takze hrrrr sa do noveho jobu, P45 je skor pre teba ako pre zamestnavatela.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

Cassy
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37
RegistrovanýCOLON Pon Mar 13, 2006 11:58 am

Poslať od Cassy » Str Sep 13, 2006 8:06 pm

Mam ten istý problém. Skončil som u bývalého zamestnávateľa a ešte doteraz ho nemám. Je tomu asi 6 týždňov. Čo sa týka nového zamestnávateľa, tak tem by ti ho mal vystaviť, pretože ak máš registráciu na Tax office, tak určite tieto informácie dostane od pôvodného zamestnávateľa, u ktorého si robil. Táto informácia my bola povedaná na Inland Revenue a neviem či to možno považovať za vierohodné, pretože ta pani čo mi to hovorila sa ponáhľala a neviem, či som tomu rozumel správne. Inak mimochodom; tiež som mal taký problém ako ty, a dal som to sem na fórum a nikto mi nijak na to neodpovedal. Každopádne sa potom ešte ozvi na toto fórum ako si dopadol. Dik.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Str Sep 13, 2006 10:40 pm

Cassy píšeCOLONInak mimochodom; tiež som mal taký problém ako ty, a dal som to sem na fórum a nikto mi nijak na to neodpovedal. Každopádne sa potom ešte ozvi na toto fórum ako si dopadol. Dik.
Cassy, Michal. Mne "dlzi" P45 moj prvy UK zamestnavatel uz viac ako pol roka. Ale pri zmene zamestnavatela vsetko fungovalo, vypisal som P46 (v podstate len prehlasenie ci pracujes aj niekde inde, alebo nie. Ja som po niekolkych neuspesnych urgenciach poslal "bonz list" na IR, ale zatial som dostal odpoved, ze to preposlali na nejaky iny IR a uz cca 3 tyzdne sa nic nedeje. A bez tej P45 mi nechcu vratit dan, skoda by bolo 390 libier nechat statu.

michal.pavlis
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

re

Poslať od michal.pavlis » Štv Sep 14, 2006 10:05 am

dik vsetkym.takze asi by stym nemal byt problem,to som rad-ste ma potesili.sak ked tam v oktobri pojdem napisem jak to dopadlo.este raz dik.caute

mirushka13
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 48
RegistrovanýCOLON Pon Sep 18, 2006 4:14 pm
BydliskoCOLON Londyn

Poslať od mirushka13 » Štv Sep 28, 2006 5:08 pm

nebudes mat ziadny problem, neboj. Ked to nemas, daju ti vyplnit P46, to znamena ze budes mat vyssiu tax, budes sice platit viacej dani, ale robotu zacnes bez problemu. Byvaly zamestnavatel je ti POVINNY dat p45, ak nie mozes ho zahlasit na I.Revenue. Mne sa moja stratila v poste, takze som zacala na p46, mala vysoke dane, ale nic ine...po case sa to upravi... Max im daj stary pay slip ak mas , aby videli tvoj tax code. cau

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pia Sep 29, 2006 12:12 am

mirushka13 píšeCOLONByvaly zamestnavatel je ti POVINNY dat p45, ak nie mozes ho zahlasit na I.Revenue.
Jak sa to pekne cita. akurat ja mam tu smolu, ze moj byvaly zamestnavatel na mna se... a IR takisto. Akurat si ma pohadzuju z jedneho IR na druhy :(
nech zije byrokracia, aspon v niecom sa citim ako na slovensku.

divnyjanko
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Okt 02, 2006 9:21 pm
CONTACTCOLON

MISSING PERSON !!!!!!!

Poslať od divnyjanko » Pon Okt 02, 2006 9:39 pm

Stratil sa mlady muz vo veku 22 rokov, pochadza zo Slovenska a vola sa Michal Skladan. Naposledy bol videny v nedelu rano 1. 10. 2006 priblizne o 7.00am ked ospustil nas byt na Edgware. Mal oblecene zlto-zelene nohavice s ciernymi zaplatami na oboch kolenach, dlhu ciernu polartekovu bundu, na chrbte cerveny ruksak a so sebou tmavo cierne didgeridoo (australsky dychovy hudobny nastroj). Akekolvek informacii o nom nam poskytne v ktorukolvek dobu na tel. c.: 07704636118 alebo e-mailom: ondrejlauko@centrum.sk

We are missing 22 years old Michal Skladan. He was last time seen sunday morning 01. october 2006, 7:00 AM, when he left our flat in Edgware. He wears black polartec fleace jacket, yellow-green trousers with square patches on the knees, red backpack and he had australian didgeridoo.
Please, any information about him, contact us: 07704 636 118, or e-mail: ondrejlauko@centrum.sk

BUTTON_POST_REPLY