Aka je minimalna mesacna mzda v UK?

Výpovedná lehota, skúšobná lehota, benefity, pracovný čas, dovolenka, materská, zákonník práce...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Razder
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Pon Okt 03, 2005 12:22 pm

Aka je minimalna mesacna mzda v UK?

Poslať od Razder » Str Sep 27, 2006 2:18 pm

Zaujimalo by ma, aka je minimalna mesacna mzda v UK. Som totiz vedeny ako casual worker a za september budem mat odpracovanych len 50 hodin, co mi vychadza iba okolo 300 libier. Stalo sa mi to prvy krat, tak neviem ci mam pravo na jednorazovu podporu a kde o nu poziadat. V UK pracujem uz 1,5 roka.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Re: Aka je minimalna mesacna mzda v UK?

Poslať od pankac » Str Sep 27, 2006 2:32 pm

Do konca septembra 2006 je to £5.05/hodinu. Od 1.10. sa zvysuje na £5.35. Cize ak si dostal £6 na hodinu, tak je vsetko na poriadku.

Razder
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Pon Okt 03, 2005 12:22 pm

Poslať od Razder » Pia Sep 29, 2006 2:47 pm

Viem, ze minimalna hodinova mzda je £5,05/hodinu, ale neviem, ci existuje aj minimalna mesacna mzda. Za september mam odpracovanych iba 50 hodin a tak na vyplatu ocakavam iba okolo 300 libier, co rozhodne nie je vela. Som vedeny ako casual worker a tak mi zamestnavatel plati iba za odpracovany cas. No work no money. Iny job okrem tohto nemam.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Pia Sep 29, 2006 2:58 pm

Tak to ta sklamem, mesacna minimalna mzda neexistuje. To by bolo dost zaujimave, ak by si napr. za 3-4 odrobene hodiny mal narok na par sto libier.... Aj na takom Slovensku je min. mesacna mzda pokial viem vyratana na plny uvazok, cize de facto podla hodin.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Sob Sep 30, 2006 12:08 am

pankac píšeCOLONTak to ta sklamem, mesacna minimalna mzda neexistuje. To by bolo dost zaujimave, ak by si napr. za 3-4 odrobene hodiny mal narok na par sto libier.... Aj na takom Slovensku je min. mesacna mzda pokial viem vyratana na plny uvazok, cize de facto podla hodin.
Je aj mesacna aj hodinova, podla toho ako si na slovensku plateny. Inak od 1. 10. sa zdvihne aj na slovensku, vyzera to, ze odborari dotlacili vladu do minimalnej mzdy 7600 Sk mesacne.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

Klingo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Štv Júl 14, 2005 2:21 pm
BydliskoCOLON Sumperska 17/9

Poslať od Klingo » Sob Sep 30, 2006 2:34 pm

7600 je zvysenie ale SMIESNE!!!!!!!!!!!

bobo24
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Str Apr 05, 2006 9:16 pm
BydliskoCOLON london,finsbury park

Poslať od bobo24 » Sob Sep 30, 2006 7:47 pm

Este zopar takychto zvyseni u nas doma,a zacnem vazne uvazovat ze to tu zabalim;-)))

Preco SMIESNE zvysenie?!
Ved sa jedna iba o MINIMALNU mzdu.Ked naozaj chces,mozes zarabat aj u nas na Slovensku viac nez minimum-vsetko je to o tom ako velmi sa ti chce...

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Ned Okt 01, 2006 5:17 pm

bobo24 píšeCOLONEste zopar takychto zvyseni u nas doma,a zacnem vazne uvazovat ze to tu zabalim;-)))

Preco SMIESNE zvysenie?!
Ved sa jedna iba o MINIMALNU mzdu.Ked naozaj chces,mozes zarabat aj u nas na Slovensku viac nez minimum-vsetko je to o tom ako velmi sa ti chce...
bobo mas pravdu, nie je to az take smiesne zvysenie. Asi nie kazdy si vie predstavit, ze sa da doma pracovat za minimalnu mzdu, ale hlavne na vychode su tak ludia plateni uplne bezne a pre nich je to zvysenie cca 10%, co je dost.
Myslim, ze aj tu v UK by vela nasincov co robia za 5,05 (od dnes 5,35) potesilo, keby robili za 5,55-5,60. A co sledujem toto forum, je tu dost nasincov, ktori tu v UK za minimalku naozaj robia.

speccyman
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Ned Okt 24, 2004 11:02 pm
BydliskoCOLON Edgware, London
CONTACTCOLON

link

Poslať od speccyman » Pon Okt 02, 2006 9:24 am

na minimalnu mzdu http://www.hmrc.gov.uk/nmw/nmw_abou.htm

je tam aj prehlad min. mzdy za posledne roky
http://www.hmrc.gov.uk/nmw/archived_rates.htm
aj ked mne sa zda ze v r.2004 to bolo 4.60 nie 4.50 ako sa tam uvadza:

For workers aged 22 years and older

* £5.05 per hour from 1/10/05 to 30/09/06
* £4.85 per hour from 1/10/04 to 30/09/05
* £4.50 per hour from 1/10/03 to 30/09/04
* £4.20 per hour from 1/10/02 to 30/09/03
* £4.10 per hour from 1/10/01 to 30/09/02
* £3.70 per hour from 1/10/00 to 30/09/01
* £3.60 per hour from 1/04/99 to 30/09/00

marius
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 32
RegistrovanýCOLON Ned Okt 30, 2005 8:43 pm
BydliskoCOLON belfast

Poslať od marius » Pon Okt 02, 2006 9:59 am

Razder píšeCOLONViem, ze minimalna hodinova mzda je £5,05/hodinu, ale neviem, ci existuje aj minimalna mesacna mzda. Za september mam odpracovanych iba 50 hodin a tak na vyplatu ocakavam iba okolo 300 libier, co rozhodne nie je vela. Som vedeny ako casual worker a tak mi zamestnavatel plati iba za odpracovany cas. No work no money. Iny job okrem tohto nemam.
ja som tiez v jedno obdobie mal 2-3 casual kontrakty, no ziadnu pracu. minimalna mesacna mzda sa neda nijak vynutit, ak mas(mame) part-time kontrakty, ci casual kontrakty. Tie krasne kecy na stankach EU o minimalnej mzde su podla mna odvodene od 40hodinne tyzdenneho pracovneho casu pri minimalne mzde. cize cista teoria

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Minimalna mzda

Poslať od lair » Pon Okt 02, 2006 10:32 pm

Ano a sme zasa pri tej istej teme. Minimalna mzda. A co tak pouvazovat o trocha lepsej mzde? Ja - povolanim stavbar doteraz marne ocakavam ludi zo Slovenska,ktorych je na stavbach ako safranu. Stretol som ich tu za takmer 7 rokov mozno 3 - 4 ?
Momentalne pracujem v Oxforde a prave v sobotu som sa vyzvedal od mladych muzov , ktori pracovali na mojej stavbe ze odkial su a kolko zarabaju. Odpoved =Rumunsko
( vstupi do unie 1.1.2007) a Moldavsko ( vstupi do unie mozno 2020 az 2030). Boli to viazaci zeleza, teda steel workers. Teda oficialne tu este nemozu pracovat a ich plat je ... £15/hod. Ked otvorite noviny (The Sun, Daily Star, pripadne Evening Standard), tak je tam mnozstvo inzeratov, kde hladaju ludi do tejto profesie.
Takze zabudnite na minimalnu mzdu...

bobo24
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Str Apr 05, 2006 9:16 pm
BydliskoCOLON london,finsbury park

Poslať od bobo24 » Uto Okt 03, 2006 9:26 pm

Lair,ty si ma s tvojim prispevkom dneska uplne dostal;-)Normalne som si musel ist kupit The sun,a musim ti dat za pravdu ze ponuk v stavebnej cinnosti je tam dost.Je pravda ze ja pracujem za hodne menej na hodku a robim mozno odbornejsu pracu-ale ja to beriem tak ze sa aj popri tom ucim.
Len sa mi nechce verit zeby niekto bez jazyka,nejakych kurzov bezpecnosti-mozno i bez patricneho vzdelania a legalne zarabal tolko.
To nie preto aby som ti chcel oponovat,ale pretoze sa po tvojom prispevku mozno mnohym objavili esicka v ociach-to len aby vedeli ze to chce trochu cas,a stat pevne na zemi...
Ale ak mi vyvratis moje pochybnosti,asi zacnem seriozne uvazovat o zmene zamestnania;-)))

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Minimalna mzda

Poslať od lair » Uto Okt 03, 2006 9:52 pm

Ahoj bobo. Ked vychadzame z toho, ze Slovensko je v unii uz 2.5 roka a vela ludi je tu uz taku istu dobu, predpokladam, ze tito ludia ovladaju uz anglictinu na slusnej urovni. Nie je teda problem spravit skusky z bezpecnosti prace a potom si spravit nejaky rychly kurz( alebo naopak). Ja som len chcel poukazat na to, ze velke mnozstvo ludi zo statov ktore len budu clenmi EU si tu veselo zaraba aj 3x tolko ako vela ludi z SK.
Ale to je chyba len a len nasich ludi. Kedysi sme hovorili o Rumunoch ze su to cigani atd. Nie je to tak. Oni su totiz podstatne priebojnejsi a cielavedomejsi ako, zial, ludia z SK.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Re: Minimalna mzda

Poslať od kazisvet » Uto Okt 03, 2006 10:38 pm

lair píšeCOLONpredpokladam, ze tito ludia ovladaju uz anglictinu na slusnej urovni. Nie je teda problem spravit skusky z bezpecnosti prace a potom si spravit nejaky rychly kurz( alebo naopak).
lair, problem je asi skutocne v nasich ludoch. nie vsetci su zvyknuti nieco pre seba robit, na chvilu vydat zo seba vsetko, urobit si nejaky kurz aj za cenu pozhanania penazi a potom si najst slusnejsi job. skutocne sa staci poobzerat akolo seba, tu v UK su "manualno odborne", spravidla remeselnicke prace dost vysoko cenene a nemyslim si, ze nasi ludia su menej sikovni ako anglani a ostatni.
Ale to je kazdeho vec, co bude robit a za kolko a co tu vlastne chce dosiahnut.
Pre ludi, ktori tu chcu pobudnut len chvilu, asi take nieco nema velky zmysel, ale ti co tu chcu stravit zopar rokov, by sa asi mohli zamysliet co dalej.
Ale treba brat do uvahy aj vek nasincov, podla mojich skusenosti su to take mladata, nieco okolo 20 a od nich je este tazko ocakavat, ze budu rozmyslat takymto sposobom. Oni na to casom dojdu, len im to bude chvilku trvat. Je pravda, ze ten "strateny" cas mozu vyuzit rumuni a bulhari, ked sa tu buduci rok dovalia ako kobylky.
P.S.: Pisal si, ze teraz posobis pri oxforde, nehovoril si na stretku, ze chces zabludit do na juh, k moru? :))

BUTTON_POST_REPLY