Musí britský zamestnávateľ uprednostniť Brita pred Čechom?

Výpovedná lehota, skúšobná lehota, benefity, pracovný čas, dovolenka, materská, zákonník práce...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
pepa_z_depa
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Str Dec 15, 2004 1:29 pm

Musí britský zamestnávateľ uprednostniť Brita pred Čechom?

Poslať od pepa_z_depa » Str Dec 15, 2004 2:16 pm

Ahoj,
mam na vas asi hloupy dotaz .. kdyz bych se uchazel o nejake kvalifikovane misto v UK, rekneme bankovni urednik pro zahranicni
platby, musi zamestnavatel nejdrive uspokojit poptavku Britu po
tomto mistu, nebo to uz neplati a muze me zamestnat, kdyz se mu budu nejvice hodit? Diky a omlouvam se, pokud je to
stupidni dotaz

Dadka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 143
RegistrovanýCOLON Str Okt 06, 2004 5:15 pm

Poslať od Dadka » Str Dec 15, 2004 3:04 pm

Nie, to uz neplati. Ako member of EU sa mozes volne uchadzat o akykolvek job (mali by tam byt nejake vynimky ale bankovnictvo to nie je). Otazkou je ci sa Tvoje experience a education daju porovnat s anglickymi. Este to zavisi aj od toho aky uspesny si na interview.

bestfriend
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 109
RegistrovanýCOLON Ned Aug 08, 2004 6:35 pm
BydliskoCOLON London, Chingford Mount

Poslať od bestfriend » Štv Jan 06, 2005 3:36 pm

Vyhoda je, ze nam nestoji v ceste obtizne ziskavani pracovniho povoleni a jine zakonne prekazky. V praxi to s rovnosti prilezitosti muze vypadat takhle: Pres Jobserve, jine servery a postou jsem poslal 11000 (jedenact tisic) zadosti o zamestnani v oboru IT. Pak mi dva dny nepretrzite zvonil telefon a hlasova schranka byla plna vzkazu. Zatim jsem s mluvenou anglictinou jen na urovni Cambridge preliminary a tak ty hovory vypadaly tak, ze po druhe prosbe aby mluvili pomaleji jednoduse zavesili. Dokonce se me zeptali, jaka je ma narodnost a kdyz jsem jim to rekl, zavesili a hotovo.
Taky mi treba nechali vzkaz at je co nejdrive kontaktuji, ze maji pro me radu moznych pozic. Ale kdyz jsem si dovolil cestou do skoly se u nich zastavit osobne, tak mi do oci zapreli, ze by mi nejaky email posilali nebo ze by mi volali. Jakou lepsi strategii pouzit?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Jan 06, 2005 5:10 pm

bestfriend píšeCOLONJakou lepsi strategii pouzit?
Strategiu mas asi dobru, ked mas tolko odpovedi. Intenzivne popracuj na svojeje anglictine, sam predsa vidis, ze je to najvacsia prekazka.

bestfriend
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 109
RegistrovanýCOLON Ned Aug 08, 2004 6:35 pm
BydliskoCOLON London, Chingford Mount

Poslať od bestfriend » Štv Jan 06, 2005 6:16 pm

Mnozstvi odpovedi je dane jen mnozstvim odeslanych CV. Neni problem vyhledat na webu desitky tisic pracovnich mist v IT, ale nebylo realne na vsechny odpovedet. Az jobserve.com zavedl "kosik na jobs". Tam si vsechny vybrane joby ulozis a pak na vsechny odpovis najednou. Jeste jim tam chybi tlacitko "Vybrat vse". Takhle jsem joby do kosiku sbiral cely vikend do ctyr hodin rano. Vychazi mi, ze na jeden telefonat od agentury nebo zamestnavatele potrebujes poslat cca 200 CV. Ale kdyz ti z rekneme padesati telefonatu nevyjde nic jen pro jejich neochotu mluvit s tebou pomaleji, je otazka, kolik takovych telefonatu potrebujes, nez se najde prvni pripad, kdy se to povede. A pak bychom vedeli, ze pro spolehlive nalezeni mista musis poslat napriklad 40000 CV.

S tou anglictinou to bude holt jeste nejaky cas trvat, smazim se :-)

jarec
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Pia Jún 18, 2004 3:24 pm

Poslať od jarec » Sob Feb 05, 2005 12:53 pm

To mas ako keby Slovensko/Cesko bolo bohate a chodili by tam nejaki programatori z Ciny ktori by ani poriadne nevedeli po Slovensky. Asi by si tiez nebol velmi nadseny a radsej by si prijal Slovaka/Cecha s porovnatelnymi schopnostami. Tak isto postupuju aj oni. Ak mas Anglictinu na takej urovni ze nebude problem v komunikacii (aj cez telefon) tak dostanes dobry job inac mozes robit tak cleanera.

BUTTON_POST_REPLY