zrusenie poplatku za home office

Potrebujete predať letenku? [inzeráty budú zobrazené 30 dní]
BUTTON_POST_REPLY
zuzankaKr
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Sob Aug 13, 2011 1:58 pm

zrusenie poplatku za home office

Poslať od zuzankaKr » Sob Aug 13, 2011 2:05 pm

ahojte!
potrebovala by som poradit uz som v UK skoro rok ale stale som sa nezaregistrovala na home office... NIN mam ... viem ze to je moja blbost... chcela som spytat ci niekto nemal podobny problem a ako ho vyriesil... su za to pokuty? mam o to poziadat a tvarit sa hlupa? este som pocula ze od maja 2011 sa zrusil poplatok pre slovakov za home office je to pravda?
prosim dajte mi vediet

dakujem

zuzka

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: zrusenie poplatku za home office

Poslať od carfaxcat » Sob Aug 13, 2011 2:30 pm

zuzanka - ak by si si precitala noviny a zagooglila WRS, tak by si zistila, ze naozaj je tato schema zrusena a nemusis sa registrovat od maja tohto roku (a ani sa to neda, nikto ta nezaregistruje). Tym padom nic neplatis a neregistrujes sa s HO. Pokuty neplatis. V minulosti by pokutu platil zamestnavatel, pokial by si nebola registrovana a vysetrovalo by sa to - nemam ziadne udaje, kolko zamestnavatelov tuto pokutu muselo platit.
Jediny vplyv to moze mat, teda pokial to planujes, na usadenie v UK, lebo nebudes moct preukazat, ze si tu pracovala legalne ten rok a budes musiet pockat o rok viac. Na druhej strane, asi o to nestojis, takze moja rada: nerob s tym vobec nic a je to v pohode.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Str Aug 17, 2011 12:41 pm

Pozri tu: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/eucit ... ionscheme/

Vzdy ma prekvapi, ked niekto zacina svoju odpoved zacudovanim, preco si zakladatel diskusie nezistil odpoved na svoju otazku inde.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Str Aug 17, 2011 9:28 pm

bajka, ak myslis, ze ja som sa niecomu cudovala, tak to teda nie. Dokonca ani len v naznakoch. Tu (na fore, v UK, v praci atd) sa uz vobec nicomu nedivim. Ak si nemala na mysli mna, tak prepac, asi som to zle pochopila.
Na druhej strane asi vela clenov fora by privitalo take prispevky, kde pytajuci sa clen ukaze aj nejaku vlastnu iniciativu. Vela otazok sa opakuje a odpovede by dotycny ozaj nasiel uz pri parsekundovom googleni.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Str Aug 17, 2011 10:10 pm

Ja som rada, ze to tu stale zije a ludia sa pytaju hoci aj jednoduche alebo podobne otazky. Ci uz z pohodlnosti alebo preto, ze si to proste nevedia inde najst. Vacsinou su to novacikovia na tomto fore. Kto chce poradi, kto nechce necha tak. Nastastie stale je tu dost ludi ochotnych odpovedat.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Štv Aug 18, 2011 9:05 am

Suhlasim s tebou, ze forum je uz takmer uplne mrtve a tieto otazky tu dodaju trochu zivota. Bohuzial, prave z dovodu opakovania ostavaju niektore "jednoduche" otazky nezodpovedane.
Myslim, ze moja prva reakcia urcite neznela podrazdene (dokonca to nebol moj zamer), len som uviedla, ze sa tieto informacie daju najst a nasledne som napisala viac podrobnosti.

BUTTON_POST_REPLY