Ziskani britskeho obcanstvi

Všetko o zábave v Londýne a UK. Puby, kluby. Kultúrne aj športové vyžitie. Výlety.

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mijak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 92
RegistrovanýCOLON Štv Apr 26, 2007 11:28 pm
CONTACTCOLON

Ziskani britskeho obcanstvi

Poslať od mijak » Str Feb 27, 2008 9:33 am

Lidi jak vim ze to je asi hodne hloupy dotaz, ale jake jsou teoreticke moznosti jak ziskat britske obcanstvi (pas)?

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Str Feb 27, 2008 10:38 am

1. vezmes si partnera s britskym obcanstvim a pak mas narok o nej take pozadat
2. zijes v anglii po dobu delsi nez 5 let, pak muzes pozadat.

V cechach neni mozne byt obcanem dvou zemi takze kdyz ziskas britske obcanstvi tak ztracis ceske a budes v cechach oficialne cizinec. (s vyjimkou kdyz to obcanstvi ziskas diky manzelce)

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 4:42 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3

Poslať od def » Str Feb 27, 2008 1:20 pm

Osobne bych si tuto otazku pokladal az v okamziku, kdy by se Cesko, nebo Britanie rozhodli odejit z Evropske unie. A to se v soucasnosti jevi jako velmi nepravdepodobne ...

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Str Feb 27, 2008 1:23 pm

krtek píšeCOLON1. vezmes si partnera s britskym obcanstvim a pak mas narok o nej take pozadat
2. zijes v anglii po dobu delsi nez 5 let, pak muzes pozadat.
Ta jednotka vyznela, ako keby ziskanie obcianstva bolo automaticke... Nie je - inak by som ho uz davno mala. V tomto pripade musis byt v UK 3 roky a splnat podmienky uvedene na stranke BIA (http://www.bia.homeoffice.gov.uk/britishcitizenship/). Nechce sa mi to tu vsetko vypisovat, ale spominane to uz vo fore bolo - najdete si to v prispevkoch Giny.

Okrem toho musis mat ILR aspon rok, co ta prave v pripade 1 (manzel/-ka, partner/ka britskeho obcana) stoji 750 resp. 950 libier. Ako obcan EEA po 5 rokoch za IRL neplatis.

mijak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 92
RegistrovanýCOLON Štv Apr 26, 2007 11:28 pm
CONTACTCOLON

Poslať od mijak » Str Feb 27, 2008 7:42 pm

Muzu se jeste zeptat na ty podrobnejsi podminky zminene v 2.

Odkdy se ta doba pocita? Musim se nekde zaregistrovat nebo je to od zacatku pracovniho pomeru? Muzete mi pripadne dat link kde ty podminky najdu?

Diky...

Edit: uz jsem to nasel v tech prispevkach od Giny, tak diky

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Feb 27, 2008 8:25 pm

Nechce sa mi to tu vsetko vypisovat, ale spominane to uz vo fore bolo - najdete si to v prispevkoch Giny.
Alebo tu:
http://www.echomagazin.com/content.php?id=1456

S dodatkom ze ceny za ziadost sli vyditelne hore http://www.echomagazin.com/content.php?id=1475

a Home Office nema co s peniazmi robit, tak menia co sa da, okrem ineho i linky na informacie.
Takze chodte i tu: http://www.bia.homeoffice.gov.uk/britishcitizenship/

Dopredu upozornujem, hlavne co sa tyka obcianstva, budte si na sto percent isty, ze splnate VSETKY podmienky, ak vas odmietnu, pridete o dobru cast tisicky. Odpoved na appeal pri odmietnuti nie je nijako casovo obmedzeny a na obcianstvo ako take nemate zakonny narok. A este nieco: Home Office staff robi VELKE chyby, tak sa nedajte odradit.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Štv Feb 28, 2008 1:20 am

Ginuska, v Set(M) form, cast 7.6 sa tyka public funds pod otazkou "Are you or your partner receiving any public funds?" Moja otazka znie takto - aky vplyv ma poberanie vymenovanych benefitov v minulosti na ziadost o IRL? Da sa to chapat tak, ze v case podania ziadosti ziadatel/ka a jeho/jej partner/ka nesmu poberat tieto benefity, pritom v minulosti poberali? Alebo bude ziadost automaticky zamietnuta, pokial aspon jeden z nich niekedy poberal benefity? Ma s tym niekto nejake skusenosti? Dakujem.

BUTTON_POST_REPLY