Vikendove vylety po krasach Anglicka

Všetko o zábave v Londýne a UK. Puby, kluby. Kultúrne aj športové vyžitie. Výlety.

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Vikendove vylety po krasach Anglicka

Poslať od bajka » Uto Apr 18, 2006 6:07 pm

Bola by som rada, ak by ste mi napisali nejake vase oblubene miesta, kam sa da ist cez vikend na vylet. Zaujimaju ma take miesta hlavne v Anglicku, ktore sa nedaju bezne najst v sprievodcoch, lebo tie najznamejsie (katedraly, hrady, ...) mam uz zvacsa pochodene.
Napr. typy na pekny bicyklovy alebo turisticky vylet alebo miesta s lacnymi karavanmi a pod.
Vdaka

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Apr 19, 2006 9:31 am

Moje 4 tipy, kde som este ani ja nebol, no chystam sa:
Cornwall
The Cotswolds
Lake District
Snowdonia

Dadka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 143
RegistrovanýCOLON Str Okt 06, 2004 5:15 pm

Poslať od Dadka » Str Apr 19, 2006 3:15 pm

Tak to ja som bola tuto Velku Noc v South Devone a vrele to odporucam. Nadherna priroda, more, uzke ulicky, horse racing... co viac si clovek moze priat. http://www.southdevon.org.uk/

Uz som sa rozhodla ze ked budem na dochodku tak sa tam prestahujem.(konkretne do Dawlish) :)

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Str Apr 19, 2006 5:35 pm

4 mesiace som zila v cumbrii. sice som momentalne vo veku, kedy mi moznosti velkomesta dost vyhovuju, ale aj tam bolo neskutocne nadherne. bola som konkretne v obci hawkshead, blizko ambleside.
co som sa tam nachodila kopcov a chodnickov! a co nafotila! a ani zdaleka som neobsiahla vsetko, co som chcela.
tiez tam v jednom zo svojich buducich zivotov chcem zakotvit. aspon na chvilu. dlhsiu, nez bola ta predvlani. :)

adamko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 125
RegistrovanýCOLON Str Nov 10, 2004 9:19 pm
BydliskoCOLON Londyn (Kingston)
CONTACTCOLON

Poslať od adamko » Štv Apr 20, 2006 8:11 pm

spravte si vylet do portsmouth, listok na vlak z londyna sa da kupit za 2 libry z istej nemenovanej stranky, je tam pekne more, nova 120 m vysoka veza z ktorej sa mozete kochat do dialav, preplavit sa vznasadlom na isle of wight a neposledom rade aj vhodne miesto na vyhodny shopping

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Pia Apr 21, 2006 11:38 am

Vdaka vsetkym za odpovede. Aj dalsie napady, aj detajlnejsie, potesia.
Najblizsi Bank holiday to vyzera na Devon. Musim si ale este podrobne zistit, co sa tam da vidiet. Uvitam rady v tomto smere.
V Lake District som bola minuly vikend a je to zatial najkrajsia cast Anglicka, kde som bola. Krasne hory, jazera aj mestecka. Vrelo odporucam. Popri stverani sa po vysokom snehu na najvyssi kobec Anglicka som sa aj trochu opalila. Ani sa mi nechcelo verit, ze som v Anglicku :-)
Isle of Weight odkladam na teplejsie obdobie. Ako sa tam najviac oplati ist? Autom, vlakom a trajektom alebo je najlepsie si pozicat auto az tam?
Snowdoniu tiez niekedy musim navstivit. Na obrazkoch vyzera krasne.
Este raz vdaka.

Slava
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Str Mar 22, 2006 3:38 pm

Poslať od Slava » Pia Apr 21, 2006 1:14 pm

Isle of Wight urcite stoji za navstevu. Ja tam byl 6 krat, protoze jsem delal au pair v Portsmouthu. Doporucuji prohlidnout si zapadni pobrezi ostrova z Yarmouth pres Totland, the Needles, Tennyson Down, Freshwater po majak St.Catherine. Jsou tam bile kridove utesy i barevne utesy. Trajekty jezdi z Portsmouthu, Southamptonu a Lymingtonu. Nejlepsi je zajet si autobusem do Yarmouth, kde je turisticke infocentrum i obchod s evropskymi potravinami a projit si pobrezi pesky. Tak je moznost udelat si vyletni plavbu clunem pres zatoky. Vychodni pobrezi ostrova nedoporucuju, je to ztrata casu a neda se to rovnat se zapadni stranou. Portsmouth je taky prijemne mesto, za prohlidku stoji stare valecne lode v pristavu i pobrezi Southsea.

Dusko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 136
RegistrovanýCOLON Sob Feb 12, 2005 9:56 am
BydliskoCOLON London, Cricklewood
CONTACTCOLON

Poslať od Dusko » Str Máj 03, 2006 1:34 pm

Dovolim si tiez pridat tip.

Minuly rok sme sa spolu s priatelkou stali clenmi organizacie National Trust - charity, ktora spravuje viac ako 300 roznych objektov - historickych domov, zahrad, hradov, pobrezi, lesov atd. Za relativne nizke clenske mas zdarma pristup do vsetkych ich objektov.
Je to zaroven dobry sposob ako sa prinutit niekam 'vypadnut' a vidiet nieco, co v minulosti malo vacsi, ci mensi vplyv na diane v Anglicku.

V Anglicku funguje i druha, podobne organizacia English Heritage

MartinaP
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Máj 21, 2004 3:35 pm
BydliskoCOLON Kingston-upon-Thames
CONTACTCOLON

Poslať od MartinaP » Str Máj 03, 2006 2:47 pm

A este doplnim, ze National Trust membership na rok pre dvoch stoji £68, a kedze je to charita, nielen mate zadarmo vstup a parkovanie, ale aj podporite ochranu, obnovu a zveladovanie ich stavebnych aj prirodnych pamiatok. Ak navstivite aspon 6 miest za rok, tak sa vam clenske vrati. Posledny vikend som bola tu a stalo to za to:
http://www.nationaltrust.org.uk/main/w- ... arboretum/

Vela dalsich zaujimavych miest patri sukromnym osobam, nastastie verejne pristupne, vstupne je zvycajne vysoke a nezachrani vas ziadne clenske, ale toto urcite stoji za tych £12:
http://www.leeds-castle.com/

V Cornwalle odporucam
http://www.bigbluesurfschool.co.uk/courses.html
Je to skvela zabava, celodenny kurz (cca 5hod) stoji len £35, aj ked ziadny osobny pristup necakajte, na plazi vas bude saskovat asi 30 beznadejnych nemehiel s 3 instruktormi (dlhovlasy australania), ale v mase ludi lepsie zaniknete, hlavne ked vam neopren a dosku daju do ruk poprve v zivote. Good fun. :)

gabuss
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Pia Sep 30, 2005 10:49 am
BydliskoCOLON Basingstoke

Breacon beacon national park

Poslať od gabuss » Štv Máj 04, 2006 10:46 pm

Ak niekomu srdce zapisti po slovenskych horach, moze zabludit aj sem, ako keby ste vzali vrchnu polovicu z nizkych tatier a polozili ju na rovinu:-)Velmi dobre dostupne, blizsie ako snowdonia, je to vlastne kusok od Cardifu. Prajem prijemny relax, usite si to aspon tak ako my:-)

BUTTON_POST_REPLY