Fitko & Posilka & Plavarne

Všetko o zábave v Londýne a UK. Puby, kluby. Kultúrne aj športové vyžitie. Výlety.

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Sano
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pon Sep 20, 2004 12:08 pm
BydliskoCOLON Bratislava
CONTACTCOLON

Fitko & Posilka & Plavarne

Poslať od Sano » Pon Sep 20, 2004 12:12 pm

Nazdar,

pridem coskoro do Anglicka, a chcel by som sa opytat na cenove relacie fitiek a plavarni a ako to tam asi vyzera ? :))

s.

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pia Apr 30, 2004 5:27 pm
BydliskoCOLON St. Albans

Poslať od Miriam » Pon Sep 20, 2004 12:43 pm

Ahoj Sano,

v UK funguju fitka na zaklade mesacneho "membership" poplatku. Ja osobne som si hladala fitko s posilkou a plavarnou, ceny sa pohybovali az do £65 za mesiac (a to som nepozerala nejake super luxusne kluby)- nakoniec sa mi podarilo prihlasit do LA fitness za £28 mesacne, ale to som natrafila vo firme na skupinku s "group membership" - cize prvy clovek plati klasickych £50 a kazdy dalsi, ktoreho dovedie plati uz iba £25 (tie £3 rozdiel je vlastne to, co mu ostatni kryjeme jeho clenske). Bazen tam maju mensi, 3 drahy, max. asi 20m dlhe. V Cannons, blizko kde byvam je velke fitko a vacsi, dlhsi bazen + cvachtaci bazen aj pre decka - ale fee je okolo £60 za mesiac. Vo fitkach sa mi zda, ze hlavny doraz kladu na kardio stroje - hlavne beziace pasy, posilovacich strojov tam mali urcite pomenej ako som bola zvyknuta na SK. Ale asi aj zavisi od posilky. Zase na druhej strane su celkom dobre posilky vybavene - stojany s pitnou vodou, uterak zadarmo, v satniach feny, sprchovacie gely, sampony, kondicioner, telove mlieka, vseliake kozmeticke prkotiny. Hodiny aerobicu a veliskych "babskych" cviceni su uz zaratane v cene, treba sa len dostavit - vacsinou byvaju min. 4-5 hodin denne. Ak sa zapises, vacsinou ti zarucia zdarma aj nejake uvodne hodiny s trenerom a vypracovanie planu - nebol to nejaky velky zazrak, aj tak si cvicim co chcem, ale boli ochotni - na zaciatku ta pomeraju, odvazia, nieco s tebou pocvicia a odovzdaju ti plan a raz za 8 tyzdnov mas zdarma hodinu, na ktorej trener zistuje tvoj pokrok. To je asi vsetko, co ma napada - v kazdom pripade, ked dorazis, vyber sa do viacerych, zdarma ta povodia, poukazuju a Ty sa mozes rozhodnut, ci Ti dane fitko vyhovuje.

Oli
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
RegistrovanýCOLON Str Júl 21, 2004 12:49 pm
BydliskoCOLON London NW2

Poslať od Oli » Pon Sep 20, 2004 1:00 pm

Vacsina posilovni/fit centier ti este okrem mesacneho poplatku uctuje one-off joining fee - a to byva niekedy aj £180. Semt tam ale mavaju special deal - polovicna cena a prvy mesiac zadarmo, atd.

Samozrejme, su to aj mestke posilovne/centra, tam sa vacsinou plati jednorazove pouzitie: napr. £5 za plavaren, alebo tenis alebo maly mesacny poplatok za posilovnu. Treba si zavolat na council kde budes byvat a oni ti povedia kde je najblizsie oblastne sportove centrum.

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Pon Sep 20, 2004 11:19 pm

To som rad ze som v Sheffielde,
Tuna je membership od £19.90(off-peak) a mas v tom:
3Gym . Swim . Leisure Pool . Yoga . Fitball . Spinning . Circuits . Body Pump . Athletics Track . Aerobics . Sauna . Stream room . Jacuzzi . and much more!
Maju tu pekny 50 metrovy bazen v ktorom M.Moravcova utvorila v 98 svetovy rekord a taktiez najhlbsi bazen v Europe pre potapanie.
http://www.ponds-forge.co.uk/

Pamatam sa, ze v Putney SW15 pred 4mi rokmi fungoval bazen a fitness za £25-27 no neviem kolko teraz stoji.

Takze ked prides do mensieho mesta, alebo v Londyne, kde maju obrovske centra, tak aj cena bude ovela nizsia.
Samozrejme aj tu su private fitness, kde ti zadarmo daju uterak, sampony aj pozicaju plavky a okuliare a kde bude okolo teba obskakovat osobny trener. No preco platit 2-3krat viac?

No musim povedat ze su tie fitness centra dobre vybavene ovela lepsie ako som bol zvyknuty zo Slovenska (ved ani ta cena sa neda porovnat 5-10SK niekedy). No ale dnes uz mas v Blave a inych vacsich mestach fitcentra na urovni, ale aj ceny:)

BUTTON_POST_REPLY