Povinná vojenská služba na Slovensku

Čo všetko je potrebné zariadiť na Slovensku pred odchodom do UK?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Depeshak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Pon Jún 14, 2004 12:01 pm
BydliskoCOLON Kosice/London

Povinná vojenská služba na Slovensku

Poslať od Depeshak » Pon Jún 14, 2004 12:21 pm

Mna by zaujimalo, ako je to s povinnou vojenskou sluzbou, ak som este nebol ani odvedeny. Mozu si ma najst v GB ? :)
Depeshak

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 7:57 pm
BydliskoCOLON Manchester ==> Toronto

Poslať od hlohovcan » Uto Sep 07, 2004 8:52 pm

Zabudni na vojnu... :-)
Prinajhorsom im tam hod list od zamestnavatela ze mas u neho zmluvu do roku xxxx a hotovo....
Nikto Ta nebude na SK nahanat....

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Uto Sep 07, 2004 9:54 pm

No neviem, neviem..., ci ta nebudu nahanat. Povinna vojenska sluzba je povinna a pokial nestudujes alebo nemas modru knizku(VUB) tak ta mozu povolat. Ked dostanes povolavaci rozkaz, tak sa musis dostavit, inak porusujes zakon a pojdes do basy!!! Pripadne poslu Vojensku tajnu sluzbu a prepasuju ta naspat na Slovensko ;-)
Niekedy bola za dezerciu gulka do hlavy....
Ked ale to trosku ponatahujes, aby ti ten rozkaz neposlali, tak uz v polovici 2005 by mali nastupit posledni branci a potom si uz mozes piskat.

kabatus
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Pia Mar 25, 2005 1:36 pm
BydliskoCOLON Bromley

Vojenska sprava

Poslať od kabatus » Pia Mar 25, 2005 1:46 pm

Hi vsetci,

ja som v Londyne uz cca 6 mesiacov, na slovensku som prerusil studium (na vojensku spravu som nedoniesol papier o preruseni studia) a teraz mi nasi napisali, ze mi dosiel list aby som doniesol potvrdenie zo skoly.
Vie mi niekto poradit ci z toho moze byt nejaky problem ?
Co mozu spravit ak nebudem prijimat ich listy, resp. nasim poviem, ze nech ziadnu postu z vojenskej spravy nepreberaju?
Dik za rady
kabatus

MartinaP
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Máj 21, 2004 3:35 pm
BydliskoCOLON Kingston-upon-Thames
CONTACTCOLON

vojna

Poslať od MartinaP » Pia Mar 25, 2005 2:02 pm

Ahojte Branci, moja polovicka sa uspesne vyhyba vojne uz 5 rokov, staci mu doniest potvrdenie od britskeho zamestnavatela, ze u neho pracuje od vtedy do vtedy(alebo do neurcita), a kedze nema trvaly pobyt na slovensku (aj ked si ho nikdy neodhlasil oficialne) tak im to doteraz vzdy stacilo, aj ked pravdepodobne porusuje zakon, zatial ho nikto na hranici (pri navstevach) neodviedol, aj ked by som sa nedivila keby sa to raz stalo....to potvrdenie nikdy neniesol osobne, pre istotu, poslal po rodinnom prislusnikovy a ten povedal ze na SK nezije a nemoze prist, tu mate potvrdenie...

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Mar 28, 2005 6:52 pm

Zb. z. c. 320/2002, druha cast, § 8, odsek 13:
Branca, ktorý má trvalý pobyt v Slovenskej republike a nenachádza sa na jej území v termíne určenom na vykonanie odvodu, povolá územná vojenská správa na pravidelný odvod po jeho návrate na územie Slovenskej republiky.

Nie si na SK = nemozes sa dostavit na odvod = nemozu ta odviezt. Funguje to.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pon Mar 28, 2005 7:47 pm

jaro píšeCOLONNie si na SK = nemozes sa dostavit na odvod = nemozu ta odviezt. Funguje to.
Az na to, ze vsetci ti, co sa vojne chcu vyhnut, uz odvedeni su(pochybujem, ze v sucasnosti sa odvody este robia). Takze trvaly pobyt v zahranici v tomto nepomoze. Neviem, co sa stane ak niekto dostane povolavaci a je prave napr. v australii, ale ak sa nedostavi, pravdepodobne ho zabasnu pri prvej prilezitosti. Podla mojich informacii, jedine co moze cloveku zarucit, ze ho nepovolaju, je odklad. A ten sa dava len po dobu studia.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Mar 29, 2005 12:59 pm

lubo píšeCOLON
jaro píšeCOLONNie si na SK = nemozes sa dostavit na odvod = nemozu ta odviezt. Funguje to.
Az na to, ze vsetci ti, co sa vojne chcu vyhnut, uz odvedeni su(pochybujem, ze v sucasnosti sa odvody este robia).
Odvody sa robia, samozrejme (mimochodom, prave je sezona :) ).
Ak mas odklad z dovodu studia, alebo zo zdravotnych dovodov, po skonceni odkladu ta opat musia zavolat na odvod. Robia to. Ak si v zahranici, nemozes sa dostavit na taky odvod a preto ta nemozu odviezt.
lubo píšeCOLONPodla mojich informacii, jedine co moze cloveku zarucit, ze ho nepovolaju, je odklad. A ten sa dava len po dobu studia.
Ale aj zo zdravotnych dovodov, alebo rodinnych dovodov (da sa udelit vynimka).

Ak mas odklad, vojenskej sprave staci napisat, ze si v zahranici a ze sa nemozes dostavit na odvodove konanie, ale ze sa dostavis ihned ako sa vratis na Slovensko. S tym sa uspokoja, je to v sulade so zakonom. Mam to vyskusane. ;)

Ak si uz bol odvedeny, je to tazsie. V tom pripade budes moct ostat v UK len za tu cenu, ze budes zbeh, co je na SK tak vazne, ako keby si tyral svoje deti, vydieral manzelku s pistolou pri jej spanku, a vykradal auta (viac info), pretoze za to mozes dostat az 5-rocnu basu. Nieco je zhnite v state Slovenskom. :(
Esteze pre zbehov neplati zasada "tri-krat a dost". :)

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Uto Mar 29, 2005 1:16 pm

jaro píšeCOLONAk mas odklad z dovodu studia, alebo zo zdravotnych dovodov, po skonceni odkladu ta opat musia zavolat na odvod. Robia to. Ak si v zahranici, nemozes sa dostavit na taky odvod a preto ta nemozu odviezt.
Mam pocit, ze hovorime o dvoch roznych veciach. Mam na mysli ten odvod, ked ta ako 18rocneho vysetria a uznaju, ze si dostatocne zdravy nastupit do armady - cize si odvedeny. Vtedy si mozes poziadat o odklad nastupu. Po skonceni toho odkladu ta mozu kedykolvek povolat a neviem o tom, ze by sa nejaky dalsi odvod konal(na co aj?) V pripade, ze sa zmenil tvoj zdravotny stav mozes poziadat o presetrenie, ale to je ina story. A este jedna vec, mam taky pocit, ze odklad ti mozu povolit, ale nemusia, cize ak aj skutocne studujes, je to na nich, ci ti ten odklad daju alebo nie.

kabatus
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Pia Mar 25, 2005 1:36 pm
BydliskoCOLON Bromley

Mozno vas nepotesim ale "Vojenčinu zrušia až od januára

Poslať od kabatus » Štv Jún 30, 2005 12:28 pm

http://www.sme.sk/c/2278763/Vojencinu-z ... -2007.html

moc sa tomu teda netesim, len dufam, ze ma nepojdu hladat do anglicka.

BUTTON_POST_REPLY