Sociálne a zdravotné poistenie v SR pred odchodom do UK

Čo všetko je potrebné zariadiť na Slovensku pred odchodom do UK?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
aliss02
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20
RegistrovanýCOLON Pon Apr 05, 2010 7:27 pm

Sociálne a zdravotné poistenie v SR pred odchodom do UK

Poslať od aliss02 » Pia Máj 21, 2010 6:49 pm

Ahojte chcela by som len vedieť, že ako postupovať keď. V júli idem do UK ako au pair a ešte neviem na ako dlho tam pôjdem a niekto mi povedal, že si mám len vybaviť európsky preukaz poistenca a poprípade sa pripostiť v nejakoj poisťovni keby sa mi náhodou niečo stalo aby som mala nárok na preplatenie v plnej výške ale čo mám robiť so sociálnym a zdravotným poistením, ktoré doteraz za mňa hradila škola ale vzhľadom na to, že už končím tak kto ho bude za mňa hradiť po odchode do Uk ? Môžu ho za mňa hradiť rodičia? Lebo je možnosť aj tu sa úplne odhlásiť a hradiť si ho v UK ale vzhľadom na to, že plat au pair nie je veľký a chcem navštevovať kurzy angličtiny tak si neviem predstaviť, že ako by som to zvládala. Prosím poradte mi niekto kto už máte skúsenostie nechcem dopadnúť tak, že o pár rokov potom platiť nehorázne peniaze. Ďakujem

Michal F
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Štv Máj 24, 2012 9:12 am

Re: Sociálne a zdravotné poistenie v SR pred odchodom do UK

Poslať od Michal F » Pia Máj 25, 2012 8:52 am

Užitočné informácie ak si chcete naďalej platiť DOCHODKOVE SPORENIE aj na Slovensku :

dssinfo.webnode.sk

+ pri neskorsom navrate na SR a vybavovani si podpory v nezamestnanosti na NUP vam vyrazne pomoze ziskat podporu ak si pravidelne sporite na dochodok v SR

hendon
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Pon Júl 04, 2011 7:47 pm

Poslať od hendon » Pia Máj 25, 2012 6:19 pm

Odhlasenie zo zdravotnej poistovne na Slovensku je dost papierovania,hlavne treba poslat dokumenty z UK po nastupe do prace do 8 dni.To ti blizsie povedia v zdravotnej poistovni kde si poistena.
Ak ides ako aupair, tak sa neodhlasuj na Slovensku,vsak ani nebudes mat pracovnu zmluvu,ktoru treba poslat do slovenskej poistovne spolu s dalsimi tlacivami, a tiez zrejme nebudes platit ziadne davky do socialneho systemu-nebudes mat NIN-National Insurance Number.
Na Slovensku budes ako dobrovolne nezamestnana a zdravotne poistenie v tvojom mene poukazkou moze platit ktokolvek.Problem je ze tato ciastka dost stupla,myslim az 48 eur mesacne.Takze ked legalne robis tak sa oplati odhlasit.

josef5
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Pia Aug 17, 2012 10:54 am

Poslať od josef5 » Pon Aug 20, 2012 4:20 pm

Nevíte nějaký tip pro Českou republiku? Docela by mě to zajímalo.

BUTTON_POST_REPLY