Vsetci co idu do Londyna, nech si pripravia proof of address

Čo všetko je potrebné zariadiť na Slovensku pred odchodom do UK?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Str Apr 28, 2004 12:45 pm
CONTACTCOLON

Vsetci co idu do Londyna, nech si pripravia proof of address

Poslať od mike2star » Pon Júl 19, 2004 6:42 pm

Ahoj vsetci metropole chtivy ludkovia,
dovolte mensiu radu:
Ak sa chystate do Londyna, VSETCI povinne majte so sebou poriadny proof of address(PoA).
Doporucujem originalny vypis zo slovenskeho uctu, na hlavickovom papieri banky s vasou ANGLICKOU adresou.

Ubytovanie si dohodnite dopredu, ak je to mozne vo vasom pripade, co by v pripade starostliveho planovania malo byt nutnostou.
Od landlorda si vyziadajte adresu s kompletnym postcode(PSC), napodcenujte postcode ludia, tu je to nieco ako biblia, ked sa chcete niekam dostat, je tu aj dvadsat ulic s rovnakym menom, takze bez postcode ktorym jednoznacne viete urcit adresu mozete mat problem.

PoA budete potrebovat VSADE, i pri zalozeni obycajneho membership v kniznici, cez pausal na telefon, az po ucet v banke co je najdolezitejsie.
Moze sa stat, ze natrafite na dobry job a budu po vas vyzadovat bankovy ucet. Ten vam neotvoria, lebo nemate PoA a ste tam kde slnko nesvieti.
Verte mi uradnici v bankach su z 99,99% nekompromisny, a zariadovat si vypis z uctu z Londyna a vysvetlovat nieco slovenskym uradnickam v Slovenskej Sporitelni = samovrazda.

Pre par odstrasujucich prikladov, vratane mna :) sa mrknite do fora
Proof of address pre otvorenie účtu v anglickej banke.

Berte to ako dobru radu a nie ako odstrasovanie, aj ked teraz tak rozmyslam, ze to nie je napisane v prilis pozitivnom duchu. Nic si z toho nerobte a vyberete si z toho to podstatne pre vas.

Drzim palce,
good luck,
Mike

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Str Apr 28, 2004 12:45 pm
CONTACTCOLON

no problemo

Poslať od mike2star » Uto Júl 20, 2004 2:13 pm

Dikes Bomo,
hodil som to pre istotu i do fora, ked tu uz mame takuto diskuziu, aby sa potom nikto nemohol vyhovarat, ze on o stranke nic nevie, lebo chodi len do fora... no no a potom by si mu musel vybavovat ucet :))).

Bye,
Mike

Katka26
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 119
RegistrovanýCOLON Str Mar 09, 2005 2:45 pm
BydliskoCOLON Rugby

Poslať od Katka26 » Pon Máj 30, 2005 9:32 pm

Idem si do slovenskej banky vybavit vypis z uctu s anglickou adresou, chcem sa len spytat ci sa tam pise aj stvrt v Londyne alebo len post code, taktiez na dopisy, staci iba post code + London?

Dakujem

mraky
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Ned Máj 29, 2005 7:44 pm
CONTACTCOLON

Poslať od mraky » Uto Máj 31, 2005 11:08 am

Tak jsem si byl vcera zabookovat jizdenku v Cechii a ta slecna mi rikala, ze britske banky uz vypisy z uctu neuznavaji. Ze pry to tak bylo driv, ale dnes uz to nefunguje. Pry tam zila, tak nevim co si mam myslet.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Máj 31, 2005 1:19 pm

Tak jsem si byl vcera zabookovat jizdenku v Cechii a ta slecna mi rikala, ze britske banky uz vypisy z uctu neuznavaji. Ze pry to tak bylo driv, ale dnes uz to nefunguje. Pry tam zila, tak nevim co si mam myslet.
Slecinky co pracuju na Sk alebo v Cz maju tak predstavu jedine o tom o com sa klebetilo v vedlajsej kancelarii. Urcite nevysiel zakon ktory toto zakazuje, teda je to vzdy povolene a bezne praktizovne at banks discression. Zdravim slecnu v Cechii. :-).

mraky
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Ned Máj 29, 2005 7:44 pm
CONTACTCOLON

Poslať od mraky » Uto Máj 31, 2005 9:22 pm

bomo píšeCOLON
mraky píšeCOLONTak jsem si byl vcera zabookovat jizdenku v Cechii a ta slecna mi rikala, ze britske banky uz vypisy z uctu neuznavaji. Ze pry to tak bylo driv, ale dnes uz to nefunguje. Pry tam zila, tak nevim co si mam myslet.
Ehm, agentúry ponúkajú založenie účtu (alebo asistenciu pri založení účtu v UK) ako službu. Tak prečo myslíš, že ti to slečna asi tak povedala? :)
Ona mi primo doporucila, ze si mam nechat udelat britsky ridicak. Tak diky, ja zkusim ten vypis z uctu, pac se mi nechce cekat tri tydny na ridicak.

Marcella
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 80
RegistrovanýCOLON Sob Aug 07, 2004 6:33 pm
BydliskoCOLON Tottenham, London
CONTACTCOLON

Poslať od Marcella » Štv Jún 02, 2005 3:33 pm

mraky píšeCOLONOna mi primo doporucila, ze si mam nechat udelat britsky ridicak. Tak diky, ja zkusim ten vypis z uctu, pac se mi nechce cekat tri tydny na ridicak.
Daj si urobit vypis z uctu, ale ten vodicak sa ti tu tiez zide. Funguje ako proof of identity - mozes ho pouzit ako obciansky preukaz, aby si nemusel vsade nosit pas. Ale aj tak niekde vyzaduju viac dokladov o identite a o adrese, takze cim viac toho mas, tym lepsie. Lenze za zmenu sk vodicaku na uk zaplatis 38 libier!!!

michaelag
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Uto Feb 22, 2005 3:05 pm
BydliskoCOLON Bratislava

Poslať od michaelag » Uto Júl 19, 2005 2:13 pm

Marcella píšeCOLON
mraky píšeCOLONOna mi primo doporucila, ze si mam nechat udelat britsky ridicak. Tak diky, ja zkusim ten vypis z uctu, pac se mi nechce cekat tri tydny na ridicak.
Daj si urobit vypis z uctu, ale ten vodicak sa ti tu tiez zide. Funguje ako proof of identity - mozes ho pouzit ako obciansky preukaz, aby si nemusel vsade nosit pas. Ale aj tak niekde vyzaduju viac dokladov o identite a o adrese, takze cim viac toho mas, tym lepsie. Lenze za zmenu sk vodicaku na uk zaplatis 38 libier!!!
A kde sa da takato zmena vybavit? A ako mam postupovat? Dakujem

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Júl 19, 2005 2:19 pm

michaelag píšeCOLONA kde sa da takato zmena vybavit? A ako mam postupovat? Dakujem
Ak mas na mysli vymenu vodicskeho preukazu, kompletne informacie najdes na tejto stranke DVLA.

michaelag
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Uto Feb 22, 2005 3:05 pm
BydliskoCOLON Bratislava

Poslať od michaelag » Uto Júl 19, 2005 2:25 pm

Dakujem, idem studovat.

Marcella
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 80
RegistrovanýCOLON Sob Aug 07, 2004 6:33 pm
BydliskoCOLON Tottenham, London
CONTACTCOLON

Poslať od Marcella » Uto Júl 19, 2005 2:50 pm

Staci ak zajdes na Post Office a vyziadas si Aplication for a driving licence D1, tu vyplnis a posles spolu so slovenskym vodicakom a pasom (nie som si ista, ci akceptuju aj nas obciansky preukaz). Predtym, nez zalepis obalku a hodis ju do schranky, musis na poste zaplatit postovne spolu s poplatkom 38 libier, do formulara napises cisla postovych poukazok a oni ti tam daju peciatku. Len si pozorne precitaj, kam presne mas poslat vodicak na vymenu a hlavne postove smerove cislo, pretoze ty vymienias zahranicny vodicak za UK a mohlo by to trvat dost dlho, alebo by ti to poslali vsetko naspat. Prvy sa tusim posiela do Swansea. Good luck!

BUTTON_POST_REPLY