Môžem mať trvalý pobyt v UK aj na Slovensku?

Čo všetko je potrebné zariadiť na Slovensku pred odchodom do UK?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Oli
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
RegistrovanýCOLON Str Júl 21, 2004 12:49 pm
BydliskoCOLON London NW2

Poslať od Oli » Pon Sep 06, 2004 3:37 pm

Dusan píšeCOLON Moze mat clovek 2 trvale pobyty ? Teoreticky je to mozne, ked sa neodhlasim z mojho povodneho trvaleho pobytu na Slovensku a tu dostanem trvaly pobyt.
Je tu niekto taky ?
Gina píšeCOLON V chaose aky momentalne funguje, moze. Krajiny si medzi sebou nevymienaju informacie a tak verim ze takych ludi je tu vela. Mam nielen 2 SK cestovne pasy :-) ale aj 2 trvale pobyty. :-)
Ja som sa musela trvaleho pobytu na Slovensku vzdat ked som zahlasila ze som tu "natrvalo", ambasada bola absolutne neustupna...

Slovensky pas mi ale nechali. tak mam tiez 2 - jeden zeleny a jeden cerveny...

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Pon Sep 06, 2004 5:14 pm

Oli,

ked mas cerveny pas-asi UK(a nie Rusky :-), to znamena ze mas UK obcianstvo(citizenship) a nie iba trvaly pobyt (indefinite leave to remain). Samozrejme ze mozes mat 2 obcianstva(2 rozne pasy).
Ale mna skor zaujimalo ci ti co maju peciatku v Slovenskom pase (indefinite leave to remain), ktoru mozes najskort dostat po 4roch rokov pobytu a prace- sa odhlasili z trvaleho pobytu na Slovensku.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Sep 06, 2004 5:45 pm

Ja som sa musela trvaleho pobytu na Slovensku vzdat ked som zahlasila ze som tu "natrvalo", ambasada bola absolutne neustupna...
Aha... takze v tom bude ten vtip - s ambasadou som som nastastie nemala docinenia. A ani sa nechystam, po pocuti roznych hororovych pribehov o tom co sa tam odhohrava.
Ale mna skor zaujimalo ci ti co maju peciatku v Slovenskom pase (indefinite leave to remain), ktoru mozes najskort dostat po 4roch rokov pobytu a prace- sa odhlasili z trvaleho pobytu na Slovensku.
Teoreticky na to budu nejake pravidla, prakticky ti ale ako moze niekto dokazat ze mas trvaly pobyt niekde inde? (teda ak sa nevyberies na ambasadu kde ta hned o vsetko oberu :-() Hlavne ohladom toho ako indefinite leave to remain vydava v UK. Na SK sa poukazujes obcianskym (ktory potvrdzuje trvaly pobyt) v UK paciatkou v pase, resp. listom z HO.
Zaujimava miesanica. :-).

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Pon Sep 06, 2004 5:59 pm

Gina píšeCOLON Na SK sa poukazujes obcianskym (ktory potvrdzuje trvaly pobyt) v UK paciatkou v pase, resp. listom z HO.
Ozaj, to ked sa odhlasis z trvaleho pobytu na SK, tak ti zoberu obcianku ? Asi ano. Musim sa optyat kamosky, ktora sa prihlasila k trvalemu pobytu v Cechach, ci sa odhlasila zo Slovenska, ale asi pochybujem.
To by nebolo dobre prist o obcianku...

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Sep 06, 2004 6:17 pm

Ozaj, to ked sa odhlasis z trvaleho pobytu na SK, tak ti zoberu obcianku ?
100% ano. (overena informacia)
Ak takuto "transakciu" uskutocnis na ambasade, vezmu ti obcianku tam.
Malo by ale platit to ze ak sa chces znova prihlasit na trvaly pobyt, obciansky ti znova vydaju. Kto ale vie co za opletacky s toho mozes mat, ze? :-).

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Pon Sep 06, 2004 11:41 pm

Supper Bomo, si proste 1cka. Dik za info.
Tak a teraz sa vsetci traste co ste tu nezakonne, lebo ide po Vas policia. Dnes uz jedneho zatkli, co mal 2 trvale pobyty:
Obrázok
Naposledy upravil 1 dňa Dusan, celkovo upravené 0

BUTTON_POST_REPLY