Oficiálne vysťahovanie sa do Veľkej Británie

Čo všetko je potrebné zariadiť na Slovensku pred odchodom do UK?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
adulka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Ned Júl 02, 2006 9:11 pm

Oficiálne vysťahovanie sa do Veľkej Británie

Poslať od adulka » Ned Júl 02, 2006 9:42 pm

Má niekto skúsenosti s oficiálnym vysťahovaním sa do Anglicka? Môžete mi poradiť aký je postup? Manžel od augusta 2005 je zamestnaný v Anglicku na riadny pracovný úväzok na dobu neurčitú. Dcéra sa chystá v semtembri tohto roku a ja by som chcela odísť za nimi o rok. Kdesi som čítala, že vraj takýmto vysťahovalcom poskytne štát na prenájom dom, ktorý si po dvadsiatich rokoch môžu vysťahovalci odkúpiť. Vie nikto niečo bližšie o tom? Vďaka za každú radu.

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
RegistrovanýCOLON Pon Mar 28, 2005 4:34 pm
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Pon Júl 03, 2006 11:04 am

adulka, obavam sa, ze nemas dobre informacie. Ak by to bolo takto, tak by bolo cele Slovensko ( a nielen Slovensko) davno prestahovane do UK. Tu ti nikto neda dom za to, ze Tvoj manzel tu ma pracu na dobu neurcitu. Takych je tu velmi vela a s plnou vaznostou ti prehlasujem, ze nam nik dom nedal.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Pon Júl 03, 2006 12:48 pm

sandie píšeCOLONadulka, obavam sa, ze nemas dobre informacie. Ak by to bolo takto, tak by bolo cele Slovensko ( a nielen Slovensko) davno prestahovane do UK. Tu ti nikto neda dom za to, ze Tvoj manzel tu ma pracu na dobu neurcitu. Takych je tu velmi vela a s plnou vaznostou ti prehlasujem, ze nam nik dom nedal.
Ona myslela "odkupit" nie "dostat". Tiez to pocujem prvy krat. Adulka "odkupit" dom mozes aj hned, nemusis cakat 20 rokov... :-)

adulka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Ned Júl 02, 2006 9:11 pm

oficiálne vysťahovanie do Veľkej Británie

Poslať od adulka » Pon Júl 03, 2006 5:51 pm

Diky za reakcie, mna skor zaujima postup pri oficiálnom vysťahovaní sa. Viem, že je tam mnoho Slovákov, ale väčšinou, ktorých som ja stretla, tak sú tam iba dlhodobo a nie vysťahovaní natrvalo (podľa mňa je to podstatný rozdiel). Čo sa týka tých domov, tak sa jedná o nejaké council house, ale to je pre mna druhoradé.

clarion
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 40
RegistrovanýCOLON Štv Jan 26, 2006 12:11 am
BydliskoCOLON Hertford

To je jedno

Poslať od clarion » Pon Júl 03, 2006 6:19 pm

Kazdy sa ta pyta ci si tam natrvalo alebo dlhodobo aj ked si hladas robotu. Im je to jedno, kedze sme v EU, tak sa na nas nevztahuju viza a podla zakona tam mozes zit ako dlho chces (cize aj navzdy) pokial sa vies uzivit! Takze z toho vyplyva, ze dlhodobo a navzdy je v uk to iste. Poznam par, ktory tu zije 8 rokov (v zdielanom byte), teraz sa im narodilo dieta v uk (cize ma uk obcianstvo) a tak ich zaradili do poradovnika na council flat. Ale to potvra este roky kym ho dostanu, ak vobec.

Zadarmo nedostanes NIC.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pon Júl 03, 2006 9:19 pm

adulka píšeCOLONKdesi som čítala, že vraj takýmto vysťahovalcom poskytne štát na prenájom dom, ktorý si po dvadsiatich rokoch môžu vysťahovalci odkúpiť. Vie nikto niečo bližšie o tom?
Asi mas na mysli "housing benefit", tiez znamy aj ako "council housing". Na to, ci ste eligible, sa musis spytat na svojom councile, kedze kazdy si to reguluje nezavisle. Vo vseobecnosti sa council byty poskytuju ludom "v nudzi" (starym ludom, postihnutym, nezamestnanym, bezdomovcom atd.) Tiez mozu vyzadovat, aby ste uz byvali x rokov v danom councile. Nakoniec, keby ste sa aj nejakym zazrakom kvalifikovali, council domy su zvycajne tie, v ktorych by ste aj tak nechceli byvat (zajdi sa pozriet do najblizsieho "estate").

BUTTON_POST_REPLY