Koľko ŁŁŁ potrebujem na odchod do UK - základný kapitál

Čo všetko je potrebné zariadiť na Slovensku pred odchodom do UK?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Rely
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 9:11 am

Koľko ŁŁŁ potrebujem na odchod do UK - základný kapitál

Poslať od Rely » Sob Sep 11, 2004 11:52 am

Rád bych se zeptal těch, kteří již v Londýně nějakou dobu pracují, na jejich kvalifikovaný odhad ohledně základního investičního kapitálu, kdy chce osoba přijít do Londýna za prací.

Sledoval jsem články typu "Kolik stačí na co" apod., ale všechny se vesměs věnují tematice "Jaký plat je v Londýně dostačující". Mě by zajímalo, s jakým minimálním množstvím peněz musím reálně do Londýna přijít, abych mohl začít pracovat (čili vykrýt počáteční provozní náklady z vlastních zdrojů za předpokladu, že se teprve ptám po nějaké práci, nejsem tedy ještě registrovaný, musím někde bydlet, něco jíst a podobně).

Osobně jsem tuto sumu vykalkuloval na cca 150.000,- CZK. Rád bych se od Vás dozvěděl, jestli jsem naprosto mimo mísu, anebo zda je zmiňovaná částka reálná (anebo jestli jsem ji moc nadsadil a stačila by pouze nějaká její poměrná část).

Vím, že vše záleží na flexibilitě hledání nového zaměstnání, ale jistě existuje nějaký fakty podložený odhad, za který bych Vám všem byl velice vděčný.

Díky!

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Sob Sep 11, 2004 1:44 pm

Potrebujes dopredu zaplatit najom na 1 mesiac + deposit vo vyske 1-2 mesiacov. Pri najme £70/w, teda £300/m potrebujes cca od £600 do £900 na najom. Povedzme ze si budes mesiac hladat pracu a ze budes dostavat vyplatu v mesacnych intervaloch - v tom pripade budes musiet zaplatit najom aj za druhy mesiac z domacich uspor. Teda dokopy £1200 pre istotu.

Co sa tyka stravy, volakde vo fore sme pisali kolko minieme na stravu. Ak budes sam, minies povedzme £100 mesacne za jedlo, potrebujes £200 na prve 2 mesiace vopred.

Doprava je draha, ale to ja neviem presne ako je to v Londyne, takze to nech napise niekto iny.

Takze ja si myslim, ze na stravu a ubytovanie by si si mal so sebou priniest cca £1400.

Rely
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 81

Poslať od Rely » Sob Sep 11, 2004 3:04 pm

Jaro,

díky moc za odpověď!

Přesně takhle nějak jsem si to představoval. Takhle nějak jsem to kalkuloval i já, ovšem (pro jistotu) ještě s většími rezervami.

Ta doprava byla jedna z mých dalších otázek, ale když už jsme to nakousli...:

Mohl by mi někdo poskytnout nějaký link (případně rovnou nějakou kvalifikovanou odpověď), odkud bych se mohl dozvědět řádovou cenu Londýnské dopravy? Mám na mysli něco jako měsíční permanentku do zóny 1 + 2 (ta by mi mohla stačit). Když jsem byl naposledy v Londýně (červen 2004), tak lístek na metro v zóně 1 byl za 2 libry a cesta DLR mě vyšla na 2,20. Kolik ovšem stojí permanentky, to z toho vyvodit bohužel nelze.

Díky předem za odpovědi.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Sep 11, 2004 6:02 pm

kvalifikovaný odhad ohledně základního investičního kapitálu, kdy chce osoba přijít do Londýna za prací.
Vo vseobecnosti plati - CIM VIAC TYM LEPSIE - nedostatok penazi ta tak nebude brzit pri hladani poriadnej prace, nebudes sa stresovat ze nemas co do ust alebo kde skolnit v noci hlavu.
Neber vsetky peniaze v hotovosti, je to dost vysoke riziko. Ak mas nejake ceske kreditne karty, ich vyhody vyuzijes v pripade ze minies hotovost ale stale ta este neopusti chut hladat pracu. Good luck.
Mohl by mi někdo poskytnout nějaký link (případně rovnou nějakou kvalifikovanou odpověď), odkud bych se mohl dozvědět řádovou cenu Londýnské dopravy?
http://www.tfl.gov.uk/tfl/fares-tickets ... ndex.shtml

Rely
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 81

Re: Jaká je vaše reálná představa o min. základním kapitálu?

Poslať od Rely » Sob Sep 11, 2004 7:53 pm

Gina,

i Tobě děkuji za odpověď!

Přesně stejným heslem se snažím řídit, a proto jsem to lehce nadsadil (na těch 150k).

A co se hotovosti týče - už mám sepsáno asi patnáct bodů, se kterými chci sběhnout do banky, abych si tam domluvil nějaký účet "na míru". Ono to samozřejmě bude nějaké "standardní řešení", ale chci, aby mi to vyhovovalo co nejvíc, protože mimo jiné vézt s sebou všechny peníze cash je fakt veliké riziko, které si nemohu dovolit!

A rovněž díky za ten link - hned se tam mrknu, abych měl ucelenější představu a přesnější rozpočet. Díky!

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Sob Sep 11, 2004 9:03 pm

Rely píšeCOLONprotože mimo jiné vézt s sebou všechny peníze cash je fakt veliké riziko, které si nemohu dovolit!
To urcite nie. Uz som to tu niekde pisal, ze ja som si zmenil na SK v banke peniaze za vyhodny stredny kurz na cestovne seky Thomas Cook MasterCard (s poplatkom, nespominam si vsak akym velkym, no nebolo to vela). Tie seky som postupne rozmienal na cash v pobockach CK Thomas Cook bez poplatkov. Tych pobociek je v kazdom meste pozehnane. Ked som si otvoril ucet, tak som vsetky ostatne seky zmenil na cash a ten vlozil na ucet. Bolo to bezpecne a bezproblemove.

Rely
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 81

Poslať od Rely » Ned Sep 12, 2004 9:02 am

Jaro,

díky za odpověď!

O něčem takovém rovněž přemýšlím, protože vézt si s sebou platební kartu se mi zatím nejeví úplně nejlépe. I když stále ještě nemám dostatek informací ohledně zabezpečení šeků (předpokládám, že se vše potřebné dozvím v nějakém bankovním institutu), jsem předběžně rozhodnutý vydat se touto cestou.

Rely
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 81

Re: Koľko ŁŁŁ potrebujem na odchod do UK - základný kapitál

Poslať od Rely » Ned Sep 12, 2004 7:11 pm

Bomo,

i Tobě moc díky za příspěvek! Čím víc názorů, tím je věc více objektivní.

Asi se budu opakovat, ale přesně tímto směrem jsem uvažoval i já, a proto jsem rád, že jsem se až tak moc nemýlil. Výsledek mi sice vyšel dvojnásobný, ale to je proto, že jsem do něj započítal věci typu registrace (50 liber), různé další výdaje (teď koukám, že Ty také :-)), a vůbec jsem to ještě další sumičkou lehce posychroval :-).

Každopádně všem díky za reakce! Mám zase hned o něco jasnější představu. Sakra - já ten můj slavný "odchod" plánuji jako nějaký vesmírný program :-).

A co se týče té Tvé poznámky - hned z první reakce jsem si to rovněž uvědomil (že bych už měl začít počítat v librách) a myslím si, že je to rozhodně k věci. Já jen že jsem si dělal kalkulaci své mzdy do doby, než definitivně odfrčím, což jsem pochopitelně počítal v CZK. Každopádně teď už "jedu" v librách - díky za věcné upozornění.

A taky koukám, že jsi lehce poupravil název tématu, který je nyní jistě výstižnější - díky!

BUTTON_POST_REPLY