Počas pobytu v UK ma vyhodia z SK školy; čo s poistným?

Čo všetko je potrebné zariadiť na Slovensku pred odchodom do UK?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
leonn1
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Pia Okt 22, 2004 10:19 am

Počas pobytu v UK ma vyhodia z SK školy; čo s poistným?

Poslať od leonn1 » Sob Okt 23, 2004 4:29 pm

som student VS, avsak chcem to ukoncit a odist do Londyna. predpokladam ze po prvom semestri ma vyhodia, budem si asi musiet platit nemocenske, ist sa nahlasit na urad prace. ale ako ked ja uz budem v UK? mozu byt z toho nejake problemy?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Okt 23, 2004 4:40 pm

predpokladam ze po prvom semestri ma vyhodia,
Tak toto sa mi paci! :-)))))))
budem si asi musiet platit nemocenske, ist sa nahlasit na urad prace. ale ako ked ja uz budem v UK? mozu byt z toho nejake problemy?
Problem nebude ak budes odvody platit tu v UK. O tom co a ako sme sa uz na fore bavili, tak si to vyhladaj.

Wicanpe
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Sep 03, 2004 1:30 pm

Poslať od Wicanpe » Str Okt 27, 2004 1:04 pm

som student VS, avsak chcem to ukoncit a odist do Londyna. predpokladam ze po prvom semestri ma vyhodia,
Preco take katastroficke scenare? Existuje aj moznost prerusit si studium na slovenskej vysokej skole pocas svojho pobytu v UK.
budem si asi musiet platit nemocenske, ist sa nahlasit na urad prace.
Samozrejme, pokial z akehokolvek dovodu prestanes byt studentom na Slovensku, stat za teba prestane platit zdravotne poistenie, takze pokial budes na Slovensku, budes si ho musiet platit sam alebo sa nahlasit na urad prace.
ale ako ked ja uz budem v UK?
Pokial ides do UK za akymkolvek ucelom okrem pardnovej dovolenky, na urad prace sa prihlasovat nemusis, mozes byt dobrovolne nezamestnany. Ohladne platenia poistneho na Slovensku odporucam precitat si prislusnu sekciu na london.sk

Diana19
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Máj 23, 2011 7:54 pm

Re: Počas pobytu v UK ma vyhodia z SK školy; čo s poistným?

Poslať od Diana19 » Uto Máj 24, 2011 8:26 am

tiež mám tento problem, že chcem si dať štúdium ukončiť a odisť do Anglicka no ani len netuším ako je to s poistným a kam všade sa ttreba nahlasiť

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Uto Máj 24, 2011 10:38 am

diana: reagujes do hodne prastareho tematu, ale to je nakonec v pohode.

1. kdyz nebudes studovat tak za tebe stat prestane platit pojisteni, takze si ho musis platit sama az do doby nez odjedes do UK.
2. nez odjedes do Uk tak si musis dojit na zdravotni pojistovnu a odhlasit se od zdravotniho pojisteni v SR
3. V UK jsou pojisteni jako takove neexistuje, rptoze veskerou zdravotni peci hradi stat (v terminech ktere znas doma by to bylo jako kdyby zdravotni pojisteni vsem lidem platil stat. (plati to i lidem ktere nemaji obcanstvi, kteri nikdy nepracovali, proste vsem lidem zijicim na uzemi UK kteri tu ovsem nejsou jen jako turisti.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Uto Máj 24, 2011 10:52 am

krtek píšeCOLONproste vsem lidem zijicim na uzemi UK kteri tu ovsem nejsou jen jako turisti.
Aj turisti maju narok na zdravotnu starostlivost, urcite aspon zakladnu a urgentnu, samozrejme nie na medicinsku turistiku. Proste v UK nie je infrastruktura nato aby vedeli od pacienta vybrat peniaze, ak je len turista, takze to maju na haku. Myslim to tak, ze pokial sa trebars ako turista niekde strepes z utesu, tak si zaplatis asi odvoz helikopterou ako kazdy, ale pozasivaju ta uz zadarmo a poslu na doliecenie na Slovensko. Mozno ani ten odvoz sa neplati, neviem.

BUTTON_POST_REPLY