Dovoz cigariet a rastlín do Británie

Lietadlom do Londýna. Sťahovanie do Anglicka. Autobusové spoločnosti. Cesta z letisiek. Autom do Británie. Cesta z UK.

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Halaszova Maria
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Štv Máj 06, 2004 7:23 am

Dovoz cigariet a rastlín do Británie

Poslať od Halaszova Maria » Uto Júl 06, 2004 2:00 pm

Ahoj, tak uz zase ma nieco napadlo. Neviem ci mi viete povedat ci prevazanie rastliniek, myslim fialku a fikus, take male v kvetinaci, je mozne previest v batozine lietadlom. Pokial viete o nejakych restrikciach na rastliny alebo potraviny, dajte mi vediet. Alebo adresu kde to mozem zistit.
A este, uz sa pisalo o alkohole, cigarety som myslim nevidela, ak hej tak sorry, ze kukam mimo, no ale kolko kartonov sa moze vziat so sebou ak idem na polroka do UK. Tak priblizne, 3 alebo menej?
Vdaka. Rea

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Str Apr 28, 2004 12:45 pm
CONTACTCOLON

cigarety a fialky

Poslať od mike2star » Uto Júl 06, 2004 5:44 pm

Cau Rea,
snad mi odpustis, ze sa nevyjadrim k fialkam. Moje osobne skusenosti s tymito rastlinami nie su velmi pozitivne. Raz som si v obchode naivne kupil fialku a po dvoch tyzdnoch bola uplne vysusena, proste si zdochla... A to som za tento vyrobok zaplatil prosim pekne nieco okolo 60 korun, za co bolo mozne v tej dobe zakupit aj 12l mlieka. No, proste prerobil som...

Co sa tyka cigariet, snad viem byt napomocny. Legalne, oficialne je povolene cez 'hranice' previezt 200 kusov cigariet. Co je dovolene nelegalne zavisi len na tebe. :)

Bye,
Mike

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Júl 06, 2004 6:06 pm

K fialkam a dalsim rastlinam - nemyslim ze je ziadne obmedzenie na privoz rastlin do UK. A logicky, kedze cestujes z EU nesmie tam byt obmedzenie. Len neviem ako to chces zvladnut prakticky, zabalit, previest a mat istotu ze sa ti to nerozbije, neznici. :-(.

K cigaretam, dovolim si polemizovat s Mike-ym; kedze cestujes z inej EU krajiny, mozes si doviest tolko kolko chces - ale iba na vlastnu spotrebu. Co je reasonable mnozstvo pre osobnu podtrebu zalezi uz na tom kto sa na to ako pozera. :-)

Hunter
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 82
RegistrovanýCOLON Ned Apr 11, 2004 9:57 am
BydliskoCOLON Praha
CONTACTCOLON

Poslať od Hunter » Uto Júl 06, 2004 8:34 pm

Mike, ale to treba aj polievat...:-)))

Ale mna to tiez zaujima, priatelka chce odniest snad 50 rastlin...

A s tym ze si v ramci EU, to nemusi byt az tak pravda, to by platilo aj pre zvierata a UK ma predsa karantenu pre vsetko...
Peter.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Uto Júl 06, 2004 11:33 pm

Mike ma pravdu, snazil som najst na to nejaky oficialny dokument a nasiel som toto. Je to zaujimave citanie. Da sa zhrnut, ze z vacsiny novych EU krajin je povolene doviezt iba 1 karton cigariet, rastlinky by povacsine mali byt v pohode.

A teraz sa priznajte, paseraci...

Halaszova Maria
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Štv Máj 06, 2004 7:23 am

Poslať od Halaszova Maria » Str Júl 07, 2004 6:44 am

Ahojte, vdaka za rady. Rastlinky, teda moja fialka a fikus su male, takze ich dam nejak do sacku nech sa to privelmi nerozsypa a na 2 hodiny cesty musia vydrzat.
Ten guide mi pomohol, fakt je tam len 200 cigariet povelenych, no ak uvazim, ze by som dala jeden karton do jednej tasky a druhy do druhej..... este uvidim.
Este raz vdaka. Rea

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Str Apr 28, 2004 12:45 pm
CONTACTCOLON

hehe

Poslať od mike2star » Str Júl 07, 2004 1:12 pm

Cau Rea,
teraz si ma pobavila :) Myslis, ze tych 200 cigariet je na jednu tasku? :))))
LOL, ok viem asi ako si to myslela.

Lubo,
diky za odkaz, tiez som si to zistoval pred tym nez som sem letel,
lebo som si vedel predstavit, ze sa tu najde spusta ludi, ktori daju za krabku radsej 2.5 ako 4.5/5 libier...

Hunter,
spravne! :)

Zatial cafko,
Mike

lulecko
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Sob Dec 05, 2009 11:30 pm

Re: Dovoz cigariet a rastlín do Británie

Poslať od lulecko » Sob Dec 05, 2009 11:37 pm

Dobry den, chcem sa spytam. Priatel je fajciar a robi v UK. Teraz pride konecne na sviatky domov a spat ide pred Silvestrom lebo robi. Kolko cigariet moze previezt v batozine - tej v lietadle dole, nie v prirucnej. Je to nejako obmedzene. Leti Ryanairom. Dakujem za info.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Re: Dovoz cigariet a rastlín do Británie

Poslať od lair » Ned Dec 06, 2009 2:00 am

Ked Slovensko vstupilo do unie, tak bolo obmedzenie na dovoz cigariet z vychodnej Europy. Bolo mozne doviest iba 1 karton,t.z. 200 ks cigariet. Podla najnovsich informacii vsak doslo k zmene a momentalne toto mnozstvo plati len pre Bulharsko, Rumunsko, Estonsko a Litvu. Pre ostatne staty je to vyssie mnozstvo,tu je link. http://www.hmrc.gov.uk/customs/arriving/arrivingeu.htm. Radsej by som sa pre istotu informoval trebars na letisku pred odletom.

BUTTON_POST_REPLY