Máte niekto skúsenosti s Universal Consulting?

Pridajte vaše skúsenosti s českými, slovenskými ale aj britskými agentúrami. Nedovoľte, aby neseriózne agentúry oklamali viacej ľudí. A pochválte tie, ktoré vám pomohli.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
shrapnel
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pia Mar 04, 2005 1:15 pm

Máte niekto skúsenosti s Universal Consulting?

Poslať od shrapnel » Pia Mar 04, 2005 1:48 pm

Zdravím všetkých. Nemám pracovné skúsenosti a preto hladám aj prácu kde ich netreba. Dostal som ponuku od tejto agentúry do UK. Za sprostredkovanie práce sa platí pre agentúru 6900Sk, a pre jej anglického partnera CEF international employment experience programme je to až fee 230 GBP. Chcem sa spýtať, či máte niekto skúsenosti s agentúrou Universal Consulting s.r.o. z Trenčína alebo s anglickou agentúrou CEF. A ešte či ten poplatok 230 GBP pre CEF nieje až príliš vysoký?
Naposledy upravil 1 dňa shrapnel, celkovo upravené 0

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Máte niekto skúsenosti s Universal Consulting?

Poslať od jaro » Pia Mar 04, 2005 2:02 pm

shrapnel píšeCOLONA ešte či ten poplatok 230 GBP pre CEF nieje až príliš vysoký?
Je to presne o £230 viac, ako by si mal platit. Taketo poplatky su v UK nelegalne. Ruky prec od nich!

shrapnel
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pia Mar 04, 2005 1:15 pm

Poslať od shrapnel » Str Mar 09, 2005 8:03 am

Vdaka za odpoved.
Dozvedel som sa, ze ta agentura CEF - Cultural Exchange Foundation, www.cef.lv je z Litvy. Takze to asi nebude nelegalne ale poplatky su dost dost vysoke.

Oksey
Member
Member
PríspevkyCOLON 66
RegistrovanýCOLON Uto Sep 28, 2004 4:41 pm
BydliskoCOLON London <--> Madrid
CONTACTCOLON

Poslať od Oksey » Pia Mar 11, 2005 2:43 am

Precitaj si radsej najprv vsetky komentare na tejto stranke a aj na inych o agenturach.
Urcite si urobis lepsi nazor na vsetko.

Nezabudni, ze ziadna agentura ti nezaruci robotu, tu si aj tak nakoniec
zrejme budes musiet hladat sam. Ak ti povedia, aku konkretnu pracu budes robit, kde presne, kolko budes zarabat, kedy je nastupny datum, atd. mozno budes mat stastie a prides priamo do roboty, co ti vybavia.
Ak ti nic presne nedaju, znamena to, ze nic konkretne nemaju.

Vela stastia.

cutler
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Pia Apr 08, 2005 12:18 pm
BydliskoCOLON znievska 7

Agentúra Universal Consulting

Poslať od cutler » Pia Apr 08, 2005 12:31 pm

Pozna niekto tuto agenturu? Sidlia v Trencine.

HUSI36
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Uto Júl 25, 2006 2:34 pm

Re: Agentúra Universal Consulting

Poslať od HUSI36 » Str Júl 26, 2006 2:41 pm

No pozname, je to tiez akesi divne.Boli sme tam ako par, trepali sme sa z vychodu. tie pracovnicky total odmerane a neochotne, robis pohovor ako do jadrovej elektrarne-vsetko podrobne( aj tak asi na h... bo potom sa ani neozvu).Pozeraju na teba ako na vola, ked nemas taku dobru anglinu ako oni. Donesies si po anglicky zivotopis, pozru na to.."no, trebalo by tam este nieco doplnit".Doplnia par viet- co by si dokazal aj ty, ked uz si si prelozil cely zivotopis a vypytaju si 350 za "prekladatelske sluzby". Ponuk tam maju namraky, ale zaujimave, ze sa v zivote neozvu.Vraj same volne pracovne miesta a nic...Podotykam cez anglictinu a anglicke pohovory sme presli v pohode.

HUSI36
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5

Poslať od HUSI36 » Str Júl 26, 2006 2:50 pm

No mame.Trepali sme sa tam az z vychodu, zenske tam boli odmerane a neochotne. Pozerali na tvoju naglinu-ktora nebola az taka dobra ako ich, ako na vola. No a po 3 hodinovom pohovore- ako do jadrovej elektrarne, ziadna ponuka(pritom v telefone vraveli, ze hned po pohovore nam nieco ponuknu).Za "prekladatelske sluzby" si vypytali 350 sk a pritom sme mali zivotopisy v angline, len tam doplnily mozno dokopy 5 viet, lebo "trebalo by to trosku vylepsit".Na nastenkach same ponuky a volne miesta a ked sa ich pytas, ze preco ti vlastne nic neponukli, tak vraj uz je vsetko plne. Tak aj keby, tak zaujimave ze sa uz neozvali.Ale nepacil sa mi ich total odmerany pristup!!!!!Sklamali ma.Cez telefon ochota ak nikdy a tam...

HUSI36
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5

hallo

Poslať od HUSI36 » Str Júl 26, 2006 2:54 pm

mmmm

Oksey
Member
Member
PríspevkyCOLON 66
RegistrovanýCOLON Uto Sep 28, 2004 4:41 pm
BydliskoCOLON London <--> Madrid
CONTACTCOLON

Poslať od Oksey » Str Júl 26, 2006 4:20 pm

HUSI36 píšeCOLONNo mame.Trepali sme sa tam az z vychodu, zenske tam boli odmerane a neochotne. Pozerali na tvoju naglinu-ktora nebola az taka dobra ako ich, ako na vola. No a po 3 hodinovom pohovore- ako do jadrovej elektrarne, ziadna ponuka(pritom v telefone vraveli, ze hned po pohovore nam nieco ponuknu).Za "prekladatelske sluzby" si vypytali 350 sk a pritom sme mali zivotopisy v angline, len tam doplnily mozno dokopy 5 viet, lebo "trebalo by to trosku vylepsit".Na nastenkach same ponuky a volne miesta a ked sa ich pytas, ze preco ti vlastne nic neponukli, tak vraj uz je vsetko plne. Tak aj keby, tak zaujimave ze sa uz neozvali.Ale nepacil sa mi ich total odmerany pristup!!!!!Sklamali ma.Cez telefon ochota ak nikdy a tam...
Nuz veru tak to tu chodi na vela miestach.
Na nikoho v agenture sa netreba spoliehat, ak sa u nich robota najte, super, ak nie, pokracovat dalej a hladat, hladat, hladat....
Oksey :-)

harex
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Ned Sep 03, 2006 3:55 pm
BydliskoCOLON Enfield

UNIVERSAL CONSULTING pravda o nej

Poslať od harex » Uto Sep 05, 2006 11:59 am

Takze bolo to tu uz sice preberane, ale ja som cez nich isiel, ako mnoho ludi, ktori tu su so mnou. Ked si odmyslime poplatok za preklad, je tu poplatok agenture, kazdi platil cca 14.000.-, bohuzial celkovo sme zaplatili iba za odoslanie nasich papierov dalsej agenure, tzv. Baltic Staff. Vsetko vyzeralo pekne, kym sme neprisli nato, preco je to tak rychle, samozrejme ponuknu viac ako je minimalna mzda, lenze v hodinovej sadzbe je 40 penci ako holiday pay, cize ziadnu dovolenku nemate, ak tak jedine neplatenu. A dostat sa z agentury je problem, dokonca urcuju podmienky anglickym firmam. A to hlavne, hodinova sadzba je samozrejme flat rate, cize je jedno ktory den a hodina, makate za tu istu cenu, takze ak by som mal min. mzdu, zarobil by som s priplatkami viac. Vo firme si nas chcu nechat, co je mozne iba za sankcny poplatok agenture. Cize pozor na BALTIC STAFF, UNIVERSAL CONSULTING, niektori z nas isli aj cez agenuru CUHA v Banskej Bystrici. Samozrejme ze v agenutre Vam budu tvrdit ze pracujete priamo pre zamestnavatela.

Celkovo to zhrniem, vsetci so prisli cez Universal Conslulting su v osidlach lotysskej agenutry, a kadzdy hlada novu pracu, a mnohi uz odisli, tento piatok som na rade ja.

Vela stastia

marktomark
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 25
RegistrovanýCOLON Štv Aug 17, 2006 7:05 pm

agentury

Poslať od marktomark » Uto Sep 05, 2006 5:47 pm

takych agentur, ktore tu spominas je tu ovela viac. Ja som isiel tiez agenturu, no a teraz odchadzam. Presne ako si napisal, firma ma chce, ale....
Myslim ze je to s kazdou agenturou podobne.
Btw. ja som cez Atlanco

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: agentury

Poslať od xaxa » Uto Sep 05, 2006 5:50 pm

marktomark píšeCOLONtakych agentur, ktore tu spominas je tu ovela viac. Ja som isiel tiez agenturu, no a teraz odchadzam. Presne ako si napisal, firma ma chce, ale....
Myslim ze je to s kazdou agenturou podobne.
Btw. ja som cez Atlanco
Je to uplne normalne a opravnene.

Este treba dodat, ze pokial ste nepodpisali, ze sa vzdavate prav zamestnanca (opt-out), tak vas nemoze agentura obmedzovat v tom, ci sa zamestnate u tej istej firmy priamo. Tolko komunisticke zakony tejto krajiny, ale samozrejme to zavisi od toho ci firme stojite za to, aby pripadne riskovala sud s agenturou (co pri vsetkej ucte pravdepodobne ani nie)

Cassy
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37
RegistrovanýCOLON Pon Mar 13, 2006 11:58 am

Poslať od Cassy » Str Sep 06, 2006 7:35 am

No aj som skúšal "dezertovať" z mojej anglickej agentúry, ktorá ma zamestnávala, ale pri príchode na personálne oddelenie danej spoločnosti, kde som pracoval cez agentúru mi povedali, že nemôžem sa zamestnať napriamo, pretože už pracujem cez agentúru. Samozrejme, že dôvody mi nijako obzvlášť nevysvetlovali, ale z toho som pochopil, že to je ako hovorí xaxa ale v skutočnosti je to presne opačne. Áno môžete sa zamestnať aj priamo, ale Vaša agentúra sa proti tomu ohradí a Váš zamestnávateľ si to potom asi rozmyslí.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Str Sep 06, 2006 1:01 pm

Xaxa ma pravdu - pokial sa nepodpisal opt-out z 'Conduct of Employment Agencies / Business Regulations', tak agentura nema pravo branit tomu, aby sa temp worker zamestnal priamo. A to zrejme ani keby mala nejaku vyhradnu zmuluvu so zamestnavatelom. Takze agentura si moze vyskakovat kolko chce, ale bolo by to legalne. Poplatok ma vraj agentura pravo ziadat od zamestnavatela iba ak ide o prechod z temporary na permanent employment.

Cassy
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37
RegistrovanýCOLON Pon Mar 13, 2006 11:58 am

Poslať od Cassy » Str Sep 06, 2006 3:26 pm

To je len teória, skús to v realite a uvidíš čo sa stane. Nemám rád takéto vyjadrenia, pretože niečo napsíať vo fóre na internete je iné ako to zrealizovať. Dám ti kontakt asi na 16 ľudí, ktorí takto chceli prestúpiť. Ak budeš úspešný, určite ti za to dobre zaplatíme.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Str Sep 06, 2006 3:45 pm

Cassy píšeCOLONTo je len teória, skús to v realite a uvidíš čo sa stane. Nemám rád takéto vyjadrenia, pretože niečo napsíať vo fóre na internete je iné ako to zrealizovať. Dám ti kontakt asi na 16 ľudí, ktorí takto chceli prestúpiť. Ak budeš úspešný, určite ti za to dobre zaplatíme.
Tak sorry, viem, ze realita moze byt ina. Kazdopadne zakony by ale mali agentury respektovat...

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Štv Sep 07, 2006 1:20 am

pankac píšeCOLONTak sorry, viem, ze realita moze byt ina. Kazdopadne zakony by ale mali agentury respektovat...
pekne povedane, by mali...
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

Tomas83
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Štv Máj 17, 2007 10:19 am

Velky podfuk v Universal Consulting (Bratislava)!!!!

Poslať od Tomas83 » Pia Jún 01, 2007 9:56 pm

Vycestoval som s priatelmi touto agenturou do zahranicia s tym,ze mam istu robotu a ubytovanie.
Ziadna robota tam nebola vybavena a o ubytovani sa neda ani povedat.Spali sme siesti v jednej miestnosti (2x2m) na zemi,v zimnych bundach aby nam nebola zima. UC ma stale uklidnoval,ze mi najdu na druhy den robotu,takto to trvalo tyzden,ale pritom som musel platit ubytovanie.Neskor mi prestali brat aj telefon,hlavne ze mali napisane asistencnu sluzbu po celu dlzku pobytu!!!Po tyzdni som sa zobral spat na Slovensko.Universal Consulting ma za tyzden obral o cca 40000Sk. po prichode domov som to dal pravnikovi a teraz sa caka na to ze ako sa k tomu vyjadria.
Teraz som zase v UK,ale tentokrat na vlastnu past,stalo ma to len letenku,robotu som mal na druhy den.
Moje odporucanie je ist do zahranicia na vlastnu past a nadavat ziadne peniaze agenturam.Slubuju a nic z toho nedodrzia!!!!

sld
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Pon Máj 28, 2007 2:17 pm

Re: Velky podfuk v Universal Consulting (Bratislava)!!!!

Poslať od sld » Sob Jún 02, 2007 12:47 am

Tomas83 píšeCOLONVycestoval som s priatelmi touto agenturou do zahranicia s tym,ze mam istu robotu a ubytovanie.
Ziadna robota tam nebola vybavena a o ubytovani sa neda ani povedat.Spali sme siesti v jednej miestnosti (2x2m) na zemi,v zimnych bundach aby nam nebola zima. UC ma stale uklidnoval,ze mi najdu na druhy den robotu,takto to trvalo tyzden,ale pritom som musel platit ubytovanie.Neskor mi prestali brat aj telefon,hlavne ze mali napisane asistencnu sluzbu po celu dlzku pobytu!!!Po tyzdni som sa zobral spat na Slovensko.Universal Consulting ma za tyzden obral o cca 40000Sk. po prichode domov som to dal pravnikovi a teraz sa caka na to ze ako sa k tomu vyjadria.
Teraz som zase v UK,ale tentokrat na vlastnu past,stalo ma to len letenku,robotu som mal na druhy den.
Moje odporucanie je ist do zahranicia na vlastnu past a nadavat ziadne peniaze agenturam.Slubuju a nic z toho nedodrzia!!!!

http://www.anglicko-slovaci.co.uk/uzitocne.rady.htm

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Sob Jún 02, 2007 4:55 pm

Článok hovorí o britských agentúrach v súvislosti s poplatkami, UC je registrovaná na SK.

Lubika
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Sob Feb 23, 2008 4:09 pm

Poslať od Lubika » Pon Feb 25, 2008 8:30 am

Podla mna je Universal Consulting najtrapnejsia agentura. Minuly rok sme si tam vybavovali nejaky job na leto do UK, tvrdili nam ze vsetko ok, zaplatili sme poplatok a potom zapotili nieco v tom zmysle ze ak odmitneme dve roboty, tak dalej nehladaju. Pohovor nerobili, vraj ked sme studentky tak anglinu asi vieme. No a ked nam volali ze mame robotu, prisli sme tam a oni hned: aha to je Cyprus...Povedali sme ze chceme UK ale oni vraj UK len na leto nevybavuju takze mozme len Cyprus.
Takze tato agency urcite nie...

masso
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Ned Mar 02, 2008 2:37 pm

Poslať od masso » Ned Mar 02, 2008 3:03 pm

No jo. Ja som bol cez Universal C. pred dvoma rokmi a Anglicku. Posobili namna celkom profesionalne, ale ratal som s tym, ze ked chce odteba niekto vytiahnut prachy, tak bude k tebe mily... Nemal som velmi na vyber, lebo velmi som chcel vycestovat. Pozeral som aj ine agentury, ale U.C. ma najviac oslovil. Preco, dodnes neviem.. Tak som im dal pozadovane poplatky, nakoniec co ine som mal robit...A celkovy moj dojem? tych 14 litrov + este nejake poplatky som mohol radsej vyhodit z okna. Tym ako som opustil Slovensko som mohol rovno zabudnut na cely Universal.. V Anglicku bola agentura, ktorej nas vlastne "predali" a az oni boli nasi "zamestnavatelia". Zaciatky boli tazke, ale zvykol som si. Dnes uz nato spominam v dobrom. Zarobil som si slusne, aj ked som makal..ale tych 14 tisic ma dodnes stve:) proste za tie prachy ti iba vybavia letenku a daju adresu kam ist..to je vsetko. Moja rada znie: pokial ides prvykrat, urcite cez agenturu, samozrejme musis mat aj stastie, a pokial si uz v zahranici bol/bola a si uz trochu "ostrielany", skus na vlastnu past. Cenovo ta to vyde rovnako, dokoca aj menej ako polatky agenturam..
PS: tie vyfintene tetusky v kancelariach U.C. vedia o tom co Vam ponukaju velke nic, slusne povedane. Radsej im dajte peniaze a hned si vypytajte adresu, kde sa mate hlasit:) - ak Vam vobec ponuknu nejaku robotu - usetrite cas a prazdne reci. Dalo by sa o tom vela popisat ale nejdem Vas tym zatazovat. Hlavne som uz napisal. Vela stastia

Jani
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Sob Mar 01, 2008 7:34 pm

Poslať od Jani » Ned Mar 02, 2008 6:23 pm

masso píšeCOLONNo jo. Ja som bol cez Universal C. pred dvoma rokmi a Anglicku. Posobili namna celkom profesionalne, ale ratal som s tym, ze ked chce odteba niekto vytiahnut prachy, tak bude k tebe mily... Nemal som velmi na vyber, lebo velmi som chcel vycestovat. Pozeral som aj ine agentury, ale U.C. ma najviac oslovil. Preco, dodnes neviem.. Tak som im dal pozadovane poplatky, nakoniec co ine som mal robit...A celkovy moj dojem? tych 14 litrov + este nejake poplatky som mohol radsej vyhodit z okna. Tym ako som opustil Slovensko som mohol rovno zabudnut na cely Universal.. V Anglicku bola agentura, ktorej nas vlastne "predali" a az oni boli nasi "zamestnavatelia". Zaciatky boli tazke, ale zvykol som si. Dnes uz nato spominam v dobrom. Zarobil som si slusne, aj ked som makal..ale tych 14 tisic ma dodnes stve:) proste za tie prachy ti iba vybavia letenku a daju adresu kam ist..to je vsetko. Moja rada znie: pokial ides prvykrat, urcite cez agenturu, samozrejme musis mat aj stastie, a pokial si uz v zahranici bol/bola a si uz trochu "ostrielany", skus na vlastnu past. Cenovo ta to vyde rovnako, dokoca aj menej ako polatky agenturam..
PS: tie vyfintene tetusky v kancelariach U.C. vedia o tom co Vam ponukaju velke nic, slusne povedane. Radsej im dajte peniaze a hned si vypytajte adresu, kde sa mate hlasit:) - ak Vam vobec ponuknu nejaku robotu - usetrite cas a prazdne reci. Dalo by sa o tom vela popisat ale nejdem Vas tym zatazovat. Hlavne som uz napisal. Vela stastia
cau teraz si stale v UK?a cez agenturu,no mne tam znami robia cez U.C. a mozna ze aj ja pojdem cez nich no neviem ....ale ak sa bude dat tak priamo u U.K.agentury lebo to je pravda ze ta posunu slovenska agentura anglickej a kazdy ta osklbe....

Vasil333
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2012 11:16 am

Poslať od Vasil333 » Uto Aug 07, 2012 11:24 am

Zdravim vsetkych,

chcel by som poprosit vsetkych co maju alebo mali s pracou v UK cez UC zle skusenosti a chcu s tym nieco urobit a nielen tolerovat vedome klamstvo agentury aby sa mi ozvali na moj email : vasil33332@gmail.com .

Dakujem

Aspekta
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Sob Sep 07, 2013 3:47 pm

Poslať od Aspekta » Sob Sep 07, 2013 5:32 pm

Ahojte. Chcem sa podeliť s mojou skúsenosťou s Universal Consulting. Hneď na úvod môžem prehlásiť, že - NIKDY VIAC NEVYUŽIJEM ICH SLUŽBY!!! ODPORÚČAM KAŽDÉMU, ABY SA VYHOL TEJTO AGENTÚRE!!! Bola som v zahraničí pracovať aj cez iné agentúry a preto viem si porovnať úroveň služieb. Informácie týkajúce sa práce v UK, ktoré mi poskytli, môžem označiť za nekompletné, nedostatočné a niektoré nepravdivé. Keď som pred vycestovaním mala viacero otázok, čo má hádam každý, tak mi poslali príručku o vycestovaní do UK s tým, že tam nájdem odpovede na všetky otázky. Tam boli akurát všeobecné informácie, ktoré sa nevzťahovali na túto prácu. Po pricestovaní nás mala vyzdvihnúť jedna osoba, ktorá nás mala aj ubytovať. Podľa U.C. sme jej mali zaplatiť 15-20 libier. Ked sme pricestovali, nikto nás nečakal. Volali sme na číslo, ktoré bolo na dotyčnú osobu. Číslo bolo vypnuté. Poslali sme sms. Po hodine nám niekto volal, že on nie je tá osoba a že nám dá číslo na neho. Keď sme sa mu po 2 opakovaniach dovolali, tak nám zahlásil, že príde po nás, ale že to určite nebude za 20 libier, ale za 60 libier, lebo inak nepríde. Ubytovanie bolo tradičné anglické- nič moc,ale na to som už bola zvyknutá. V súvislosti s ubytovaním ešte musím poznamenať, že Unviversal-u sa veľmi nechcelo to riešiť, nakoľko podľa ich slov - sprostredkúvajú prácu a preto by bolo lepšie, ak by sme si našli sami. Taktiež ani letenku neriešili, čo by mi dosť pomohlo, nakoľko som nič pred odchodom nestíhala, nakoľko od ponuky práce až do odchodu som mala 5 dní a veľa povinností súvisiace s odchodom, lekárske vyšetrenia, atd...Hlavne, nech im zaplatím za služby, ktoré som ani nedostala. Vyžiadali si odo mňa 295 EUR poplatok a tvrdili, že práca bude určite minimálne na pol roka. KLAMSTVO. Po príchode som sa dozvedela, že práca je len dočasná - na 3- 4 mesiace a že firma, v ktorej sme pracovali, nás potom určite nebude potrebovať. Ďalším nepríjemným prekvapením bolo cestovanie do práce. U.C nám tvrdili, že firma je 10 minút cesty autobusom. Bolo to 10 minút, ale taxíkom, nakoľko autobus tam nejazdil v potrebnom čase a mal zastávku tiež ďaleko od industriálneho centra. Cena cestovného lístka podobná ako cesta taxíkom. Cesta taxíkom ma stála 14-15 libier denne, kým nás definitívne neporozdeľovali na zmeny a nenašla som ľudí na vozenie do práce. To vozenie už potom stálo 20-25 libier týždenne. Spomínam to preto, nakoľko celkové vstupné náklady - poplatok pre U.C. + cesta do UK (na poslednú chvíľu zohnať - drahé)+ odvoz zo stanice do ubytovania +depozit + nájom + cesta do práce + strava počas prvých 2 týždňov + kúpa oblečenia do práce ( safety shoes, nohavice...ktoré MALI BYŤ ZADARMO) ma vyšlo na 1 350 EUR. (Ešte šťastie, že som mala dostatok peňazí na účte, lebo tých nečakých výdavkov počas prvých dvoch týždňov bolo dosť) Viete si predstaviť ako ma dorazilo, keď som zistila, že toľko vstupných nákladov za temporary job na 3 mesiace za 200 libier na týždeň. Pri týchto nákladoch som si mohla ísť sama hľadať prácu do UK. Keďže som si požičala peniaze,tak som radšej volila agentúru, aby som mala nižšie náklady. Nakoľko výjazd do zahraničia za prácou si vyžaduje mať viac peňazí so sebou, ak tam nemáte nikoho známeho, kto by vám na začiatku poskytol ubytko a pod. V tomto prípade to bol môj omyl. Vychádzala som však z predchádzajúcih pozitívnych skúseností z agentúrami. Ľudia, ešte raz odporúčam, aby ste si sprostredkovanie touto agentúrou rozmysleli.

Aspekta
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Sob Sep 07, 2013 3:47 pm

Poslať od Aspekta » Sob Sep 07, 2013 5:33 pm

Ahojte. Chcem sa podeliť s mojou skúsenosťou s Universal Consulting. Hneď na úvod môžem prehlásiť, že - NIKDY VIAC NEVYUŽIJEM ICH SLUŽBY!!! ODPORÚČAM KAŽDÉMU, ABY SA VYHOL TEJTO AGENTÚRE!!! Bola som v zahraničí pracovať aj cez iné agentúry a preto viem si porovnať úroveň služieb. Informácie týkajúce sa práce v UK, ktoré mi poskytli, môžem označiť za nekompletné, nedostatočné a niektoré nepravdivé. Keď som pred vycestovaním mala viacero otázok, čo má hádam každý, tak mi poslali príručku o vycestovaní do UK s tým, že tam nájdem odpovede na všetky otázky. Tam boli akurát všeobecné informácie, ktoré sa nevzťahovali na túto prácu. Po pricestovaní nás mala vyzdvihnúť jedna osoba, ktorá nás mala aj ubytovať. Podľa U.C. sme jej mali zaplatiť 15-20 libier. Ked sme pricestovali, nikto nás nečakal. Volali sme na číslo, ktoré bolo na dotyčnú osobu. Číslo bolo vypnuté. Poslali sme sms. Po hodine nám niekto volal, že on nie je tá osoba a že nám dá číslo na neho. Keď sme sa mu po 2 opakovaniach dovolali, tak nám zahlásil, že príde po nás, ale že to určite nebude za 20 libier, ale za 60 libier, lebo inak nepríde. Ubytovanie bolo tradičné anglické- nič moc,ale na to som už bola zvyknutá. V súvislosti s ubytovaním ešte musím poznamenať, že Unviversal-u sa veľmi nechcelo to riešiť, nakoľko podľa ich slov - sprostredkúvajú prácu a preto by bolo lepšie, ak by sme si našli sami. Taktiež ani letenku neriešili, čo by mi dosť pomohlo, nakoľko som nič pred odchodom nestíhala, nakoľko od ponuky práce až do odchodu som mala 5 dní a veľa povinností súvisiace s odchodom, lekárske vyšetrenia, atd...Hlavne, nech im zaplatím za služby, ktoré som ani nedostala. Vyžiadali si odo mňa 295 EUR poplatok a tvrdili, že práca bude určite minimálne na pol roka. KLAMSTVO. Po príchode som sa dozvedela, že práca je len dočasná - na 3- 4 mesiace a že firma, v ktorej sme pracovali, nás potom určite nebude potrebovať. Ďalším nepríjemným prekvapením bolo cestovanie do práce. U.C nám tvrdili, že firma je 10 minút cesty autobusom. Bolo to 10 minút, ale taxíkom, nakoľko autobus tam nejazdil v potrebnom čase a mal zastávku tiež ďaleko od industriálneho centra. Cena cestovného lístka podobná ako cesta taxíkom. Cesta taxíkom ma stála 14-15 libier denne, kým nás definitívne neporozdeľovali na zmeny a nenašla som ľudí na vozenie do práce. To vozenie už potom stálo 20-25 libier týždenne. Spomínam to preto, nakoľko celkové vstupné náklady - poplatok pre U.C. + cesta do UK (na poslednú chvíľu zohnať - drahé)+ odvoz zo stanice do ubytovania +depozit + nájom + cesta do práce + strava počas prvých 2 týždňov + kúpa oblečenia do práce ( safety shoes, nohavice...ktoré MALI BYŤ ZADARMO) ma vyšlo na 1 350 EUR. (Ešte šťastie, že som mala dostatok peňazí na účte, lebo tých nečakých výdavkov počas prvých dvoch týždňov bolo dosť) Viete si predstaviť ako ma dorazilo, keď som zistila, že toľko vstupných nákladov za temporary job na 3 mesiace za 200 libier na týždeň. Pri týchto nákladoch som si mohla ísť sama hľadať prácu do UK. Keďže som si požičala peniaze,tak som radšej volila agentúru, aby som mala nižšie náklady. Nakoľko výjazd do zahraničia za prácou si vyžaduje mať viac peňazí so sebou, ak tam nemáte nikoho známeho, kto by vám na začiatku poskytol ubytko a pod. V tomto prípade to bol môj omyl. Vychádzala som však z predchádzajúcih pozitívnych skúseností z agentúrami. Ľudia, ešte raz odporúčam, aby ste si sprostredkovanie touto agentúrou rozmysleli.

BUTTON_POST_REPLY