Pozor na Tesco Livingston{Skotsko}24-7 Recruitment

Pridajte vaše skúsenosti s českými, slovenskými ale aj britskými agentúrami. Nedovoľte, aby neseriózne agentúry oklamali viacej ľudí. A pochválte tie, ktoré vám pomohli.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
majkelX
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Uto Júl 03, 2007 5:12 pm
BydliskoCOLON Vsade

Pozor na Tesco Livingston{Skotsko}24-7 Recruitment

Poslať od majkelX » Sob Apr 12, 2008 1:20 pm

Chcem len varovat ludi,ktorich zlakala ponuka prace do velkoskladu Tesco Livingston v Skotsku.Plat je sice od 6 libier,ale v obdobi od aprila az do septembra je velmi malo prace.Ludia odchadzaju,pretoze zarobia cca.140libier tyzdenne v cistom.Pozor este musite zaplatit najom a stravu!!!!!Rozmyslite si dobre ponuku,kedze slovenske agentury ani zdaleka nevedia ako to tu funguje.40 hodin a viac odrobite len par tyzdnov do roka.Ostatne tyzdne okolo 30-35 hodin,co je cca.4 alebo 5 dni v tyzdni.Budete naozaj lutovat.Koncom mesiaca odchadza az 50 ludi.Pracujem tu uz par mesiacov,ale ku odchodu sme boli nuteni aj my.Dalsia vec je norma.Musite robit na sto percent!!!!Odvoz uz nefunguje od 19.4 a popritom vas este vyhadzuju z ubytovania.Nehovorim o psychickom tlaku,ktory je na vas vyvijany pocas prace{ukazovatele percent vasho vykonu na zariadeni,ktore nosite na ruke-skener}.Taktiez o ponizujucich pohovoroch so skotskym manazerom,ktory musite absolvovat po nesplneni normy,ktoru nesplna 80 percent ludi.
Naposledy upravil 1 dňa majkelX, celkovo upravené 0

Katka26
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 119
RegistrovanýCOLON Str Mar 09, 2005 2:45 pm
BydliskoCOLON Rugby

Poslať od Katka26 » Ned Apr 13, 2008 1:01 am

...co tam vlastne este robis???????????????

majkelX
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
BydliskoCOLON Vsade

Poslať od majkelX » Ned Apr 13, 2008 1:06 am

Katka26 píšeCOLON...co tam vlastne este robis???????????????
Lakaju ma na supervisora,bracho a spolubyvajuci maju uz druhy tyzden 100 librovu vyplatu.Takze to mame tazke,kedze to chceme zladit vsetci traja dokopy.

Inak pracuje sa tu cez 24-7 Recruitmnet Agency

Cituje byvali picker z Tesca Livingston:
"no tak agentura nestoji za nic,robil som prenich najprv a newporte odnovembra 2006,njaprv sme robili tak3,4 dni do tyzdna pre azdu a povianociach nebola robota,tak nas dali do skotska robit pre tesco ako picker.tam sme zasa robili od nevidim do nevidim .teraz tam postavili sice postavili nove velke tesco ale pokial byvate pod agenturou tak vam toho moc nezostane.najlepsie je si prenajat dom a prestahovat sa cim skorej.tesco konkretne livingston v skotsku.problemy tam samozrejme boli ale robit som mohol kolko som xcel.tak ako na zaciatok to staci ale potom rychlo prec.ja som to tam teda dost flakal a bol som tam 8 mesiacov.vzdy sa sie nejak vyhrazali ze ked nebudu percenta tak pletim a podobne ale nestalo sa,takze kto xce robit nech tam ide.takze asi tolko moja skusenost."

londyncanka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Sob Feb 23, 2008 9:58 am

Re: Pozor na Tesco Livingston{Skotsko}24-7 Recruitment

Poslať od londyncanka » Uto Apr 15, 2008 11:11 am

JA mam podobne varovanie pre ludi, ktori by sa chystali do Stoke on Trent do skladu sainsbury cez ag. mobilecollege, resp. ESR...
v priemere sa pracuje necelych 30 hod za tyz., co vyjde na mesiac 560L na ruku... ztoho mam zit, a SETRIT..
Ag. "zabudla" povedat, ze nam strhnu 45-50L za oblecenie. Chlapik, ktory nas ma na starosti, nas uplne ignoruje. Nech ho poziadame o cokolvek, je iste, ze to NEMIENI vybavit, ci uz je to obycajne NINo na vyplatnej paske, co som 2 krat pripominala, ale vzdy na to zabudol, alebo potvrdenie- list Confirmation of employment, ktory tiez uz pytam od neho viac ako 3tyzdne...
Ale najhorsie jeto s tymi hodinami.. Pracuje sa len cca 4 dni do tyzdna, a to som sem sla s tym, ze su mozne aj nadcasy, ajked neboligarantovane...
okrem toho- praca nevhodna pre zeny.. Ano, robia tam aj zeny, ale ziadna anglicanka v mojom veku(22r.), a vykon som doteraz nedosiahla, aj ked robim na maximum!!! Chrbat boli... Nurofen je moj kamarat...
majkelX píšeCOLONChcem len varovat ludi,ktorich zlakala ponuka prace do velkoskladu Tesco Livingston v Skotsku.Plat je sice od 6 libier,ale v obdobi od aprila az do septembra je velmi malo prace.Ludia odchadzaju,pretoze zarobia cca.140libier tyzdenne v cistom.Pozor este musite zaplatit najom a stravu!!!!!Rozmyslite si dobre ponuku,kedze slovenske agentury ani zdaleka nevedia ako to tu funguje.40 hodin a viac odrobite len par tyzdnov do roka.Ostatne tyzdne okolo 30-35 hodin,co je cca.4 alebo 5 dni v tyzdni.Budete naozaj lutovat.Koncom mesiaca odchadza az 50 ludi.Pracujem tu uz par mesiacov,ale ku odchodu sme boli nuteni aj my.Dalsia vec je norma.Musite robit na sto percent!!!!Odvoz uz nefunguje od 19.4 a popritom vas este vyhadzuju z ubytovania.Nehovorim o psychickom tlaku,ktory je na vas vyvijany pocas prace{ukazovatele percent vasho vykonu na zariadeni,ktore nosite na ruke-skener}.Taktiez o ponizujucich pohovoroch so skotskym manazerom,ktory musite absolvovat po nesplneni normy,ktoru nesplna 80 percent ludi.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Uto Apr 15, 2008 1:14 pm

londyncanka, aky typ prace vykonavas, ze je nevhodny pre zenu? Ide o zdvihanie tazkych predmetov? Kedysi sa tu debatovalo o zdvihani nakladov a o hmotnostnom limite, ten sme vsak po dlhom hladani nikde nenasli.
Agentura nemoze garantovat ziadne hodiny, kedze pravdepodobne pracujete ako temporary workers, teda podla potreby. Urcite viete, ze vas mozu kedykolvek prepustit alebo poslat domov, ked praca nebude, pripadne z akehokolvek ineho dovodu. Vypovedna lehota sa na vas takisto nevztahuje. NINO si vybav sama, je to pomerne jednoducha procedura.
Agentury bezne strhavaju za oblecenie v skladoch alebo v Tescu, polozka je pomerne pohybliva.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Uto Apr 15, 2008 1:17 pm

Tesco v Cricku, Junction 18 na M1 nie je podla mojich informacii o nic lepsie, pracovnici pridu na siestu rano a napriek stalemu navalu prace ich o osmej pustaju domov. Niektori dochadzaju az z Birminghamu, takze niektore dni prevozia viac ako zarobia.

majkelX
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
BydliskoCOLON Vsade

Re: Pozor na Tesco Livingston{Skotsko}24-7 Recruitment

Poslať od majkelX » Uto Apr 15, 2008 7:27 pm

Ano praca je nevhodna aj pre m uzov,musite mat naozaj sily,hovorim o dost velkej drine,tazke predmety{v nasom pripade zamiaky cca.1prepravka od 15-20 kil}.na jednej palete mas takychto 45 prepraviek a aby si dosiahla percenta,teda vykon musis ich za hodinu vylozit 45x4 a nby ste mali 100percentny vykon.Prave som prisiel z roboty,viem o com hovorim....

mikru
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 158
RegistrovanýCOLON Ned Feb 17, 2008 4:34 am
BydliskoCOLON East Midlands

to all...

Poslať od mikru » Str Apr 16, 2008 6:04 am

Ahoj,
nic ve zlem, ale proc si teda nenajdete jinou praci? Nebo kdyz delate pouze 30 hodin za tyden, tak druhou praci?
Odpoved typu ,,...prace neni...'' je blbost. Zkuste si udelat nejaky training nebo certificate a potom s timto prijit do agentury. Casu mate hodne. A myslim, ze od jobcentre jsou ruzne akce zdarma. Staci najet na jejich stranky do sekce training.
Jeste jednou: nic proti Vam, nic ve zlem, nesmerujte dalsi utoky proti me :-).
Mirek

lubka.j
Member
Member
PríspevkyCOLON 50
RegistrovanýCOLON Pon Okt 29, 2007 7:29 pm
BydliskoCOLON London Borehamwood

Poslať od lubka.j » Str Apr 16, 2008 6:52 pm

Ja celkom suhlasim z Mirkom, nie ste odsudeni cely zivot pracovat tam kde ste....a nic nie je nemozne ked sa chce, aj ked chapem ze to moze zavisiet od vela veci, urovne angliny, financii a neviem coho este....

lubka.j
Member
Member
PríspevkyCOLON 50

Poslať od lubka.j » Str Apr 16, 2008 6:55 pm

Moj fiance je manager v Tescu a nestazuje sa :-) Ale fakt teda maju iny meter na ludi cez agency ako tych co idu normalne na priamo......skusim mu vynadat, mozno Vam tym pomozem :-)

majkelX
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
BydliskoCOLON Vsade

Poslať od majkelX » Štv Apr 17, 2008 9:29 am

Aby ste si nemysleli,ze len taram....Vcera sme dali vypoved,skoncil som na 47percent a po troch hodinach sme isli domov...Su to spiny...Ruky od nich prec.
Manageri ako ktori boli pohodaci.Na nich nic zle...

mikru
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 158

for lubka.j...

Poslať od mikru » Pia Apr 18, 2008 6:10 am

Ahoj,
ja si myslim, ze to je trosku rozdil pracovat na pozici manager (jako tvuj snoubenec) a na pozici obycejne pracovni sily z agentury (jako lidi v teto sekci )...
Mirek

lubka.j
Member
Member
PríspevkyCOLON 50

Poslať od lubka.j » Pia Apr 18, 2008 4:23 pm

Ja viem, bola to viac menej sranda, ono je aj rozdiel v tom, ze on je Anglican. Ale ma trochu zarazilo ake su tam podmienky, lebo mi vravel ze celkovo sa tesco snazi treat their people aby im neutekali....no ale asi je to ine na takejto pozici, neviem....ale mozem sa spytat ci o tom nieco vie. Ci je to chyba tesca alebo agency.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pia Apr 18, 2008 4:33 pm

lubka, v pripade mojho manzela to bolo vymyslanie vedenia Tesca, nie agentury. Agentura (Best Connection) sa snazila. Rovnaky meter platil na Anglicanov a ine narodnosti. Nemyslim si, ze v tom su nejake podstatne rozdiely pri rovnakych schopnostiach.

lubka.j
Member
Member
PríspevkyCOLON 50

Poslať od lubka.j » Pia Apr 18, 2008 4:42 pm

myslis? Ok ja fakt neviem. Skor by som myslela, cim si vyssie, tym si menej dovolia?

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pia Apr 18, 2008 9:50 pm

Myslela som tym, ze je jedno, ci je supervisor Brit alebo Slovak.

mikru
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 158

Poslať od mikru » Sob Apr 19, 2008 5:17 am

carfaxcat píšeCOLON...Agentura (Best Connection) sa snazila. Rovnaky meter platil na Anglicanov a ine narodnosti...
To si nemyslim... Zrovna Best connection je znama tim, ze kdyz neumi zadatel o praci AJ, tak nema sanci. Pred Vanocemi tu byl kamarad a z kancelare Best connection ho vyhodili s tim, ze az se nauci jazyk, tak at potom prijde, ze se neco najde... V unoru manzelcin zamestnavatel menil agenturu a podepsal spolupraci prave s Best connection. To jsme se nestacili divit, jak vsichni lidi, co k nim prisli pracovat, umeli AJ. Oni ani neumeli pozdravit! Tak o stejnem metru pro vsechny lidi bych moc nemluvil.
Mirek

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Sob Apr 19, 2008 9:51 am

Ja hovorim o konkretnej manzelovej skusenosti, mikru, o tomto konkretnom pripade viem urcite viac ako ty. Trochu vaz slova. Mozno v oblasti, kde zijes, tato agentura nema dobru reputaciu, my sme s nou u nas nemali ziadne problemy.
Len na okraj: spolu s nim pracovali 5 Briti a dvaja Poliaci. Poliaci anglicky vedeli, kedze moj manzel je ukecany, zistil to velmi rychlo.
V praci mam rovnake podmienky ako Briti, dokazala som, ze viem pracovat rovnako efektivne ako oni, som lojalny zamestnanec, velmi flexibilny, preto som ten job dostala. A to aj napriek tomu, ze nasi klienti patria medzi zdravotne postihnutych a cudzie prizvuky robia problemy.
Zelam pekny den.

mikru
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 158

for carfaxcat...

Poslať od mikru » Sob Apr 19, 2008 2:04 pm

OK, budu vazit slova...
Pekny den, Mirek

BUTTON_POST_REPLY