Roznos letakov

Pridajte vaše skúsenosti s českými, slovenskými ale aj britskými agentúrami. Nedovoľte, aby neseriózne agentúry oklamali viacej ľudí. A pochválte tie, ktoré vám pomohli.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
sjuzan77
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Str Apr 08, 2009 3:51 pm

Roznos letakov

Poslať od sjuzan77 » Str Apr 08, 2009 4:28 pm

ahojte. chcela by som sa s vami podelit o skusenosti s anglickou firmou, pre ktoru som pracovala.
Ide o firmu RAG COLLECTIONS - PRECYCLE GROUP v Readingu, pobocky maju aj v mestach Tamworth a Dewsbury. Do tejto firmy sme sa dostali cez kosicku agenturu Euro Job, ale ludi tam posielaju aj ine slovenske agentury.
Chcela by som ludi upozornit, ze firma, pre ktoru sme pracovali je maximalne neseriozna a casto si pletie pojmy
"zamestnanec" a "otrok". V agenture nam bolo povedane, ze ideme roznasat letaky pre charitu, tzv. charity bags. denne sme mali rozniest 350ks letakov a pracovna doba mala byt od 8.00 do 16.00. Asi sa stala chyba..
minimalna denna norma bolo 1000ks, ked sme to s kolegami prepocitavali, vyslo to na 20 az 30 km. o 5.50 sme uz museli byt na firme, odkial sa autami chodilo do blizkych ale aj vzdialenych miest.pracovat sa zacinalo okolo 7.00. roznasanie trvalo do 16.00, skor pre nas soferi nemohli prist. boli totiz kontrolovani z kancelarie cez gps. domov sme prichadzali najskor o 17.00, ale obvykle to bolo okolo 18.30, vynimocne neboli ani prichody po 20.00. na vysvetlenie - bolo takmer pravidlom, ze sme uviazli v zapche na dialnici.
bolo jedno, ake bolo pocasie, robili sme, ci prsalo, fukal silny vietor, dokonca sme parkrat zazili aj krupy. nebolo prijemne slapat cely den premoknuty do nitky. to by sa este dalo prezit, horsie to bolo s tym, ze cely den clovek nema prestavku na jedlo.oficialne sme mali narok na 30 min denne.ale to bolo len oficialne..najzaujimavejsie to bolo zo zakladnou ludskou potrebou - WC. ist niekam na toaletu - to nehrozi.proste na ulici nie je kam. takze sme museli od 6.00, kedy sme odisli z firmy az do min. 17.00 proste "vydrzat". skuste 11 hodin neist na wc..snazili sme sa to riesit aspon tym, ze sme cely den nepili.
dalsia zaujimava kapitola je spravanie ludi, ktorym sa letaky dorucuju. ludia ich denne dostavaju kvanta, prirodzene su z toho nervozni a zlost si vylievaju na nas. nadavky, hadzanie letakov na nas, dokonca pustanie psov - kazdodenna rutina. osobitne by som chcela upozornit na uhryznutie psom - to sa tu stavalo pravidelne, takymto krstom presiel hadam kazdy.
Ale chcem prejst k najdolezitejsej veci, ktora ma prinutila konat a upozornit na tuto firmu co najviac ludi. majitel firmy je obycajny podvodnik a zlodej. je jeho zvykom, ze nikomu nevyplati poslednu 2-tyzdennu vyplatu. nechcela som tomu velmi verit, ked ma na to upozornovali, az kym som sa nepresvedcila "na vlastnej kozi". pracovny pomer sme ukoncili 12.3. a dodnes mne ani snubencovi neprisli. dokopy to je 1000 libier, co nie je maly peniaz. zistovali sme od byvalych kolegov, ktori odisli este pred nami, ci svoje peniaze dostali. je to nejakych 30 ludi a z nich dostal peniaze 1!! majitel sa nam neozyva, odmieta komunikovat, pritom vieme, ze v praci normalne funguje.
Ospravedlnujem sa za dlhy prispevok, ale dufam, ze aspon niekomu to pomoze a neskonci tak, ako my a mnohi nasi kolegovia.

ProfiUK
Member
Member
PríspevkyCOLON 61
RegistrovanýCOLON Pia Dec 05, 2008 2:50 am

Re: Roznos letakov

Poslať od ProfiUK » Str Apr 08, 2009 7:01 pm

Ahoj , len by som sa ta chcel upozornit. Ked si sem prisla [racovat tak si vedela ze budes roznasat letaky tak potom naozaj neviem preco sa stazujes ze si pracovala aj v dazdi, silnom vetre alebo ked padali krupy.

A to ze si pracovala tolko hodin, pred tym ako zacnes pracovat zvycajne ti majitel da podpisat papier ze si ochotna pracovat viac ako 40 hodin.

Kapitola ludi co nemali zaujem o letaky je dalsia vec. Nehnevaj sa ale ak je niekto doma a ty ho vidis tak sa opytas ci ma zaujem o letak alebo nie . Ak nie tak mu ho jednoducho nepchas za kazdu cenu do schranky. Netvrdim ze tu nenajdes vela idiotov ale tak isto aj na Slovensku.

Aj napriek tomu, ak mas problem dostat naspat svoje peniaze su na to paky ako sa to da.... Ak mate slabsiu anglictinu napis mi spravu a mozme ho skusit nejako vyplasit. Niekedy staci aj to.

sjuzan77
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Poslať od sjuzan77 » Str Apr 08, 2009 7:52 pm

ahoj. s pocasim mas uplnu pravdu, s tym som mohla ratat. proste ma to pri podpisovani zmluvy s agenturou nenapadlo - moja chyba.
ale ostatne veci - to sa mylis, trocha ti to objasnim.
podpisala som, ze som ochotna pracovat nadcasy. ale zaroven som podpisala aj to, ze po kazdych 2 mesiacoch mi bude zvyseny plat. pracovala som tam viac ako 5 mesiacov a jedine zvysenie, ake som zazila, bolo zvysenie najmu za firemny dom. tak isto na tom boli kolegovia, ktori tam pracovali viac ako rok.
pytat sa ludi?to bola len marna snaha na zaciatku. najhorsi problem bol, ked mali na dverach "no junk mail".
charity bags totiz medzi tuto postu patri.problem bol v tom, ze sme mali prikaz davat letaky aj do tychto schranok, denne sme mali kontroly z firmy, ci tak robime. od nadriadeneho nam bolo doslovne povedane, "hodte to tam a snazte sa co najskor odtial zmiznut". proste sme im tam tie letaky museli davat proti ich voli.
ja nenadavam na ludi, uplne ich chapem, ze tak reagovali, mali toho plne zuby.
dakujem za ponuknutu pomoc, ale nevidim moznost, ako to spravit a nejde o anglictinu, s nou nemame najmensi problem. uz sme mu pisali, ze to dame na presetrenie prislusnym uradom v uk, ale ani tak sa neozyva...

ProfiUK
Member
Member
PríspevkyCOLON 61

Re:

Poslať od ProfiUK » Str Apr 08, 2009 8:21 pm

HMM po kazdych dvoch mesiacoch ??? tomu hadam ani sama neveris ze to tu takto chodi . Mozno po prvych troch mesiacoch a potom dlho dlho nic .:))

Ok tak nech sa Vam dari .

sjuzan77
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Poslať od sjuzan77 » Str Apr 08, 2009 9:13 pm

samozrejme som neverila. len som slepo dufala, pretoze to zvysenie sef podpisal..
dakujem a podobne:)

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Str Apr 08, 2009 9:41 pm

Nehladali ste si po takejto skusenosti inu pracu? Pises, ze tam niektori ludia vydrzali rok a viac. To boli ozaj takito masochisti?

sjuzan77
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Poslať od sjuzan77 » Štv Apr 09, 2009 8:27 am

samozrejme ze sme sa snazili najst si inu pracu. zial, narychlo sa nam nic nepodarilo a cas nas tlacil. nas pobyt v uk bol totiz mozny len do konca marca a potrebovali sme nasetrit aspon nejake peniaze, aby sme mali na svadbu, ktora nas onedlho caka. to bolo pre nas prioritou a tak sme zatali zuby a makali.
vo firme je par jedincov, ktori su tam skutocne viac ako rok, a ostatni ich obdivuju, ze to tam tak dlho vydrzali. ale kazdy ma svoj dovod, preco tam je tak dlho, viaceri z nich sa nechcu z osobnych dovodov vratit na svk a slaba znalost anglictiny im neumoznuje najst si inu pracu:(

hawaiicanka1
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 48
RegistrovanýCOLON Pon Okt 06, 2008 3:29 pm
BydliskoCOLON Coventry, UK

Poslať od hawaiicanka1 » Pia Apr 10, 2009 8:44 am

Skus employment tribunal na navrat penazi. Ale ponahlajte sa, lebo lehota je 3 mesiace od vypovede. Do toho rataj, ze musis napisat oficialny doporuceny list sefovi, ze chces peniaze spat inak pojde na sud a musis cakat na odpoved 28 dni. Pozri si na nete info o employment tribunal. Potom mozes podat zalobu, za nu by si nemala platit nic. Potom dostanes termin na sud.

sjuzan77
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Poslať od sjuzan77 » Pon Apr 13, 2009 9:05 pm

dakujem za informaciu, uz sme tam napisali mail, uvidime, co z toho bude. sefovi sme to uz pisali mailom, ze ak nam neda vyplatu, dame ho na sud, ale uplne to odignoroval..

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pon Apr 13, 2009 9:25 pm

Napiste doporuceny list, nie mail. Na mail ti urcite neodpovie, kedze mu momentalna situacia vyhovuje, preto vas aj ignoruje. Skus sa s touto mailovou komunikaciou ohanat na sude. Asi by sa na tom iba pobavili.

sjuzan77
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Poslať od sjuzan77 » Uto Apr 14, 2009 8:13 am

este dnes mu ten list napiseme. dufam, ze mu to len tak neprejde. vcera som sa dozvedela od byvaleho kolegu, ze tyzden po nas odisiel z firmy dalsi clovek a tiez marne caka na svoje peniaze..

Foxy
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Sob Mar 01, 2008 2:33 pm
CONTACTCOLON

Poslať od Foxy » Uto Apr 14, 2009 11:01 pm

snazime sa napisat ten doporuceny list sefovi, ale radi by sme boli, keby ste nam poslali nejaky navrh, ak s tym uz mate nejake skusenosti, aby sme vedeli, ako mame formulovat ten nas list. Vopred dakujem

Foxy
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Sob Mar 01, 2008 2:33 pm
CONTACTCOLON

Poslať od Foxy » Str Apr 15, 2009 6:55 am

nas email je foxy@salamon.sk
dik

ProfiUK
Member
Member
PríspevkyCOLON 61

Poslať od ProfiUK » Str Apr 15, 2009 7:51 pm

ale ale ...ved ma tu niekto pred nedavnom odmietol a co tu teraz citam :))))))

alinko777
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pia Apr 24, 2009 6:23 pm

Poslať od alinko777 » Pia Apr 24, 2009 6:27 pm

Dobry den,

chcem sa opytat, ci mate niekto skusenosti s roznosom letakov v londyne, mam tam ist robit ale nie je to pre charitu... potreboval by som surne info.. diky

BUTTON_POST_REPLY