Constructive recruitment

Pridajte vaše skúsenosti s českými, slovenskými ale aj britskými agentúrami. Nedovoľte, aby neseriózne agentúry oklamali viacej ľudí. A pochválte tie, ktoré vám pomohli.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
kofola
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Pia Júl 10, 2009 11:23 pm

Constructive recruitment

Poslať od kofola » Pia Júl 10, 2009 11:26 pm

Ahoj vsetci nedavno som sa vratil z anglicka ( manchester, Liverpool)
Pracu se si vybavovali cez Constructive recruitment. Vybavoval to pan mgr Stanislav Hric. Zaplatil sme mu 140 eur za sprostredkovanie. Ked som podpisoval zmluvu nasluboval mi preplacane nadcasi, ubytovanie blizko prace, netreba si brat velku hotovost atd atd. Prisli sme do Manchesteru cakali sme 6 hodin na vyzdvihnutie z letiska, previezli nas do liverpoolu (18 libier v dodavke sme boli asi 10),tam nam povedali ze mame zaplatit 300 libier- 100 ako poplatok za ubytovanie na dva tyzdne a 200 ako adminystratyvny poplatok za vybavenie uctu doktora atd, ked som povedal ved to si vybavim aj sam, nesuhlasili, poplatok aj tak.
Tuto ceskoanglicku agenturu vedie pan Martin Manych, nebudem kecat hluposti a nafukovat ako niektori na tomto fore. Pracu sme dostali este v ten den-krajanie zeleniny (4 stupne celzia nezaizolovane cizmi stojis celi den oprety o stol atd). Tuto pracu sme po 12 hodinach odmietli a odmietli sme zaplatit aj tych 300libier. Mne tu smenu zaplatili kamaratovi nie.
Odtial sme isli do manchesteru pretoze sme na stastie/nestastie na letisku stretli Honza Franceka ktori nam dal na seba cislo.
V manchesteri sme dali 207 libier za ubytovanie(75 za najomnu zmluvu,50 ako depozit a zostatok za dni zostavajuce do konca mesiaca)Este v liverpoole nam hovorili ze je 35 volnych pracovnych pozicii.
Ked sme sa ubytovali niektori kolegovia v nudzi nam povedali o tom ze bez prace su uz nejaku dobu ( Francek sa im sice snazi vybavit pracu ale jeho zivobitim je vlastne najom ktory kasiruje na konci kazdeho mesiaca), takze pracu dostanes, ale malo a malo platenu, takmer vylucne bez moznosti nadcasov, asi tak aby si si zarobil na najom a na stravu.
Ak mate mizivu znalost ang jazyka mate minymalnu sancu sa zamestnat, iba nakrmite agenturi, zaplatite najom pozriete si mesto a idete domov, ak mate peniaze.
Ale musi sa uznat honza nam nasiel robotu len na 5 dni- upratovanie a vratil nam aj depozit takze fasa, ale aj tak zavadza ludi pretoze prace je nedostatok a on to vie, ale aj napriek tomu ich vola.
Niektori ludia boli zamestnany tak v priemere 2 dni v tyzdni.
Honza ma stranku www.manchester.cz prace co tam ma su vatsinou na dva tyzdne potom nic a tak.
Na zaver este davajte si pozor na ciganov operuju v liverpoole aj v manchestri. Z ust viacerych viem ze zoberu velky poplatok za ubytovanie, za sprostredkovanie prace pricom pracu vam nevybavia v jednom dome byva 15 ludi bez vody, eletriky, potom vas kasiruju kazdy mesiac za najom.
Ked vam pojdu vybavovat ucet (a to nieje fake sam som to vydel v manchesteri) pozru si vase heslo k uctu a ak nieco zarobite tak vas mozu vybrat) Hovoril som to aj tej polskoanglickej uradnicke ta povedala aby som sa nestaral do jej prace a ze to mam dat na policiu.
Je to dlhy prispevok nespomenul som tu vsetko ale aspon zaklad

lolita
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Ned Júl 05, 2009 9:40 am

Re: Constructive recruitment

Poslať od lolita » Uto Júl 14, 2009 8:47 pm

Presne toto sa stalo mne s priatelom ked sme isli do Liverpoolu.Prisli sme na letisko v Manchestri a cakala nas ciganka s dietatom.Potom sa objavil jej muz-cigan.Odviezli nas aj s dalsimi 4ludmi v autach kde sme boli natlaceny ako sardinky do Liverpoolu.Prisli sme do ich maringotky kde sme stravili 2-3hodiny kvoli papierom.Vsetko davali podpisovat co sa tyka najmu,o robote nic spomenute.Ze tyzden bude trvat pokedy sa vsetko vybavi.Behom 2dnoch sme zistili ze je to len realitna agentura ktora ma ako bokovku hladat pracu pre nas.Na dome sme byvali s 12 ludmi plus my dvaja!!!!To co sme sa podozvedali od tych co byvali s nami nam bolo vsetko jasne...Zaplatili sme najom dopredu,depozit...ostali penaze len na prezitie....Oklamali nas dokopy vtedy spolu o 30 000sk.Stale sme boli bez roboty.Ta agentura sa vola BLUESTAR AGENCY/manzelia TOMANOVI/Po tyzdni sme sa prestahovali k dalsiemu zdieracovi....Bol tmavej pleti ale nebol to cigan.Volakedy spolupracoval s nimi.No lenze tam sme boli mesiac a 2krat som za cely mesiac robila!!!Prisla pani z agentury TOM JOB to vsetko ututlavat.Spravili medzi sebou dohodu lebo sme mu neplatili za najom-nebolo z coho....Po mesiaci nic nerobenia,bez prijmu sme sa rozhodli z tadial odist,pretoze sa minali posledne peniaze....Prisiel pre nas Roman K.,ktory pracoval v Tom Jobe.Z hodiny na hodinu sme sa zbalili a odisli....A takto sme sa dostali do Mansfieldu kde sme hned na druhy den mali pracu a aj ubytovanie.Vydrzali sme tam rok.Taka pikoska- isli sme cez slovensku agenturu Tom Job,tam sme boli pod Bluestar agency/cesi/ a ti nam mali zohnat pracu cez dalsiu anglicku agenturu

andrej.p
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Ned Aug 09, 2009 3:14 pm

Poslať od andrej.p » Ned Aug 09, 2009 3:25 pm

ja som bol celkom spokojny s vybavenim prace cez tuto spolocnost. hladal som pracu ako casnik. pristup sa mi zdal dobry, aj na maily odpovedali, aj ma podrobne informovali o podmienkach, ktore boli splnene ako sme sa dohodli. Uz tu pracujem druhy rok. Ono asi aj dost zalezi na tom s kym agentura spolupracuje v anglicku. mozno ani nevedeli, ze budu s vami takto zachadzat?!

kofola
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Pia Júl 10, 2009 11:23 pm

Poslať od kofola » Sob Aug 22, 2009 12:37 pm

Ano je tam urcita pravdepodobnost, ale mala. Pan Hric-sef constructive recruitment musi vediet predsa kam tych ludi posiela, a nie nam klamat do oci. DOTERAZ SOM SA VRATENIA PENAZI OD NEHO NEDOCKAL.Nezdviha telefony neodpoveda na maily.
Dufam ty tucny ignorant ze si to citas, dufam ze ti uz ziadny ludia nenaletia. Aspon na to by si mohol mat gule aby si vratil poplatok za sprostredkovanie, ktore sa neuskutocnilo.

BUTTON_POST_REPLY