Bran, s. r. o.

Pridajte vaše skúsenosti s českými, slovenskými ale aj britskými agentúrami. Nedovoľte, aby neseriózne agentúry oklamali viacej ľudí. A pochválte tie, ktoré vám pomohli.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
stevess
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Ned Sep 20, 2009 6:20 pm

Bran, s. r. o.

Poslať od stevess » Ned Sep 20, 2009 6:31 pm

Čaute, nepoznáte niekto náhodou spoločnosť Bran, s. r. o. z Dolnej Súče, ponúkajú mi prácu v UK. Neviem si ich overiť, na internete o nich dokopy nič není a na úrade práce mi taktiež nepomohli. Ďakujem za každú informáciu.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Re: Bran, s. r. o.

Poslať od ubeno » Pon Sep 21, 2009 3:53 pm

stevess píšeCOLONČaute, nepoznáte niekto náhodou spoločnosť Bran, s. r. o. z Dolnej Súče, ponúkajú mi prácu v UK. Neviem si ich overiť, na internete o nich dokopy nič není a na úrade práce mi taktiež nepomohli. Ďakujem za každú informáciu.
Obchodny register hovori toto

stevess
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3

Poslať od stevess » Uto Sep 22, 2009 7:15 am

Nazdar ubeno, dik za výpis obchodného registra, ale ja som si tieto veci už pozeral. Ja by som skôr potreboval niekoho kto má s nimi osobnú skúsenosť, alebo ich nejakým spôsobom reálne pozná.

@ndrej
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Str Júl 22, 2009 12:34 pm

Poslať od @ndrej » Str Sep 23, 2009 8:55 pm

ako uz bolo pisane je to firma zo Suce a majitel je Branislav Tatik. ja som do UK prisiel pred vyse 4 rokmi cez neho. zhanal pracu hlavne pre Tesco (warehousy) a stavanie nejakych stanov. ja osobne som s nim nemal ziadne zle skusenosti mne pracu a vsetko co slubil zohnal. poznam ale aj ludi co tvrdia opak. ale ono je to tazko sudit ked robis s ludmi tak to inac nejde, niekto je spokojny, niekto nie. vo vseobecnosti by som povedal ze pracu zozenie aj ked ako som uz povedal ja som s nim mal do cinenia viac nez 4 roky dozadu. kazdopadne vela stastia

stevess
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3

Poslať od stevess » Str Okt 07, 2009 4:29 pm

Nechcem tu poskodzovat majitela ani firmu, posudte vsak sami,.. Stala sa mi taka neprijemna skusenost, boli sme na pohovore v Dolnej Suci, s cim som bol vsak znechuteny bolo to, ze kazdy kto si zhana pracu sa logicky chce dozvediet o svojej pozicii, moznostiach prace, mzde, nadcasoch, ubytovani, ..atd. atd... co najviac kym tam pojde, aby vedel do coho ide a co moze ocakavat, ..bolo mi povedane , ze sa snazia vyjst svojim zamestnancom maximalne v ustrety pokial je vidiet, ze maju o pracu zjavny zaujem, odhodlanie a splnaju ich poziadavky. To vsak musim popriet hned, pretoze umiestnit mensiu skupinku ludi naraz sa neda, pretoze sa vraj popalili a nedoveruju svojim potencionalnym zamestnancom, umiestnit ich na spolocny dom sa taktiez neda, moznost vybrat si sklad taktiez nie, .. ale k veci, pretoze som sa vela zaujimal o tuto poziciu a len sa pytal, informoval, ma oznacila ista "psychologicka" za manipulatora a podrypavaca, ktory by mohol po vycestovani ovplyvnit ostatnych clenov skupiny a tak by sme odisli, .. oni by tak stratili celu skupinku zamestnancov, bola mnou znechutena aj ked nechapem ako, informoval som sa len o praci, ziadne otazky na telo, alebo osobne, ..chapem ze bola len v zaucnej dobe, ale takto ma vylucila zo skupiny a hoci som ja vybavoval pracu a pytal sa zvacsa za vsetkych otazky, ktore sme si spolocne pripravili mi oznamili, ze ostanych tam poslu, ale ja ist NEMOZEM, ..som teda z jej pohladu nevhodny na tuto poziciu ? ..a preco ? .. , Vela som sa pytal, odpovedat mi vedela len na menej ako polovicu otazok, cize je takmer iste ze v sklade v DONCASTERI v mraznickach je praca ktora je ozaj tazka a to hlavne v tej KOSE co tam bude vraj do -20 C, a ludia , ktori sa nepytaju , menej sa dozvedia tak tam idu, a uz len pre tie naklady ktore minuli na cestovanie a dalsie stym spojene tam ostanu. Mna teda vylucila, kedze som z jej psychologickeho pohladu (spravala sa tam velmi milo a bol som ohromeny ked som sa dozvedel po navrate tuto spravu) konfliktny, presviedcaci, manipulator s ostatnymi ludmi, ktorych by som vraj presvedcil, aby sme isli domov kebyze sa mi to tam nepacillo. Podotykam, ze som sa len informoval o mieste a chcel som vediet bezne veci, mozno viac ako je ona zvyknuta. Este ma tak nikto psychologicky neodhadol. takze este raz "dakujem" pani psychologicke v zaucnej dobe , ktora mi otvorila takto oci a nemusel som minut peniaze na vycestovanie. TERAZ UZ MI JE JASNE O AKU PRACU SA TAM JEDNA, .. o LLIVINGSTONE som pocul dobre veci, kedze je tam dobry sklad, a preto je tam aj tazsie sa dostat, tam sa tak casto ludia nemenia, .. tak len si to premyslite ak tam chcet ist, ..

minko23
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Ned Feb 27, 2011 1:24 pm

Poslať od minko23 » Ned Feb 27, 2011 1:35 pm

Cau stevess.
Neviem,ale myslim si ze sme boli spolu na pohovore ja som tu uz skoro 1,5 roka a bol by si velmi prekvapeny.Tomu ver.Nie je vsetko tak ako pises,ale ty mas inu skusenost.Su tu v pohode ludia samozrejme na par vynimiek,ale ako ty chalani,ktory to tu organizuju su fakt max pohode a aj sa tu da perfektne zarobit.Jedine v com mas pravdu je to,ze naozaj v tom office kde sme boli na pohovore sa ludia strasne hraju na managerov a riaditelov,ale pritom je to tak ako si o napisal.Nevedia nic a ani na nic odpovedat.Ale ako inak ti mozem povedat,ze pokial tu budu tyto chalani,ktory to tu organizuju tak ti len mozem odporucit sem prist.
Zatial sa maj.

libra5
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Mar 08, 2011 3:38 am

Poslať od libra5 » Uto Mar 08, 2011 4:30 am

caute vsetci chcem vas informovat o momentalnom stave prace v anglicku ktoru ponuka BRAN s.r.o a chcem vas upozornit ze veskere informacie ktore vam hovoria na firme su len s polovice pravda. Takze od noveho roka zaviedli take pravydla ktore robia zo svojich zamestnancov doslova otrokov napriklad nie su schopny zabezpecit niekedy ani 37,5 hod. tyzdene. Tyzden tu zacina v nedelu a konci v sobotu ale podme k tomu podstatnemu caka vas tu taka praca ktora zasahuje aj do vasho volneho casu mimo nej napr.v nedelu v robote vam oznamia ze musite zostat o dve hodiny dlhsie v pondelok vam zrusia smenu v utorok vas zas pustia o hodinu skor stredu vam zavolaju ze mate prist do prace o dve hodiny skor len najlepsie je na tom to ze mate ist do prace na druhu a supervizor ti zavola o 11:15 ze dostav sa na 12:00 a ked sa nedostavys 1x tak ti poslu na SK adresu doporuceny dopis ktory si nemozes vyzdvyhnut na poste lebo sa nachadzas v Anglicku a mas v nom napisane ze etste ras neprides alebo nezoberes nadcas alebo ze im nezdvihas telefon ked ta volaju na nadcas tak ta bud prepustia alebo presunu na Slovensko maju sice sidlo v Ziline ale kancelarie v Dolnej Suci na polnohospodarskom druzstve a pokial nepochadzas s okolia dolnej suce tak je nemozne aby si napr. dochadzal s Kosic kazdy den do Ddolnej Suce za pracou takze ta takto prinutia dat vypoved.Na dovolenku ta pustia max. na 10 dni aj to nie vzdycky kedy chces ty.Ked ides pracovat do mraziaku bud v Livingstone alebo do Doncastri tak si za pracovne oblecenie urcene do mrazov platis a je to presne 160 libier pritom tesco to dava firme zadarmo,alebo pokial si nezalozis ucet v CSOB banke tak ti budu vyplaty posielat hoci jako aj 13 dni po termine.A este je tu vela veci ktote sa vam nebudu pacit verte mi pracujem tu uz dlho pod nimi nehovorim ze tu bolo zle praveze tu bolo dobre ale po zavedeni novych pravidie je to tu uplne na hovno a viem ze aj vedsina ludi co tu pracuje tak chcu dat vypoved alebo zmenit pracu v UK DSLOVA NEODPORUCAM VAM SEM IST!!!

Mihoo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Štv Nov 03, 2011 5:03 pm

Poslať od Mihoo » Štv Nov 03, 2011 5:20 pm

Ahojte, ja som pre nich tiez robil pre nic v roku 2007 a 2008. Skusenosti nie su velmi dobre. Takze podme na to po poriadku. Robil som v Doncasteri pre Tesco. Oficialne som bol ich zamestnancom v Dolnej Suci ako nejaky pomocny pracovnik s preukazatelnym platom 8000 SK. v UK som zarabal 60000 a viac a bol som tam akoze na sluzobnej ceste. Pred odchodom sme zaplatili za vesty, ktore davaju inak zdarma. Dali nam podpisat prijmove pokladnicne doklady, na ktorych nebola ziadna suma, zrejme si ju tam dopisali podla potreby (asi koli podvodom na daniach). Praca bola v pohode, horsie to bolo uz s tym nastupom do prace, ako sa im chcelo, zavolali hocikedy potrebuju. Ubytovanie bolo klasicke, az na to, ze ked prisiel niekto novy, vzdy nas prestahovali, takze ak tam pojdete, pripravte sa ze sa mozte stahovat aj 2 krat do mesiaca. V zmluve sme mali napisane, ze dostaneme firemne vozidlo Skoda Fabia, dali nam staru deaselovu Feliciu, za pouzivanie ktorej sme museli zaplatit + vymyslali si poruchy typu natankovali ste do nej benzin a museli sme ju dat celu opravit, oprava bude stat x korun, ktore vam strhneme z dalsej vyplaty. Odpracovane hodiny ste si museli niekam pisat, aby ste si boli isty, ze vam zaplatia to, co ste skutocne odpracovali. Pri nocnych smenach, ktore su od 22:00 nas volavali do prace o 20:00, a do polnoci sme mali zaplatene menej, lebo to ratali ako poobednu. Zda sa mi, ze mali po tom ako som skoncil nejake problemy so slovenskymi uradmi ohladom tych dokladov, kamarata si tam aj volali aby im to dosvedcil, teda aby klamal koli nim. Ked uz ist do UK, tak cez agenturu, ktora poskytuje legalne zamestnanie, cize je potrebne si vybavit National Insurance Number a povolenie na pracu...

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Štv Nov 03, 2011 5:32 pm

NIN a povolenie na pracu v UK vobec nepotrebujes.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

vasko
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Štv Jan 19, 2012 1:11 pm

Poslať od vasko » Uto Feb 07, 2012 2:33 pm

Tiez som robil v Doncasteri pre Tesco pod Branom. Bran je neseriozna firma. Neodporucam ! A ked sa rozhodnete tam ist pracovat, tak sa pripravte na toto:
1. Marodka = nulovy zarobok, Pokial ochoriete nedostanete ziadne peniaze.
2. Stale budete podpisovat papiere a dodatky k zmluvam, kt. Vas znevyhodnuju. Bran si je vedomi ze na slovensku by ste to nepodpisali,tak to davaju podisovat v UK. A samozrejme nedostanete kopiu.
3. Vyhrazanie sa offkami, pokial odmietnete nadcas.
4. Bran neruci zakladne hodiny, cize Vas mozu nechat bez prace aj 3 tyzdne
5. Hrozne a drahe ubytovanie.
6. Kolektiv az na niektore vynimky hrozny. Ludia na barakoch si kradnu veci a jedlo, fetuju a biju sa. Proste krasa.

Nikdy viac.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Uto Feb 07, 2012 7:00 pm

Marodka zavisi podla toho, co je v zmluve, pokial nie je spomenuta, tak sa treba riadit Statutory Sick Pay (pokial su splnene dalsie podmienky).

Ziadna agentura ti nebude rucit zakladne hodiny za tyzden (napriklad aspon 30) a skor budu zohladnovat tych, ktori budu flexibilnejsi. Pokial nechces nadcas, tak je mozne, ze oslovia inych a ti potom preberu aj "tvoje" hodiny.

Ubytovanie si najdite sami cez gumtree alebo rightmove - agentura za to, aki ludia zdielaju ubytovanie, ozaj nemoze.

Podla mna sa skor oplati vyrazit na vlastnu past - agentura zo Slovenska vam neponukne nic viac, co by ste si nedokazali pri troske chcenia vybavit sami.

Prazdne utrzky papierov a dokladov by som nepodpisovala veru nikomu...
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

subview
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Štv Júl 05, 2012 12:36 am

Poslať od subview » Štv Júl 05, 2012 1:23 am

na niektore vety by som povedal suhlasim ale tych je ozaj malo a zopar veci je az moc prehnanych. nehovorim ze bran je idealna firma (povedzme si narovinu ktora firma je idealna) avsak je to firma ktora aj v dnesnej dobe ponuka tym ktori su ochotni pracovat nadmieru slusne zarobky. pri vycestovani do zahranicia si clovek musi uvedomit ze nejde sem zit a pracovat na 37,5 hodin tyzdenne ale makat aby co najrychlejsie a najviac zarobil a potom vypadol prec. ale to hlavne co kazdeho asi zaujima je : V BRANE SA DA SLUSNE ZAROBIT A VYPLATY CHODIA NACAS.

Beegee
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pia Júl 13, 2012 10:30 am

Poslať od Beegee » Pia Júl 13, 2012 3:38 pm

Nevie niekto nahodou ako prebieha pohovor do spolocnoosti BRAN s.r.o v Trencine??? (ked sa to tyka administrativnej pozicie)

BUTTON_POST_REPLY