Agentúry s dobrými skúsenosťami?

Pridajte vaše skúsenosti s českými, slovenskými ale aj britskými agentúrami. Nedovoľte, aby neseriózne agentúry oklamali viacej ľudí. A pochválte tie, ktoré vám pomohli.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mysho
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Str Feb 03, 2010 11:14 pm

Agentúry s dobrými skúsenosťami?

Poslať od mysho » Str Feb 03, 2010 11:18 pm

Existujú vôbec na Slovensku / v Čechách, nejaké agentúry, na ktoré by sa ešte nikto nesťažoval? :) (t.z. naozaj spostredkujú prácu, dodržia podmienky, nevyberajú peniaze za nič atď)?

S ktorými agentúrami máte dobré skúsenosti?
(možno tu podobná téma je, nič aktuálne som však nenašiel)

vďaka :)

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Re: Agentúry s dobrými skúsenosťami?

Poslať od krtek » Štv Feb 04, 2010 10:32 am

obecne ti muzu rict ze takova agentura skoro urcite neexistuje.
Mozna nekdy takova vznikla, ale zjistila ze se proste bez toho aby odirala vlastni lidi neobejde, ze proste nebude mit dost penez.

mysho
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Str Feb 03, 2010 11:14 pm

Poslať od mysho » Štv Feb 04, 2010 3:35 pm

vďaka :)
Keď pozerám rôzne diskusie na nete atď, tak naozaj mi to tak pripadá.

Ak sa smiem spýtať, čo navrhuješ (navrhujete): Hľadať prácu cez net, priamo na anglických stránkach? Príp cez nejakú anglickú agentúru ísť?

vďaka

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Štv Feb 04, 2010 4:56 pm

praca cez net zo slovenska sa dala najst dakedy davno, dnes sa s tebou nik nebude bavit pokial nie si tu a nemas banku a NINO... jedine ze by si bol neviem aky expert pocitacovy alebo podobny genius ;]
takze ostava ist cez slovensku agenturu, nechat sa zdierat, vybavit si papiere, zabyvat sa a potom uz len podla spokojnosti zacat si skor ci neskor hladat inu pracu... samozrejme ak mas peniaze, nic ti nebrani prist just like that, najst si ubytko a hladat si potom pracu... ale doba je zla, radsej by som sa odovzdal agenture a viem ze mam aku taku pracu a byvanie na zaciatok...

este dodam ze ja som toto riesil pred 6timi rokmi, bol som bez penazi, nasiel som si cez web rodinu, zamenil som posledne peniaze co som mal za 15 libier a siel som robit aupair 12 rocnemu chlapcovi... o dva tyzdne som uz upratoval jednu krcmu kazde rano, stihal som chodit aj do skoly, aj rodinu, odkladal som ako aupair 600 libier mesacne co boli slusne prachy na tu dobu, po roku som odisiel od rodiny, presiel roznymi jobmi a byvaniami... proste kazdy sme nejak zacinali a ak nie si spokojny ako si, skus s tym nieco spravit...

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Štv Feb 04, 2010 6:32 pm

ja kdyz radim tak toto:
kouknout na ceske/slovenske agentury ktere poskytuji ubytovani. Zamluvit si ho a odjet do UK (casto za zamluveni neplatis nic a nebo ti to vrati kdyz u nich budes bydlet mesic (nebo pri nejhorsim pripade to je mala castka). Ubytovani neni nic moc a musis sdilet barak s mnoha lidma a na pokoji nejses sam, ale na rozjezd kdy se hodi kazda libra to musi stacit.
Kdyz jsi jiz v UK tak si dojit na jobcentrum (hledat praci), obejit velke mnozstvi pracovnich agentur (registrace je v anglii zdarma, je nezakonne za zprostredkovani prace brat jakykoliv poplatek) obejit co nejvice podniku kde by jsi mohl pracovat (hospody, rychle obcerstveni, hotely, stavby,.......)
Zeptat se lidi na baraku kdo kde dela a jestli by se tam eventuelne nenaslo misto, urcite ti nekdo alespon doporuci nejakou agenturu ktera te zamestna (treba ne na plnej uvazek, ale porad jde o zacatek)
Timhle zpusobem mas temer zajisteno ze neco budes delat. (samozrejme musis se hodne snazit a obejit stovky prilezitosti, ale jestli nejsi uplne blbej, tak se zadari)
No a po nejakem tom mesici kdyz se rozkoukas uz muzes pokracovat lepsim ubytovanim, lepsi praci, lepsi pritelkyni :-) proste jak se citis, protoze uz te netrapi existencni otazky kde budes vecer spat a jestli mas co jist.

NIKDY neplatit neco agenturam (jakymkoliv), v 99.999% jsou to vyhozene penize (mluvim z vlastni zkusenosti, kdy jsem nenasel nikoho kdo by mi takovouhle radu dal a ty penize teda vlastne vyhodil :-)

BUTTON_POST_REPLY