SUNRISE vs RICHANTO

Pridajte vaše skúsenosti s českými, slovenskými ale aj britskými agentúrami. Nedovoľte, aby neseriózne agentúry oklamali viacej ľudí. A pochválte tie, ktoré vám pomohli.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
matokuk
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Str Okt 06, 2010 5:46 pm

SUNRISE vs RICHANTO

Poslať od matokuk » Str Okt 06, 2010 5:59 pm

Dobry den ,
ide o Humensku agenturu ,ci to nieje len zmena nazvu agenturi posobiaca pod menom RICHANTO
,pretoze meno konatela je v zivnostenskom registry rovnake. Ci to nieje len zmena obchodneho mena :
SUNRISE
Jilemnického Sady 14
066 01 Humenné
Slovak Republic
mobile: 0915 933 339
@-mail: 77praca@gmail.com

Dakujem pekne za radu , uz som bol podvedeny 3 krat , tak chcem mat istotu.
Jedna sa o pracu v Northampton , balenie sendvicov .
Kontaktna osoba ma zobrat 200 GBP za sluzby
dakujem Vam pekne

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: SUNRISE vs RICHANTO

Poslať od carfaxcat » Pia Okt 08, 2010 3:27 pm

Na fore je prispievatel "sunrise", ktory inzeroval niekolko pozicii (baliaren sendvicov, masa atd) aj na tejto stranke. Ci je s nimi vsetko v poriadku alebo nie, neviem povedat. Pred par dnami som vsak reagovala na niektore jeho nespravne frazy v inzerate.
Ak sa nahodou cez nich dostanes do Northamptonshire alebo priamo do Northamptonu (centrum mesta a vlastne aj cele grofstvo poznam mimoriadne dobre) a budes mat nejaky problem, tak sa ozvi.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pia Okt 08, 2010 4:48 pm

No z toho ze si chce vzit za sluzby 200GBP je celkem zrejme ze zadne dobre zachazeni ocekavat nemuzes.
S nejvetsi pravdepodobnosti zprostredkovavaji praci nelegalne, protoze
1. brat si jakykoliv poplatek v UK za zprostredkovani prace je nelegalni (mozna dokonce trestny cin)
2. cizi nez anglicka agentura nesmi v UK zprostredkovavat praci

Takze bud porusuji bod 1 a nebo bod 2

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pia Okt 08, 2010 5:15 pm

Ono je to az 380 libier v niektorych pripadoch - vraj administrativne poplatky. Osobne neverim, ze zdravotna prehliadka a nejaky preukaz budu stat tolko. Okrem toho vyraz legalizacia pobytu (a naviac za tie peniaze?), o ktorom dotycny pise na roznych pracovnych strankach, mi nesedi vobec.

V NN je urcite viac prevadzok na vyrobu polotovarov/jedal - urcite v Moulton Park na severe mesta je minimalne jedna, dalej najdes prevadzku na cerealie v Burton Latimer (Wheetabix) blizko mesta Kettering atd. Onedlho budu naberat firmy na Vianoce (urcite posta), dalej skus pozicie upratovacske - momentalne napr Johnson Underwood ponuka poziciu za £10/h (temp to perm), je to vhodne pre vlastnikov auta. Ak sa budes snazit, nieco snad najdes aj tu.

Ubytovanie sa da zohnat v akomkolvek meste aj bez takejto sprostredkovatelskej sluzby, WRS a national insurance number sa daju vybavit velmi jednoducho aj podla rad z tohto fora. Nemusis na to vediet anglicky - v miestnych bankach si otvaralo ucet vela ludi so zakladnymi znalostami anglictiny. Predpokladam, ze kontaktna osoba zo ziadnej slovenskej agentury ti nemoze zarucit, ze dostanes zamestnanie okamzite, budes pracovat kazdy jeden pracovny den (a nie napr. 1-2 dni v tyzdni po dobu par tyzdnov) a pod. Pravdepodobne ta hodia dalsej agenture - v tom pripade je lepsie mat registraciu priamo s britskou agenturou a obist tento nezmyselny krok.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Pia Okt 08, 2010 5:44 pm

Lekárska prehliadka u GP stojí 70 libier. Viem to, absolvoval som ju až 2 x odvtedy, čo pracujem ako žeriavnik. A legalizácia? Som tu už aj s rodinou vyše 10 rokov a nič také sme neabsolvovali. Žeby sme tu boli nelegálne?

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pia Okt 08, 2010 5:50 pm

Formulka na tahanie penazi.

Mam zlegalizovany iba sobasny list :) Seba nie.

sunrise
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Str Sep 29, 2010 1:56 pm

Poslať od sunrise » Pia Okt 08, 2010 7:25 pm

Dobrý večer.
Nestačím sa diviť aké konšpiračné teórie tu spriadate na moju hlavu. Ak ste si nevšimli, ja žiadny poplatok za sprostredkovanie zamestnania od uchádzačov o zamestnanie nevyberám. Za svoje služby dostávam odmenu od zamestnávateľa až vtedy, keď odpracujete 6 týždňov. Dovtedy pracujem zadarmo. Je len vaša chyba a úbohosť, že sa znižujete k takému ohováraniu a ponižovaniu. Práve takí ľudia dokážu urobiť kopec problémov v Anglicku. Vám sa jednoducho nechce pracovať a preto ubližujete. Prečo sa skrývate za nič nehovoriace nicky. Nemám problém udať svoje meno aj telefónne číslo. Ak má niekto proti mne niečo osobne, nech sa páči. Čakám na váš telefonát na 0915 933 339. Moje meno je Ľubomír Žolna.
Kto nesprostredkovával zamestnanie, tak ani netuší, aký je národ tejto krajiny. Kopec primitívov a zákerných ľudí. Samozrejme česť výnimkám a tie výnimky si veľmi vážim. Práve tie výnimky ktorých je ešte stále dosť pracujú v Anglicku a nemajú žiadny problém si týždenne zarobiť v čistom od 250 GBP do 390 GBP. Prajem vám veľa úspechov a už sa konečne spamätajte.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pia Okt 08, 2010 7:47 pm

Za vas tzv. administrativny poplatok sa ozaj zmesti vela - legalizacia, zdravotka a spol (hlavne ta "legalizacia" potesi). Spolu podla predchadzajucej debaty je vydanie zdravotneho preukazu otazkou par libier, prehliadka 70 a WRS 90, takze 380 je konkretne za co?
Ja osobne proti vam nic nemam, ale mam vyhrady k urcitym veciam, ktore ste si urcite precitali.
Zelam vsetkym zaujemcov o pracu, aby si tu vytuzenu nasli a nam, ktori ju uz mame, aby sme v zdravi vydrzali.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Ned Okt 10, 2010 11:09 am

Jestli sis nevsimnul tak mi tady zadne "konšpiračné teórie" nedelame.
My ciste jen konstatujeme ze ty neco nabizis a udavas ze administrativni poplatky jsou 380 liber. V techto administrativnich poplatkach jsou jen veci ktere jsou tady normalne zadarmo
cituji:
380 GBP - administratívny poplatok (medical prehliadka, medical preukaz, legalizácia pobytu).
jak tu jiz nekdo uvedl zdravotni prohlidka je 70gbp, zbytek jde ciste jen do tve kapsy a to je ponekud hodne.
Jak sam rikas za to ze nekomu dohodis pracovniky ti plati primo firma, tudiz ty by jsi nemel jiz nic dalsiho vybirat. Kdyby jsi treba chtel 50GBP za administrativni praci ktera ti vznikla, tak nerekneme vubec nic.

Navic obecne kdyz nekdo meni nazvy firem, tak na 90% to vzbudi opravnene podezreni ze se ten clovek pred necim snazi uniknout.

lcmya
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 24
RegistrovanýCOLON Sob Jan 30, 2010 11:16 am

Poslať od lcmya » Ned Okt 10, 2010 11:51 am

No ja som veru prekvapena, ze liar platil £70 u GP za prehliadku. Ja som takisto mala niekolko zdravotnych prehliadok od kedy som v UK u GP-ho ale aj zamestnavatela (vratane krvnych testov a ockovania) a nikdo si nic nepytal.
£380 lekarska prehliadka u private GP??

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Ned Okt 10, 2010 7:00 pm

Icmya,niekto lekarsku prehliadku predsa zaplatit musi. Ja som ju prvykrat zaplatil a ucet som poslal zamestnavatelovi,ktory mi to preplatil. (Tvoj zamestnavatel to asi platil tiez). Druhykrat som to tiez zaplatil,ale uz si nespominam, ci mi to zamestnavatel bol ochotny preplatit, lebo ... credit crunch.To bolo vlani.

dude
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
RegistrovanýCOLON Štv Dec 03, 2009 7:50 am

Poslať od dude » Str Okt 13, 2010 11:40 am

o jakych lekarskych prohlidkach se to tady bavite? Vzdyt v uk jsou felcari zadarmo...

lcmya
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 24
RegistrovanýCOLON Sob Jan 30, 2010 11:16 am

Poslať od lcmya » Str Okt 13, 2010 8:05 pm

dude píšeCOLONo jakych lekarskych prohlidkach se to tady bavite? Vzdyt v uk jsou felcari zadarmo...
Na vykon niektorych povolani potrebujes potvrdenie od lekara, ze si v poriadku a nic Ti nebrani k vykonu daneho povolania (niekedy aj testy...). Ja som registrovana u NHS GP - doteraz som mala vsetko zadarmo, takisto u svojho zamestnavatela (terajsieho i predchadzajuceho - zadarmo, ale boli/su velke organizacie). Preto sa cudujem liarovi.
Doteraz ak som platila, tak len u private GP. Ale ako som citala na webe sukromneho lekara poskytuju aj vstupne prehliadky pred nastupm do povolania, a naozaj nie su lacne (niektori mozu mat zmluvy so zamestnavatelmi). Bohuzial vacsinou s GP sa nezaregistrujes/nevydis hned ale moze to trvat podla skusenosti (viacero ludi) niekolko tyzdnov. A vtedy si odkazany na private. Ale dobry zamestnavatel by mal vsetko preplatit!!!

Neznamy
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pia Jún 01, 2012 12:21 pm

Poslať od Neznamy » Pia Jún 01, 2012 12:26 pm

Zdravim, SUNRISE agentura ponuka pracu v spanielsku na tento meiac, a uz pred vycestovanim su tam seliake problemy a nejansosti od pana majitela agentury, bol cas vycestovania, zivotopisi sme odoslali, neodpisuje na emaily a podobne, je tu niekto kto sa tam tiez chysta? Rad by som bol v kontakte s viacerimi ludmi.

flash56
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Jún 04, 2012 10:36 am

Poslať od flash56 » Pon Jún 04, 2012 5:27 pm

my s kamaratmi sme chceli ist, zdalo sa nam to fajn. vraveli sme si to, ze to skusime, a ja som kontaktoval mailom, ale po tych prispevkoch na tychto forach, sme sa rozhodli, ze asi radsej nie, tak neviem. ale laka nas to

DulceMaria993
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Pon Jún 04, 2012 5:55 pm

Poslať od DulceMaria993 » Pon Jún 04, 2012 6:09 pm

Dobry Den neviem co ste za ludia ale vravite blbosti poriadne si precitate poziadavky az tak nieco piste za 1. mne na email vpohode odpovedaly + sa osobne stretneme ja nevidim problem .. idem na tu Brigadu do Spanielska a neplatite jemu na Slovensku ale tomu az v Spanielsku a co vam je nedobre idete na krasne miesto Malaga je to primorske mesto lacne ubytovanie mna v Bulharsku na dovolenke za 2 tyzdne viac vyslo a bez stravy ako do Malagy na mesiac a letenka nieje az tak draha inde za take sprostretkuvanie by ste zaplatily viac napr. Studens Agenci im by ste viac daly ako zarobily tak budte radi ze mate taku sancu a lekarske vysetrenie ma byt samozrejme nikdy neviete co sa moze stat a to ze date takmer 400 eur za vsetko to neni az tak vela to je Almuzna tak ze budte radi ako fakt ste naozaj bezcitny a sebecky a naozaj su taky Slovaci a aspon ze tu nebudem makat za mesiac za neakych 120eur radsej tam a zarobim viac a tie 400 euri sa vam za mesiac vratia minimalne 3 krat tak budte spokojny ze neste v karavanoch ale v ubytovnach ci domoch lebo su aj take firmy ktorym zaplatite tu a vam nedaju robotu a nechaju vas spat na ulici tak naozaj naco sa stazujete ????

DulceMaria993
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3

Poslať od DulceMaria993 » Pon Jún 04, 2012 6:20 pm

SUNRISE !! uplne svami suhlasim vy im date prilezitost lepsie zarobit ako unas a bez znalosti jazyku ci len zo zakladnym vdelanim a oni sa spravaju takto na vasom mieste by som im tu sancu ani nedala unas zarobia na brigadach max. asi 180 eur a nedobre im a tam zarobite toto aj za den ak sa posnazite tak ja neviem co im je nedobre a na emaily v pohode odpisujete tak neviem co maju proti vam ja som rada ze ste mi daly moznost brigady v Spanielsku za dobry plat lepsi ako unas a ja nemam problem robit ak je dobra suma za to a ako fak tych 400 eur za sprostretkovanie tam + letenka asi cca 50 eur je Almuzna v inych firmach zaplatily by viac alebo by spaly na ulici a bez prace nakoniec a zaplatily by tu vopred a Students Agenci ty navas viac zarobia ako vy zarobite tak neviem naco sa stale stazuju a ked maju svami problem tak nech si vas overia na urade prace a zistia viac

flash56
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Jún 04, 2012 10:36 am

Poslať od flash56 » Pon Jún 04, 2012 6:51 pm

A mozem sa opyatat, vy mate skusenosti s pracou u SUNRISE? a ak ano ako sa vam pozdavalo?

Neznamy
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pia Jún 01, 2012 12:21 pm

Poslať od Neznamy » Uto Jún 05, 2012 2:52 am

My nikoho neochucujeme, ani neurazame... naucte sa citat, len sa pytam ci tu je niekto kto ide pretoze sa malo ist 2.6.2012 potom napisal ze niesu letenky, ze na druhy den bude vediet, potom napisal ze furt nevie, dalsi raz racej vobec neodpisal...aj som s nim telefonoval a nebol moc privetivy a mily.... tak co si ma o tom clovek mysliet zejo:)

DulceMaria993
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3

Poslať od DulceMaria993 » Uto Jún 05, 2012 4:06 pm

Ahoj Neznamy dnes som sa s tym clovekom stretla ja mu este zavola a dohodneme sa na dalsom stretku on nam da zmluvu bez poplatkov ja ju odnesiem na urad prace a potom mu poviem presny datum odletu on mi povie kedy mozeme tam prist presne a kedy kupit letenku a potom pojdem tam idem asi niekedy zaciatkom Jula presny datum az o neake 3 tyzdne sa snim stretnem a dohodneme sa a pojdeme do Spanielska !!! :DD

BUTTON_POST_REPLY