CCUSA

Pridajte vaše skúsenosti s českými, slovenskými ale aj britskými agentúrami. Nedovoľte, aby neseriózne agentúry oklamali viacej ľudí. A pochválte tie, ktoré vám pomohli.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
nage
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Ned Jún 27, 2004 2:32 pm
BydliskoCOLON Bratislava
CONTACTCOLON

CCUSA

Poslať od nage » Ned Jún 27, 2004 3:27 pm

V niektorej vedlajsej teme som si precital nazory "starych mazakov" z Londyna na rozne (hlavne slovenske a ceske) agentury. Hovorite, ze tolko penazi by ste nikdy nedali za nieco, co si mozete vybavit sami.
Ja osobne som sa tiez rozhodol pre agenturu, konkretne CCUSA. V case ked som si zacal vybavovat pracu v UK (februar 04) som totiz absolutne netusil ako by som v UK sam hladal pracu, ubytovanie, etc (vobec som nevedel ake dalsie etc.. existuju). CCUSA ponukali kompletny program so zaistenim prace zo SR, rovnako ako byvaju work&travel do USA. Takze som sa aj s kamaratom prihlasil (mali nam najst spolocnu pracu). Zaplatil som 355 eur (nie je to malo, ale stalo mi to za istotu prace) a cakal kedy mi pride job offer. Na pristup agentury sa nemozem stazovat, posobia na mna seriozne. Problem je v tom ze pracu mi stale nenasli, mam odchadzat 7.jula (dnes ked toto pisem je 27. juna). Bol som sa u nich viackrat informovat ze co a ako a ukazalo sa ze so zabezpecenim worku maju znacne problemy a je velka sanca ze sa im to vobec nepodari. V takom pripade mam narok na vratenie celeho poplatku 355eu. Vraj im vypovedali zmluvy hlavni zamestnavatelia... Ich navrh na dalsie riesenie by som mal vediet o niekolko dni. Je vsak jasne ze ponukli novy produkt ktory teraz nie su schopni zabezpecit.
Medzicasom som uz ziskal aky-taky prehlad (vdaka tejto stranke) a verim ze s trochou snahy by som sa v UK uplne nestratil. Nemam vsak ziadne skusenosti s hladanim prace a ubytovania v zahranici a hlavne sa obavam problemov pri zakladani uctu v banke (najdem si job aj bez uctu?). Tiez sa obavam pretlaku pracovnej sily (hlavne v Londyne, myslite ze v inych mestach je to lepsie?). Ocenil by som dobre rady ako prezit prvych par dni...
Som student a s anglictinou nemam vacsi problem, v UK chcem brigadovat cez letne prazdniny (2 mesiace).

nage
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Ned Jún 27, 2004 2:32 pm
BydliskoCOLON Bratislava
CONTACTCOLON

Poslať od nage » Str Júl 07, 2004 11:29 pm

Takze ak by to niekoho zaujimalo - CCUSA mi pracu nezohnali. Poplatok za program (355eu) som bez problemov dostal spat. Pristup agentury bol sice korektny ale co je mi to platne ked mi ziaden job nenasli. Na vlastnu past do UK na 99% nepojdem. Nie kvoli nedostatku odvahy, ale z informacii co som pocul mam dojem, ze by som pravdepodobne iba prerobil.
... Navyše ak pozerám na ich web, tak za tie peniaze prakticky nedostaneš nič iné, čo by si si nevedel vybaviť sám.
Vybavit mi mali hlavne pracu. Ano, 355EU je vela ale bol by som spokojny ak by som mal job.
V podmienkach majú uvedené nepresné údaje (napr. o minimálnej mzde).
Na zmenu minimalnej mzdy oproti materialom ma sami upozornili, na druhej strane nechapem preco si chybu neopravia.
... prave som zistil ze program do UK uz na webstranke nemaju. Predpokladam ze som jednym z vyvolenych ktori program odskusali (=>neosvedcil sa) a buduci rok ho uz neponuknu.
zdravim Londyn!

Anjelik
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pon Máj 24, 2004 2:39 pm

...

Poslať od Anjelik » Štv Júl 08, 2004 7:11 am

nage:

nechcem robiť nikomu reklamu, ale kamarat mal ist do Anglicka cez CKM 2000, jedine co mu mali vybavit mala byt praca a ubytko a zaplatil za to cca 18.000,-. Pracu mu vraj na 100% zohnali v Machesteri aj s ubytkom (zabezpeci zamestnavatel), ale nevyhoda bola v tom, ze mu nepovedali (nechceli/nevedeli?) co bude robit, za kolko, ako dlho a kolko dni a hod. v tyzdni.... Nakoniec to zrusil - osobne dovody, nie kvoli nim. Takze neviem ci som pomohla alebo nie, ale skus sa pozriet na ich stranky, mozno Ta zaujmu, mozno nie....

Ja osobne odchadzam aj s priatelom za mesiac do Londyna, ubytko uz mame zabezpecene a pracu nam pomoze hladat agentura.... Podla mna je to tak lepsie, lebo si mozes vybrat a vies hned kde, co, ako dlho a casto
a za kolko budes robit.....

Pekny den

A.

Anjelik
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pon Máj 24, 2004 2:39 pm

...

Poslať od Anjelik » Štv Júl 08, 2004 9:11 am

s tými úrokmi máš bomo fakt pravdu, dosť dobré... a bohužiaľ hlúpe....

Čo sa týka tej agentury, tak viem, že to znelo dosť divne, ale je to tak a dokonca ich služby využíva veľa ľudí....

BUTTON_POST_REPLY