Agentúra Bohemia World

Pridajte vaše skúsenosti s českými, slovenskými ale aj britskými agentúrami. Nedovoľte, aby neseriózne agentúry oklamali viacej ľudí. A pochválte tie, ktoré vám pomohli.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
leonn1
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Pia Okt 22, 2004 10:19 am

Agentúra Bohemia World

Poslať od leonn1 » Uto Dec 20, 2005 2:22 pm

Caute,
chcem sa spytat na vase skusenosti s agenturou Bohemiaworld, konkretne ma zaujima kvalita ich ubytovania a pristup k najomnikom.
dik

mmaria
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Ned Nov 20, 2005 8:56 pm

Poslať od mmaria » Štv Jan 26, 2006 7:55 pm

Aj mna by zaujimalo,co su zac.Ale ono je to asi jedno,ked si chcem na zaciatok rezervovat nejake ubytko,tak to musim risknut.Asi je kvalita ubyt.dost podobna vo vsetkych domoch,ci uz je to Coolagent,Czechia or Bohemiaworld...Len ma zaraza to ze Coolagent chce za rezervaciu ubytka 4900SK,kym Czechia&Bohemiaworld len 490Sk...
No co uz,agentury.... :-(
Ale ak ma niekto nejake skusenosti s Bohemia...ozvite sa.

Tonda
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Pia Apr 08, 2005 8:56 pm

Poslať od Tonda » Pia Jan 27, 2006 2:10 pm

mmaria píšeCOLONAj mna by zaujimalo,co su zac.Ale ono je to asi jedno,ked si chcem na zaciatok rezervovat nejake ubytko,tak to musim risknut.Asi je kvalita ubyt.dost podobna vo vsetkych domoch,ci uz je to Coolagent,Czechia or Bohemiaworld...Len ma zaraza to ze Coolagent chce za rezervaciu ubytka 4900SK,kym Czechia&Bohemiaworld len 490Sk...
No co uz,agentury.... :-(
Ale ak ma niekto nejake skusenosti s Bohemia...ozvite sa.
Ahoj,prijel jsem pred rokem do Londyna pres agenturu Czechia (nejvetsi agentura) a po 2 mesicich jsem se prestehoval k nim. Od Czechie se k nim stehuje docela dost lidi (u nas na dome asi 4) to si myslim hovori asi za vse. A jejich pristup k najemnikum? Dobry,jsou to mlady kluci a jsou v poho. Kazdy kdo neco potrebuje se na ne obraci.

sveci2
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Štv Feb 09, 2006 9:49 pm
BydliskoCOLON Levice
CONTACTCOLON

Poslať od sveci2 » Štv Feb 09, 2006 10:49 pm

Ja velmi rozmyslam nad touto agenturou, len neviem na nu takmer ziadne referencie. Planujem ist priamo do Londyna a potrebujem mat zabezpecenu pracu + ubytovanie...
Viete mi niekto podat nejake info zo skusenosti s touto agenturou?

Pauloo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
RegistrovanýCOLON Ned Máj 01, 2005 7:57 pm
BydliskoCOLON Nitra

Agentúra BohemiaWorld

Poslať od Pauloo » Sob Feb 18, 2006 5:58 pm

Ahojte all! Dlho som tu nebol, ale vidím, že to tu stále skvele funguje! :) Chcem sa spýtať na jednu vec, resp. agentúru BohemiaWorld. Prečítal som si ich webstránku a celkom ma zaujala. A tak rozmýšľam nad ich ponukou. Kedže mi to minulé leto bohužiaľ nevyšlo s jednou agentúrou (Program UK Jobs), tak teraz rozmýšľam nad touto agentúrou - BohemiaWorld. Myslím si, že má v ponuke celkom slušné programy. Takže by som bol veľmi rád, keby niekto napísal niečo o tejto agentúre, nejaké referencie, skúsenosti, poznatky...
Vopred pekne ďakujem!

sveci2
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
BydliskoCOLON Levice
CONTACTCOLON

Re: Agentúra BohemiaWorld

Poslať od sveci2 » Sob Feb 18, 2006 6:06 pm

Pauloo píšeCOLONby som bol veľmi rád, keby niekto napísal niečo o tejto agentúre, nejaké referencie, skúsenosti, poznatky...
No Bohemia je na Slovensku v podstate cisto nova, takze predpokladam, ze ti nikto neda referencie na tuto agenturu. Maximalne ti moze niekto podat referencie z Ciech, lebo je to ceska agentura a v Cechach je uz dlhsiu dobu.
Mna tiez zaujala ich ponuka a buduci tyzden si idem zrejme objednat program Excelent. S ponuky agentur, ktore su na tejto stranke, som nenasiel nic(a ked ano, tak to boli podla ludi nespolahlive agentury), co by ma zaujalo natolko aby som bol ochotny si to predplatit. Takze uvidime v lete, co je to zac...

Pauloo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
BydliskoCOLON Nitra

Agentúra BohemiaWorld

Poslať od Pauloo » Sob Feb 18, 2006 6:40 pm

Dik za tieto informácie. Ja som si tiež prešiel všetky agentúry, ktoré sú tu, ale žiadna ma nezaujala tak, ako BohemiaWorld. Taktiež ma najviac zaujal program Excellent.
Btw. bývaš v BA?? :)

sveci2
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
BydliskoCOLON Levice
CONTACTCOLON

Poslať od sveci2 » Sob Feb 18, 2006 6:42 pm

Nie je zac.
Ja pochadzam z LV...

Pauloo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
BydliskoCOLON Nitra

Poslať od Pauloo » Sob Feb 18, 2006 7:00 pm

Takže budeš musieť cestovať do BA v prípade záujmu na tomto programe?? (To je tiež taká otázka, že si na ňu hneď aj odpoviem. Veď určite budeš musieť cestovať do BA, keď chceš ísť cez túto agentúru) :)
Ale aj tak radšej sa opýtam.

sveci2
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
BydliskoCOLON Levice
CONTACTCOLON

Poslať od sveci2 » Sob Feb 18, 2006 7:02 pm

Pauloo píšeCOLONTakže budeš musieť cestovať do BA v prípade záujmu na tomto programe?? (To je tiež taká otázka, že si na ňu hneď aj odpoviem. Veď určite budeš musieť cestovať do BA, keď chceš ísť cez túto agentúru) :)
Ale aj tak radšej sa opýtam.
:)
Ano predpokladas spravne. :)
Budem musiet cestovat do BA

patboy86
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Pon Apr 24, 2006 6:56 pm

Poslať od patboy86 » Pon Apr 24, 2006 8:19 pm

tak aku skusenost mate?pls ozvite sa...uz za to ubehol nejaky ten cas....mohli by ste mi poradit, ze cez ktoru agenturu sa oplati ist koncom juna...asi tak na 2 mesiace?a este ktory program v tej agenture...velmi pekne vam dakujem...caute

mjurci
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
RegistrovanýCOLON Pia Apr 28, 2006 10:48 am
CONTACTCOLON

Poslať od mjurci » Sob Máj 13, 2006 10:33 am

Ak má niekto zvyšných 11 tisíc, spokojne môže využiť túto agentúru. Za tie peniaze zabezpečí to, čo sľúbi. Faktom je však to, že mnohé veci by si mohol priemerne šikovný človek zabezpečiť aj sám. Minimálne anglické CV, britskú sim kartu a pod.

duhovnik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Uto Apr 11, 2006 9:00 am

Re: bohemia world

Poslať od duhovnik » Štv Jún 08, 2006 3:06 pm

truu píšeCOLONahojte poznate niekto túto agentúro, bola by som veľmi šťastná keby sa mi niekto ozval kto už cez nu bol alebo je.papik a dakujem
JJ to iste zaujima aj mna. Vyzeraju dost dobre (co sa tyka prezentacie na webe a komunikacie emailom) ale zaujimali by ma aj konkretne skusenosti. (:

Speedo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pia Jan 20, 2006 10:34 pm
BydliskoCOLON Poprad

Poslať od Speedo » Štv Jún 29, 2006 10:57 am

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Naposledy upravil 1 dňa Speedo, celkovo upravené 0

duhovnik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od duhovnik » Štv Jún 29, 2006 12:29 pm

Prvy prispevok mi neodisiel, pisem znova.

Takze ubytko bolo zapezpecene...

Zabezpecili ti take veci ako sim kartu, mapu londyna, redukciu na zastrcku atd?

Neviem ci "tie pozitivne kecy" siria zamestnanci, ale mjurci by napriklad zamestnanec byt nemal, tu je jeho ziadost o kontrolu zivotopisu

viewtopic.php?t=3555&highlight=

fero12
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Ned Jún 25, 2006 3:11 pm

bohemia world

Poslať od fero12 » Štv Jún 29, 2006 3:18 pm

ma nikto informacie o Bohemia World

truu
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Uto Máj 09, 2006 6:53 pm
BydliskoCOLON slovakia

Skusenosti s agenturov Bohemia World

Poslať od truu » Str Júl 05, 2006 11:07 am

kedze je agentura u nas na slovensku nova nie je k dispozicii vela informacii, preto som sa rozhodla sa podelit aj s ostatnymi s mojimi skusenostami.
Prichod na letisko bol bez problemov, kedze sme si zaplatili odvoz prisli po nas do 20 minut. Slubena prehliadka mesta pozostava z toho, ze ked sme isli autom z letiska tak nam cez okno ukazal kde priblizne su potraviny,trhy..potom sme isli do ich kancelarie, ak sa to tak da nazvat.
Povedali nam ze ma ju pre nas dom kde este nikdo nebol ubytovany cez ich agenturu, tak sme sa naivne tesili ze to bude nieco nove. Ked sme tam prisli tak nas zarazilo, ze yamok sa nedal poriadne otvorit, staci len ked ten klucik trosku vytiahnete a budete mykat dverami...potom sme prisli do kuchzne, poviem vam mala som chut sa otocit, na kuchznskej linke vyliate nieco lepkave, ked sme otvorili skrynku tak tam bol nejaky stary dzem a muchy ktore vyleteli od tial, v dalsej stare zemiaky, na kachlyckach hnede kvapance z toho co tam niekto varil, ohoreny sporak, zastekany kos,...Potom prisla na rad kupelka no to radsej nekomentujem. Teraz si predstavte ze ste po dlhej ceste chcete si urobit aspon caj a on vam povie ze mikrovlnku, konvicu, taniere, atd. vam donesu az na druhy den. To aj dodrzali a doniesli nam aj cistiace prostriedky, na otazku kto to uprace nam s usmevom na tvari povedali ze ked chcete tak si to upracte. Co sa tyka slubeneho vzbavenia ako tv, mozte snivat/my sme nahodou jeden nasli a sikovny spolubyvajuci ho zapojili. Dalsi spolubzvajuci mal v zmluve napisane ze si ziadda internet, ktory prirodene v dome nie je. Je nas tam 12 ludi a mame 1 zachod v 1 kupelke.V kuchzni mame 1 miniladnicku. Vacsine nam dali stare postele a jednej spolubyvajucej sa po troch dnoch bzvania objavili cervene stipance po celych rukach a nohach. Behala s tzm po doktoroch a traja nezavisle od seba doktori jej potvrdili, ze je to postipane. Bohemia slubila ze to nejak vystriekaju izbu a postele a co srpvili bolo ze kupili nejake spreje, postriekali epedo a dali jej postel asi z ineho domu a to epedo jej dali spat. Ked sme sa stazovali na taketo podmienkz tak nam povedali ze mozme byt radi ze sa staraju o jej stipance ze to vobec nieje ich povinnost, ze si to mohla doniest z domu, hoci ona uz bola pred tym v inom ubytovani a nic a objavilo sa jaj to az tu po 3 dnoch. Ked sme sa stazovali na spinu do ktorej nas dali nam povedali ze bolo CISTO.Teraz mame take stipance dalsi dvaja...

duhovnik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Re: Skusenosti s agenturov Bohemia World

Poslať od duhovnik » Štv Júl 06, 2006 10:20 am

to co vas stipalo nepametam si meno toho ale na to vam mali zavolat odbornikov, to sami nemozete znicit, cital som o tom na inom fore (alebo tu?). ze sa musi lokalizovat zdroj, asi to bude v jednej z posteli. za to ze to tam je za to agentura nemoze, ze tie prisery si mozes preniest odinakadial vo veciach

ja idem do londyna cez bohemiaworld 21.7. tak vam tiez napisem svoje skusenosti s ubytkom (:

softeng1
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Sob Máj 13, 2006 6:43 pm
BydliskoCOLON Londyn

bohemia agency

Poslať od softeng1 » Štv Júl 06, 2006 9:39 pm

Caute,
Ako citam tie prispevky, som rad ze som sa radil svojim instinktom a vyhol sa jej co sa tyka ubytovania. Ked som mal prist do Londyna, kde som si zo Slovenska vybavil pracu cez internet a phone interview, tak som volal zo zamestnancov tej agentury. Ked som sa ho spytal kolko ludi sheruje jeden dom tak mi povedal sedem az dvanast. Neslo mi do hlavy ako dvanast ludi moze shareovat napriklad jednu kupelnu alebo jednu kychynu a v nej jednu chladnicku. Tak som si radsej nieco nasiel sam na www.gumtree.com .
Moja pointa je ze je tolko inzeratov a clovek moze najst skutocne lepsie ubytko za ktore zaplati o malo viac ako pytaju z agentury.
Pre priklad teraz kde sa stahujem budem mat kupelnu iba pre seba, a serovat kuchynu iba z troma kde je vsetko od mixera po umyvacku riadov a susicku pradla + internet a to iba za 70/tyzden v zone 3. Moja rada ak vam english komunikacia nerobi problemy vyhnite sa agenturam, nehovoriac o nasich alebo ceskych.

duhovnik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Re: bohemia agency

Poslať od duhovnik » Pia Júl 07, 2006 10:37 am

softeng1 píšeCOLONCaute,
Ako citam tie prispevky, som rad ze som sa radil svojim instinktom a vyhol sa jej co sa tyka ubytovania. Ked som mal prist do Londyna, kde som si zo Slovenska vybavil pracu cez internet a phone interview, tak som volal zo zamestnancov tej agentury. Ked som sa ho spytal kolko ludi sheruje jeden dom tak mi povedal sedem az dvanast. Neslo mi do hlavy ako dvanast ludi moze shareovat napriklad jednu kupelnu alebo jednu kychynu a v nej jednu chladnicku. Tak som si radsej nieco nasiel sam na www.gumtree.com .
Moja pointa je ze je tolko inzeratov a clovek moze najst skutocne lepsie ubytko za ktore zaplati o malo viac ako pytaju z agentury.
Pre priklad teraz kde sa stahujem budem mat kupelnu iba pre seba, a serovat kuchynu iba z troma kde je vsetko od mixera po umyvacku riadov a susicku pradla + internet a to iba za 70/tyzden v zone 3. Moja rada ak vam english komunikacia nerobi problemy vyhnite sa agenturam, nehovoriac o nasich alebo ceskych.
hmmm neviem ale to asi pises vseobecne o agenturach. u inych agentur je to tak ako pises, ale tato agentura (bohemiaworld) slubuje max. 3 ludi na jednej izbe co moze byt max. 5-9 ludi v dome. ja som zase pocul ze landlordi vedia byt dost dobre svine (cital som na inom fore). ale asi zalezi od konkretnej skusenosti. mozno by sa oplatilo checknut zvysok tohto fora ake maju ludia skusenosti s ubytovanim mimo agentur

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pia Júl 07, 2006 1:18 pm

duhovnik píšeCOLON hmmm neviem ale to asi pises vseobecne o agenturach. u inych agentur je to tak ako pises, ale tato agentura (bohemiaworld) slubuje max. 3 ludi na jednej izbe co moze byt max. 5-9 ludi v dome.
Nie si ty nejaka reklama na spominanu agenturu? Typicky domcek chudoby ma min 2 izby hore a min 2 dole a to nehovorim o vselijakych pristavkoch. To mi vychadza na nejakych 12 max.
duhovnik píšeCOLONja som zase pocul ze landlordi vedia byt dost dobre svine (cital som na inom fore). ale asi zalezi od konkretnej skusenosti. mozno by sa oplatilo checknut zvysok tohto fora ake maju ludia skusenosti s ubytovanim mimo agentur
Staci sa vyhnut indom, pakim, azijcom, turkom a vselijakym inym pocernym, dalej slovakom, poliakom, ukrajincom, proste ludom z vych. europy a samozrejme east europe agenturam. Potom je podla mna dobra sanca na slusne byvanie.

MatoWaga
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pia Júl 07, 2006 5:32 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od MatoWaga » Pia Júl 07, 2006 6:00 pm

Ja som v londyne uz piaty mesiac, cez bohemiaworld, a moje skusenosti a dojmy z tejto agentury su vskutku pozitivne!

Samozrejme, byvanie nie je luxusne, je na urovni priemerneho slovenskeho panelaku, v dome mame cisto, kedze sa o to sami starame, snad necakate, ze ludia z agentury vam pridu upratat...

Dobry dojem vo mne vzbudil uz pracovnik v bratislavskej pobocke, nasledne ma potesilo priatelske spravanie chalanov priamo v londyne. Mal som zaplateny program excelent a pracu som mal na treti den po prichode! A mam ju doteraz, nestazujem sa. Samozrejme, pripustam ze som mal aj stastie, ale agentura dodrzala to, co slubila, a to v termine skorsom ako som cakal. Navyse, priamo v agnture je pracovnik, ktory sa stara iba o zabezpecovanie a hladanie prace, taktiez je k dispozicii cca 4 PC s internetom, neviem ci je to standard aj u inych agenturach, ale mne to na zaciatku pomohlo.
Pred odchodom som ziadal internet na dome, samozrejme, internet na dome JE, vyuzivame ho piati.

A co ma prekvapilo, je, nadstandardne sluzby... Nemal som zo zaciatku k dispozici vlastny bankovy ucet, tak mi ponukli moznost, aby moj zamestnavatel posielal peniaze na ucet jedneho pracovnika agentury... a vsetko islo hladko, bez problemov. Alebo, pokazil sa v dome odtok vody, hned prisiel pracovnik a dal to do poriadku. Potreboval som previes peniaze na slovensko a do ciech, stalo sa tak.

Nemam vela skusenosti z agenturami, ale tato naplnila presne moje ocakavania... ano, je to hlavne o ocakavaniach. Mam dojem, ze ludia ktory maju velke ocakavania su frustrovani a svoju zlost si vylievaju na agenture ktora im zabezpecila prichod, ubytovanie, alebo pracu. A posledna vec... v praci mam asi 30 kolegov a ja mam bezkonkurencne najlacnejsie ubytovanie, a to byvam v zone 3, vo velmi kludnej casti (aj ked je plna indov, mne to nevadi, su uplne ok), zastavku metra mam 3minuty chodze od domu, kilometer od domu mame tesco, a co sa mi paci najviac, zapalit si mozem na zahrade a nie na balkone tak ako doma (-.

Aby ste si nemysleli ze som nasadena reklama z agentury, mozem poskytnut svoje tel cislo a potvrdim vam to aj priamo!

duhovnik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od duhovnik » Ned Júl 09, 2006 9:46 pm

xaxa píšeCOLON
duhovnik píšeCOLON hmmm neviem ale to asi pises vseobecne o agenturach. u inych agentur je to tak ako pises, ale tato agentura (bohemiaworld) slubuje max. 3 ludi na jednej izbe co moze byt max. 5-9 ludi v dome.
Nie si ty nejaka reklama na spominanu agenturu? Typicky domcek chudoby ma min 2 izby hore a min 2 dole a to nehovorim o vselijakych pristavkoch. To mi vychadza na nejakych 12 max.
duhovnik píšeCOLONja som zase pocul ze landlordi vedia byt dost dobre svine (cital som na inom fore). ale asi zalezi od konkretnej skusenosti. mozno by sa oplatilo checknut zvysok tohto fora ake maju ludia skusenosti s ubytovanim mimo agentur
Staci sa vyhnut indom, pakim, azijcom, turkom a vselijakym inym pocernym, dalej slovakom, poliakom, ukrajincom, proste ludom z vych. europy a samozrejme east europe agenturam. Potom je podla mna dobra sanca na slusne byvanie.
prepac len som chcel aby ludia pisali konkretne o tejto agenture, clanok na ktory som reagoval bol len vseobecnym stazovanim.

na fotkach ktore som videl tak som videl aj dom v akom byva moja sestra v readingu a v tom su hore dve izby plus jedna mala komora a dole su dve izby plus kuchyna a kupelka. Sestrini susedia si kupelku presunuli do tej malej izby hore a rozsirili si kuchynu. Takze mas pravdu, max. 12 ludi ale podla reklamy sa v jednom dome nachadza max 1 izba s troma ludmi. Co sa tyka ciernych ci vychodoeuropanov tak napr. taki pakistanci su v pohode, segra mala kamarata ktory sa volal Naresh a ten bol uplne v pohode. Mali sme tam ale aj magora z alzirska ten sa volal Khaled ale zase mi pozical prachy na prebookovanie letenky takze fajn. Aj ked v takom Readingu je fakt vidiet ked je stvrt obyvana neanglicanmi. Pojdem uvidim zhodnotim a napisem.

miska333
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Uto Júl 11, 2006 7:14 pm

Poslať od miska333 » Uto Júl 11, 2006 8:16 pm

ahoj,

no viem, ze si asi nebola moc spokojna, ale ved zaciatky su vzdy tazke a nie vsetko musi ist hladko... cez bohemiu som bola ubytovana aj minule leto, teraz znova... moj nazor je taky, ze sa fakt snazia najst nejake ubytovanie a vyjst v ustrety vsetkym, pretoze ubytovavaju strasne vela ludi... ked som sem prisla s kamaratmi prvy krat, prve tri dni nas ubytovali do este nie celkom zariadneho domu, ale aspon sme mali strechu nad hlavou, kedze nepocitali s tym, ze nas pride o jedneho viac....pritom sa mohli na toho, ktory prisiel "nazvys" vybodnut, potom nas prestahovali inam.... ale jednoduhco povedane, nie sme predsa male deti, staci zobrat do ruky metlu a upratat, ved ked ste tam prisli viaceri, myslim si, ze nie je problem pre normalnu dospelu osobu si ubytovanie trosku sprijemnit, musis pochopit, ze nemaju cas na to, aby bobo vsetko tip-top pripravene...
sme predsa mladi a dospeli ludia, nie deti, jednoducho nestazovat sa ale nieco robit

miska333
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Uto Júl 11, 2006 7:14 pm

Re: Agentúra Bohemiaworld

Poslať od miska333 » Uto Júl 11, 2006 8:19 pm

ahoj,
tak co sa tyka kvality, idem o normalne izbicky, (ja osobne sa citim ako doma vo svojej), nejde o nejaky prilisny luxus, jednoducho pekne zariadene izby, mas tam vsetko co potrebujes, chalani ktori ubytovavaju su v pohodicke, ochotne vyjdu v ustrety a ked potrebujes nejake info, nie je pre nich problem ti v niecom poradit... ja cez nich byvam uz druhe leto a nemam sa na co stazovat...
keby nieco, ozvi sa 00447913413209

alcak
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pia Júl 14, 2006 2:04 pm

Poslať od alcak » Pia Júl 14, 2006 2:12 pm

Jeje lidi neblaznete.Jsou tady napsany bud chvalozpevy nebo uplny opaky. Veci nejsou cerne nebo bile a rozhodne si nemyslim ze at je to cerny,nebo bily prispevek,ze jsou nejak objektivni. Zkusim to napsat tedy trochu po svym,jak to vidime u nas na dome vsichni a ne jen ja. Bydlim s touto agenturou jiz necely rok a teda povim vam svoje. Treba naky breberky na dome jsme meli taky. Kluci nechali udelat deratizaci a od te doby je to v poho (kdo je tady delsi dobu vi,ze v londyne nejsou tyto problemi nicim vyjimecnym a neni treba to nafukovat,Londyn je opravdu pomerne spinave mesto). Pravda,takova deratizace neni az tak prijemna vec. Je Pravda ze obcas taky na neco cekame dele,nez si myslim by bylo zdravo. Taky je Pravda ze nektere veci je treba jim pripomenout i nekolikrat. Dalsi Pravda je ze nas taky v dome bydli 10 a koupelnu mame tez jenom jednu. Nicmene me,jako stalymu klientovi nabidly lepsi bydleni. Jenom je trochu drazsi. Tak nejak se mi nechtelo se stehovat a platit vic,za bydleni,kdyz jsem tady prece vydelat penize a vetsinou jsme vsichni v praci. Kuprikladu rano tady nikoho nikdy nepotkam. Kazdy vstavame jinak a tak nam jedna koupelna staci. Vecer je to zase trochu jina situace,ale da se to v pohode zvladnout. Bydlim za 45 liber tydne a vim ze pokud si priplatim,budu bydlet lepe. Osobne neverim tomu prispevku,kde nekdo popisuje aroganci kluku co pro firmu pracuji. Nemyslim si ze by jim na stipance rekli to co je tam napsano. Nejvice si kluku vazim v tom,ze kdyz mam problem,muzu se na ne obratit. Zkraje jsem trochu haprovala s placenim a vysli mi tez vstric.Vite ze kdokoliv potrebuje zaplatit letenku a nema kartu na placeni po internetu,tak staci se z anima stavit a zaplati z jejich osobnich? Taky kdyz jsem nemela bankovni ucet,tak jsem nechala psat seky na jejich jmeno a proplaceli mi to zdarma a okamzite. Znate treba nekoho s kym si pracovnici vykaj? Mi osobne si se vsemi (az na tetu co je v internetke) tykame a vzdy se nejak domluvime. A aby to vsechno tady neznelo jen jako chvalospev,tak taky me ale stve ze kdyz se pokazila pracka tak trvalo 6 dni nez privezli novou.Na cistiace prostredky jsme minule cekaly 3 dny. Dokonaly to zkratka taky neni a myslim ze nebude. Nadruhou stranu rada obetuji tyto drobnosti za jistotu,ze se mam na koho obratit,kdyz budu potrebovat (a to tady clovek nikdy nevi kdy se hodi). Taky jsou to jenom lidi,taky maj svoje chyby,ale lepsi stranka rozhodne prevazuje. Znam lidi co bydli u agentury ……………… (nejsem tady delat reklamu ci snad antireklamu) a jsou na tom mnohem hure. Jo a lidicky jeste jednu vec uplne na jine tema,kdo jedete do Londyna,pripravte se na velka prekvapeni jak spatny tak dobry!!! Londyn je jedinecnej,ale jsou tady veci co me pijou krev.

mathias6850
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
RegistrovanýCOLON Ned Júl 09, 2006 5:29 am

Poslať od mathias6850 » Ned Júl 16, 2006 5:59 pm

MatoWaga píšeCOLONJa som v londyne uz piaty mesiac, cez bohemiaworld, a moje skusenosti a dojmy z tejto agentury su vskutku pozitivne!

Samozrejme, byvanie nie je luxusne, je na urovni priemerneho slovenskeho panelaku, v dome mame cisto, kedze sa o to sami starame, snad necakate, ze ludia z agentury vam pridu upratat...

Dobry dojem vo mne vzbudil uz pracovnik v bratislavskej pobocke, nasledne ma potesilo priatelske spravanie chalanov priamo v londyne. Mal som zaplateny program excelent a pracu som mal na treti den po prichode! A mam ju doteraz, nestazujem sa. Samozrejme, pripustam ze som mal aj stastie, ale agentura dodrzala to, co slubila, a to v termine skorsom ako som cakal. Navyse, priamo v agnture je pracovnik, ktory sa stara iba o zabezpecovanie a hladanie prace, taktiez je k dispozicii cca 4 PC s internetom, neviem ci je to standard aj u inych agenturach, ale mne to na zaciatku pomohlo.
Pred odchodom som ziadal internet na dome, samozrejme, internet na dome JE, vyuzivame ho piati.

A co ma prekvapilo, je, nadstandardne sluzby... Nemal som zo zaciatku k dispozici vlastny bankovy ucet, tak mi ponukli moznost, aby moj zamestnavatel posielal peniaze na ucet jedneho pracovnika agentury... a vsetko islo hladko, bez problemov. Alebo, pokazil sa v dome odtok vody, hned prisiel pracovnik a dal to do poriadku. Potreboval som previes peniaze na slovensko a do ciech, stalo sa tak.

Nemam vela skusenosti z agenturami, ale tato naplnila presne moje ocakavania... ano, je to hlavne o ocakavaniach. Mam dojem, ze ludia ktory maju velke ocakavania su frustrovani a svoju zlost si vylievaju na agenture ktora im zabezpecila prichod, ubytovanie, alebo pracu. A posledna vec... v praci mam asi 30 kolegov a ja mam bezkonkurencne najlacnejsie ubytovanie, a to byvam v zone 3, vo velmi kludnej casti (aj ked je plna indov, mne to nevadi, su uplne ok), zastavku metra mam 3minuty chodze od domu, kilometer od domu mame tesco, a co sa mi paci najviac, zapalit si mozem na zahrade a nie na balkone tak ako doma (-.

Aby ste si nemysleli ze som nasadena reklama z agentury, mozem poskytnut svoje tel cislo a potvrdim vam to aj priamo!
Nechcem byt protivny ale tvoj prispevok vo mne budi dojem neplatenej reklamy agentury Bohemia World. No dufam ze to aj tak je ako pises, pretoze aj ja planujem vyuzit ich sluzieb.

duhovnik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od duhovnik » Pon Júl 24, 2006 3:28 pm

ahojte vsetci takze uz som v londyne na dva tyzdne cez bohemiaworld. vsetko prebehlo v poriadku, s ludmi v agenture sme boli v kontakte uz od vylodenia. ludia v agenture (cesi) su maximalne ochotni, prisli ma zobrat na stanicu walthamstow central (mozno 100 metrov od ich centraly). mohol som ist u nich na internet. bol som u nich aj na slovensku v agenture v bratislave (cca. pred tyzdnom), tam bol tiez ochotny clovek, ked som tam bol tak mi dal nejake informacne letaky ohladom stvrti walthamstow a mapu londynskeho metra. po zaplateni ubytovania ma aj odviezli autom na miesto ubytovania.

zhodou okolnosti som neskor stretol na walthamstow central dvoch ludi ktori isli byvat cez czechiu - hovorili mi ze poprosili ludi z czechie aby ich prisli cakat na stanicu ale oni ich prist pockat na stanicu odmietli ze si ich maju najst sami (cca. 200 metrov od stanice metra) - len tak pre porovnanie pristupu k ludom.

byvam v leytone kusok (3 ulice pesi) od metra, autobusovej zastavky a od obchodaku Asda (asi najlacnejsi shopping centre, podla mojej sestry co uz nejaky cas zije v readingu). neviem ci sa mozem vyjadrovat k ubytovaniu samotnemu, lebo ostatne domy som nevidel a ludia na dome mi povedali ze sa jedna o jeden z najlepsich domov. dom je imho vynikajuco zariadeny, 2x wc, 1x kupelna, plne vybavena kuchyna, 2x chladnicka, velky farebny televizor s teletextom, wireless router s rychlym internetom, plavajuce podlahy, plastove okna, vedla domu zahrada s grilom atd....

kebyze su vsetci v londyne ako oni, bol som v jobcentre aby som sa spytal na voluntary work (dobrovolna praca pre charitu a tak bez naroku na plat) a pan ma poslal ako odkazovac na computer kde si mozem hladat pracu, aj ked tam si moze clovek najst iba platenu pracu.

Spiro11
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13
RegistrovanýCOLON Pia Júl 07, 2006 2:36 am

cao

Poslať od Spiro11 » Uto Júl 25, 2006 12:28 am

ahoj duhovnuik poslal som ti private message pm.

mathias6850
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41

Poslať od mathias6850 » Uto Júl 25, 2006 12:14 pm

duhovnik píšeCOLONahojte vsetci takze uz som v londyne na dva tyzdne cez bohemiaworld. vsetko prebehlo v poriadku, s ludmi v agenture sme boli v kontakte uz od vylodenia. ludia v agenture (cesi) su maximalne ochotni, prisli ma zobrat na stanicu walthamstow central (mozno 100 metrov od ich centraly). mohol som ist u nich na internet. bol som u nich aj na slovensku v agenture v bratislave (cca. pred tyzdnom), tam bol tiez ochotny clovek, ked som tam bol tak mi dal nejake informacne letaky ohladom stvrti walthamstow a mapu londynskeho metra. po zaplateni ubytovania ma aj odviezli autom na miesto ubytovania.

zhodou okolnosti som neskor stretol na walthamstow central dvoch ludi ktori isli byvat cez czechiu - hovorili mi ze poprosili ludi z czechie aby ich prisli cakat na stanicu ale oni ich prist pockat na stanicu odmietli ze si ich maju najst sami (cca. 200 metrov od stanice metra) - len tak pre porovnanie pristupu k ludom.

byvam v leytone kusok (3 ulice pesi) od metra, autobusovej zastavky a od obchodaku Asda (asi najlacnejsi shopping centre, podla mojej sestry co uz nejaky cas zije v readingu). neviem ci sa mozem vyjadrovat k ubytovaniu samotnemu, lebo ostatne domy som nevidel a ludia na dome mi povedali ze sa jedna o jeden z najlepsich domov. dom je imho vynikajuco zariadeny, 2x wc, 1x kupelna, plne vybavena kuchyna, 2x chladnicka, velky farebny televizor s teletextom, wireless router s rychlym internetom, plavajuce podlahy, plastove okna, vedla domu zahrada s grilom atd....

kebyze su vsetci v londyne ako oni, bol som v jobcentre aby som sa spytal na voluntary work (dobrovolna praca pre charitu a tak bez naroku na plat) a pan ma poslal ako odkazovac na computer kde si mozem hladat pracu, aj ked tam si moze clovek najst iba platenu pracu.
Duhovnik a pomohla ti agentura Bohemia World aj s najdenim prace v Londyne?

duhovnik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od duhovnik » Uto Júl 25, 2006 4:37 pm

mathias6850 píšeCOLONDuhovnik a pomohla ti agentura Bohemia World aj s najdenim prace v Londyne?
ja som tu iba kvoli studiu, pracu som si zatial nehladal, takze odpovedat na tuto otazku neviem. skuste im napisat na email, ale ja osobne si myslim ze je to nad ludske sily najst niekomu pracu. bavili sme sa o fabrike na cdcka, tam ze by sa dala praca najst. ale myslim ze je asi lepsie ist a hladat sam, ci uz cez urad prace, kniznice, cez inzeraty alebo agentury ci rovno vyrazit do ulic. najlepsie vsetko naraz ;o)

duhovnik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od duhovnik » Str Júl 26, 2006 12:11 pm

inak este jedna vec, v izbe som s dalsim clovekom, nemam sam izbu

magyaroszag
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pon Júl 31, 2006 10:50 pm

>agentura< bohemiaworld

Poslať od magyaroszag » Pon Júl 31, 2006 11:05 pm

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Naposledy upravil 1 dňa magyaroszag, celkovo upravené 0

mathias6850
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41

Sklamanie

Poslať od mathias6850 » Uto Aug 01, 2006 3:24 pm

No super a to som chcel cez tuto agenturu ist do Londyna....

sveci2
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
BydliskoCOLON Levice
CONTACTCOLON

Poslať od sveci2 » Uto Aug 01, 2006 7:40 pm

Ja som sa minuly tyzden vratil z Londyna, kde som isiel cez agenturu Bohemia. Nakolko nemam skusenosti s inymi agenturami, mozem Bohemiu len odporucit. Po prichode ma na letisku cakal clovek z agentury, ktory ma zaviedol na Walthamstow, kde mi ukazal sidlo agentury (ktore som na druhykrat ledva nasiel :) ). Nasledne ma zaviezol na miesto ubytovania v Tottenhame. Ubytovanie nebolo nejake extra luxusne, ale na prezitie stacilo. K dispozicii sme mali pracku, hriankovac, mikrovlnku, chladnicku, 2xWC, 1 kupelna. V podstate nic ine nam nebolo treba. Mozno jeden z problemov bola strasne mala izba o rozmerov cca 3*2 metre pre dvoch ludi. Postel tam bola len jedna, aj ked sme ziadali dvojpostelovu single bed... Zrejme si to v agenture poplietli, alebo nemali volne single bed. Spociatku mi to vadilo, ale nakoniec som bol rad, ze som sa dostal do takeho domu ako som sa dostal. Najviac som sa obaval spolubyvajucich, ktori ako sa ukazalo boli fakt super ludia a som s nimi v kontakte este aj zo Slovenska. Susedov sme mali Ukrajincov a Chorvatov. Obcas nas hnevalo, ked grilovali a spievali do 2-3 v noci, pretoze sa nedalo spat. Tieto veci su vecou nahody a su individualne. Miesto, kde sme boli ubytovany bolo nedaleko tube station, bus station a Lidlu. V poslednej dobe bol problem prepravovat sa metrom cez soboty a nedele, pretoze sa na Victoria Line konaju nejake rekonstrukcie alebo co... Ludia v agenture nam zabezpecili aj redukciu na UK zasuvku(do anglickej sa da inak fakt bezproblemovo vopchat slovenska zastrcka), O2 SIM-kartu. Chalani v agenture boli fakt mili a ochotni vyjst v ustrety kazdemu.

Bohemia.World.Londyn
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Str Aug 02, 2006 1:17 pm
CONTACTCOLON

Poslať od Bohemia.World.Londyn » Str Aug 02, 2006 1:29 pm

Dobry den,

predem bychom Vam radi podekovali za zajem o nasi agenturu a vyjadrily poteseni nad tim,jak prave o nasi agenture se tady pise nejvice. Jasne to svedci o faktu,ze je o nase sluzby zajem a pouze vysledky naseho snazeni jsou mnohdy chapany ponekud odlisne.

Radi bychom upozornily na skutecnost, ze nase vyjadreni bude k vyse uvedenym prispevkum pouze jedine, protoze povazujeme za pomerne zbytecne se zde vyjadrovat ke kazdemu prispevku.

Vyjadrujeme pomerne udiv nad nekterymi prispevky typu “vsechno je spatne” a klademe si otazku proc nekdo nekolik mesicu bydli v dome, ktery nesplnuje jeho naroky ci pozadavky a radeji se nepoohlidne po nejakem jinem bydleni. Je tady v tomto smeru opravdu mnoho moznosti. Nikdo neni na nasich domech drzen a na vraceni depositu staci pouze dat vedet zamer se odstehovat deset dni dopredu. Pisatel posledniho prispevku zrejme patri mezi ty mene schopne, ci uplne neschopne se sam o sebe postarat, kdyz si pouze stezuje a pritom dale vyuziva nasich sluzeb a ani nenahlasil zamer se odstehovat (vime o ktery jde dum a nemame odtud hlaseno stehovani se ani jedne osoby.).Takze tam zrejme bude bydlet dal a dal si stezovat, pripadne doplnovat diskusni forum prispevky,v ocekavani,ze za nej problem nekdo vyresi. Pokusil se uz nekdo odpovedet na co si tedy dotycna osoba stezuje? Stiznost na nas,ci na vlastni neschopnost zmenit veci,ktere se mi nelibi?. Zajimavy je tez napriklad udaj, ze 60% lidi, ktery v Londyne neuspeji, si stezuji na bydleni a naopak pouze 5% tech ktery uplatneni najdou jsou tez nespojeni s ubytovanim. Poprosili bychom vsechny, aby za svuj neuspech nevinily druhe. Bydli u nas nekolik set lidi a opravdu nemohou byt vsichni spokojeni. Na tomto faktu bohuzel nemuzeme nic zmenit. I ubytovani u nas je ruznych kvalit a tudiz i ruznych cen. Pokud si nekdo preje platit co nejmene,je treba aby si tez uvedomil ze je to na ukor kvality. Ve sprave mame i luxusni domy,ale bohuzel se nedaji zarezervovat jeste z domova,protoze si tam najemniky vybirame. Naopak musim zduraznit, ze kazdemu (az na nektere vyjimky, kdy zase naopak my nejsme spokojeni s najemniky), kdo se na nas obratil se zadosti o zmenu ubytovani, jsme ukazali do nekolika dnu prinejmensim alespon 2 dalsi varianty, kam se muze prestehovat. Radi bychom upozornily vsechny, kteri se chystaji do Londyna,ze uroven a kvalita bydleni je zde vseobecne nizsi nez v SR a CR a aby neocekavali “luxus”. Naopak ale muzou pocitat s tim ze maji na koho se obratit v pripade nouze a verte ze to se muze stat komukoliv. Setkavame se s tim pomerne casto.

Bohuzel praxe ukazala ze prispevky zverejnuji ve vetsi mire lide, kteri nejsou spokojeni a naopak spokojeni lide tolik nepisi. Radi bychom ale vsem, kteri jsou s nasimi sluzbami spokojeni podekovali za to,ze si tez nasli cas a podelily se i oni s ostatnimi o sve zkusenosti s nasi agenturou.

Mnohdy jsou prispevky nekterych lidi opravdu usmevne, napriklad kdyz si nekdo stezuje na neobdrzeni urcite sluzby (konkretne obhliadka okoli) a pritom mel zaplacenu pouze rezervaci bydleni, nebo ze se najemne uctuje “od buka do buka”. Opravdu k prispevkum takovehoto typu nemame co dodat a nehodlame se k nim vyjadrovat. Vsechny tyto prispevky napsali lide, ktery nadale vyuzivaji nasich sluzeb. Pokud by rad nekdo tez slysel nas nazor na konkretrni vec, muze se na nas obratit telefonicky na cislech: 00447920193811 nebo 00447782504200. Vzdy radi zodpovime jakoukoliv otazku.

A jeste par slov k drivejsim prispevkum.

V prispevku nas zarazi predevsim nespokojenost s nasimi sluzbami u nekoho,kdo si zadne sluzby nezaplatil. Pise se tam, ze slibena prohlidka mesta spocivala v tom,ze jsme jim z auta ukazali,kde priblizne se da nakupovat atd. U nekoho, kdo ma zaplacen pouze program Student, bohuzel prohlidka neni, ta nalezi k programu Super a tez k Programu Excelent. Autorka jiz zmineneho prispevku mela zaplacen pouze program Student.

Co se tyka ubytovani, tez zmineneho v prispevku, k tomu bychom radi pouze dodali, ze dum opravdu obyvalo v dobe 12 lidi. K dispozici je zde opravdu pouze jedna koupelna a jedna toaleta. V letnich mesicich jsou domy skutecne trochu vice preplneny, nez je obvykli standart a v dome je tedy jedna mistnost po trech, kterou budou v budoucnu obyvat dve osoby. V dome je velika kuchyn se stolem a dale pak jedna spolecenska mistnost.
Autorka tez psala ze je v dome jedna lednice. Opravdu tam v te dobe byla pouze jedna lednice a v soucastne dobe tam jiz jsou obe. Dum nam majitel dal bohuzel ve zpozdeni a nestihly jsme druhou lednici dodat okamzite,ale nekolik dni to trvalo. Necekali jsme ze to bude takovy problem. Pokud ale ano, myslime si ze by bylo zcela na miste se nejprve obratit na nas. To bohuzel autor neucinil.

Ke stipancum, ktere se objevily na jedne osobe v dome jsme zaujali jasne stanovisko a nerozumime tomu, proc autorka pise za nekoho jineho. Na autorce se zadne stipance neobjevili a tudiz by nas zajimalo jak muze autorka s takovou jistotou vedet, ze jsme se zachovali jak pise, zvlaste pak pokud prave postizena osoba na to ma zcela jiny nazor. V momente kdy nam postizena osoba sdelila tento problem, jsme jeste tyz den poslali naseho pracovnika, ktery tuto osobu dovezl k doktorovi autem. Myslime si ze jiz tento fakt spolu s nazorem poskozene svedci o nepravdivosti clanku, kde je uvedeno neco ve smyslu, ze nas to nezajima. Kazdopadne tento problem neni zde v Londyne neobvykly a na desinfekci domu byl ihned objednan odbornik. Bohuzel je temer nemozne si tohoto odbornika objednat ze dne na den a nekolik dni to trva. Po dobu tech nekolika dni jsme alespon tedy nakoupily spreje a vyhodily postel, kde poskozena osoba spala. Myslime si, ze do navstevy onoho odbornika to bylo jedine co jsme mohli udelat a tak jsme to udelali. Zvlastni je pouze na tom to, jak je nam to vycitano. Tento dum byl v te dobe ve sprave pod nasi agenturou teprve druhy tyden a nikdo z nas bohuzel nemel tuseni o tomto problemu. Kazdopadne se nezbavujem zodpovednosti za tento problem. Jsme pouze udiveni faktem, kdy autorka, ackoliv neni postizena a nikdy s nami o tomto problemu nemluvila, pise o nasem nic nedelani v teto veci. A znovu bych rad zduraznil,ze v primem rozporu s postizenou osobou.

Petr Kratochvil, pracovnik v Londynske pobocce

mathias6850
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41

Poslať od mathias6850 » Str Aug 02, 2006 2:02 pm

Vazeny pan Kratochvil pozorne som si precital Vas prispevok. Ak mam byt uprimny tak v ramci objektivity mi az doposial chybala vasa reakcia. Z vasej strany vsak postradam istu davku sebakritiky.To ze sa niekto stazuje a hned sa od vami spravovanych domov neodstahuje este neznamena ze je neschopny. Mozno nema dotycny natolko dobru anglictinu aby tak urobil...To Vas nenapadlo? To ze je v Londyne nizsi standard ubytovania ako v CR alebo na Slovensku je jedna vec ale parazity /svaby a pod./ v dome to je uz ine kafe./alebo 12 ludi v dome / To by rozculilo kohokolvek a ze na tento problem poukazuje ina osoba ako je dotknuta osoba je v tomto pripade irelevantne.Na druhej strane je tu vacsina prispevkov ktora hodnoti cinnost agentury Bohemiaworld pozitivne.Mnohi tu nezabudnu vyzdvihnut ze ste v velmi ochotni pri rieseni problemov.Nechapte pan Kratochvil kritiku vasej osoby alebo agentury Bohemiaworld negativne ale chapte to skor ako vyzvu na zlepsenie vasej prace.

BW Bratislava
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Str Aug 02, 2006 2:55 pm
CONTACTCOLON

Poslať od BW Bratislava » Str Aug 02, 2006 3:28 pm

mathias6850 píšeCOLONTo ze sa niekto stazuje a hned sa od vami spravovanych domov neodstahuje este neznamena ze je neschopny.
Kolega z Londyna len pokazal na to, ze vacsina ludi, ktori v Londyne neuspeju, nehladaju chybu u seba, ale snazia za to vinit vsetkych a vsetko ostatne. Chvalabohu, nebyva to pravidlom.

Nas len zaraza, ze ak je niekto nespokojny s nasimi sluzbami, tak preco to neriesi priamo s nami, ale stazuje sa v internetovych forach. Je prirodzene, ze sa neda vyhoviet kazdemu a ze sa vzdy najdu nespokojni ludia. Prosime nasich klientov, aby vsetky staznosti riesili priamo s nami. Vzdy sa im budeme snazit vyjst v ustrety.

Na druhu stranu aj niektori z autorov vyssie uvedenych kritickych (a obcas vulgarnych) prispevkov nam nevedeli osobne uvedene 'fakty' povedat do oci, nedokazali sa za ne postavit a dokonca niektori z nich nam popreli, ze ich napisali (aj ked sa k tomu neskor priznali).

Radi by sme tiez zdoraznili, ze vzdy plnime sluby a ze nasim klientom neslubujeme nieco, co nevieme splnit. Napriklad neslubujeme, ze kazdy bude mat k dispozicii internet alebo TV (ako je uvedene vyssie), rovnako nehovorime, ze vynimocne nemoze v dome byvat 12 ludi (v lete je to bohuzial jedina moznosti ako uspokojit ziadosti o ubytovanie, ale v domoch, kde byva viac ludi, byvaju dve toalety a v kazdom dome mame 2 chladnicky). Za tym, co na webovskych strankach piseme, si stojime, a vsetky sluzby nasi klienti dostanu. V mnohych pripadoch dostanu klienti pomoc a sluzby nad ramec zaplatenych programov.

Castym problemov (nielen nasich klientov, ale vseobecne ludi, ktori prichadzaju do Londyna) su prilisne ocakavania. Ceny za najom a sluzby v Londyne su mnohonasobne vyssie ako na Slovensku a niektori klienti by na zaklade tohto rozdielu ocakavali dokonca vyssi standard nez je na Slovensku.

V skutocnosti je standard ubytovania v Londyne omnoho nizsi ako na Slovensku ci v Cechach. Skratka, Briti si na dobre ubytovanie velmi nepotrpia. Ich domy su stare, neudrziavane, v zlom technickom stave, s prehistorickym zariadenim, nevymalovanie, s tenkymi radoby-kartonovymi stenami, zlym tesnenim, nefungujucim kurenim, oknami, ktore sa nedaju otvarat atd atd. Kazdy, kto v Anglicku stravil aspon par tyzdnov, to isto potvrdi.

My sa v domoch, ktore prenajimame, snazime o maximalne priblizenie standardu, ake pozname zo Slovenska. Nie vzdy sa to da zabezpecit a predovsetkym nie vsetci klienti sa zmiera s tym, ze kvalita byvania je v Anglicku horsia ako na Slovensku. Tu potom pramenia aj staznosti.

Ceny, ktore nasi klienti platia za najomne, su tak nizke, ze za rovnaku ci podobnu ceny by si clovek sam v Londyne ubytovanie nezohnal. V niektorych pripadoch su ceny za najom u nas naozaj vyssie ako je uvedene na webstranke, ale vzdy so suhlasom klienta vediac, ze nepatrne vyssiu cenu zaplati za vyssiu kvalitu. Avsak vsetkym nasim klientom poskytneme ubytovanie za ceny, ktore mame uvedene na nasej webstranke. Mozete najst ubytovanie aj inde za rovnaku cenu, avsak treba ratat, ze nedostanete zmluvu, pretoze take byty ci izby budu prenajimane na cierno, landlord nebude za Vas odvadzat dane a poplatky ci platby za spotrebovane energie (u nas je vsetko v cene) a pod.

Co sa tyka roznych chrobakov a inych zvieriatek, za tieto skutocne ako agentura nemozeme. Tomu sa obcas nevyhnete rovnako na Slovensku, pokial byvate v rodinnom dome ci v starsich panelakoch.

Domy v Londyne su stare, v zlom technickom stave. Aj ked sa maximalne snazime o ciste domy, deratizovane a dezinsektovane, niekedy sa stane, ze haved pride od susedov. Vyssie spominane 'bed bugs', postelove chrobaky, ktore sposobuju stipance, takisto nevieme ovplyvnit, castkokrat si ich prinesu sami najomnici z predchadzajuich ubytovani. Vzdy vsak situaciu okamzite riesime a snazime sa problem eliminovat. Mimochodom, 'bed bugs' su v Britanii tak rozsireny problem, ze na kazdej webstranke obci ci mestkych casti najdete o nich informacie.

Prirodzene, aj my robime obcas chyby a nie sme dokonali. Ale vzdy situaciu riesime a vyriesime.

Na zaver jedna prosba: prosime nasich nespokojnych klientov, aby vsetky staznosti riesili priamo sa nami, v londynskej kancelarii. Urobime, co je v nasich silach.

mathias6850
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41

Poslať od mathias6850 » Str Aug 02, 2006 3:45 pm

BW Bratislava píšeCOLONPrirodzene, aj my robime obcas chyby a nie sme dokonali. Ale vzdy situaciu riesime a vyriesime.
Ak je to tak ako pisete tak v oktobri vyuzijem spolu s kamaratom vasich sluzieb.

tipik
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Pia Aug 11, 2006 6:24 am

Bohemia World

Poslať od tipik » Str Sep 13, 2006 10:29 am

Ahojte,tak jsem se rozhodl po různých peripetijích a obcházení na forech odjet do Londýna s agenturou.. Bohemia World.Jejich program Excellent mne zaujal.Fonoval jsem i s nějakým panem K. a ten potvrdil,že pokud mi nenajdou práci vrátí mi peníze...to je myslím férové,ne?Píši přesto,jestli náhodou někdo nezná z VLASTNÍ zkušenosti něco o této agentůře.Já se napálil u té zlínské a potom zkoušel kde co:-).No toho testera dělat nebudu...ono to asi stejně asi není jen tak-člověka hned nevezmou:-).Jo a firma na stránkách Anglie 1x.cz co nabízí program FRIENDS nereaguje na mé dotazy asi 3 neděle.-)).Tak jsem zědav zda se mi poštěstí najít někoho kdo zná tuto agenturu.Zatím ahojte.

mathias6850
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41

Re: Bohemia World

Poslať od mathias6850 » Str Sep 13, 2006 11:27 am

tipik píšeCOLONAhojte,tak jsem se rozhodl po různých peripetijích a obcházení na forech odjet do Londýna s agenturou.. Bohemia World.Jejich program Excellent mne zaujal.Fonoval jsem i s nějakým panem K. a ten potvrdil,že pokud mi nenajdou práci vrátí mi peníze...to je myslím férové,ne?Píši přesto,jestli náhodou někdo nezná z VLASTNÍ zkušenosti něco o této agentůře.Já se napálil u té zlínské a potom zkoušel kde co:-).No toho testera dělat nebudu...ono to asi stejně asi není jen tak-člověka hned nevezmou:-).Jo a firma na stránkách Anglie 1x.cz co nabízí program FRIENDS nereaguje na mé dotazy asi 3 neděle.-)).Tak jsem zědav zda se mi poštěstí najít někoho kdo zná tuto agenturu.Zatím ahojte.
Preco otvaras novy prispevok ked tema Bohemia World tu uz bola rozoberana niekolko krat. Ja sam som sa o tuto agenturu zaujimal pricom si mozes precitat niekolko mojich /a nie len mojich / prispevkov. Staci dat do vyhladavaca Bohemia World a pozriet si diskusiu k tejto teme.

tipik
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19

Bohemia World

Poslať od tipik » Str Sep 13, 2006 11:55 am

Promiň,ale já myslím,že někdo mohl získat NOVÉ zkušenosti.Ahoj.

mata
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Štv Sep 14, 2006 11:02 am

prosim o radu

Poslať od mata » Štv Sep 14, 2006 11:10 am

Ahoj

ma niekto skusenosti s agenturou Bohemia World?
Ak ano tak poradte!Neviem sa rozhodnut ci mam vyuzit jej sluzby?
dik
mata

mathias6850
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41

Re: prosim o radu

Poslať od mathias6850 » Štv Sep 14, 2006 12:26 pm

mata píšeCOLONAhoj

ma niekto skusenosti s agenturou Bohemia World?
Ak ano tak poradte!Neviem sa rozhodnut ci mam vyuzit jej sluzby?
dik
mata
Byt na tvojom mieste tak by som si cez nich zabezpecil ubytovanie a prepravu z letiska na miesto urcenia.Nic viac.

tipik
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19

Bohemia World

Poslať od tipik » Štv Sep 14, 2006 1:41 pm

Proč jen pobyt?Myslíš,že práci Ti neseženou?Anglický jazyk taky nemusí každý válet v extralize.A když Ti seženou práci,můžeš potom koukat kolem..pokud máš čas po jiné.Myslím tedy.

mathias6850
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41

Re: Bohemia World

Poslať od mathias6850 » Pia Sep 15, 2006 1:03 am

tipik píšeCOLONProč jen pobyt?Myslíš,že práci Ti neseženou?Anglický jazyk taky nemusí každý válet v extralize.A když Ti seženou práci,můžeš potom koukat kolem..pokud máš čas po jiné.Myslím tedy.
Pozri ak chces silou mocou ist cez agenturu Bohemia World a zaplatit za program Excelent cca 11000 Sk tak nech sa paci.Bolo tu napisanych pomerne vela prispevkov k teme agentury.K tvojej prvej otazke asi tolko - Mnohe z toho co za 11000 Sk ponuka menovana agentura si dokaze zabezpecit priemerne sikovny clovek s pokrocilou anglictinou aj sam.

tipik
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19

Bohemia World

Poslať od tipik » Pia Sep 15, 2006 2:52 am

napsals....... priemerne sikovny clovek s pokrocilou anglictinou aj sam....a o to tu jde...!!Právě z toho agentury kamarádko žijí.1.Hodně lidí neví jak se orientovat i doma na úřadech atd..a co teprve v cizí zemi..2.Člověk se může domluvit rukama-nohama s někým s kým jen povídá a když umí alespoň základy té řeči...ale pročítat noviny a hledat zkrátka někdo nedokáže ani doma...ale to neznamená,že je trouba:-)..no a pokud Ti agentura řekne,že Ti najde flek a když ne že Ti vrátí peníze..nevím proč to neudělat..:-)?Mluvím a zdůrazňuji to opět o tom,že zkrátka ONI TO TAM URČITĚ ZNAJÍ a mají kontakty..jinak by to nedělali.Jinak máš samozřejmě pravdu.

ANTONY
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Str Okt 25, 2006 8:57 pm
CONTACTCOLON

Poslať od ANTONY » Štv Okt 26, 2006 9:22 am

Nesiel niekto cez Bohemiu v poslednej dobe neake aktualne skusenosti.Chystam sa do UK prvy krat a ked citam forum co pisete o agenturach tak tato mi asi vychadza najlepsie.Teraz ponukaju ubytko a pracu aj v meste Leds.Len tak nahodou neake skusenosti z tohto mesta kam by sa viac oplatilo vycestovat do Londyna alebo Leds po prvy krat.

ANTONY
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
CONTACTCOLON

MH?

Poslať od ANTONY » Pia Okt 27, 2006 7:11 pm

To akoze naozaj nikto?

peter_SX
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Uto Sep 19, 2006 11:01 pm

Poslať od peter_SX » Ned Okt 29, 2006 2:04 pm

ANTONY píšeCOLONNesiel niekto cez Bohemiu v poslednej dobe neake aktualne skusenosti.Chystam sa do UK prvy krat a ked citam forum co pisete o agenturach tak tato mi asi vychadza najlepsie.Teraz ponukaju ubytko a pracu aj v meste Leds.Len tak nahodou neake skusenosti z tohto mesta kam by sa viac oplatilo vycestovat do Londyna alebo Leds po prvy krat.

caf, rozhodne sa vykasli na ich program-job. Tak ako ti pisali vysie, si najdes taku robotu, co ponukaju aj sam. Zbytocne preplatis a budes len nadavat. To bol aj moj pripad. Ubytko cez nich je pohoda, ale job-supnu ta do CDckarne na par dni a potom budes stat, zarobis len na ubytko a nic neodlozis. A nakoniec sa na to vykasles a najdes si inu robotu a sam. To ze ti ini pomozu-na to zabudni!! to su len keci.... A Leds, neviem. Podla mna tam mozes makat len ako predavac alebo v hoteloch. Plat min za vela odrobenych hodin :(

ANTONY
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
CONTACTCOLON

Dik za info

Poslať od ANTONY » Ned Okt 29, 2006 5:31 pm

Takze podla tebe odporucas nekupit si ich program exelent ale len super.A pracu si najs sam.A radsej Londyn ako Leds.Mam kamosku v Londyne a ona by mi pomohla s pracou ale ubytko si musim najst sam.Myslel som ze to ich hladanie prace je trosku ine ale ako hovoris tak je to o nicom.No dik za radu.Este ak sa ta mozem spitat ako si bol na tom z English ked si isiel von?U nma to neni nic svetove zato som si chcel viac menej zabezpecit pracu cez nich.

peter_SX
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Uto Sep 19, 2006 11:01 pm

Re: Dik za info

Poslať od peter_SX » Pon Okt 30, 2006 9:43 pm

ANTONY píšeCOLONEste ak sa ta mozem spitat ako si bol na tom z English ked si isiel von?U nma to neni nic svetove zato som si chcel viac menej zabezpecit pracu cez nich.
ja so na tom bol presne ako ty-vo vsetkom :) fakt. Teraz je to s Aj lepsie, ale stale sa este ucim. Je dobre, ze tu mas kamosku co ti pomoze. Naozaj pomoze :) a co sa tyka Aj mas tu kurzy aj free aj za peniaze. Ja som chodil tu http://www.proandpro.com/english/ a aj bohemka tam posiela ludi-co ma program student ci ako-akorat si poriadne zauctuje. Takze si to vybehaj radsej sam, a ak budes mat pracu a stihat aj do skoly, tak to nieje az take drahe. Alebo potom tie free alebo nieco ine.

3mem palce :))

Jerry22
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Ned Nov 12, 2006 10:48 am

PLEASE odpovede!!!

Poslať od Jerry22 » Pon Nov 13, 2006 8:22 pm

Existuje clovek, ktoremu agentura Bohemiaworld sprostredkovala pracu?Nemyslim obcasne v Cd ckarni.

kane
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Štv Okt 26, 2006 2:23 pm

Poslať od kane » Str Nov 22, 2006 3:16 pm

Prostredníctvom agentúry BW mám v úmysle vycestovať v januári na jayzkový pobyt do Londýna - teda zaplatiť si program student, pretože moja angličtina je nič moc a popri tom si hľadať prácu. Nájde sa ešte niekto?

Werwolf
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Nov 06, 2006 9:32 pm

Poslať od Werwolf » Pon Dec 04, 2006 11:24 pm

no ja sa tiez chystam v januari do Londyna, no vaham ci mam vyuzit sluzby BW. dokonca neviem ci sa mi to v januari vyplati si tam hladat pracu...co vy na to?

audrina_cz
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Ned Aug 21, 2005 4:21 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od audrina_cz » Sob Máj 05, 2007 6:41 pm

truu píšeCOLONTeraz mame take stipance dalsi dvaja...
Tak na toto by si si mala davat pozor. Znamena to ze mate v dome bed bugs co je ako plostica postelna. Musis zavolat firmu na postrek...myslim ze to tu bolo uz spomenute...
...inak cez tuto agenturu som byvala na 3 rozlicnych miestach a problem je v ludoch co tam byvaju a nie v agenture...ubytko za taku cenu nemoze byt nic extra samozrejme

joeiik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Pon Feb 11, 2008 6:07 pm
CONTACTCOLON

Poslať od joeiik » Pon Feb 11, 2008 6:24 pm

ja sa chystam s priatelkou a partiou este mozno na zaciatku maja, nejake nove experiences?

Vrtto
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Feb 26, 2008 11:03 pm

Agentúra Bohemia World

Poslať od Vrtto » Uto Feb 26, 2008 11:12 pm

Cawte mam 18 a chcel by som ist do UK cez letne prazdniny ale vela agentur ponuka progamy iba na 3 a viac mesiacov co si nemozem dovolit aj na strankach BW pisu : "chcete ísť pracovať do Anglicka na dlhšiu dobu (aspoň 4 mesiace)" tak sa chcem opytat ci ste niekto bol iba na 2 mesiace a ako je to s pracou

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Re: Agentúra Bohemia World

Poslať od qth » Štv Feb 28, 2008 3:23 pm

Vrtto píšeCOLONCawte mam 18 a chcel by som ist do UK cez letne prazdniny ale vela agentur ponuka progamy iba na 3 a viac mesiacov co si nemozem dovolit aj na strankach BW pisu : "chcete ísť pracovať do Anglicka na dlhšiu dobu (aspoň 4 mesiace)" tak sa chcem opytat ci ste niekto bol iba na 2 mesiace a ako je to s pracou
Samozrejme ze je mozne zohnat aj pracu na kratsie ako na 3 mesiace, ale asi moc nie cez agentury.

Plus ty ako 18 rocny mas narok na minimalnu mzdu ktora je o nieco nizsia ako normalna minimalna mzda (bohuzial vekova diskriminacia :( ).

Anyway ak si student tak sa skus poobzerat po vymennych pobytoch
pri ktorych by sa dalo aj pracovat...

lukino99
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Ned Okt 05, 2008 7:46 pm

Bohemia World

Poslať od lukino99 » Pon Okt 06, 2008 9:24 pm

Chcem reagovat na otazku ohladom bohemia world a ich sluzieb. Ja osobne mam absolutne negativnu skusenost s touto spolocnostou a nemozem ich v ziadnom pripade odporucit nikomu. Ak hladate ubytko na velmi kratko, povedzme, z dlhodobeho hladiska pochopyte co su zac a uprednostnite radsej niekoho ineho, lacnejsieho, spolahlivejsieho a ludskejsieho. hadam tolko k tymto ludom tam. vela stastia v londyne kazdemu kto tu pride. lukas

spokojny
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Uto Jan 12, 2010 3:19 pm

Poslať od spokojny » Uto Jan 12, 2010 3:25 pm

Skusenosti s agenturou bohemiaworld velmi zla

na ich stranke http://www.bohemiaworld.sk najdete velmi zaujimave veci, ani neviem kde zacat.

Ubytovanie v Londýne si môžte objednat za symbolický rezervacný poplatok €30!
- no prosim, este ste len na slovensku a 30 libier fuc
- agentura ma penajatych asi tak 20-30 domov v oblasti Walthamstow, Leyton, Tottenham...a v poslednej dobe maju problem tieto malebne pliesnovo-svabove domceky zaplnit(bohvie preco )
- agentura plati za prenajatie domu asi tak 700-800 libier mesacne
- budete byvat na dome asi tak 10 ludi v asi tak 5-tich izbach, spolocna kuchyna a kupelna, spolocenska miestnost je zriedkava
- ubytko vas bude stat okolo 220 libier na mesiac/na osobu samozrejme
Bohemia World Vám garantuje nepreplnené domy.

V každom dome je k dispozícii:
prácka
dve chladnicky
mikrovlnka
žehlicka
žehliaca doska
zariadená kuchyna: rýchlovarná, toustovac, hriankovac, hrnce, príbory, riad, poháre, atd.
- plna vybava :lol:

V Slovenskej Republike je rezervacný poplatok € 30 (zahrna vystavenie Proof of Address)
- no prosim, dalsich 30 libier fuc, mila pani Maria vam vytlaci jednu a4-ku, kde sa pise, ze byvate na tej a tej adrese(je to uzitocne pri zriadovani bankoveho konta a tak...)
Pri príchode do Londýna zaplatíte depozit 75 libier.
- asi jedina vec, proti ktorej nic nemam
- Domy su prevazne v hroznom stave - zle fungujuce kurenie(problem hlavne v zime), vybavenie domu asi take ake bolo v 60 rokoch na slovensku.
Svaby v kuchyni, pliesne v kupelnach a bedbugs v posteliach nie je zriedkavost(Bedbug, postelovy chrobak ani nechcite vediet, co to je )
Využite náš Pracovný program a my urobíme všetko pre to, aby ste do práce nastúpili co najskôr od vášho príchodu. S Bohemia World máte istotu.
- heh agenturka mal asi tak rok dozadu zmluvu s jednou tovarnou na cedecka, kde posielala vsetkych ludi, ktori prisli zo slovenska, robili sa 12 hodinovky, cesta tam a spat zabrala aj do troch hodin, a cas na odpocinok a varenie je v riti :!:
- praca nebola to najhorsie, horsie bolo, ze vam asi tak hodinku pred odchodom zavolal mili pan Stefan Rehak(terajsia agenturka Orangejuice , inak Stevka uz vykopli lebo odrbaval, heh ) ..a slavnostne vam oznamil "Tak dnes dete na nocni" ... no lenze zaujemcov bolo vela, a... bolo nezriedkave, ze ste sli do prace iba 2-3 krat do tyzdna, a co z toho vypliva? Zarobite tak 450 libier za mesiac, -220 libier
ubytko(pozor za meskanie platby su pokuty ) - 200 libier jedlo(nebojte, od toho jedla este nikto nepribral ) , a....je tu myslienka hladania novej prace , hehe.
- pre tych ktori nevistihli pointu pracovnej agentury bohemiaworld podotykam, ze ste sa prave stali zavisly na ubytku, ktore vam ponukli, a ine ich samozrejme nezaujima.

to najlepsie z ich www stranky :mrgreen: :
Pracovný program €18 /co to je?/
Pomoc pri registrácii na Home Office €12 /jeden telefonat/
Pomoc pri získani CIS karty €8 /jedna navsteva uradu prace/
Pomoc pri založení bankového uctu €16 /navsteva banky, treba pas a proof of adress/
Vytvorenie CV v anglickom jazyku €25 /fiiiha, zeby nova sluzba?/
Pomoc pri získaní britského vodicského preukazu €8 /naco by vam bol, sakra, bez neho som jazdil/
Orientacný program v Londýne €40 /ukazu vam, kde kupit listok na bus, a kde nakupit potraviny, waw- no kde asi, v tesku, ne?/
Tlacený zoznam praconých agentúr €18 /waw, a4-ka za 18libier? internet je naco??/
SIM karta britského mobilného operátora €4 /na kazdej ulici ju kupite od indoch za 2 libry/
Adaptér na britsku el. siet €4 /presne 1 libra na trhu, alebo hocikde inde/
AZ mapa Londýna €10 /uzitocna vec, nic proti, no v trafike lacnejsia/
Rezervácia utytovania + Proof of Address €30 /o proof of address som uz hovoril, a k rezervacii ubytovania doplnim, ze vas supnu, kde je volne miesto momentalne, vecsinou do trojky, heh/
Ubytovanie po 20 hodine vecer €45 /fiiha, dajak spansteli/
Využívanie internetového centra na 30 hodín, kopirovanie, tlac po dobu 3 mesiacov €12 /pecka/

Stansted 35 GBP za auto /vlak je rychlejsi a stoji 18 libier, priamo z letiska/
Luton 40 GBP za auto /detto/
Služba odvoz z letiska sa platí až po príchode do UK.
Ak máte záujem o túto službu, prosím, uvedte to do poznámky.

zaver: Bohemiaworld nie je pracovna agentura, oni vas len ubytuju, pracu zhanate sami, s anglictinou no problem, nie je problem do 2 tyzdnov najst praca nikde v kuchyni, ci v hoteli za asi tak 600-700 libier, naklady za mesiac iba za nevyhnutnosti su okolo 500 libier(nebojte sa nepriberiete z tej stravy)

<<< VELA STASTIA >>>

elvis
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2012 11:55 am

Poslať od elvis » Sob Jún 23, 2012 12:35 pm

Skusim aj ja pridat vlastnu skusenost z agenturou Bohemia World (inac nedavno zmenili meno na Bohemia World Trading Ltd) Zmenilo sa aj vedenie a stym aj pristup s poskytovanym sluzbam…

Nebudem sa vyjadrovat k lsuzbam ohladne poskytovania prace, ale iba k ubytovaniu.

Informacie ktore tu uz boli o agenture vyssie popisane nie su vsetky pravdive a ani aktualne (najlepsie pozriet ich stranky http://www.bohemiaworld.cz, al. http://www.bohemiaworld.sk)
Ako priklad uvediem napr. to, ze ubytovanie vo večerných hodinách je bez extra príplatkov, a taktiez depozit ktory zaplatite na zaciatku ubytovania je uz nizsii, 50 libier. (Rezervacny poplatok je tam stale)
Co sa tyka mojej osobnej skusenosti, tak asi ako vsetci som sem pricestoval s velkymi ocakavaniami a predstavami. Samozrejme realitu si clovek uvedomi velmi rychlo.

Hned na zaciatku musim povedat, ze standard ubytovania je tu v UK (v Londyne) trosku nizssi ako na slovensku, a preto sa na to musite pozerat trosku menej prisnejsim okom. Pokial nebyvate v centre Londyna, kde su naozaj domy a byty na vysokej urovni, kde je najomne od 700-5000 libier/tyzden, tak budte pripraveny na mensi "luxus".

Tak ako uz bolo vyssie povedane, BohemiaWorld poskytuje ubytovanie v domoch typu "share house" kde vlastne ide o klasicky dom, v ktorom kazdu izdu obyva jeden/dvaja/traja ludia a to podla toho ci ide o single izbu, dvojpostelovu alebo trojpostelovu izbu. (a niekde mate aj spolocensku izbu, obyvacku). Ostatne priestory su spolocne (kupelka, Kuchyna, toalety…)

Ja som sa na zaciatku dostal s kamosom na dvojpostelovu izbu, ktora vsak bola velmi mala, a nemali sme ani poriadne si kam ulozit veci. Samozrejme, ze na zaciatok to stacilo, ale kedze sme tam planovali ostat dlhsie, tak sme zasli do agentury a poziadali sme si o inu, vacsiu izbu. Kedze momentalne nic nemali, musel som chvilku pockat, ale za par tyzdnov sa nieco uvolnilo a prestahovali ma na vacsiu izbu. Dostal som aj na vyber, ukazali mi ake izby su volne a ja som si vybral tu ktora sa mi pozdavala najviac.

Dom na ktory som sa potom nastahoval bol primerane cisty, ziadne svaby, ani mysi alebo ina haved. Samozrejme o poriadok na dome sa starate vy, najomnici a preto kto si ako uprace, tak bude zit... ak poriadok zanedbate, pocitajte s tym ze sa vam tam objavia svaby, mravce v kuchyni alebo aj mysi. Tak je to vsade, nie len tu v Londyne.

Co sa tyka zariadenia a vybavenia na dome, tak nebolo tam uplne vsetko ako je to popisane na ich stranke, ale hned ako sme to nahlasili, tak nam chybajuce zariadenie a kuchynske potreby dokupili. A ak nemate prehnane naroky, casom vam na poziadanie dokupia aj to, co nie je v zakladnej vybave (prip. si to kupite sami a oni vam to preplatia).
Cize ak sa viete ozvat a viete byt trpezlivy, dokazu vam v agenture vyhoviet (neocakavajte ze vam hned vsetko vybavia na pockanie, pretoze takych ako vy maju viacej, a nedoku kazdemu vyhoviet hned na druhy den)
Vsetko je to o komunikacii, o pristupe a byt trpezlivy.

Co sa tyka cien ubytovania, treba si v prvom rade uvedomit, ze toto je LONDYN a nie nejaka dedina, alebo male mestecko kde vas stoji hotel alebo penzion par EUR.
To ze tuto spolocnost vlastnia a riadia cesi/slovaci neznamena ze vam budu poskytovat ubytovanie za slovenske/ceske ceny. Londyn je drahe mesto a preto aj ceny ubytovania su tu tomu adekvatne.
Ceny ktore maju uvedene na stranke su viacmenej aktualne, ale aj tu plati, ze da sa snimi dohodnut individualne. (ak si platite najom nacas, nemeskate s platbami tak mate vacsiu sancu sa snimi dohodnut, lebo ste pre nich seriozny zakaznik ktoreho si budu vazit).

Nevrdim ze je to tu vsetko idealne... ano, isteze, maju lepsie domy a maju aj horsie domy.Ale ak tu planuteje ostat na dlhsie, a nepaci sa vam dom na ktory vas daju, zavolajte im, alebo zajdite za nimi a poziadajte ich aby vam ukazali a ponukli nieco ine, nieco co vam bude viac vyhovovat. Ak budu mat volne kapacity resp. ak sa im nieco casom uvolni prip. kupia novy dom, ozvu sa vam a ukazu vam volne izby. Taktiez vam pomozu s prestahovanim na novy dom, odvezu vam veci a pod.

Ak vam na dome nieco nefunguje, napr kurenie, pracka a pod, tak staci ak to nahlasite a vasa poziadavka bude riesena hned na druhy den. Ak sa jedna o mimoriadnu udalost, poslu vam tam hned niekoho aby sa na to pozrel. (maju na to osobitneho zamestnanca – udrzbara).

Co sa tyka ostatnych sluzieb, tak napr ten odvoz z/na letisko stoji 35libier. Takuto istu cenu zaplatite aj za taxik. (ano, vlak je mozno rychlejsi a lacnejsi, ale autom vas odvezu systemom z ”domu do domu”. Nemusite platit listok na metro, alebo autobus aby ste sa odviezli na vlakovu stanicu, z ktorej vam ten vlak na letisko ide).

Zaver:
AK sa sem chystate do Londyna na kratko, BohemiaWorld je kazdopadne dobra volba, kde vam ponuknu ubytovanie za prijatelne ceny, poradia a pomozu vam s formalitami (nieco dostanete zadarmo, a za nieco si trosku zaplatite). Kvalita ubytovania zodpoveda cene, a stale plati ze ak sa vam nepaci, mozete poziadat o prestahovanie.

BohemiaWorld je dobra volba aj v pripade ze sa sem chystate na dlhsie, prip. na stalo. Ponukaju aj ubytoavnie v peknych domoch na vyssej urovni (trosku vyssia cena a niekedy dlhsia cakacia doba) ale pokial si zozeniete lepsiu pracu, (nie za minimalnu mzdu) tak si tu mozete zit takym istym standardom ako na slovensku, alebo aj dokona este lepsie.

Luciaaaa
Member
Member
PríspevkyCOLON 54
RegistrovanýCOLON Štv Sep 22, 2011 2:18 pm

Poslať od Luciaaaa » Sob Jún 23, 2012 5:00 pm

zabudol si spomenut, ze najom za jednu osobu na mesiac je uz 450 libier. a vsetky tu spomenute negativne prispevky opisuju krutu realitu. BW nikdy viac !

elvis
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od elvis » Str Júl 04, 2012 1:23 pm

ano, mas pravdu, je tam tych 450GBP, ale ty si si to poriadne neprecital, na ich stranke sa totiz pise, ze to je iba teraz pred a pocas obdobia olympijskych hier... citujem z ich stranky:

"V termínu od 15.5. do 12.8.2012 z důvodu konání olympijskýh her a omezených ubytovacích kapacit bude u nově příchozích klientů účtováno nájemné ve výši 450 GBP / osoba / 4 týdny. Od 5. týdne pak bude účtováno nájemné ve výši 300 GBP / osoba / 4 týdny. Od 9. týdne bude účtováno nájemné ve výši 150 GBP / osoba / 4 týdny."

A co sa tyka "krutej reality"...poviem ti ze ja som si tiez svoju realitu vyskusal na vlastnej kozi, ...a ako som pisal, ano- boli tazsie casy, nepopieram... ale to su tie zaciatky, kym si clovek nezvykne na trosku iny system byvania, na iny standard byvania... potom ak nemas prehnane naroky, stale sa da snimi dohodnut, a vo vacsine islo o kompromis ktory vyhovoval obidvom stranam - ja som bol spokojny a aj oni.

Tie negativne skusenosti ktore popisuju "krutu realitu "su vacsinou trosku "nafuknute" ...ako sa hovori, kto sa chce sa bit palicu si najde.

Okrem toho, taketo negativne prispevky najdes vsade, nie len na Bohemiu, ale aj na ostatne agentury... a taktiez plati, ze nikdy sa neda vyhoviet kazdemu. Myslim, ze Bohemia je momentalne najvacsia ubytovacia agentura, poskytuju ubytovanie stovkam ludi a su tu uz 8 rokov... si myslim ze to asi o niecom svedci. A vacsina ludi je snimi spokojna.
Ak by to robili az tak zle, ako je to tu popisane hore, tak to by tu uz asi neboli a vsetci by od nich odisli... nemyslis?

Ja mam taky osobny dojem, ze prave za posledny rok sa uz aj oni snazia viac aby kazdemu vyhoveli ako sa len da (som uz spominal ze asi rok dozadu sa zmenilo meno a aj vedenie).

tolko moj nazor.

Luciaaaa
Member
Member
PríspevkyCOLON 54

Poslať od Luciaaaa » Str Júl 04, 2012 1:59 pm

ja nemam potrebu nic zvelicovat ani nafukovat. nemam nato dovod ani ja ani ostatni ktori tu pidu negativne prispevky. platit agenture 450 libier za jednu osobu za tie hnusne spinave izby v tych polorozpadnutych domoch? nikdy! aj ked su ostatne mesiace lacnejsie, aj tak to vychadza 300 libier na mesiac po prepocitani a za taku sumu si clovek v uk najde luxusnu izbu v luxusnom dome alebo v byte. byvat cez bohemku za sumy ktore pyta ci uz pocas olympiady alebo nie, su jednoducho vysoke zato co bohemka ponuka. za tie peniaze si vie clovek poriesit prijemnejsie byvanie ss vyssim standardom... jedna kupelka pre 10 ludi v dome je podla teba v pohode luxus? to ponuka bohemka.. a to teda urcite v pohode nieje.

elvis
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od elvis » Str Júl 04, 2012 3:06 pm

tak ano, je to dost...no je to len teraz ... uz som ti odpisal na to odpoved aj v inom vlakne, tak este raz aj tu:

To ze teraz maju zvysene ceny ubytovania pred a pocas olympiady je pochopitelne a logicke... je to marketingovy tah, ktory by urobila akakolvek ina spolocnost. Nikdy si si nevsimla ze aj letecke spolocnosti maju ceny leteniek pocas letnej sezony vyssie ako pocas ostatnych mesiacov... preco asi????

Ak by si vlastnila agenturu ty, alebo mala podobnu spolocnost, kde by sa s prilivom vacsieho mnozstva ludi dalo trosku lepsie zarobit.. ty by si to nevyuzila??? Kazdy clovek podnika predsa za ucelom vytvorenia nejakeho zisku... a nie preto aby si len pokryl naklady. To by sa rrovno mohli zmenit na charitu a ponukat ubytko zadarmo...nie??

Myslim ze takuto cenovu politiku a marketingovu strategiu zvolia aj ostatne agentury a ubytovacie spolocnosti, aj hotely, hostely a penziony...kazdy totiz vie ze sem pride kvantum ludi a kazdy tu bude chciet niekde prespat na par dni... co je podla mna logicke. nanestastie pre zakaznikov a beznych ludi je to nie velmi vyhodne. :((

Predtym si spominala ze na jednu kupelku ste boli 13, teraz uz len 10... tak nabuduce to bude mozno uz len 8..hm?? :)))
Tych 8-9 ludi sa na jednu kupelku uz da tolerovat... nie kazdy predsa robi v ten isty den a v ten isty cas... kazdy chodi do prace inac a vyuziva kupelku v inom case.. tak to funguje u nas na dome.

bohemiaafuck
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Str Júl 04, 2012 5:39 pm

Poslať od bohemiaafuck » Str Júl 04, 2012 6:12 pm

Dobrý deň, dávajte si pozor na Bohemia World CZ a SK, a neverte im je to LOŽ, klamstvo podmienky pre život krýs, 1213 ludí nabitých v jednom dome ako nejaké stádo A samozrejme dávajte si veľký pozor na pána •••Martina Rambouska a pani Magdu Slavik-London Service Partners•••ktorí spolupracujú s Bohemkou slubuju hory doly zaplatíte im za najdenie práce a nevybavia vám ani fuka, len sa vyhovárajú a nedvíhajú telefóny.NEVERTE IM A NEDÁVAJTE IM ANI CENT!!!!!!!!

Luciaaaa
Member
Member
PríspevkyCOLON 54

Poslať od Luciaaaa » Str Júl 04, 2012 6:14 pm

pisem ti teda este raz aj ja , pretoze zjavne nechces pochopit co pisem. bohemia world ma vysoke ceny za najom pocas celeho roka vzhladom nato co ponuka. navyse pocas olympiady tie ceny su extremne vysoke. ako som pisala aj v inej teme, mam trochu prehlad o cenach ang. agentur a ani jedna z nich nedvihla kvoli olympiade tak ceny ako bohemia world a ani jedna z nich neponuka take podurovnove byvanie ako bohemia world.

ano byvala som v dome s 13 ludmi a mali sme jednu kupelku. nedavno som vsak bola na dome bohemie world na navsteve a v dome byvalo ´´iba´´ 10 ludi a mali k dispozicii tak isto iba jednu kupelnuu v ktorej bolo jedine WC na dome
a ja si nemyslim ze je uplne v pohode priatelne, ze 8-9 ludi pouziva jednu jedinu kupelnu v ktorej je jedno jedine wc.. kazdy mozno vyuziva kupelnu v inom case ale urcite to nieje komfort ani luxus ani pohoda.
ja byvam teraz v dome kde sme siesti a mame k dispozicii 2 kueplne a 2 wc. a neplatim viac ako sa platilo pre bohemia world aj mimo olymp. a to mame pekny tichy cisty novy dom. ziadne mysi, blchy, rozpadavajuce steny atd.

o tom totiz cely cas pisem, ze bohemia world ma velmi vysoke ceny nato aky typ ubytovania ponuka. a to aj mimo olymp.

bohemiaafuck
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Str Júl 04, 2012 5:39 pm

Poslať od bohemiaafuck » Uto Sep 18, 2012 7:32 pm

nepaťte a nechodte cez nich!!!!! Falošní sú ako slovenskí politici!

Zuzka628
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Mar 19, 2013 4:20 pm

Poslať od Zuzka628 » Uto Mar 19, 2013 4:39 pm

Na adresu agentúry Bohemia World, by som chcela napísať, že čo sa týka ubytovania, je to štandard ! Síce žiaden luxus, ale komu sa nepáči, nech nebýva! Netreba zabúdať, aj na to, že o domy sa starajú nájomníci (čo sa týka udržiavania poriadku) a pokial ide o nejakú väčšiu závadu, zavolajú údržbára, no niekedy sa na riešenie problému čaká aj dlhšie.
Čo si budeme klamať, je celkom problém, pre čechov a slovákov, si nájsť ubytovanie, otvoriť si účet a vybaviť NIN sám , najmä keď nevie po anglicky ani ceknúť. V Bohémke nám to vedia vybaviť ZADARMO!
Nech je ako chce, pokiaľ platíte nájom na čas a nerobíte zbytočné malichernosti, tak s agentúrou Bohemia World nemôžete mať najmenší problém. !!!!
Ja cez nich bývam už rok a pol, bývam v doubli, dvakrát som sa sťahovala a nemala som s chalanmi žiaden problém. Myslím si, že je to hlavne o prístupe obidvoch strán !!!!

BUTTON_POST_REPLY