Tipy na agentúry čo garantujú prácu

Pridajte vaše skúsenosti s českými, slovenskými ale aj britskými agentúrami. Nedovoľte, aby neseriózne agentúry oklamali viacej ľudí. A pochválte tie, ktoré vám pomohli.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Jozko Pucik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pia Jan 27, 2006 8:14 am

Tipy na agentúry čo garantujú prácu

Poslať od Jozko Pucik » Pia Jan 27, 2006 8:19 am

caute caute napiste prosim nejake spolahlive agentury co stopro zabezpecia pracu aj s min anglictinou ja viem je to prosba o nicom ale stejne snad vas to nebude az tak obtazovat dakujem velmo pekne ponizene :-)

wray
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 33
RegistrovanýCOLON Štv Aug 18, 2005 6:43 am
BydliskoCOLON E17
CONTACTCOLON

agentury...

Poslať od wray » Pia Jan 27, 2006 12:38 pm

no tak CUSO ti nieco podla mna najde, ak nie na 100 tak na 90% :)...
Ale kedze napr. teraz nie je roboty, tak mozno budes cakat aj mesiac dva (i ked zacul som ze sa dajake mraziarne rozbiehaju...)
Kedze tvoja anglina je slabsia dostanes robotu ktora je najhorsia a platena nahorsie.
Ak si tu este predtym nebol tak nemas vybavene veci = dalsie naklady/cas/zase mensia sanca na najdenie roboty.
Mozno budes robit iba 1,2x do tyzdna, takze vyplata ledva pokryje naklady...
Mam pokracovat, alebo som ta uz presvedcil nech sa radsej poucis anglinu za lacny peniaz este kym si na SK? :)

Ale nie - samozrejme prajem vela uspechov a drzim palce. Ale na agentury sa velmi nespoliehaj. A ak nejaka mila teta v agenture na slovensku vravi ze za vybornu cenu x999 Sk z dph ti garantuju pracu, tak v tom bude na 99% nejaky hacik :( V kazdom pripade - nevzdavat sa! :) Ja som to riskol, a aj ked teraz mam zlu naladu z toho ze sa mi nedari nic najst, tak dufam ze sa to uz coskoro zmeni. Drz sa kamo.

jess
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Pon Okt 10, 2005 10:15 pm
BydliskoCOLON MAN
CONTACTCOLON

praca

Poslať od jess » Pia Jan 27, 2006 1:51 pm

myslim, ze ani bomo by to nevystihol lepsie

Danny.L.
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Pia Aug 03, 2007 1:50 pm

Brigada v UK

Poslať od Danny.L. » Pon Aug 06, 2007 9:57 am

Ahojte vsetci,ja mam teraz 17, ale na buduci rok idem bezpodmienecne do UK.Prave 17. maja bude 18. Uz sa tesim. Zatial neviem ako dlho tam chcem zostat, ale 3 mesiace su minimum.Mam tam ist cez agenturu alebo na vlastnu past? Poradte mi ...

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Re: Brigada v UK

Poslať od qth » Pon Aug 06, 2007 11:28 am

Danny.L. píšeCOLONAhojte vsetci,ja mam teraz 17, ale na buduci rok idem bezpodmienecne do UK.Prave 17. maja bude 18. Uz sa tesim. Zatial neviem ako dlho tam chcem zostat, ale 3 mesiace su minimum.Mam tam ist cez agenturu alebo na vlastnu past? Poradte mi ...
No najlepsie bude ked tu uz mas nejakych kamaratov
ktory ti vedia zohnat pracu a pomuoct ti zo vsetkymi
registraciami tu. Plus mam ten pocit ze minimalna mzda
ak ma 18 je nizsia ako ta ked uz mas 21, ale tym nie
som si uplne isty (doteraz som to nepotreboval vediet),
pozri si starsie prispevky v diskusii tam by to malo byt.

Danny.L.
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

gth

Poslať od Danny.L. » Uto Aug 07, 2007 11:45 am

tak diki za odpoved, ja tam mam rodinu, a ubytovanie by som mal asi tiez, problem je len v tom, ze oni mi vravia, ze tu nikoho takeho nepoznaju a nemaju cas. Dost hluoe tvrdenie, aspon podla mna. Kto chce, ten najde.Vy ktori ste uz tam, nedali by stemi kontakt na nejakeho zamestnavatela? aspon E-mail. Dikes. Drzte sa vy v Anglicku, aj VY na kope hnoja(Slovensko).

Vláďa
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 139
RegistrovanýCOLON Uto Mar 01, 2005 1:27 am
BydliskoCOLON E14, London
CONTACTCOLON

Re: gth

Poslať od Vláďa » Uto Aug 07, 2007 2:36 pm

Danny.L. píšeCOLONtak diki za odpoved, ja tam mam rodinu, a ubytovanie by som mal asi tiez, problem je len v tom, ze oni mi vravia, ze tu nikoho takeho nepoznaju a nemaju cas.
No ono to neni jednoduche. Zkus si predstavit, ze bys ty mel sehnat praci na Slovensku pro sveho pribuzneho z Ukrajiny. Myslis, ze by jsi ji hledal? Muzou mit kontakty, ale moc nepocitej s tim, ze ti sezenou praci viz tez

viewtopic.php?t=985

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Uto Aug 07, 2007 11:30 pm

Nie kazdy ma moznosti zabezpecit pracu. Ja by som napriklad urcite nevedel, lebo absolutne nemam kontakty v kruhoch, kde sa riesi nekvalifikovana praca, a to som tu skoro 2 roky.

Danny.L.
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Vlada

Poslať od Danny.L. » Str Aug 08, 2007 12:28 pm

Tak fajn, pochopil som to, vdaka vam pekne za vase odpovede.Teraz by som chcel vediet, ci sa da v Uk zohbat nej. brigada na zimne prazdniny? Mozno sa pytam somarinu , ale to nic.Tento rok uz nic, ale na bud. som v UK. Skusim obahat nej. agentury. Kamo mi povedal, ze sa to oplati hoci im das 8000sk, lebo vraj sa tam da zarobit slusny balik medzi 50000-80000sk, Co vy nato, ktori ste v UK uz nej ten cas?

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: gth

Poslať od carfaxcat » Str Aug 08, 2007 3:35 pm

Danny.L. píšeCOLONoni mi vravia, ze tu nikoho takeho nepoznaju a nemaju cas. Dost hluoe tvrdenie, aspon podla mna. Kto chce, ten najde.Vy ktori ste uz tam, nedali by stemi kontakt na nejakeho zamestnavatela? aspon E-mail.
Akeho zamestnavatela? Zatial nepovedal, co chces/vies robit. Predpokladam, ze ako 17-rocny iba nekvalifikovanu pracu? V tom pripade ti asi nepomozem, nemam take kontakty. Pomohla som sice vela ludom s formulaciou CV a pohovormi na kvalifikovane pozicie, ale ti vedeli, kde chcu pracovat a co na to potrebuju.
Na nespecificke otazky typu kontakt na nejakeho zamestnavatela sa odpoveda tazko.
Poznamka "kto chce, ten najde" sa podla mna skor hodi pre tych, ktori hladaju pracu.
Kedze mas iba 17 rokov, tak sa ti moze stat, ze ti ponuknu podstatne nizsiu mzdu, v tom pripade sa mi tvoj balik zda podstatne mensi.

OTTO
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Ned Nov 25, 2007 8:20 pm

Urcite nie OTTO WORKFORCE

Poslať od OTTO » Ned Nov 25, 2007 8:49 pm

Tato agentura laka ludi s tym, ze pojdu robit tam a tam, laka Slovakov, poliakov, madarov..., proste vychodoeuropanov, s ktorymi si moze robit co chce. Vraj sa plati ba za cestu tam, teda konkretne do Holandska/Nemecka je to 100 euro. Ale to je len zaciatok. Daju ti krasny letak ze kde budes byvat, a ja ked som prisiel na izbu, nasiel som si mokru a splesnutu prikryvku a vankus.

Vraj garantuju tyzdennu zalohu 75 euro, a potom ti pridelia tzv. SOFI cislo, potom ti daju 150 euro na tyzden. Daju ti to sice, ale ak tolko nezarobis, strhnu ti to potom z inej vyplaty.... Jeden poliak bol v -298 euro v minuse. A NEMOZE len tak odist, lebo za jeden kurz musi zaplatit 950 euro. Ja som tiez mal kurz, vraj zadarmo, no neviem. Takisto v zmluve nepisu vsetko. Napr to, ze ked nahodou cely tyzden nebudes mat robotu, ponuknu ti nocnu... a ked 2x odmietnes, vykopnu ta a zaplatis este pokutu 500 euro. To ani v zmluve nie je. Atd. Prosim, upozorni na tuto agenturu ostatnych.

Napr sa mi stalo minuly tyzden to, ze prisiel manazer (poliak), otvoril som dvere a vtrhol dnu. Zacal mi vsetky veci hadzat na zem. Chcel som volat policiu ale on sa zacal vyhrazat, ze zavola ochranku. Tak som zacal klopat na vsetky dvere, nech to vsetci vidia, ale zutekal. Pritom mal od mojho bytu v rukach kluc. Potom som to riesil, volal tam a tam, roaming ma stoji 20sk/min a zatial nic. Je tu plno Slovakov s roznymi skusenostami. Prosim, upozorni na tuto agenturu.

Budem to riesit zrejme cez ambasadu alebo rovno policiu.

OTTO
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Ned Nov 25, 2007 8:20 pm

Urcite nie OTTO WORKFORCE

Poslať od OTTO » Ned Nov 25, 2007 8:50 pm

Tato agentura laka ludi s tym, ze pojdu robit tam a tam, laka Slovakov, poliakov, madarov..., proste vychodoeuropanov, s ktorymi si moze robit co chce. Vraj sa plati ba za cestu tam, teda konkretne do Holandska/Nemecka je to 100 euro. Ale to je len zaciatok. Daju ti krasny letak ze kde budes byvat, a ja ked som prisiel na izbu, nasiel som si mokru a splesnutu prikryvku a vankus.

Vraj garantuju tyzdennu zalohu 75 euro, a potom ti pridelia tzv. SOFI cislo, potom ti daju 150 euro na tyzden. Daju ti to sice, ale ak tolko nezarobis, strhnu ti to potom z inej vyplaty.... Jeden poliak bol v -298 euro v minuse. A NEMOZE len tak odist, lebo za jeden kurz musi zaplatit 950 euro. Ja som tiez mal kurz, vraj zadarmo, no neviem. Takisto v zmluve nepisu vsetko. Napr to, ze ked nahodou cely tyzden nebudes mat robotu, ponuknu ti nocnu... a ked 2x odmietnes, vykopnu ta a zaplatis este pokutu 500 euro. To ani v zmluve nie je. Atd. Prosim, upozorni na tuto agenturu ostatnych.

Napr sa mi stalo minuly tyzden to, ze prisiel manazer (poliak), otvoril som dvere a vtrhol dnu. Zacal mi vsetky veci hadzat na zem. Chcel som volat policiu ale on sa zacal vyhrazat, ze zavola ochranku. Tak som zacal klopat na vsetky dvere, nech to vsetci vidia, ale zutekal. Pritom mal od mojho bytu v rukach kluc. Potom som to riesil, volal tam a tam, roaming ma stoji 20sk/min a zatial nic. Je tu plno Slovakov s roznymi skusenostami. Prosim, upozorni na tuto agenturu.

Budem to riesit zrejme cez ambasadu alebo rovno policiu.

BUTTON_POST_REPLY