Ako je to s poplatkami za sprostredkovanie práce?

Pridajte vaše skúsenosti s českými, slovenskými ale aj britskými agentúrami. Nedovoľte, aby neseriózne agentúry oklamali viacej ľudí. A pochválte tie, ktoré vám pomohli.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
ovecko
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Ned Jan 22, 2006 11:24 am

Ako je to s poplatkami za sprostredkovanie práce?

Poslať od ovecko » Pia Apr 21, 2006 3:21 pm

Prosím Vás prečo všetky agentúry na Slovensku pýtajú sprostredkovateľské poplatky keď im priamo platia zahraniční zamestnávatelia. Je na toto nejaký zákon? Podľa čoho určujú výšku poplatkov. Niektoré si strhnú poplatky až z prvej výplaty, ale aj tak tomu nerozumiem,prečo to platí uchádzač. Sú tu na webe k tomu info? Vopred dík

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Ako je to s poplatkami za sprostredkovanie práce?

Poslať od jaro » Pia Apr 21, 2006 4:15 pm

ovecko píšeCOLONSú tu na webe k tomu info?
Su, len ich treba vyhladat. Napriklad tento dokument Ministerstva prace, rodiny a soc. veci hovori toto:
Výška úhrady od občana, ktorému je zamestnanie sprostredkované je limitovaná podľa § 25 odsek 3 zákona č. 5/2004 o službách zamestnanosti. Zákon stanovuje, že od fyzickej osoby môže sprostredkovateľ vyberať poplatok za služby súvisiace so sprostredkovaním zamestnania do určenej sumy a tento poplatok sprostredkovateľ vyberá až po sprostredkovaní zamestnania.

Ide o jednorazovú platbu, ktorej výška predstavuje 20 % z mesačnej mzdy dojednanej medzi občanom a jej zamestnávateľom ak sa sprostredkuje zamestnanie na obdobie najviac 6 mesiacov a 30 % z mesačnej mzdy, ak sa sprostredkuje zamestnanie na obdobie dlhšie ako 6 mesiacov.

BUTTON_POST_REPLY