Skúsenosti s agentúrou SAPA

Pridajte vaše skúsenosti s českými, slovenskými ale aj britskými agentúrami. Nedovoľte, aby neseriózne agentúry oklamali viacej ľudí. A pochválte tie, ktoré vám pomohli.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
stamina
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Štv Okt 21, 2004 1:21 pm

Skúsenosti s agentúrou SAPA

Poslať od stamina » Uto Dec 07, 2004 4:57 pm

ahojte. chcel by som sa spytat, ci mate niekto skusenosti s touto agenturou. zaregistroval som sa na pracovny program pre nestudentov "praca v hoteloch v UK". nakolko nemam prax v poziciach ako casnik, barman atd., zvolil som si moznost nekvalifikovanych prac. poplatok za sprostredkovanie tohto pracovneho programu je 17,500 + cesta.
prosim, napiste, ak mate nejake skusenosti s agenturou, dobou umiestnenia atd. dakujem.

andrea a.
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 87
RegistrovanýCOLON Sob Aug 21, 2004 6:12 pm
BydliskoCOLON Essex, innit?

Skusenosti s agenturou SAPA

Poslať od andrea a. » Uto Dec 07, 2004 6:07 pm

Ja som vyuzila sluzby agentury SAPA uz strasne davno, zaciatkom r.1999 a nemala som s nimi ziadne problemy. Ale od vtedy sa mohlo kadeco zmenit...

V kazdom pripade si myslim (a vela clenov tohto fora bude so mnou suhlasit), ze platit 17.5tis. SK je OTT (sorry, over the top).

Pred tym, nez sa so svojimi $$$ rozlucis, precitaj si, co si ini o tom myslia v prislusnych temach...

Btw. bola som sa pozriet na SAPA web-stranke a bolo tam, ze za sprostredkovanie prace v UK hoteloch chcu 10.500 SK. Platil si im nejaky registracny poplatok? Tiez som si vsimla, ze tam maju nespravny udaj o minimalnej mzde v UK (nad 21 rokov je £4.85,- nie £4.50,-)

stamina
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Štv Okt 21, 2004 1:21 pm

Poslať od stamina » Str Dec 08, 2004 10:15 pm

ahoj.
viem, ze skoro 18000 velmi vela, ale naozaj nemam inu moznost. keby som mal v uk rodinu alebo priatelov, bolo by to pochopitelne ine. rad by som sa vybral len tak /ako islo vajco na vandrovku:) / ale ked tam nikoho nepoznam /moze sa stat vselico, a je nutne poznat aspon jedneho clovka, ak by sa vyskytli nejake necakane problemy.../, musim to riesit takouto cestou.

10500 je cena pre ludi, ktori na pracu maju kvalifikaciu /casnik, kuchar.../, 17500 je pre nekvalifikovane prace.

registracny poplatok je 400 a plati 2 roky.

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103
RegistrovanýCOLON Pon Sep 20, 2004 9:45 am

Poslať od mavi » Ned Jan 09, 2005 5:38 pm

ja som tiez vyuzil sluzby agentury SAPA a bol som spokojny, robotu mi nasli za par dni, poplatok 10900 sk je dost vysoky, na druhej strane je to ale investicia, ktora sa mi vratila za tyzden.

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103

Poslať od mavi » Pon Apr 11, 2005 11:00 am

Musim trochu doplnit svoj komentar, po par mesiacoch uz nie som taky nadseny.Je pravda, ze mi pracu v SAPE nasli velmi skoro, ale viac sa o mna nezaujimali. Teraz, ked odchadzam z Anglicka a viem, ze sem chcu poslat dalsieho Slovaka by sa mohli zaujimat o to ake podmienky su tu, ale nikto ma nekontaktoval. Jednoducho, zhrabli peniaze a teraz uz ich nic nezaujima.

Danniel
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Sep 11, 2004 3:41 pm
BydliskoCOLON Reading,Lower Earley

Poslať od Danniel » Pon Apr 11, 2005 3:22 pm

Mne pracu nastastie za 8 mesiacov nenasli.Nasiel som si ju sam.Podstatne pre mna bolo ze mi vratili vsetky peniaze cize 10.500,-sk.

Katka26
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 119
RegistrovanýCOLON Str Mar 09, 2005 2:45 pm
BydliskoCOLON Rugby

Poslať od Katka26 » Str Apr 13, 2005 10:33 am

Ludkovia, SAPA JE NAJHROZNEJSIA AGENTURA CO MOZE BYT.
Ja som tam bola zaregistrovana, ked mi hladali pracu boli uzasne mili a priamy. Teraz vsak zmenili, ze prispekov 18K zaplatis az po pofpisani zmluvy. Nasli mi pracu, ked som chcela vediet viac informacii o tom zamestnavatelovi, o tom co vlastne budem ako nekvalifikovany clovek v hotelierstve robit, vzdy mi povedali, ze nech cakam na zmluvu. Potom mi parkrat zavolali ci som uz tych 18K zaplatila. Nakoniec prisla zmluva a oni mi zacali hovorit, ze nech si pripravim uniformu. Ja im na to, ze co vlastne budem robit a oni, ze v pomahat v bare, ako chyzna, pomahat na recepcii kedze mam dobru anglictinu. Takze dievca pre vsetko. Tuto pracu som odmietla a dala som sa nahlasit na novy program. Ani po 10 raze telefonovania mi neposlali dalsie dokumentacie a uz sa tam nikto so mnou nebavi. Su to obycajny chrapuni a kto si ich bude zastavat, tak nema prehlad o nicom................

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103

Poslať od mavi » Ned Apr 17, 2005 6:09 pm

tak snad tu moju prvu spravu nikto nezobral tak, ze si ich zastavam...na zaciatku som bol fakt spokojny, v agenture som bol v pondelok a v piatok som mal robotu...mozno som mal len stastie, neviem.
aj financne sa mi to zdalo OK, az potom som zistil, ze tu toho moc neusetrim, takze ten poplatok sa mi uz taky maly nezdal.
Najhorsie ale bolo to, ked som zistil, ze tu robil jeden Slovak, ktory prisiel cez Sapu, neviem preco ho Sapa nekontaktovala, teraz, ked odchadzam ja, opat sem ma prist nejake dievca, ktora sem pojde cez Sapu a opat ma nekontaktovali a neopytali sa ma ako som spokojny s pracou, resp. ubytovanim. Myslim, ze ak by tak spravili, bolo by to od nich ovela serioznejsie.

Ivett
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 1:48 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

SAPA

Poslať od Ivett » Sob Apr 30, 2005 12:45 pm

ahojte ja sice nemam skusenosti s touto agenturou pretoze ja som proti vsetkym agenturam, ale kamoska s nou isla ako aupair do Skotska do jednej dediny a na zaciatku k nej boli milucky a ked mala problemy v rodine tak sa jej obratili chrbtom a musela jej pomoc skotska aupair agentura. Tot moj postreh ale mozno je to len jeden pripad alebo nie?
ivett

tinusowa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 25
RegistrovanýCOLON Uto Máj 03, 2005 8:06 pm
BydliskoCOLON UK

Nikdy viac SAPA!

Poslať od tinusowa » Uto Máj 03, 2005 10:56 pm

Sapa,ako vsetci vieme sa prezentuje ako uzasna agentura(najlepsia na SK?) takze sme sa aj my s priatelom rozhodli ist cez nu.Ked sme ju prvykrat navstivili,vsetci k nam boli velmi mili,privetivi a az neuveritelne ochotni.No proste nadhera!Informacie nam jeden pracovnik podal v obrovskom mnozstve s obrovskym nadsenim,no bohuzial skreslene(to sme zistili az na mieste).Tak sme sa tam hned zaregistrovali.Od registracie nam vyvolavali v hustocastych intervaloch.Nasli nam totiz zamestnavatela,no informacie o nom nam nevedeli poskytnut.NIC!Len kde to je a ako sa to vola.Presnejsie,zaujimalo ich len KEDY ZAPLATIME tych 21000(za oboch).Tak som im to poslala na ucet.Od tej doby uz sa nestarali.Informacie nulove!Tak sme im tam museli vyvolavat a informacii sa dozadovat.Uz sme zacali mat podozrenie,ze nieco neni OK.Kazdy pracovnik SAPA nam totiz podaval uplne ine informacie.Stale len nieco mleli o predodchodovej prirucke(zasielaju po zaplateni).Cakala som knizocku s informaciami,no bol to len prefoteny zdrap formatu A3 prelozeny na polovicu(takze sme mali skoro 4 strany informacii-heh-smiesne pre cloveka ktory ide do UK prvykrat).Proste styl"TU MAS NIECO A PAL DO..."Mimochodom,informacie neboli korektn(dozvedeli sme sa az tu).Uplne inak je to,co sa tyka poistovne,registracie...vsetkeho.Nie tak,ako "prirucka" uvadzala.Mali sme pocit ze ideme do nicoho(za take peniaze-dakujem pekne!)Tak sme sa len predsa odhodlali vycestovat.Realita bola kruta.Dorazili sme na miesto,byvanie pekne,no ta robota....NO OTRAS!Presny opak toho co ten mladik zo SAPY rozpraval.Dali sme sa proste riadne o....t!!SAPA slubovala nieco ine...Oni sami nevedia do coho ludi posielaju!Pripravte sa na pravy opak a poriadnu drinu za ubohy plat.Pripravte sa na najhorsie!Tych 21tisic sa vracalo pekne dlho.Ak to chcete risknut,pocitajte,ze za pol roka usetrite mozno 1000 libier(ak budete jest len najlacnejsie tesco vyrobky a hlavne ZIADNA KRCMA)Len robit a robit!Inak by ste z toho uzasneho platu nic neusetrili.Takuto pracu VAM zaisti SAPA!Viem,ze niesme jedini.Poznam jednu dvojicu,ktora dopadla este horsie!Nedajte si tlacit do hlavy rozpravky!To co vam "zaisti" SAPA si kludne mozete zaistit aj vy po internete...

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103

Poslať od mavi » Str Máj 04, 2005 9:18 am

tinusowa, aku pracu ste tam robili?

tinusowa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 25
BydliskoCOLON UK

mavi

Poslať od tinusowa » Štv Máj 05, 2005 8:48 am

no nexela som to konkretizovat,ale co uz...tak nex vsetci vedia.Robili sme care assistants.V SAPE nam nahovorili ze starki su v pohode,len im treba troska pomoct(pridrzat,doniest obedik),chodit na prechadzky...A namiesto toho to boli vsetko dementi s prelezaninami,98% imobilni a nonstop zasrani az po usi.Proste zive mrtvoly.U nas na SK som take nieco nevidela.Hygiena ziadna,koberce v izbach osrane(sme museli cistit)a dost husta cast z nich malo MRSA-coz je dost nakazliva a hrozna infekcia.Moze skoncit smrtou,alebo amputaciou koncatin ak to dostanes.Sice mladi ludia su neni moc nachylni,ale stat sa moze.Najhorsie,ze o mnohych sme ani nevedeli ze to maju.Nedali ich vcas vysetrit.Takze je mozne (stale) ze to niekto z nas ma.Ono sa to na cloveku totiz neprejavuje.Ta dementnost tych ludi cloveka niekedy az do stavu sialenosti privadzala.Nic nezvycajne ze polovica z nich hukala a vrieskala cely bozi den!A ten smrad!NO OTRAS!!!Ja som napriek tomu bola v poho,lebo ja som zdravotna sestra a mam skusenost s kadecim aj so smradom na patologii,takze pohoda...no priatel bol z toho strasne zufaly.Opustil predsa super flek v kancli na SK a rovno do hovan...Proste SAPA sa snazi podavat nepravdive informacie,len aby ziskali 10500Sk za kazdeho tupca!A to este viem iny pribeh o 2 zenach v strednom veku z nasho mesta(sestricky) co sli toto robit a ako dopadli...no teraz sa mi uz nexe rozpisovat lebo som uz toho popisala viac nez dost.Myslim vsak,ze SAPA @#$%^ na vsetkom vo vsetkom...

elle
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Sob Feb 26, 2005 1:58 pm

Poslať od elle » Štv Máj 05, 2005 11:45 am

Ten poplatok je hrozne vysoky. Ja som sla do UK pre 7 mesiacmi a vtedy bol zo zakona dany max. poplatok za sprostredkovanie prace v ramci Europy okolo 7500 Sk (neviem ci to este plati, skus pozriet www.upsvar.sk - urad prace).
Kamaratka chcela ist cez Sapu - mala iba 1.podmienku a to, ze nechce pracovat vo fastfoode a oni jej samozrejme po pol roku ponukli pracu vo fastfoode - odmietla. Po 8 mesiacoch ju prestalo bavit cakat a vybrala sa do UK sama a Sapa jej poplatok 12000 nevratila. Neviem vsak aku mali dohodu.
elle

mogul
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Štv Okt 14, 2004 12:21 pm

tinusowa ma pravdu do bodky!!!

Poslať od mogul » Štv Máj 05, 2005 7:25 pm

pred odchodom sme sa snazili zistit viac o jobe ktory nam ponukli. smola. ked sme chceli pockat na job o ktorom budu vediet viac, pohrozili nam veeelmi dlhou cakacou lehotou ktora sa blizila ku infinity. nic konkretne vam dopredu v sape nepovedia, lebo by stratili svojich xxxxx SK. my sme s frajerkou skoncili ako care assist. v hlbokej diere pri hereforde. nemali sme sajnu kam vobec ideme. teraz po osmich mesiacoch na to pozeram s nadhladom, ale sapa je vsetko ine, len nie seriozna agentura. silne slova, ale som o tom presvedceny.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Máj 05, 2005 9:45 pm

To co tu pisete o agenture SAPA a o inych agenturach je zaujimave. Ja sam som isty cas na Slovensku prevadzkoval Au Pair agenturu, takze trochu do toho vidim - i ked pracu do zahranicia som nikdy nesprostredkovaval.

Vec sa ma tak, ze slovenska agentura ma milion uchadzacov o pracu, ale len minimalny pocet pracovnych ponuk v zahranici. Preto je vdacna kazdej pracovnej ponuke pre svojich slovenskych klientov, i ked o ponuke nema plne informacie. Kolkokrat som potreboval aj ja pre svojich klientov viac info o rodinach, no partnerska agentura proste nebola schopna dodat ich. Vtedy je to tak, ze bud na job najde slovenska agentura niekoho aj za cenu peknych reciciek a neuplnych info, alebo ten job zaplni niekto z Polska, Ciech, Madarska,... Informacie nie su uplne a ani nebudu, klienti sa vsak na detaily pytaju a tak agentura bud povie ze nevie, alebo si info vymysli a tipne si ako to v praxi asi je. Tak je to.

Nezastavam sa agentury SAPA, ani ziadnej inej agentury. Hovorim len, ze ich do istej miery chapem. Sprostredkovanie prace ci Au Pair pobytov je velmi frustrujuce - slovenska agentura nemoze rucit za to, ze praca je naozaj tak dobra, ako je opisana v zakladnych podkladoch od partnera. Nemoze an rucit za to, ze rodina je cista, mila, prijemna... Je to vzdy risk.

Tento biznis da robit bud za cenu ohovarania a kydania na adresu agentury, alebo ho nerobit vobec. Ja som sa rozhodol pre to druhe a sprostredkovatelsky biznis som zabalil este v roku 2000. SAPA (moja vtedajsia konkurencia) vtedy bola (a som presvedcny ze stale je) v brandzi uznavana a vysoko profesionalna agentura. Ak by sa aj oni rozhodli radsej veci nerobit, ako robit polovicato (i ked vacsinou nie z vlastnej viny), tak by pracu v zahranici nesprostredkovaval nikto - urcite nikto aspon tak seriozny ako SAPA, ale len par skutocnych podvodnikov.

Mam napad pre vas, ktori nie ste spokojni so sluzbami agentury SAPA a inych agentur: zalozte si vlastnu firmu, zozente si zo vsetkych uradov potrebne povolenia a potom za zakonom nerealne limitovane poplatky spostredkujte pracu pre nasich rodakov v zahranici. Nepochybujem o vasej sikovnosti a usilovnosti, velmi vsak pochybujem o tom, ze by ste to robili lepsie ako SAPA. Kritizovat vie kazdy.

tinusowa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 25
BydliskoCOLON UK

jaro

Poslať od tinusowa » Štv Máj 05, 2005 11:48 pm

Keby tych milion ludi vedelo o aku pracu sa jedna tak by tu pracu radsej tym madarom a poliakom prenechalo a vycestovali by radsej na vlastnu past.My sme 2ja vrazili do toho skoro 70000(21000 sprostred.poplatok,15000cesta a zvysok v librach na zaciatok!Sapa nas informovala ze nech si pre istotu vezmeme 500 libier na hlavu keby "nahodou"...Pri prvom pohovore vraveli ze staci uhradit cestu a 100libier na hlavu-chacha!Po zaplateni poplatku to uz bolo inak.
Nemyslim ze informacie o naplne prace su "detaily".Ked pytam za sprostredkovanie 10500Sk tak hadam to "sprostredkovanie" nezahrna iba mail do anglickej agentury.To sme si mohli mailnut aj sami a zadarmo!Pod pojmom sprostredkovanie za niemalu sumu sa myslia aj informacie!SAPA radsej neinformuje,pretoze by stratila klientov a tym padom aj veeela penazi ktore z nich tazi.Myslim ze by nemal byt problem pre nich tie informacie ziskat cez par telefonatov zamestnavatelovi(pracovnik SAPY nam pri prvom pohovore povedal,ze to tak robia-dalsi vtip!)Nursing home nezaznamenal ani jediny ich telefonat!Dakujem pekne za tak drahe VYMYSLENE info!
Nemyslim tiez ze SERIOZNA agentura by mala poskytovat VYMYSLENE INFORMACIE...Tym padom sa nejedna o SERIOZNU AGENTURU!!! A kto na to doplaca? My,mladi ludia.Prichadzame o usetrene peniaze ktore si uzivaju ti,ktory nas o ne o@#$%$#i.
Kedze ty si to zabalil v roku 2000,tak do toho nevidis ani trochu.Vstupom do EU sa co-to zmenilo.SAPA nevybavuje ziadne povolenia a papiere.Sapa jedine mailne do UK,ponukne dalsich co na to mozno doplatia a to je vsetko.Papiere si tu kazdy vybavuje SAM!!!V lepsom pripade to vybavi zamestnavatel.
Taketo sprostredkovatelske sluzby by mala robit ZADARMO,pretoze neposkytuje za poplatok NIC!!!
V poplatku su zahrnute mozno 2 maily,spominana "prirucka" a mozno 2 doporucene listy v ktorych zasiela zdrap mailu(akoze pozyvaci list)ktory nieje absolutne potrebny.No je tam telefonne cislo zamestnavatela,tak aspon tu namahu by si ti v SAPE mohli dat a zistit ake-take informacie(aby nemuseli klamat...ale oni chcu!pre peniaze!).Dokopy to sapu stoji mozno 100Sk!a kopu nespokojnych ludi,ktorych posielaju do neznama.Nemyslim ze je pre nich dostatocne vediet informacie typu :"23.6 pojdete z Londyna o tolkej a tolkej do dajme tomu Bristolu a tam by Vas mal niekto cakat".Ani to nevedia naisto."Ak nie,tak si vezmite taxik"(ktory stoji 60libier-to uz nedodaju).
Je toto jednanie "VYSOKO PROFESIONALNEJ" agenturi?

Co sa tyka tvojho napadu...Len chudaci a vypocitave prasce sa dokazu obohacovat na ukor inych (mladych ludi a mnoho z nich si bralo pozicky)! Ak mas v sebe trocha empatie,tak porozmyslaj ake je to svinstvo osklbat o uspory a poslat ludi do S@#$%^$%K!!!Co by si ty robil na ich mieste?Nemas ani paru o tom v akych podmienkach ti ludia pracuju.Uz ked investovali take peniaze ze tam sli,tak tam ti odvaznejsi aj ostanu.Pripadne sa snazia aspon zarobit na splatenie pozicky.

Kritizovat a kydat vie kazdy?Ano? Toto nieje kritizovanie-toto su dolezite informacie pre ludi zo Slovenska aby mali prehlad!...(precitaj si nazov fora)
Ludi zaujimaju skusenosti ostatnych!Preco by sa mal dat o@#$%$#@#t aj niekto dalsi,ked sa nemusi.A pokial to chce risknut tak to je uz len na nom.Ja nikoho neodhovaram od SAPY.Ja len doplnujem svoju skusenost z agenturou SAPA...a niesom jedina kto tu pise co zazil. ASI NA TOM NIECO BUDE!!! Kazdopadne prajem ludom,ktori idu cez SAPU vela stastia!Viac,ako sme mali my.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: jaro

Poslať od jaro » Pia Máj 06, 2005 9:54 am

tinusowa píšeCOLONMy sme 2ja vrazili do toho skoro 70000(21000 sprostred.poplatok,15000cesta a zvysok v librach na zaciatok!
Financie na cestu a vreckove na zaciatok by ste tak ci tak museli mat aj keby ste sli do UK na vlastnu past. Ja som prisiel do UK bez agentury a stalo ma to niekolko nasobne viac ako vas dvoch dokopy.
tinusowa píšeCOLONNemyslim ze informacie o naplne prace su "detaily".
Zjavne rozdielne chapeme slovo "detail". Ja ho chapem ako "podrobnosti o pracovnej ponuke", nie ako "nepodstatne informacie o pracovnej ponuke".
tinusowa píšeCOLONKed pytam za sprostredkovanie 10500Sk tak hadam to "sprostredkovanie" nezahrna iba mail do anglickej agentury.
To teda nie.
tinusowa píšeCOLONTo sme si mohli mailnut aj sami a zadarmo!
No hej, mohli. ;)
tinusowa píšeCOLONSAPA radsej neinformuje,pretoze by stratila klientov a tym padom aj veeela penazi ktore z nich tazi.
Mas nepresnu predstavu o podnikani v sprostredkovani prace, ak si presvedcena o tom, ze ide o vynosny biznis.
tinusowa píšeCOLONMyslim ze by nemal byt problem pre nich tie informacie ziskat cez par telefonatov zamestnavatelovi
O tom som presne pisal - je to neuveritelne tazke. Kym nezazijes, neuveris. Ja som to robil, viem o com hovorim.
tinusowa píšeCOLONNursing home nezaznamenal ani jediny ich telefonat!
Pretoze SAPA nie je v kontakte priamo so zamestnavatelom, ale s partnerskou britskou agenturou. Vobec tomu nerozumies.
tinusowa píšeCOLONKedze ty si to zabalil v roku 2000,tak do toho nevidis ani trochu.Vstupom do EU sa co-to zmenilo.
Nerozumies tomu. Velmi pochybujem o tom, ze by sa zmenily veci, o ktorych som pisal.
tinusowa píšeCOLONSAPA nevybavuje ziadne povolenia a papiere.
Neporozumela si mi - SAPA musi mat papiere a povelenia na to, aby mohla legalne sprostredkovavat pracu do zahranicia. Tieto povelenia nie je jednoduche ziskat (nespada to do sprostredkovania v rozsahu volnej zivnosti). Navyse su s tym spojene dalsie komplikacie ako zakonom limitovany poplatok za sprostredkovanie, atd. Zakon urci kolko max. moze agentura od klienta zobrat, no ta suma je tak nizka, ze sa za to prakticky neda podat plny servis, ktory pozadujes - vratane overovania si kazdej ponuky, referencii, atd.
tinusowa píšeCOLONSapa jedine mailne do UK,ponukne dalsich co na to mozno doplatia a to je vsetko.
Tak jednoduche to zas nie je.
tinusowa píšeCOLONPapiere si tu kazdy vybavuje SAM!!!V lepsom pripade to vybavi zamestnavatel.
O akych papieroch hovoris? O WRS a NINO? Alebo CRB check? No tak to si musis vybavit sama (resp. cez zamestnavatela), inac sa neda. Ziadna agentura toto spravit nemoze.
tinusowa píšeCOLONTaketo sprostredkovatelske sluzby by mala robit ZADARMO,pretoze neposkytuje za poplatok NIC!!!
Ukludni sa.
tinusowa píšeCOLONCo sa tyka tvojho napadu...Len chudaci a vypocitave prasce sa dokazu obohacovat na ukor inych (mladych ludi a mnoho z nich si bralo pozicky)!
Ha! Takze kedze aj Orange sa obohacuje na tvoj ukor, aj Tesco, telecom, Sky Europe,... to su vsetko prasce? Tak potom aj ty si prasa, kedze sa obohacujes na ukor ubohych starcekov v starobinci, nie? Dievca, zobud sa a pouzi mozog predtym ako nieco napises.
tinusowa píšeCOLONToto nieje kritizovanie-toto su dolezite informacie pre ludi zo Slovenska aby mali prehlad!...
Uznavam, ze mnohi si po precitani fora uvedomia, ze sa da aj bez agentury a zistia, ze sa nesmu 100% spoliehat na agenturu - aj to je zmysel a hodnota tohoto fora a tvojich prispevkov v nom.

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Pia Máj 06, 2005 10:53 am

ASI NA TOM NIECO BUDE!!! Kazdopadne prajem ludom,ktori idu cez SAPU vela stastia!Viac,ako sme mali my.
Môj problém,ale nemám rada ľudí, ktorí si nechcú uvedomíť, že majú viac šťastia ako rozumu.
Kopec ľudí nechcelo ísť cez agentúru a minuli tu aj posledný halier (neraz požičaný), kým si nejakú prácu našli- ak si vôbec niečo našli.
To nás má dojať- našli ste si prácu zo Slovenska, dokonca aj ubytovanie. To je dôvod na horekovanie, nadávanie a sťažovanie sa?
Dostali ste ponuku robiť opatrovanie starých ľudí, čo ste si predstavovali, že im budete čítať rozprávky? Care assistant je ťažká, najmä psychická drina a človek na to musí mať aj povahové vlastnosti, ale to by si ako zdravotná sestra mala vedieť už pred odchodom do Anglie.
A pripraviť na to aj priateľa.

tinusowa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 25
BydliskoCOLON UK

...

Poslať od tinusowa » Pia Máj 06, 2005 7:34 pm

Monika...Tu nejde o to nahovarat ludi nech idu na vlastnu past.Tu ide o INFORMACIE!Agentura by nemala informovat len o pracovnej naplni care assistant stylu residential home,ale aj o pracovnej naplni v nursingu,kam budu klienti na 90% umiestneni.Nechapes,ze v tom pripade by sa ludia rozhodli radsej pre inu pracu?Ak si si citala predosle prispevky tak vies,ze mne sa starat o tych ludi nerobilo az taky problem.Ja som sa uz o podobnych starala predtym.Tato situacia bola nefer voci mojmu priatelovi a dalsim 2om slovakom.Ti z toho boli NAOZAJ NESTASTNI!Ti videli take nieco prvy krat.Keby boli vedeli co ich caka,radsej by si nechali sprostredkovat pracu niekde v hoteli.Co vadilo mne,su hygienicke podmienky anglickych nursing homov.Take nieco som videla prvykrat ja.Praxovala som v slovenskych domovoch soc.sluzieb a 2 roky som bola v rakusku,ale to co som videla tu by hygienici nepovolili snad nikde.Do polroka som dostala 3x plucnu infekciu a druha slovenka co tam robila bola na antibiotikach skoro nonstop.Nedalo sa tomu ubranit,pretoze tu v anglicku su pravidla ine.Napriklad ziadne masky(takze ti infikovany rezident kasle rovno do tvare).Ludia by mali byt informovany agenturou aj o takychto rizikach.

...SAPA nevybavuje ziadne povolenia a papiere...
Tym som myslela ze ich nevybavuje klientovi.Verim,ze povolenie na cinnost je draha zalezitost a nemam nic proti vysokym poplatkom,no preco su klientovi podane len informacie "lepsieho druhu" a nie aj tie "horsieho"?(tym myslim residential/nursing)A preco kazdy pracovnik podava odlisne informacie?

Co sa tyka staznosti-Ano,volali sme do SAPY a skusili problem riesit.Bolo nam povedane,ze pokial chceme zmenu zamestania/zamestnavatela ,bude nas to stat 21000.Vybavili sme si vsetko nakoniec formou mailu sami.O vratenie poplatku sme sa dotahovat nemienili.Nestoji to zato sa dotahovat o peniaze!Oni si v podstate sprostredkovanie splnili a my si mozme za to sami ze sme verili peknym recickam.Nemame ako dokazat ze nam skutocne podali ine informacie!Bez dokazu by sme mali prehrate.

Tak ci tak tym,ze si tu v tomto fore vymiename nazory nic nezmeni.Nema zmysel sa tu donekonecna navzajom presviedcat a obhajovat ten "svoj nazor".Uznavam,ze na vsetkom je nieco pravdy.Radsej by som si tu citala to,na co bolo toto forum vytvorene.Na SKUSENOSTI z agenturou SAPA.Preco radsej teda niekto nenapise svoju dobru skusenost?Schvalne!Ak je tu niekto,kto je spokojny,nech vyvrati to co sa tu pisalo doteraz.

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103

Poslať od mavi » Pon Máj 09, 2005 12:17 pm

Jaro, písal si, že je neuveriteľne ťažké získať informácie o zamestnávateľoch. Nie vždy je to tak, aspoň v mojom prípade to tak určite nebolo. Zo Sapy ma poslali do carehomu, v ktorom už nejakú dobu robil ich klient, takže nebol pre nich žiadny problém spojiť sa s nim cez email alebo telefón a opýtať sa ho na jeho skúsenosti. Oni to ale neurobili. Prečo? To je jasné, pretože čím menej informácií klient má, tým je to pre agentúru lepšie, čím viac informácií klient dostane, tým väčšia šanca, že si to rozmyslí a oni prídu o prachy. S tým ale treba počítať, je to ich business, z toho žijú. Takisto ak si idem kúpiť foťák, tak mi predavač asi nebude hovoriť o jeho nedostatkoch. Preto ani v agentúrach nerozprávajú o nevýhodách tej ktorej pracovnej pozície. Opakujem ale, s tým treba počítať. Problém je v tom, že mnohí ľudia sú veľmi naivní, myslia si, že pôjdu robiť do zahraničia za ťažké prachy a v podstate nebudú musieť robiť nič.

Tinusowa, v tvojom prípade si myslím, že Sapa spravila to, čo mala. Našli ti robotu, pred vycestovaním si dostala Job description, kde si mala napísané, čo budeš robiť. Nepredpokladám, že tam bolo doslova napísané, že budeš umývať po uši zasratých dementov, ale to ťa mohlo napadnúť, že čistá robota to asi nebude. Alebo si si myslela, že na utieranie zadkov tam majú nejakých špecialistov (možno Pakistancov alebo Arabov)?

Toto je práve hodnota tohto fóra, že ľudia sa dozvedia veci, ktoré im v agentúre radšej nepovedia.

tinusowa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 25
BydliskoCOLON UK

mavi

Poslať od tinusowa » Uto Máj 10, 2005 5:07 pm

No jobdescription som nedostala,len slovne podany stylu "residential" Keby som dostala realny jobdescription,ja by som asi aj tak isla,ale priatel by nesiel za nic ne svete....Kzdopadne - o skusenost viac!
Pozrite Rutina care assistants v nursing homoch - elderly people a pokial ma niekto tiez skusenosti z care housov ineho druhu,tak to tam doplnte nech maju ludia obraz... dakujem[/url]

fifinka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pon Jún 13, 2005 6:06 pm

Skusenost s agenturou SAPA

Poslať od fifinka » Pon Jún 13, 2005 6:29 pm

No k agenture SAPA len tolko....mna sklamali v tom ze ked som sa den pred oddchodom uistovala ci mam naozaj zabezpecene ubytovane....odpoved bola ano samozrejme za 55 libier na tyzden...skutocnost vsak bola taka ze som prvu noc spala priamo v rezidentnom dome, dalsie 3 noci som spala u kolegyne s tym ze vsetky veci som ale stale malav rezidentnom dome a nakoniec sa ma ujala jedna s kolegyn u ktorej som byvala 3 mesiace a vyklula sa z nej mrcha ktora bonzovala na mna v praci ci dost spim kam chodim a proste informovala cely staff o vsetkom co som robila...no nic uz je to za mnou aj vypoved som uz dala....ale nabuduce by som si pracu radsej zohnala sama nie cez agenturu...

repo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Str Mar 30, 2005 5:03 pm

Re: Skusenost s agenturou SAPA

Poslať od repo » Pon Jún 27, 2005 2:42 pm

Ja som bol asi jeden z tych stastnejsich, v Anglicku som zacinal ako au-pair v roku 2001 cez agenturu SAPA. Aj ked sice trvalo asi sest mesiacov kym pre mna nasli rodinku, co som povazoval a stale povazujem za normalne vzhladom a to ze niesom zena, ostatne skusenosti boli len kladne. Ked som po roku musel z prvej rodiny odist kvoli tomu ze jeden zo synov skoncil vysku, prisiel naspat domov a ja som nemal kde byvat, SAPA behom dvoch tyzdnov pre mna nasla dalsiu rodinu. V druhej rodinke som skoncil dost rychlo, ked sme sa asi po dvoch tyzdnoch zhodli na tom ze si nevyhovujeme, SAPA mi vzapati nasla tretiu rodinu u ktorej som zostal dalsi rok. Mozno som mal fakt len stastie, ale mozem povedat ze s akoukolvek agenturou (aupair, pracovnou) som zatial mal len dobre skusenosti.

clausss
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Ned Okt 30, 2005 6:21 pm

agentura sapa

Poslať od clausss » Ned Okt 30, 2005 6:33 pm

ahojte je tu niekto kto isiel cez sapu pracovat do hotelov??? a je s nimi spokojny a s tou pracou???
dikkk

marius
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 32
RegistrovanýCOLON Ned Okt 30, 2005 8:43 pm
BydliskoCOLON belfast

Poslať od marius » Ned Okt 30, 2005 8:51 pm

sestra bola minuly rok so sapou v gbr- opatrovatelstvo, no ich servis bol viac ako biedny. nakolko agent v sape mal kontakt iba na sprostredkovatelsku Gbr agenturu, nie priamo na zamestnavatela.takze ked prisli problemy vsetko sa pretahovalo.teda koniec-koncov si vsetko sestra nakoniec sama pozariadovala. skoda vyhodenych 10 tacov za takyto "servis".

clausss
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Ned Okt 30, 2005 6:21 pm

Poslať od clausss » Ned Okt 30, 2005 10:16 pm

co myslis tym vybavovala?
myslis wrs.NI number a bank account?
agentura to za teba vybavit nemoze,kazdy to musi urobit sam....
myslim ze ich servis konci v tedy ked ti najdu pracu,
ved sme predsa dospeli,nemozu ti najat jedneho spolocnika co by ti vsetko vysvetloval...

lenka5
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
RegistrovanýCOLON Str Okt 19, 2005 6:52 pm

au-pair cez sapu??

Poslať od lenka5 » Pia Feb 24, 2006 1:08 pm

Ak mate nejake skusenosti s touto agenturou(sapa) ohladne au-pair, pise sem :)))

mjurci
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
RegistrovanýCOLON Pia Apr 28, 2006 10:48 am
CONTACTCOLON

Poslať od mjurci » Pon Máj 08, 2006 5:42 pm

jaro píšeCOLON
tinusowa píšeCOLONMy sme 2ja vrazili do toho skoro 70000(21000 sprostred.poplatok,15000cesta a zvysok v librach na zaciatok!
Financie na cestu a vreckove na zaciatok by ste tak ci tak museli mat aj keby ste sli do UK na vlastnu past. Ja som prisiel do UK bez agentury a stalo ma to niekolko nasobne viac ako vas dvoch dokopy./quote]

Nepodarilo sa Ti rýchlo si zohnať prácu alebo v čom bol problém?

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103

Poslať od mavi » Pia Júl 11, 2008 5:09 pm

existuje este agentura SAPA? dlho som nevidiel ziadne ich inzeraty, ani ich stranka nie je funkcna...

BUTTON_POST_REPLY